Požičiavanie bábätka. Ako sa ku tomu staviate?

dari226
25. jún 2008

mile mamicky
neviem ci to je len u mna tak alebo aj u viacerych z vas,ale ja mam nocne mory ked si niekto chce malu zobrat na ruky okrem mna a manzela
asi ti zacalo tak ze ked som bola v nem.po porode prisli svokrovci a ja som malu hned sa radostou dala svokre a potom po chvili zacala toto takto musis toto takto no tak mi pokazila radost ze som sa tesila kedy odydu odvtedy sa snazim jej vyhibat lebo stale mala nejake blbe pripomienky
potom hned prvy tyzden ako sa mala narodila prisli navstevy a kazdy ju chcel mat na rukach a manzelka manzelovho brata ta moju malu drzaal asi po hodinu bez pohnutia a tak si ju kazdy podaval
no to bol pocit
so svokrovcami byvame v jednom dome ale kazdy vo vlastnom byte cize sme stale spolu a terza prisli aj manzelou brat a manzelka a hned si malu ona pytala na ruky nedala som ved mala bola este v soku ze zrazu tolko ludi a keby nestacilo tak sa doma bavime s malou po nemecky a potom zrazu na nu prisli 3 reci a 5 ludi ze toho mala dost
ja neviem ako sa mam takymto veciam vyhnut hlavne ked ju chcu na ruky ja vtedy uplne trpnem ked ju niekto ma
niekedy je to tak ze dovolim ale to sa na to musim citit
aj ked som bola chora tak som s malou nemohla ist na prechadzku tak sme ju dali sovkre kocikovat prvy raz aby mala mala cerstvy vzduch a manzel troska oddychu no tak po 2 hod som uz bola netrpezliva ale hrialo ma ze mala je na cerstvom vzduchu a po 2 dnoch mi nazel povedal ze si svokra zmyslela ze je priliz teplo tak ju dala do obyvacky ku nej a otvorila okna a tam spala no som si pomyslela keby som to vedela tak aj po styroch idem radsej sama s nou von
ja neviem,asi by ma upokojilo keby ste mali podobne pocity a keby ste mi vedeli poradit ako to spravit tak aby som malu nemusela davat zakazdym niekomu do ruk aleob co povedat na to ked si ju niekto pyta a ja ju nechcem dat ???? ☹
jasne ze musi ist medzi inych ludi aby si zvykala ale ked zase odydu manzelov brat a manelka za 3 mesiace tak to bude zase pre malu take smutne ked si na nich velmi zvykne
jednoducho aj ja potrebujem svoj klud a nie aby mi tu kazdy den vyklopkavali a stali nad malou
ako to vidite vy?

alififi
25. jún 2008

dari ja podobne pocity nemam, lebo malu nema kto mat - ale myslim ze pre teba je len jedna alternativa. povedat, co si zelas a co ne.

emita
25. jún 2008

Ja som celkom rada keď sa niekto malému venuje a ja si kúsok oddýchnem a oni majú z toho radosť (ale len rodina: babky, dedkovia, švagriné...) Niekedy mám ale z toho také zmiešané pocity, ale prekonám sa lebo viem že ankoniec budeme všetci spokojní. Také malé bábo sa ešte nenaviaže na osoby tak že by mu potom bolo smutno. Teda myslím okrem tých fakt najbližších-rodičov. toho by som sa nebála.

tigri
25. jún 2008

my sme malu do ruk nikomu nedavali a basta 😉

boli horucavy, takze v perinke byt nemohla a kedze sme absolvovali aj kurz spravnej manipulacie s babatkom, nechceli sme, aby s nou niekto mixloval, ako sa mu zachce

a nechapem, co je to za napad, mat tolko navstev v sestonedeli...u nas rodina prisla po 3 tyzdnoch (moji aj muzovi rodicia) a ostatne navstevy pekne pockali do ukonceni sestonedelia....

okrem toho nasa bambulka bola hrozne drobucka, 2,6 kila pri odchode z nemocnice, takze ani pediatricka nam neodporucala nejake "vystavne" navstevy

je to tvoje babo, nauc sa povedat svoj nazor a trvat na nom, inac to bude len horsie a horsie...bohuzial na slovensku panuje taka tradicia, ze kazdy musi porozpravat mamicke svoje mudrosti ohladom babatka, aj ked rodil pred 30 rokmi, prip. nerodil vobec

gucz
25. jún 2008

dari ja som mala zo začiatku tiež také pocity, ale neviem ako by som Ti poradila. Ja som len okoliu povedala, že si neželám, ak malá neplače, aby ju vyberali z postieľky či kočíka. Strašne som neznášala, keď len trošičku zamrnčala, ani neplakala a už ju svokra vyberala a nosila po celom dome. Tak som sa snažila byť stále pri malej ja. Teraz už s nimi nebývame a niekedy by sa mi popravde aj zišlo, aby si niekto malú na chvíľu vzal.

titkovamiriam
25. jún 2008

AHOJTE,samozrejme kto si to nepraje mal by to dat jasne najavo 😠 .No moje deti boli od mala nosene babkami, sestrou,kamaratkami a teraz marek aj svojimi bratmi-no najvacsi strach som mala vzdy ako si zvyknu nasi psykovia pitbulikovia-dat takej,,tlamicke,, ovonat miminko aby vedel ze je nase to je 😀

bambusko
25. jún 2008

dari, myslim, ze tvoje pocity nie su nic nenormalne, je to riadene hormonalne a cerstva matka je velmi citliva, navyse medzi nou a dietatom je silne puto. aj zvieracie matky v prirode si chrania mladata, su vtedy velmi agresivne a nebezpecne, dokonca aj domace zvierata a stava sa, ze ak mi mladata beru, odvrhnu ich. tiez obcas bojujem s pocitom, ze tebe maleho na ruky nedam, hlavne u ludi, ku ktorym nemam blizky vztah, napr. svokra a urcite mi to nikdy nevadi /predpokaldam, ze ani tebe/, ak ho ma manzel alebo dobra kamaratka. ono dietatko to aj tak zanedlho vyciti a uz si bude vyberat osoby, u ktorych sa mu bude pacit. male babo si na ludi nenavykne, to sa neboj, ze mu bude smutno. a ze si nesvoja, ked dieta 2 hodiny nevidis, necitis, nevies co s nim je prirodzene. tiez nie som za to, aby pri navstevach dieta kolovalo z jedneho narucia do druheho, zvycajne je z toho aj tak nervozne a ohucane, ale ak je to len jedna osoba, skus sa dohodnut. ak malu mas na rukch a nechces ju dat prave v tej chvili od seba, normalne povedz, ze trosku neskor, lebo je vam spolu dobre 🙂 este mozes skusit nosenie v satke, daju sa nosit deticky od narodenia. a je to dobra finta, aby ti malu nik nebral, ale aj teba upokoji pocit blizkosti. urcite vsak obcas treba malu dat aj na ruky inym, nie nadlho, ved ked spolu byvate v jednom dome, bolo by to cudne nedat a po druhe: vnucata su odmena za to, ze sme nazabili svoje deti 😀

gucz
25. jún 2008

😀 😀 😀

dari226
autor
25. jún 2008

No aj moja mala 2,6 kil ked sme odisli z nemocnice
ani ja som sa netesila ze niekto pride na navstevu s mojou rodinou som to poriesila a s manzelovov som to nechala nanho a ked prisl ia brali mi ju okukavali cely den tak som uz bola uplne na nervy a len som plakala a terza mi to nejako ostalo ze mam nervy ked mi ju chcu zobrat
neviem preco sa to neda pochopit ze ja ju chcem mat pri sebe a este si ju pytaju ani moja sestra si ju nepytala len ked som jej ju dala a bolo to je predsa ine
mozno ked bude vacsia a tak ale teraz to je tazke niekedy ma manzel chape a niekedy sa mi zda ze ani nepocuva co mu hovorim ze ake mam pocity a tak
ked ma malu on tak mi to nevadi skor naopak sa tesim ekd pride a venuje sa nej aby sa medzi nimi tiez tvorilo to puto a kedze on cely den pracuje tak ju malo vidi tak ked uz by osm ju niekomu dala tak len jemu aby si ju on vychutnal

audreyd
25. jún 2008

dari, pozri, aké staré sú moje deti a ešte som ich nikdy nikomu nepožičala 🙂 tak sa netráp 😀 jedine malý bol pár dní u mojej mamy, keď som bola v pôrodnici s malou, ale bol tam s ním aj manžel...
sú to tvoje deti, nikto by ti nemal kecať do toho čo a ako! starí rodičia už šancu na výchovu svojich detí mali, tak nech ju dajú aj tebe 🙂

kaluha
25. jún 2008

starý rodičia a ani rodina či známi nemajú tvoje dieta vychovávat,ale poradit niečo dobré nieje naškodu,napríklad nikto mi v nemocke nepovedal že mám umývat podnebie v ústach ale mama ano tak som umývala kamoške to nik neporadil a jej malá mala pliesne v ústach a takých maličkostí bolo viac aj od svokry, dobré rady ber a zlé iba vypočuj mne napríklad ked niekto popestuje nevadí ale zato sledujem či drží dobre poprípade aj upozorním.ale ked tebe to vadí tak naznač tak aby sa neurazili,predsa len je to rodina.alebo ked pýtajú povedz že zaspáva alebo že je nepokojná tak ju radšej máš u seba....

janca704
25. jún 2008

Dari, ja som tiez kratko po porode a mam rovnake pocity ako ty 😅 Zrejme fakt vela robia hormony. Ja som si vydupala navstevy az po 4 tyzdnoch (aspon, chcela som najprv plnych 6) a ked mala prist manzelova rodina, tiez som bola z toho nervozna a pravdupovediac, najradsej by som maleho nepustila z ruk. Ale je to jeho rodina a tiez sa z neho chcu potesit, toto som si opakovala a celkom pomahalo, no aj tak som trpla, ako to bude drobec znasat a zvladat, ci nebude nervozny z tolkych ludi a z tolkeho putovania z ruk do ruk. Ale on to sam vyriesil, ked celu navstevu total odignoroval spankom a ked ho mal niekto na rukach, ani o tom nevedel, takze som to zvladla aj ja 😀 Ale nedala som ho z ruk bez zavinovacky (hlavne preto, ze maly sa strasne na rukach bez zavinovacky mece a bala som sa, ze niekomu vypadne 😅 ). Ak by som to ale fakt nezvladala a trpela pri tom, tak to poviem a hotovo, nech si mysli kto chce, co chce. Je dolezite, aby aj mamina bola v pohode.
Ale chapem, co prezivas, nie si vadna, neboj 😀 len plna hormonov. Drzim palce, aby si to zvladala 😉 .

lyongirl
25. jún 2008

aj ja som mala a mám také pocity a to má drobec už 14 mes. Čo sa týka mojej rodiny, tak mi nič nevadí, zvykla som si, som tam stále strčená a dvôverujem im, ale už u ostatných mi to jedno nie je a mám pocit, že moje dieťa je len a len MOJE a potrebujem ho ochraňovať. Veľa ľudí mi povedalo, že som nenormálna a že deti potrebujú babičku a pod. veci, ale ja to tak cítim a nemienim sa kvôli niekomu "prerábať" a potom psychicky trpieť...... Budú musieť žiť s tým, že som aká som a je to dieťa moje a ja ho vychovávam a nedám si zasahovať.

gangulienka
25. jún 2008

myslim ze taketo pocity ma skoro kazda cerstva mamina....ja malu rada dam niekomu na ruky (hlavne teraz ked ma uz 8 kg 😀 ) ked pride navsteva jeden dvaja je to ok...okrem toho mala si uz vybera ked sa jej u niekoho nepaci alebo sa ho boji zacne straaaaaaasne jacat 🙂 ale tiez neznasam ked mame vacsiu navstevu a kazdy si ju podava z ruky do ruky natahuju ju ako handrovu babiku, niekedy si ju priam trhaju....hlavne v tomto teple je uplne spotena a ma nervy z toho...vtedy im razne poviem (ale slusne) nech ju nenatahuju tolko a pre tych nechapavejsich (lebo aj taky sa najdu 😠 ) ze ci maju pocit ze je to hracka...a ked niekto argumentuje alebo mi radi ze tak ci onak a to by som mala alebo nemala tak poviem ze ja som jej mama a preto to bude tak ako ja poviem 😅 ...vzdy som bola na ludi mila a dobra a nevedela som povedat ludom nie...ale co sa tyka malej som bude vsetko po mojom... nech sa kazdy aj urazi...mala mi za to stoji 😉

dari226
autor
25. jún 2008

no aspon ze niesom sama co to tak citi
len tych ludi nechapem co uz maju deti ze ci si to neuvedomuju ved isto aj oni nieco podobne zazivali nie?
aj teraz lutujem ze som sem niekoho pustila ked mala mala 5 dni a uz si ju podavali chuda moje
ked tu bola moja sestra na navsteve na 2 tyzdne tak aj ona ju mala ale len ked som jej ju ja dala asi tak 4 krat a ked potom odisla tak sme na druhy den s malou nevedeli co robit nijako jej nebolo dobre plakala a stale chcel len pit a byt pri mne preto ani nechcem aby k niekomu isla vtedy aj ona to nepocituje tak prijemne ze potom zrazu chyba mama a uz by pila aj ked prave pred pol hodinou pila tak myslim nieco na tom bude

ved sa zo vcera v noci aj pokakala a aj hore bola v uplne nezvicajny cas isto to este spracovavala ako ja dnes ☹

horallka
25. jún 2008

dari226,
ty si pre druhých ľudí vôbec hlavu nelám a netráp sa - presne ako píšu dievčatá - je to TVOJE dieťa, si čerstvá mamička, máš malé miminko, ty si ho musíš chrániť a keď si neželáš, aby ti ho niekto naťahoval, tak to ani nedovoľ. Ak to tak cítiš a neželáš si, aby ti dieťatko naťahovali, proste im vysvetli, že to nechceš a nepripusti to. Ak sa niekto za to urazí - je to jeho problém. Tvoje dieťa je na prvom mieste a presne ako píše gangulienka- nech sa každý aj urazí - malá mi za to stojí. A to je presne aj môj názor. Ja som napr. teraz ešte len štyri týždne po pôrode ale poviem ti, mám čo robiť, aby som odohnala otravné návštevy. Ešte som stále v šestonedelí a už sa mi tu kadekto tisne na návštevu a ešte sa urazia, keď poviem, že až o mesiac. Neviem pochodpiť ľudí, čo nevedia pochopiť, že žena po pôrode potrebuje kľud, byť v pohode so svojim dieťatkom, partnerom, vychutnať si to a a to posledné na čo myslí, sú nejaké návštevy. Tie majú čas, počkajú, neujdú - dieťa je prednejšie.
Teraz ti napíšem o tom podávaní dieťaťa z rúk do rúk moju skúsenosť, ale trochu opačnú. 13. júna som mala štátnice a malý mal rovné dva týždne. Bola som na skúškach aj s ním, keďže je viazaný na moje kojenie. A chudáčik tiež putoval z rúk do rúk - všetky moje spolužiačky a kolegyne ho mali v náručí. Ujmu žiadnu neutrpel , ale nedalo sa tomu vyhnúť.
Ale ako som ti písala- keď povieš nie- každý normálny a inteligentný človek by to mal rešpektovať.

lila794
26. jún 2008

Dari, baby maju pravdu!!! Povedz "nie" a hotovo.

jahodka11
26. jún 2008

dari-my sme v tomto tiez neoblomni... a stale, nenosit a hotovo, da sa predsa aj inak dietatu venovat..aj ked tvoja malicka je este malicka,ale naco ju preboha nosit, ked netreba? ved ked nic ine, tak len to, ze si zvykne a co ty potom sama s nou? nie, naozaj nedovolit, nech sa pozeraju ako spinka...to ich tak dlho bavit nebude 🙂 a vobec, ved to je malicke babo, ma mat hlavne klud a pri sebe svoju mamicku a ocinka, to jej staci, min prvy rok zivota 🙂

briluxina
26. jún 2008

mne ked sa narodil syn tak sme po nejakom case boli navstivit svokru. Ona mi maleho neustale brala z ruk a chvilu ho hojdala na svojich rukach a mna uplne dorazilo ze ho nedala mne ale ho polozila na postel akoby mi ani nepatril. Zopakovala to asi 5 krat a povedala som jej ze nech mi ho laskavo neberie a ked ho uz zoberie tak nech mi ho da naspat do mojich ruk. Potom som radsej vytiahla cicu a kojila som ho a uz som jej ho nedala, vzdy mam nervy ked si na to spomeniem.

luciar79
27. jún 2008

briluxina_ som rozmýšlala jakú cicu si to vytiahla,potom som pochopila 😀 keď sa mi narodila dcéra tak som ju nechcela dávať voziť svokre, vždy som jej povedala, že čo budem robiť ja, keď tu nebude, ja som predsa na materskej.raz som jej ju dala ale celú dobu som stála u okna a čakala až sa vrátia...Vždy som jej hovorila že jej čas na opatrovanie ešte príde, teraz je tam každý druhý víkend....a teraz keď mám malého mám novú svokru ale tá býva inde tak je pokoj.a návštevy sme absolvovali aj v 6nedelí som bola vcelku rada aspoň som sa rozptýlila ale sadnúť som si ešte poriadne nemohla. malého väčšinou obdivovali ako spí v lehátku málokto sa ho odvážil zobrať do náručia.....a keď sa niekto odhodlal tak som ho sledovola ako ostriež....nerobí mi to dobre. asi to vážne súvisí s tou prírodou, samičky a mládatká 😀

titkovamiriam
27. jún 2008

este dopisem par riadkov,ked mal Milan 4m,segra bola este na skole a mohli si na branne cvicenie zobrat ,,domacich milacikov,, tak si zobrala svoje krsniatko. 😀

majada
27. jún 2008

briluxina ja si to viem prdstaviť to isté robila mne moja svokra a ona mu ešte hovorila môj synček išlo ma vyhodiť z kože...

helka101
27. jún 2008

Briluxina tak to iste urobila aj moja svokra, ked sme tam prišli, tak mi hned vo dverách zobrala malého a nedala dokým sme tam boli,kedže som ho nekojila, jedine mi kázala zarobiť mlieko a bolo 😠 vraj aby som si oddýchla tak preto mi ho nedala!! ale ja som ho potrebovala mať pri sebe, aj vtedy ked sme boli na návšteve, pre boha ved je to moje dieťa!! a ja si od neho nepotrebujem oddýchnúť!!! 😅
Dnes je to tak, že malý ma už 19emsiacou, a ked nechce tak k nej ani nejde.. A ani ho tam nedávame. RAz tam spal ked sme šli na svadbu a jasne som jej povedala, nech spí pri nich, ale nie ona ho dala do druhej izbe, k 10ročnému švagrovi čo hovno vie, ako má dieťa dýchať a podobne, popritom sme mali to že sa nám malý často nevedel nadýchnúť a museli sme ho dvíhať, zmizlo to až po roku, a ked tam spal tak mal ani 8mesiacou. 😖 Odvtdedy ho dávam len k mojim rodičom, lebo viem že sa mi onho postarajú. a je mi jedno, že svokra vychovala 3synou! ja ho tam nedám a basta!!! 😔

dari226
autor
27. jún 2008

brixulina no presne to robila aj moja svokra isli sme tam a tak prisli prave z dovolenky tak si pytala malu no tak som jej ju dala s tazkym srdcom pootm zaspala a tak ju polozila na gauc a to ju manzel chcel zobrat ked videl ze uz ju chce polozit a ona ze nechaj ju lezat nemusi byt stale na rukach a tak si ju polozila k sebe no som nadavala
ked uz tak nech je u otecka ked nie u mna aby si ju vychutnal terza ju uz nedam nikomu mate pravdu kocky aj lutujem ze som ju niekomu vobec dala ked mala chuda len 5 dni tak mi kazdy vyklopkaval a potom mi kricali cez okno ako dlho jej este budem davat jest a tak 😠

ale manzel vravy ze si musi zvykat na inych a tak a tak sa s nim kvoli tomu musim vadit ze nie nas potrebuje a nikoho ineho ze co by robil keby sme byvali 10 hodin od svokry co by za nou utekal aby videla mala aj inych ludi??

lyongirl
27. jún 2008

baby, a viete čo robí moja svokra? Keď už o tom hovoríme, nechcem na ňu "kydať", ale nepáči sa mi, že oblizuje stále malému ruky. On jej ich pchá do pusy a ona mi ich slintá a ešte mu vystrčí jazyk a smeje sa, ako sa mu šmýka v rukách a nemôže ho malý chytiť. No a malý potom šup oslintanú ruku od svokry do svojej pusy. Už sme jej niekoľkokrát hovorili, nech to nerobí a ona stále, tak tam vôbec nechodím, iba ak som donútená a musím, to zn., že je nejaká oslava a pod. Ináč malý má už 14 mes. a nie je žiadne malulinké bábatko, čo sa nesmie oslintávať, ale to sa mi zdá nechutné, robiť to. Ani ja to nerobím, iba ak má ruky špinavé napr. od piškóty a nemám nič poruke, tak mu ich obliznem, ale akonáhle môžem, tak mu ich umyjem.

majada
27. jún 2008

lyongril tak to by som jej povedala 😠 😠 😠 ak to bude robiť treba jej zobrať dieťa z rúk a hotovo ...a nech sa aj urazí...

luciar79
28. jún 2008

lyonigirl-olízanie od mamy je iné ako od svokry.bléé 😀

helka101
28. jún 2008

Lyongirl tak to je sila 😖 no takto to by som asi tak nenechala, ja nedovolím malého bozkávať ani na ústa, aj ked je už chlapisko 20mesačne čoskoro, ale len na líčko.. 😔 a toto je fakt nechutné, toto robila moja starká, malého prastarká no rýchlo som to stopla, som jej povedala, že je to nechutné a nech to prestane robiť, ináč malého nedostane a prestala!!! našťastie!! 😅

briluxina
28. jún 2008

Lyongirl, az mi xicht skrivilo, teda to je fakt sila...
Inak dievcata som sa skusala vzit do mojej svokry preco mi maleho brala z ruky ale na nic som neprisla.
Ked citam ze nie som sama a stalo sa to aj vam mile mamicky tak mam pocit ze tie babky to nemysleli zle, len asi zabudli ze aj oni mali babatka a kazda mama je na svoje babatko velmi citliva. Taka je priroda aj zvieratka si chrania mlade.

olivova
28. jún 2008

briluxina - suhlasim s tebou. Moja svokra sa uz naucila, ze kym jej malu sama nedam, ani si ju nepyta 😅 (to byvame s nimi v jednom dome , oni na prizemi, my na poschodi), no a moja mamina, ked k nej pridem, automaticky na ruky, ale kedze ona ju nevladze drzat tak dlho na rukach, po case ju polozi. No a mala sa samozrejme zacne jedovat . Ked ju chytim, tak si vypocujem, ze preco ju nosim stale na rukach, nechaj ju polezat, co ju stale nosis...no a ja sa len usmejem a poviem - ja ju nosim rada. Nakoniec to je pravda. Ale obcas ma tiez chytia riadne nervy, ked niekto len tak z rodiny pribehne a ani sa nespyta ci papala, ci si ju moze zobrat...na to ale hned reagujem (uz).

majada
28. jún 2008

briluxina ja viem presne prečo to moja robí, moja švagrina keď mala malé deti boli v kuse u nej vlastne môžem povedať že ich vychovavala svokra no a teraz si myslí že to isté môže robiť aj mne...ale zistila že nemôže lebo mne to prekáža