Požičiavanie bábätka. Ako sa ku tomu staviate?

dari226
25. jún 2008

mile mamicky
neviem ci to je len u mna tak alebo aj u viacerych z vas,ale ja mam nocne mory ked si niekto chce malu zobrat na ruky okrem mna a manzela
asi ti zacalo tak ze ked som bola v nem.po porode prisli svokrovci a ja som malu hned sa radostou dala svokre a potom po chvili zacala toto takto musis toto takto no tak mi pokazila radost ze som sa tesila kedy odydu odvtedy sa snazim jej vyhibat lebo stale mala nejake blbe pripomienky
potom hned prvy tyzden ako sa mala narodila prisli navstevy a kazdy ju chcel mat na rukach a manzelka manzelovho brata ta moju malu drzaal asi po hodinu bez pohnutia a tak si ju kazdy podaval
no to bol pocit
so svokrovcami byvame v jednom dome ale kazdy vo vlastnom byte cize sme stale spolu a terza prisli aj manzelou brat a manzelka a hned si malu ona pytala na ruky nedala som ved mala bola este v soku ze zrazu tolko ludi a keby nestacilo tak sa doma bavime s malou po nemecky a potom zrazu na nu prisli 3 reci a 5 ludi ze toho mala dost
ja neviem ako sa mam takymto veciam vyhnut hlavne ked ju chcu na ruky ja vtedy uplne trpnem ked ju niekto ma
niekedy je to tak ze dovolim ale to sa na to musim citit
aj ked som bola chora tak som s malou nemohla ist na prechadzku tak sme ju dali sovkre kocikovat prvy raz aby mala mala cerstvy vzduch a manzel troska oddychu no tak po 2 hod som uz bola netrpezliva ale hrialo ma ze mala je na cerstvom vzduchu a po 2 dnoch mi nazel povedal ze si svokra zmyslela ze je priliz teplo tak ju dala do obyvacky ku nej a otvorila okna a tam spala no som si pomyslela keby som to vedela tak aj po styroch idem radsej sama s nou von
ja neviem,asi by ma upokojilo keby ste mali podobne pocity a keby ste mi vedeli poradit ako to spravit tak aby som malu nemusela davat zakazdym niekomu do ruk aleob co povedat na to ked si ju niekto pyta a ja ju nechcem dat ???? ☹
jasne ze musi ist medzi inych ludi aby si zvykala ale ked zase odydu manzelov brat a manelka za 3 mesiace tak to bude zase pre malu take smutne ked si na nich velmi zvykne
jednoducho aj ja potrebujem svoj klud a nie aby mi tu kazdy den vyklopkavali a stali nad malou
ako to vidite vy?

alon111
12. feb 2009

aj moja svokra bola taka optimistka a bezne mi malu vracala este v ten den lebo to nezvladala.ja som sa tak vytesovala ako so slzami v ociach vracala malu a ospravedlnovala sa ze ona nevie ako ju ma utisit.

fifinna
12. feb 2009

môj maly svokru od narodenia moc nemusel, bol take placlive babo a ona sa ho snazila ukludnit a plakal este viac. Svokra strasne zboznuje, ten ho vzdy vedel ukludnit. Nikomu sa nechce dat pestovat a jemu vzdy. No a tiez som mala problem so svokrov s jedlom, tiez malemu davala vsetko co este nemohol. Doteraz sa cudujem ako mohli jej deti prezit. Az teraz po roku , ked teoreticky môze maly vsetko, im ho necham na hodinku, ked ideme s manzelom na nakupy. Predtym som sa bala , aby donho nenapchala vsetko co najde.

dominikuska
12. feb 2009

🙂 🙂 presne viem o com pisete. Moji svokrovci byvaju tri poschodia nizsie a tiez mam chut ich obcas ... 🙂 To ked im ho necham tak ho uspavaju na rukach, nechaju ho spinkach narukach lebo tak mu je najlepsie. Potom sa s nim zhovaraju tak, ze mu vravia ako ma zlu mamu, ze mu papat neda, ze ma slabe mliecko atd. fakt na nervy. Teraz je svokra chora tak mam tyzden klud 🙂 , len pred chvilou tu bol svokor a hned ho ocmukoval co neznasam. Ale uz sa tvarim, ze to nevidim ako sa k nemu spravaju, lebo sa zacinam hadat s muzom, ze som zla k jeho rodicom. Niekedy mam chut zabit aj jeho 🙂 . tak len dufam, ze sa to vsetko ukludni

stvura
12. feb 2009

Kocky, dobre sa to cita co pisete...ja mam opacny problem, maleho by som dakedy aj pozicala, lebo som "na smrt" unavena a chcela by som si aj daco doma porobit a oddychnut. Hold ale svokrovci nemaju zaujem a moj oco byva daleko...tak poslite tych svojich co by sa radi starali, uvitam ich!! 😅

evka1310
12. feb 2009

dominikuska- moja mama je nieco obdobne..nastatsie zijeme v inych statoch a medzi nami je este dalsi stat...no ked pride, okrem toho ze VSETKO co robim robim zle, tak si potom vezme melych a zacne im hovorit aku maju zlu mamu... 😢 tomu hovorim podpora...este stastie ze odsila a uz nema zaujem prist, lebo ze je "unavena" a nechce sa jej v zime cestovat, mam sa trapit sama, ona ma svoje probelmy.. 😲 na druhej strane som rada, aspon mam pokoj

alon111
12. feb 2009

kedy ti t vyhovuje? ale skor ako za mesiac mi ju neposielaj

evka1310
12. feb 2009

jaj a to som este zabudla povedat, ze ked boli mali este na novorodeneckom a nosila som im mliecko, tak chodila kontrolovat kolko som si odstrekla a vzdy hodila koment typu "tak malo? to a ti ani neopati odstrekovat. To im nebude stacit. Naco sa tu namahas."
a vzdy na obed mi zahlasila - co mi uvaris...
no niet nad rodinnu podporu.... ☹

cherries
12. feb 2009

Kde začať ..........začnem asi týmto , že ja som bola od začiatku proti tomu aby mali chodil z rúkdo rúk pokial sa ma na to nikto neopýta .Normálne osoby vedia ze na navstevy sa ma chodit az po sestonedeli ale moja byvala buduca svokra aj s jej manzelom sa chceli vidiet maleho skor tak som povolila aby prisli ked mal mali dva tyzdne ale poviem vam ze som to aj olutovala hned ako prisli ho chcela zobrat z jeho postielky podotykam v ktorej spinkal , davala mudre reci ktore su uz davno po zenite a kebyze neboli aj moji rodicia pritomni tak si ho urcite zoberie z ostielky aj bez mojho dovolenia ved na druhy den po navsteve som mala od nej telefonat kde mi to patricne vycitala a vrieskala po mne neuveritelne veci ze ona bude chodit za malim kazdy den kedy chce ze sa mnemusi ohlasovat a ze to je drzost ze si nemohla popestovat vlastne vnuca 😠 tak po tomto jej vystupe uz prisla o vnuca a ja o svokru a tiez o buduceho manzela ktori bohuzial vo vsetkom ustupil mamicke a bal sa jej vysvetlit urcite pravidla ale nelutujem aspon sa nemusim s nikym zozierat a na ruky ho davam tomu komu chcem 😉

evka1310
12. feb 2009

cherries - to m je luto... 😒 ale dobre si urobila...take osoby nepatria do zivota...a muz co si nevie obhajit svoju rodinu je nanic muz a nanic otec, lebo sam je etse usoplene decko

alon111
12. feb 2009

moja svokra to na mna skusala ze su to jej vnucata a ona nato ma pravo.tak som jej sprosto povedala ze o svoje sa nestarala tak nech moje necha na pokoji .pricom to bola pravda.chvilu sa hnevala ale teraz najprv zavola ci moze a az tak pride.

ingulka
12. feb 2009

ufff, ja mam potom ale ohromne stastie 😉 s manzelom zijeme v jednom meste, svokra aj mama ziju v inom 😉 takze ja som len rada, ked dojdu a trosku ma odbremenia a ja si oddychnem 😉
samozrejme aj ja som dostavala a aj dostavam rady, co a ako mam robit, ale ja si to vsetko vypocujem, ale nakoniec aj tak urobim po svojom 😉 a vsetci sme spokojni 🙂

dominikuska
12. feb 2009

cherries podla mna si dobre spravila, aj ked buduci manzel sa mal zachovat uplne inak. Moj sa ma nastastie zo zaciatku zastaval, ale uz teraz mi vykrikuje ze som hnusna na jeho rodicov, ze on na mojich nieje. Ale moji rodicia nas neobtazuju, chodim ich navstevovat tak raz za 10 dni, a co sa tyka mojej mami tak uplne podporuje v kojeni a vo vychove.Vsak som zo 4 deti tak to musi vediet 🙂 A inak pocas mojich sestonedeli ma bola pozriet cela jeho rodina, vzdy sa znenazdajky odniekal vynorili 😠 . A aj teraz obcas si svokra bez mojho dovolenia pride, otvori si sa a vobec ju nezaujima co prave robim.
evka 1310, je hrozne, ze nemas podporu od mamky.Pomaha ti niekto s detickami?

zanetuska
12. feb 2009

Babenkysom rada ze ja taky problem nemam, moja mati chodi casto ale to len tak na par minut ma tu medzizastavku vystiska maleho a uteka asvokra ta tu asi bola jeden krat a ja som prestala chodit tam, nikdy nema cas, tak ho nemam ani ja a je to tak najlepsie aspon sa medzi nas nikto nemiesa. A ja zase maleho dam popestovat, mne to nevadi, nech si zvyka aj u druhych ludi, ale aj tak je maminkin cecok hlavne vecer. Cherries, si mladá a nájdeš siurčite niekoho kto si ta zasluzi, chlap, ktory sa drzi maminej sukne nie je chlap ale velke decko.

evka1310
12. feb 2009

dominikuska- mam skvelu podporu v manzelovi a aj v svokre...obcas by som si zelala aby sa aj moja mama zaujima ako to zvladam sama s dvojickami, ale zial je jej to jedno, viac ju zaujima snezenie niekde na vychode a tak sa v telefone bavime o tom... ☹ nemozem mat vsetko. skvele deti aj fajn mamu? A radsej budem mat skvele deti... 😵

misha666
12. feb 2009

ahojte kocky...som rada ze som natrafila na tuto temu...ja babo este len cakam ale uz teraz mam hrozu z toho ze malu budem musiet nechat so svokrou lebo este sem tam budem musiet skocit do skoly...kedze za chvilu mam statnice...uz teraz ma zozieraju vycitky svedomia ze nebudem s nou... radsej by som ju nechala nejakemu spoluziakovi alebo spoluziacke a pocas pauzy by som odbehla a pritulila si ju ... bo moja svokra ma trosku zastarale nazory... ☹ a svokra ma sklamala takze k nej nemam vobec doveru... 😔

mamutka
12. feb 2009

ja maleho nedavam nikomu, byvame nastastie sami, vecne ho s manzelom pestujeme, ked som u nasich, mama mi ho obcas podrzi - ked potrebujem, nikto ho nechmance na ruky, zato ho vyzabavaju kym je v lehatku, maly sa rehli a vsetci z toho maju viac ako z nejakeho natahovania....
Ja ked som este babo nemala, netrufla som si poziadat kolegynu nech mi pozicia babo, ved to nie je hracka, ale krehky cloviecik.
A svokru radsej zabijem asi ako by som jej ho dala na ruky - ona si ich po pouziti wc neumyva a kopu inych perliciek robi, takze asi tak. Od porodu ho videla raz, vtedy nanho siahla tou spinavou labou-na tvaricku, pekne potom co z wecka vyliezla a vodu a mydlo nevidela, caka nas coskoro dalsie stretnutie a bude to zda sa ostre. Ona nerespektuje pravo mojho miminka na ochranu zdravia a uctu, ja nemam co respektovat jej "pravo" na pestovanie vnucika. Da sa vyse 50 rocna osoba naucit hygiene??? Inak ho k nej uz nepustim!

krasuliak
12. feb 2009

tuto temu by mali skopnut do temy svokry 😀 😀 😀

murinka
12. jan 2010

ja malu svokre davam tiez nerada a to preto lebo sa oslovuje ,,mamka,, 😠 do certa,ja som matka mojej dcery nie ona.uz jej to hovoril aj manzel aby tak nehovorila..... 😠 je mi to neprijemne 😢

nikollette
12. jan 2010

Murinka 😕

hathor1231
12. jan 2010

murinka, tak to je super 😠 si musis pri nej uzit...

a moju malu este svokrovci nevideli a tiez nie som nadsena,ze im ju 'musim' ukazat v lete a stravit tam nejaky ten tyzden 😖 nemam ich rada a voooobec im nedoverujem...

zuzkat1
12. jan 2010

ahojte.. moja mala sa este len ma narodit, ale presne viem o com pisete🙂 zrejme nebudem mat problem dat ju na ruky nasim, alebo mojej babke ale pri predsatve ze ju drzi svokra mi je zle uz teraz.. neverim jej, ze jej nespadne a celkovo jej neverim.. len dufam ze bude respektovat aspon to ze mesiac nech ju necha na pokoji, ale ja zas nemam az taky problem povedat jej ked mi nieco vadi 😀

deina
12. jan 2010

Ja som mladsieho este tiez nedala svokre - ako na ruky ano, to ano, ale aby mi ho postrazila, to este nie. Este sa na to necitim, ked treba, zavolam radsej mamu. Starsieho jej zverujem, uz je dufam dostatocne poucena, co moze, co nie a preco nie. 😅 Ale tiez mi trvalo, kym som sa odhodlala nechat jej ho. Teraz ho brava takmer kazdy den von na prechadzku a tym mi velmi pomaha. Chcela by vziat aj mladsieho, ale to este nie, onho by som sa viac bala. 🙂 Este je malicky, potrebuje najma mna, nie ju.

beruska.zuzanka
12. jan 2010

Ahojte kočky, dobrú tému som teda našla 😀

To ste ale už zažili, že bola pri nás svokra nedávno, videla malú prvý raz, ja som ju práve kojila a ona mi ju začala trhať z náručia?????? Akože no comment a potom som jej ešte z fľaše dávala, bo prikrmujeme a znova... malá mi ležala a ona mi ju začala dvíhať...,.,. joj, nas***á som bola ako nikdy.... a potom tie dobré rady, že by mala malá toto a toto by nemala.... juj 😠 😠 😠

zuza.m
12. jan 2010

ja mam strašny problem maleho niekomu dat,ked ho mam pod dohladom tak ej to ok ale ešte sa nestalo aby somho niekde nechala a išla napriklad čo len na polhodinu preč.asi som už neni normalna.ale mam strašny pocit z toho.už by som na to aj pristala ale nakoniec sa tomu aj tak ubranim.naštastie ani k takej situacii nedošlo že by som bola nutena,, a zase niekomu ho dat na chvilu na to aby som si poupratovala to sa mi zda smiešne.

zuzi118
12. jan 2010

Ja som maleho s kludom dala ako mesacneho na ruky aj mojmu 10rocnemu bratovi. Nikdy som nemala problem s tym, aby si ho niekto (pokial maly neprotestoval) vzal na ruky. Akurat som upozornovala nech ho nechytaju za ruky, nebozkavaju mu ich, ani ho nepusinkuju. Mohli pohladkat hlavicku, alebo dat pusu na celo. No a teraz ma maly skoro 10m a absolutne nema problem byt sam s babkou, alebo byt u niekoho cudizieho na rukach, este sa tam aj sam pyta. A ja som rada, lebo mam aj chvilku pre seba. Neviem, co je to plac za mnou.Ale zas, nikto mi ho nikdy nebral nasilim a uz vobec nie pri kojeni.

mnohe pisete, ze sa bojite, ze im dieta spadne alebo ze s nim nejako budu pohadzovat. No neviem si to dost dobre predstavit, ved aj tie svokry mali predsa male deti takze nejake tie skusenosti musia mat. Co takto ich nejako iniciativne zapojit (po 6nedeli samozrejme - dovtedy nema nikto maminu s babom otravovat, max jedna matke blizka osoba, co jej pomaha) a pod dozorom nechat dietatko popestovat? Pripadne sa spytat na jej nazor, ci aby asi zaspominala, ako to bolo ked to robili oni?

Viete, aby ste zas nedopadli tak, ze jediny koho dieta znesie ste vy same. A to je potom hrozne tazke, ked nemozte ani na hodinu odist, lebo dieta nikomu inemu nedovoli, aby sa o neho straral.

murinka
12. jan 2010

ahoj zuzi-kazdy ma iny nazor ale keby si si s dotycnymi osobami urcila pravidla-ako pises-toto smies,toto nie...a nemali by ta ani v pate 🙄 dceru som dala ,,popestovat,, raz,dvakrat,trikrat a ked vidim ze ich nedodrziavaju tak mala radsej ostane pri mne-bohuzial 😒 ak sa dodrzuju pravidla z jednej strany tak nech ich dodrziava aj druha strana 🙂 a svet by bol krajsi hned 😉

vinifera
12. jan 2010

Plne súhlasím so ZUZI118.
Mne síce vadilo že v čase šestonedelia boli u nás návštevy na dennom poriadku. Ale skôr mi vadilo, že ja som bola s malým unavená nevyspatá a musela som sa starať o návštevy.
Absolútne mi nevadilo ked ho niekto pestoval alebo bral na ruky. Ked mal malý 3 mesiace tak som robila štátnice a písala som diplomovku. Takže pár krát prišla svokra kočíkovať. Alebo si ho moja mama zobrala na poschodie na hodku povarovať (lebo sme sa často kojili) Poprípade mi ho kočíkovala kamoška.
Celkový efekt je ten, že malý sa nebojí ničoho a nikoho. Má takmer 11 mesiacov. Neviem čo je to plač za mnou. Bezproblémov ho môžem nechať u kamošky ked chcem ísť nakúpiť (neviem načo by som ho ťahala do obchodáku ked sa za ten čas môže zahrať u kamošky) Mal 9,5 mesiaca ked spal u svokry 1. krát. A to podotýkam, že sa stále kojíme. Takže som večer odbehla nakojiť. A na noc ho spokojne mali svokrovci doma. Berú ho na návštevy. Spoznáva nových ľudí. Nikdy sa im nestalo, že ked s ním niekam prídu tak by plakal alebo by bol nejaký problém.

murinka
12. jan 2010

dcera ostane doma s hocikym-tiez neplace-nastastie 🙂 pri svokre ju nechcem nechavat aj preto lebo ked som z izby nachvilu odisla a potom sa vratila svokra davala malej gulas 😖 bol mastny a navyse dcera nema este zubky.a ked poviem aby jej to nedavala urazi sa a povie ze pocuvam od detskeho lekara same hluposti a malej nedam poriadne sa najest 😠 tvrdila ze keby bola s nou sama doma tak by ju tak nakrmila a ani by som neuhadla cim 😖 moj postoj sa aj preto nezmeni 🙄

zuzi118
12. jan 2010

No ja som tiez skoro odpadla, ked dala moja mama na vianoce malemu ochutnat kolace... ale nezabilo ho to. A co vsetko mu dal jest moj muz... to radsej pomlcim. Ale co narobim, ked chcem aby boli spolu aj samy, tak mi nezostava nic ine len to risknut. Neznamena, ze ked bude so mnou stale, tak sa mu nic nestane.

Chapem, ked niekomu vadi, ze mu keca do vychovy, to vadi aj mne. Samozrejme by som sa cloveku co ma nonstop kritizuje vyhla. Ale niektore pisete o uplne iracionalnom strachu "pozicat" dieta. Naozaj kazdej mamicke radim, aby co najviac zapajala druhych ludi. Ocka, babku, tetu, kamosku.... samozrejme ak je babatko spokojne.

yanava
12. jan 2010

Ja som sa po pôrode dosť dlho zotavovala. Mala som problém prejsť z obývačky na WC a sedieť pri návštevách neprichádzalo vôbec do úvahy 🙄 . Všetci to rešpektovali. Občas prišla mama alebo svokra, doniesli mi jedlo, prípadne niečo pomohli v domácnosti a nikdy si ani jedna malú nevzala na ruky, ani si ju nepýtali kým som im ju sama nedala popestovať. A keď som im ju dala tak som ich nepustila z očí.

Teraz ju dám blízkym popestovať. Vadí mi len ak ju chce niekto bozkávať 😝 , to sa mi nepáči a dávam to najavo. Malá má rada ľudí a na každého sa smeje aj na cudzieho keď sa jej pekne prihovorí. Ešte sa mi nestalo, aby pri niekom plakala 😀 . A nikto sa ju nesnaží ničím kŕmiť, všetci ma podporujú v kojení. Svokra mi nedáva rady priamo, ale tak nenápadne naznačuje a to mi trochu lezie na nervy. Raz som malú nechala asi na hodinku u svokry, ale bola som z toho a volala som jej dvakrát či je všetko v poriadku. A raz bola asi dve hodinky s mojou mamou. To som znášala trochu lepšie, ale aj jej som dvakrát volala. Ešte si neviem predstaviť, žeby som ju nemala pri sebe cez noc alebo na dlhší čas. Aj keď spí chodí na ňu pozerať či je všetko o.k.