Požičiavanie bábätka. Ako sa ku tomu staviate?

dari226
25. jún 2008

mile mamicky
neviem ci to je len u mna tak alebo aj u viacerych z vas,ale ja mam nocne mory ked si niekto chce malu zobrat na ruky okrem mna a manzela
asi ti zacalo tak ze ked som bola v nem.po porode prisli svokrovci a ja som malu hned sa radostou dala svokre a potom po chvili zacala toto takto musis toto takto no tak mi pokazila radost ze som sa tesila kedy odydu odvtedy sa snazim jej vyhibat lebo stale mala nejake blbe pripomienky
potom hned prvy tyzden ako sa mala narodila prisli navstevy a kazdy ju chcel mat na rukach a manzelka manzelovho brata ta moju malu drzaal asi po hodinu bez pohnutia a tak si ju kazdy podaval
no to bol pocit
so svokrovcami byvame v jednom dome ale kazdy vo vlastnom byte cize sme stale spolu a terza prisli aj manzelou brat a manzelka a hned si malu ona pytala na ruky nedala som ved mala bola este v soku ze zrazu tolko ludi a keby nestacilo tak sa doma bavime s malou po nemecky a potom zrazu na nu prisli 3 reci a 5 ludi ze toho mala dost
ja neviem ako sa mam takymto veciam vyhnut hlavne ked ju chcu na ruky ja vtedy uplne trpnem ked ju niekto ma
niekedy je to tak ze dovolim ale to sa na to musim citit
aj ked som bola chora tak som s malou nemohla ist na prechadzku tak sme ju dali sovkre kocikovat prvy raz aby mala mala cerstvy vzduch a manzel troska oddychu no tak po 2 hod som uz bola netrpezliva ale hrialo ma ze mala je na cerstvom vzduchu a po 2 dnoch mi nazel povedal ze si svokra zmyslela ze je priliz teplo tak ju dala do obyvacky ku nej a otvorila okna a tam spala no som si pomyslela keby som to vedela tak aj po styroch idem radsej sama s nou von
ja neviem,asi by ma upokojilo keby ste mali podobne pocity a keby ste mi vedeli poradit ako to spravit tak aby som malu nemusela davat zakazdym niekomu do ruk aleob co povedat na to ked si ju niekto pyta a ja ju nechcem dat ???? ☹
jasne ze musi ist medzi inych ludi aby si zvykala ale ked zase odydu manzelov brat a manelka za 3 mesiace tak to bude zase pre malu take smutne ked si na nich velmi zvykne
jednoducho aj ja potrebujem svoj klud a nie aby mi tu kazdy den vyklopkavali a stali nad malou
ako to vidite vy?

rovni
12. feb 2009

fajn pocit vediet ze nie som sama,ja som to tiez takto citila pri malej
my byvame so svokrovcami,vobec mi nevadi ked si ju zoberie svokra,ona je hrozne mila osobka,ale svokor 😠
staci aby mi mala trochu mrnkla,uz mi ju hned chce brat,ked mu ju nahodou jeden krat z desiatich nedam,potom inym rozprava ze mu ani malu nechcem dat a tak
a potom ked sa jej uz nepaci unho na rukach a poplakava,vidim ze je mrzuta a chce spat,tak on sa tvari ze mala je v pohode,ani mi ju nechce vratit 😠

zuza.m
12. feb 2009

mne ked sa maly narodil tak mi došla pomoct na tyžden mamina a bola aj svokra.ešte neter.maleho som ani nedostala do ruk.ako sa zobudil dali mi ho k dide ked sa najedol už mi ho niekto bral že si odychni a tak to to bolo cely tyžden.mama odišla svokra ale ostala každy den chodila.ja som bola uplne hotova . malehy dost plačkal.a ona stale za mnou chodila čo robim a všetko komentovala čo nemam robit a čo mam robit..ked som ho nevedela utišit tak mi ho zobrala a tak.stale ved si odychni.ale ja som nemala pokoj.ved kao človek može odychovat ked dieta je niekde preč.strašne sa mi sprotivila tym že bola nonstop u nas len som sa zobudila už aj bola u nas do večera.a to nehovorim ked som odišla z izby maly spal a zahadne sa sam zobudil .ked som si lahla snim tak chodila po izbe a kukala či su tam nenni komare.potom ich zas zabijala,inokedy zase chrumala jablko ale tak nahlas že som to počula až do postele ako keby mi to chrumala za uchom.no niečo otrasne.nemala som pokoj a nevedela som sa jej zbavit.teras je zima tak že sa jej velmi chodit nechce ale už to vidim na jar.už teras mam hruzu.mame velku zahradu do ktorej chodi robit hned za včas rano(lebo nieje teplo)ostane pekne k obedu a potom ešte dojde k večeru do tmi. 😠

denduska
12. feb 2009

tak vo mne to tiez vrie ked ma malu niekto cudzi - na chvilku mi to nevadi, ale ked si ju privlastnuju, tak ma ide klepnut fakt.
my byvame sami daleko od rodiny, a skoro cely den som s malou sama, ale kazdy (este aj susedia!!!) mi vravia, ze to nie je dobre, ze dieta si ma zvykat na ludi, lebo potom bude zakriknute...a ze kludne ked potrebujem ist niekam, ze ju postrazia a tak - asi by som umrela! hlavne ked sme boli raz u susedov na navsteve a chvilu som sa nepozerala a suseda dala malej salonku do ust!!! 4 mesacnemu dietatu! Zatrhla som to v tichosti ale uz som tam odvtedy nebola.

a co ze som s nou sama, uzivam si to ako len mozem, tieto chvile sa mi uz nikdy nevratia a nikto iny na ne pravo nema..

zuza.m
12. feb 2009

ja som tiež skoro stale sama s malym a ked ideme na navštevu k rodine v tedy to začne.no mne by ho najradčej ani do ruk nedali.zachvilu ho dam aj cudzim do ruk nemmam problem,ked ho normalne daju spät.ale neznašam ked mi ho nechcu dat a on už aj neche byt nannich a oni stale len ved oni ho utišia.to ma ide porazitnajradčej ho dam maleho krsnej ta ho vrati ešte sa len mrvi 😅 .ona babeno ešte nema a boji sa ked plačka.

rovni
12. feb 2009

ja by som si to tiez fakt strasne rada uzivala byt s nou sama,ale ako na potvoru svokra je cely den v robote a svokor zase cele dni doma,takze ked idem do kuchyne nieco uvarit a malu si dam k sebe do lehatka,tak hned kruzi pri nas a pri najmensom naznaku placu si ju uz berie
uplne si vychtunavam tie chvilky ked sme tu obcas same,ja si varim,ukazujem a rozpravam jej co robim a tak
je to uplne bez stresu ze len co vyda nejaky zvuk,hned je tam pri nas

zuza.m
12. feb 2009

a za to jedlo no ta by ma asi porazilo moji su aspon natolko svedomity že mu nedavaju somariny.kamoška ma tiež super svokru.nnanutila ,malemu pribinačika ešte mal len 4mes.a minule ho tlačila gulašom.kamoška sa darmo rozkričala na dalšej navšteve mu ho dali zas.

alon111
12. feb 2009

mne tiez nikto nevadi ale svokor ano.ked sme k nim prisli a este sme ani nezastali a svokor uz tahal malu von z auta tak ma islo roztrhnut .ale len ked on .pricom ho mam celkom rada ,ale mam ho radsej ak je co najdalej od mojich deti.pricom ich ma strasne rad,ale nemozem si pomoct.

rovni
12. feb 2009

tak tento pocit mam aj,tiez mam svokra v podstate rada,viem ze to nemysli zle,len to nevie dat tak najavo
no mne jednoducho vadia jeho sposoby
uplne najradsej sa predvadza,ked mame nejaku rodinnu oslavu alebo navstevu,tak si ju hned suverenne vezme na ruky a rozprava co mala cele dni robi,ako spinka,co ma rada a tak.akoby on bol jej mama! 😠

svenka
12. feb 2009

aj ja neznasam, ked mi maleho berie kazda navsteva na ruky, viaceri ani nevedia ako ho maju drzat, vsetci by ho len dvihali hore a pritom je este taky malicky... a o to viac, ked ho chcu vsetci bozkavat!!! vtedy by som vrazdila!!! 😠
jedla mu zatial nikto papat nedaval, ale som sa napocuvala dost od svokry a svagrinej, ze preco mu nedam cajik... darmo som im hovorila, ze plne kojene zdrave dietatko cajik nepotrebuje, stale mi kazali mu ho dat, ale som razne povedala ze nie, a zatial je pokoj... som zvedava, ze dokedy... 😝

rovni
12. feb 2009

o cajiku,vodicke,umelom mlieku pocuvam pomaly od narodenia malej 😒
no odolavam 😀

zuza.m
12. feb 2009

no baby ešte že nemam aj ja svokra,lebo mne stači celkom svokra. 😅
ale osm rada že som neni sama s taykm pocitom.aj ked si niekedy hovorim že ved čo aspon si odychnem.ale nejde to.je možne že žiarlim že ma nebude mat až tak rad ako druheho??aj to je možno dovod či nie??lebo mna aj tak najviac teši ked je u druhych nespokojny a u mna spokojny.teda teras sa to stava velmi malo.stači sa nanho kuknut a už ma ustočka od ucha k uchu

zuza.m
12. feb 2009

ja som si od svokry vypočula ako mu škodim ked mu davam rektarnu rurku do zadočku a to som mu dala len na kusoček aby mu vyšli vetry lebo strašne plakaval .ked sa vyprdkal bol kliudny.vždy ako plakal dobehla aby kukala či mu ju davama aby mohla komentovat.nakoniec sme skončili v nemocnici kde mal tiež zastavene vetry a oni mu ju strčili celu do zadočku.ja pozeram .hned somjej povedala.len kukala jak puk.

evka1310
12. feb 2009

ja som najrpv bola rada ked prisla navsteva a vzala mi aspon jedneho maleho na ruky...az raz prisla kamoska, posadila si jedneho drobca na ruky, sadla si k stolu a zle ho drzala a to ak nestastne, ze maly hlavou (vzadu) treskol o roh stolu...to mal 3 mesiace... ☹ noc sme stravili na pohotovosti (sice sa zdalo ze vsekto je OK, ale istota je istota)...Nakoniec to bolo OK...no odvted som mrcha prvej triedy, a moje deti smie mat na rukach len clovek ktoremu doverujem aviem ze to zvladne...a tych je malo...radsej budem zla, nepriatelska, ale na pohotovost v panike uz letiet nechcem... 😒

alon111
12. feb 2009

tak to ste na tom celkom dobre moja mama natlacila do malej ked mala styri mesiace kinder cokoladu ,pretoze kazde dieta pri nej cokoladu bude jest.no dalsie jej streleny napad davat detom chutnat kavu.mam chut ju niekedy zastrelit

evka1310
12. feb 2009

alon - boze tak to by som sa fakt ze nahnevala... 😒 fakt kinder cokoladu?

monatko
12. feb 2009

ja som zo zaciatku tiez pocuvala, ked som isla kojit : "nedavaj mu, ved nemoze byt stale hladny..." ale robila som si, samozrejme, po svojom, a preto som hrda, ked este 7 mesiacov po narodeni maleho mam vdaka castemu kojeniu mlieka az -az 😉 co sa tyka poziciavania na ruky, nastastie "koluje" iba v rodine a medzi najblizsimi znamymi, ktorym doverujem..

rovni
12. feb 2009

evi no kde vsade sa my nestretneme 😀
vidim,ze niektore baby su na tom este horsie-keby do malej niekto tlacil cokoladu a pod.tak neviem,neviem
no uvidim co to bude ked mala prestane byt len kojena,co bude za chvilu ☹
este mi vadi ked ju svokor odmalicka nahovara na veci typu-aby udrela nejaku hracku-postavicku,ako ked bude bezkat,budu tahat macky za chvost a pod.

evka1310
12. feb 2009

rovny - 🙂 hehe, my sme vsade 🙂 zartujem.
z toho si nic nerob na co ju nahovara svokor, tak male babo vzdy hlada potvrdenie u mami a zavisi od tvojej reakcie ako zareaguje... 🙂 zatvar sa ze NIE a aj babo pochopi spravu

zuzka1.
12. feb 2009

No tak ja som neviem ci navalom hormonov alebo cim to bolo, bola som jak harpia!!!!!!!!!!!!!!!!!
neznesala som a doteraz neznasam, ked svokra chce maleho roznasat, ked som neni doma(v skole a podobne), naucila som sa radsej nemylsiet co prave robia, lebo by ma vystrelo!
inak byvame u svokrovcov, svokra pride parkrat za den maleho kuk, ale ja som nonstop pri nom, ked sa priblizi, nevie sa s nim normane hrat, nic sa ho nesnazi naucit, iba by ho pestovala a to robit nebude.
Byvala na mna nahnevana, ked som po nej vystekla velakrat, ale to ma nezaujimalo! ked nechcem, aby to robila, musi to respektovat, som jeho MAMA a hotovo! Baby tvrdo na ne!!!!!
Teraz s ama pekne pyta, ci moze toto a hento a podobne.
Ked sa maly narodil a kocikovali sme sa po meste, robila som sa, ze nikoho nevidim, len nech mi na nho nenazizaju! uz ma to preslo, teda preslo to asi po mesiaci! asi je to fakt tymi hormonmi.
Rady co mam kao robit, vypocujem, ale robi msi co ja uznam za vhodne! No mrcha som, ale inak sa to neda.
Najviac ma vedelo a obcas aj vie vytocit, ked maly spinkal a svokra na nho chodila nakukat 15x!!!pochopitelne, ze to dieta asi citilo a zobudilo sa, naposledy to spravila asi pred 4-5 mesacmi, tak som po nej zrukla nech na nho furt nekuka, ze odvtedy je pokoj!alebo ked sa pekne sam hral a ona ho vyrusila!!!ved len na 5 minut sa popestujeme, potom zmizne, ide si po svojom a mne dieta mrnci co by sa pestovalo!a nezabi ju!
chvalabohu, trvalo to, bola som za nepodarenu nevestu, ale je pokoj!relativne!

alon111
12. feb 2009

odvodnenie mojej mamy ved je to detska cokolada

monatko
12. feb 2009

alon, kristepane, to je argument 😀

alon111
12. feb 2009

no co od nej mozem cakat ked mojej starsej dava pit kavu asi od roka a pol.uz ju tam nechcem davat ale dcera tam chce chodit a ked jej poviem ze tam nejde tak vrieska ako sialena

evka1310
12. feb 2009

a nemozes sa s mamou pozhovarat? Nic v zlom, ale kava s kofeinom tak malemu dietatu poriadne skodi (nehovoriac o cokolade - to je aj pre dospelacky zaludok ina bomba)

zuzka1.
12. feb 2009

alon co ti poradit, mama je mama, ale toto je moc!!!!cokoladu???kavu???nech je da este potiahnut z cigarety ak fajci a posle ju v piatok na discu!!!katastrofa dokonala!

alon111
12. feb 2009

no co ked sa jej zda ze je unavena.neda sa jej vysvetlit ze na unavu je postel

zuza.m
12. feb 2009

alon a ty ked is bola mala tiež si tak skoro začala s kavou,?? 😅
normalne by osm povedala bud bude rešpektovat tvoje pravidla alebo ich tam davat nebudeš.mama nemama ty si tiež mama su to tvoje deti a tvoje nazory na vychovu .jednoznačne nie,ja by som bola velmi zla. 😠

a ozaj baby kedy hodlate dat svoje mimina babkam na prazniny.-ešte sa maly nenarodil a moj mama že bude chodit na prazdniny.že ja som bola na prazdninach od3mes.do dnešneho dna ma natahuje .ale ja aj tak hovorim že tak skoro to nebude.byvame od seba150km.tak že len tak sa prist neda ked bude plakat

claudinka
12. feb 2009

no tak super tema 😀 jak kebv som citala o mne.. byt matkou je tazka vec, veru.. ja neznasam pohlad na to, ako maly je u niekoho ineho na rukach, u muzika to este beriem, ale inde nie.. normalne mi srdce puka a najradsej by som ho vytrhla z ruk osobe, ktora ho drzi a usla dalekooo od nej.. to sme my maminy.. my si mozeme dovolit ho chytat, ked mozeme, ale u cudzich to neradi vidime..

alon111
12. feb 2009

uz milion krat som jej dohovarala ze nech s tym prestane pretoze mam potom problem aby mi normalne jedli.ja zakazem ono hned dovoli.niekedy mam dojem ze je hlupejsia ako moja dcera.naucila ich na monte a to je kriz.ja som ich prestala kupovat tak chodi po malu a pred skolkou jej ich da.ked som jej povedala nech s tym prestane tak mi povedale ze ked som lakoma tak ona musi ako babka kupit.asi jej kupim kiwi tortu ona je velmi alergicka na kiwi 😀

skrecok
12. feb 2009

😀 dobra tema...a tiez moja svokra mi hovorila, ze ked bude mat maly rok-dva a bude chodit na cele 2 tyzdne k nej. Ja jej ani nedovolim, to by som umrela bez neho a jej ani neverim. 😠 😔 🤐 Vrrr...

claudinka
12. feb 2009

alon 😀 😀

skreci pozname pozname.. u nas ma u svokrovcov uz detsku izbu spravenu a nevedia sa uz od narodenia dockat, kedy u nich bude moct prespat celu noc a postupne aj na vikendy..