Požičiavanie bábätka. Ako sa ku tomu staviate?

dari226
25. jún 2008

mile mamicky
neviem ci to je len u mna tak alebo aj u viacerych z vas,ale ja mam nocne mory ked si niekto chce malu zobrat na ruky okrem mna a manzela
asi ti zacalo tak ze ked som bola v nem.po porode prisli svokrovci a ja som malu hned sa radostou dala svokre a potom po chvili zacala toto takto musis toto takto no tak mi pokazila radost ze som sa tesila kedy odydu odvtedy sa snazim jej vyhibat lebo stale mala nejake blbe pripomienky
potom hned prvy tyzden ako sa mala narodila prisli navstevy a kazdy ju chcel mat na rukach a manzelka manzelovho brata ta moju malu drzaal asi po hodinu bez pohnutia a tak si ju kazdy podaval
no to bol pocit
so svokrovcami byvame v jednom dome ale kazdy vo vlastnom byte cize sme stale spolu a terza prisli aj manzelou brat a manzelka a hned si malu ona pytala na ruky nedala som ved mala bola este v soku ze zrazu tolko ludi a keby nestacilo tak sa doma bavime s malou po nemecky a potom zrazu na nu prisli 3 reci a 5 ludi ze toho mala dost
ja neviem ako sa mam takymto veciam vyhnut hlavne ked ju chcu na ruky ja vtedy uplne trpnem ked ju niekto ma
niekedy je to tak ze dovolim ale to sa na to musim citit
aj ked som bola chora tak som s malou nemohla ist na prechadzku tak sme ju dali sovkre kocikovat prvy raz aby mala mala cerstvy vzduch a manzel troska oddychu no tak po 2 hod som uz bola netrpezliva ale hrialo ma ze mala je na cerstvom vzduchu a po 2 dnoch mi nazel povedal ze si svokra zmyslela ze je priliz teplo tak ju dala do obyvacky ku nej a otvorila okna a tam spala no som si pomyslela keby som to vedela tak aj po styroch idem radsej sama s nou von
ja neviem,asi by ma upokojilo keby ste mali podobne pocity a keby ste mi vedeli poradit ako to spravit tak aby som malu nemusela davat zakazdym niekomu do ruk aleob co povedat na to ked si ju niekto pyta a ja ju nechcem dat ???? ☹
jasne ze musi ist medzi inych ludi aby si zvykala ale ked zase odydu manzelov brat a manelka za 3 mesiace tak to bude zase pre malu take smutne ked si na nich velmi zvykne
jednoducho aj ja potrebujem svoj klud a nie aby mi tu kazdy den vyklopkavali a stali nad malou
ako to vidite vy?

kaluha
28. jún 2008

baby ja mám pocit že to nieje o pestovaní dzudzích ludí ale o svokrách.ja tiež viac doverujem mame však ma vychovala ale musím brat do úvahy že svokra zas vychovala mojho muža.ked sa mi dačo nepáči taktne naznačím aký má význam hádat sa s nou alebo ju urazit ako by sa musel cítit manžel určite hrozne mne by sa tiež nepáčilo keby hundral na moju mamu.No a koniec koncou by ma strasneee nastvalo keby mi raz nevesta nedala popestovat vnúča.by som vraždila 😠 ja svokra nemám ale ako sa dedovia správajú?podobne ako svokry?

briluxina
28. jún 2008

pre mna je svokra cudzia osoba, takze tak...keby urobila nieco take moja kamaratka a nie svokra tak by som tu urcite nepisala o svokre...nebolo to o tom ze mi to vadi priamo od nej..a myslim si ze si tu kazda moze napisat svoj zazitok ci uz to bolo od svokry alebo od niekoho ineho.

kaluha
29. jún 2008

možno to vyznelo inak ale tiež niesom so svokrou kamoška,akurát viem pochopit ako sa cíti.to že ked má dieta problém s dýchaním alebo že oblizuje ručičky to je pre mna neospravedltelné tiež som zatrhla oblizovanie dudlíka.mne by sa tiež nepáčilo keby mi dakdo oslintal dudlík a potom mi ho pchal do pusi.
briluxina ked je pre teba svokra cudzia osoba,cudzím nedávam svoje deti ani ja,ale rodine a ludom ktorí moje deti lúbia tak im nebránim aby to prejavili.

carisma25
29. jún 2008

dari226 ja ked si teraz spomeniem ako sa mi hned prvy vecer, co som prisla s malym z porodnice nasackovali do bytu svokra, svokor a svagrina aby sa prisli pozriet ako sa kupe take male babetko tak este teraz vo mne zlc vrie 😠
ja ako prvorodicka som bola samozrejme vystresovana zo vsetkeho a oni- divaci mi to vobec neulahcovali! Z kazdej strany som pocula - toto tak urob, nedrz ho tak, toto nie, toto ano!
A ja blba som nic nepovedala ☹
Cele sestonedelie mi takto "sprijemnovali"
Len ja tiez taka blba povaha, ze neviem povedat NIE
Poucila som sa a pri druhom dietati zacnu navstevne hodiny az po sestonedeli 🙄

dari226
autor
29. jún 2008

aj ja som sa uz poucila carisma a uz to nebudce nedovolim aj ja mam este z toho nocne mory
aj u nas sa svokra pytala ze sa pride pozret na kupanie a ja som manzelovi povedala ze nie ze to je len nas krasny okamich nie aby nam do toho niekto recnil
a aj uz nas to bolo takvsetci sa nam v ten moment ako sme prisli z nem nasackovali na postielku a svokra si hned pytala malu a ze toto takto a toto takto
a dnes svagrina tu bola a stala na malou potom sme vsetci vonku obedovali a ked mala zajacala tak sa postavila a dobre ze neutekala k malej a ze ci ju moze zobrta ja ze nie uz som sa aj ja poucila vazne aj ste mi tu poradili a ked som videla ze neielen u mna je to tak tak sa aj zacinam branit ale som vrela ako polievka ked k nej pribehla ja ot neznasam ved som sa ani nestihla najest stale vravim ze co ked ja prave budem na wc a zacne jacat tak bude ocakavat ze nad nou budem hned stat?tak som to aj segre povedala ked utekala k malej aj sme sa na tom pohadali
no som vravela ze potom uvidi ked bude mat sama ale to az potom pochopi
a ked niekto chce drzat nech sa paci urobte si vlastne moje si chcem vychutnavat a basta
ved je to tak 😠

danielala
29. jún 2008

Dari, myslím, že každý slušný človek sa spýta (aspoň teda mne nikto nebral bábatko bez opýtania), či si ho môže vziať na ruky a vtedy sa dá odpovedať aj vyhýbavo, ako napr., že teraz nie, práve papkal, tak musí byť v kľude, aby sa nepogrckal a pod., vždy sa dá vymyslieť niečo, aby sa dotyčný neurazil.

Ja som bola tiež zúfalá, keď mala malá v šiestich týždňoch krst, treskúca zima, všetci nachcípaní, zúrila chrípková epidémia a ešte aj farár jej úplne neohľaduplne oblial v tej hroznej zime studenou vodou celú hlavu. Bola som z toľkých usplených ľudí v dome na nervy, na drzovku som ich stále posielala umyť si ruky, okrem toho malá bola z toho množstva ľudí vystresovaná, prišla totiž celá manželova rodina, niektorých som ani nepoznala. Pri ďalšom dieťati (ak nejaké bude) sa už nenechám donútiť robiť krst tak skoro a v takom období. Pamatám si, ako som sa vtedy cítila, takže chápem tvoj nepríjemný pocit. Dnes už mi vôbec neprekáža, keď si niekto vezme malú na ruky.

Inak to, že sa na maličké rozpráva v inom jazyku, je podľa mňa v tomto veku úplne nepodstatné, veď také malé bábo rozozná tak akurát tón či intenzitu reči. Neviem, ako by som reagovala, kebyže si neželám, aby mi tu stále klopkala svokra, lebo nám vačšinou každý vopred zavolá, keď chce prísť.Tiež som toho názoru, že čerstvá mamina potrebuje hlavne kľud, je nevyspatá a nemá chuť na neustále návštevy, však si len navzájom na seba s dieťatkom zvykajú a je to náročné obdobie. Možno je to hnusné, ale nemôžeš sa proste tváriť, že spíš po prebdenej noci a neotvoriť dvere, keď príde neohlásene?

mywiel
30. jún 2008

Tu je zazivany zvyk ze ludia najprv zavolaju ked chcu prist, dokonca aj rodina. Mam pevnu linku kde sa da vypnut zvonenie ked chcem ist spat ale telefon nadalej funguje , takze sa casto vyhovorim, ze spim co je aj pravda a navyse je tam odkazovac keby bolo nieco surne, no a mobil uplne vypnem. A na vchodove dvere som dala nalepku "Nezvonit, babo spi!" Takze niekedy nepocujem ked niekto klope. 😀 😉 Jeden z napadov ktory moze pomoct... 😉

kukulik30
30. jún 2008

Mywiel 😉 suhlasim s tebou, u nas to funguje tiez tak ako pises, jednoducho si vypinam zvonenie a tiez nam najprv rodina zazvoni, ked chcu prist, hlavne preto, lebo casto nie sme doma, ale niekde von a na dvere som si urobila taku tabulku, kedy maly spinka s napisom Prosim nezvonit!!! a zatial to funguje 🙂

dari226
autor
30. jún 2008

no ja sa casto robim ze nepocujem ale potom som z toho nervozna ked klopu 😠

zrzuska
30. jún 2008

ahoj.

ja mam take podobne pocity. ja sice az tak nemam problem dat malu niekomu na ruky ale iba vtedy ked vidim, ze je v pohode. ked place nedam ju nikomu. ani drahemu. utisi sa iba pri mne 😨
no a nemam problem ju dat najlepsim kamoskam a kamosom, prosto takym najblizsim ludom. a ludom ktori mi su proti srsti takym malu jednoducho nedam. s nami v dome zije draheho stara mama. tiez mame kazdy svoj vchod a akoby teda vlastne byty. ona narobila vela zla v draheho rodine (jeho rodicom) takze ja ju vobec nemusim. a uz mi tu narieka ze jej malu ani nedam na ruky ani chytit..... a kedze mi je to neprijemne tak sa moze aj na hlavu postavit a jednoducho jej malu nedam. este aby som dopadla ako draheho mamina a aby pred nou nadavala na mna. 😠
vzdy si poviem co mi vadi. nie je podla mna dobre byt ticho na ukor toho, ze budem velmi nespokojna a nervozna a aby ostatni boli spokojni. a potom to zajde este dalej a po troske si budu viac dovolovat a mne to bude este viac vadit. takze si povedz ked ti daco vadi.
ja sa tiez starej vyhybam 😀 😝

drzim palce. viem ake to je. je mi blbe vynst do zahrady a malu si vobec nenechavam spavat v zahrade lebo stara mi tam vkuse beha a starie sa a mne to hrozne vadi. takze radsej chodim na prechadzky na dllllho 🙂

zrzuska
30. jún 2008

kaluha ako umyvas ustocka? ani mne to nikto nepovedal a mala mi mava take biele v pusinke. dokina povedala, ze mam vtedy vytierat genciankou. tak aj tak robim

carisma25
30. jún 2008

dari ty si moj clovek 😉 🙂 aj ja sa rada zatajujem 😀

jahodas01
30. jún 2008

ja som cele dni doma sama s maličkou a ked si poterebujem niečo vybaviť, tak mi ju postráži mamina, nie je to často,čo jej ju nechávam, ale občas ano, niekedy sú to dve hodinky, niekedy4 hodinky. často chodím cez den k mojim rodičom, ved nemožem byť cele dni iba s malou, manžel chodí domov z práce až ked maličku ukladám spinkať.no a najviac ma trápi to, ked mi v nedelu poobede povie, že nech mu dám malú, že ide s nou k jeho rodičom,že ja nech si v klude poupratujem alebo pospím... s čím ja samozrejme nesúhlasím...a jeho argument je, že ja som u mojich rodičov s nou ,,stále,, a jemu ju nechcem dať... svokra malú videla asi 6x samozrejme som mu ju nedala samému aby s nou šiel ako by som mohla doma v kludne spať? je to podla vás nenormálne?

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dari226
autor
1. júl 2008

presne jahodas ja tiez nemam rada ked manzel chce ist s malou ku svokre kdeez by som uz vedela spat 😖

raz sme ju tam zobrali vo vaku z kocika a sme povedali ze nechceme aby ju terza brali lebo cely den bola na rukach a akurat sa ukludnila a to sme museli zopakovat aspon 20 x kym to respektovali 😠
a ja som uz bola taka nervozna ze som povedala ze idem domou a potom bol klud sa zlakli ze odideme 😉

elinka27
6. júl 2008

tak ja by som maleho k svokre tiez nepustila bezomna, jedoducho jej neverim, mala som viac moznosti si sama na vlastne oci overit ako pcha do svojich vnucat hocico v domneni,ze maly kusok predsa nemoze uskodit,a svokor to iste.Musela by som byt nevladna,iba tak by som ostala doma 😉

mien
8. júl 2008

ahojte maminy, aj ja mám také pocity ako vy, teda so svokrou problémy nemám, lebo sa do ničoho nestará, ale malého nerada dávam nikomu. malý má iba mesiac, keď som prišla z pôrodnice v utorok / po cisárskom, na druhý deň sme už mali hostí z manželovej strany budúci krsní rodičia, išlo ma poraziť, lebo som mala ešte veľmi veľké bolesti a oni sú piati a boli takí dobrí a prišli hneď otravovať boli u nás do večera. niekedy nechápem ľudí a to hlavne matku , ktorá už porodila tri deti a vie aké to je, keď príde mamina s pôrodnice a hneď na druhý deň musí mať návštevu.
Aj môjho malého chceli brať na ruky až ma srdce bolelo proste to neznášaaaaaaa, srdce mi vtedy veľmi rýchlo byje najradšej by som vyfackala každého.
ale teraz počúvajte................... krstiny sme mali minulý týždeň, keď mal malý tri týždne u svokrovcov. po omši sme obedovali a malý bol dole s manželom a my ostaní sme boli hore a obedovali sme. Keď som prišla dole, tak tam bola už krsná môjho malého a krmila ho / nekojím nemala som mlieko /, keď ho dokrmila, tak prišla jej dcéra a sadla si ku ňej a vypýtala si malého, malý nebol v perinke, lebo bolo teplo, ona malého dala a ani sa ma nespýtala či môže alebo čo a ako, ale som ešte nespomenula, že jej najmenšia dcéra, ktorej ho dala má len PAŤ rokov teda je škôlkárka ja som ostala v takom šoku, že som nevedela povedať ani A pol hodinu som hľadela a nevedela som čo sa deje myslela som si, že sa mi sníva, ale našťastie nebol u nej dlhi, ale aj tak to nechápem. Teraz mám také obavy lebo ?keď manžel pôjde s malým ku svokrovcov tak oproti bývajú oni a tá malá môže hocikedy prísť proste už mám z toho depresiu, že tam bude pri malom trčať stále a to má aj ruky špinavé, najradšej by som jej povedala, aby nehladkala malého, ale nechcem mať cirkus dúfam, keď už malý bude troška väčší nebudem taká, ale nedá sa to pochopiť, keď jedna dá trojtýždňové dieťatko do rúk jednej škôlkárke čo by ste boli robili na mojom mieste

luciaj
8. júl 2008

myslim si, ze je to u novopecenych mamiciek normalne, ze nechcu dat svoje dieta do ruk niekomu komu nedoveruju, ved aj zvieracie matky si chrania svoje mladata... ja som mala rovnake pocity, ale je pravda, ze len na svokrovcov a svagrinu, svojej mame a bratovi som nemala problem dat malu, prave preto, ze su to pre man blizky ludia, ktorym doverujem, boli s malou doslova od narodenia a pomahali mi (brat bol v tom case mesiac nezamestnany a mne to strasne pomohlo, ze mi mal kto pomoct s babatkom). ale ked dosli svokrovci a svagrina, mala som s tym problem, malu som nechcela dat z ruk. ale casom to preslo. my byvame s muzom daleko od rodicov aj svokrovcov a nemam ani ziadne tety a inu rodinu, ktora by mi pomohla ked treba, takze by som teraz privitala, keby mi mal kto malu zobrat a pokocikovat. takze mozno je to aj o tom, ze si treba obcas uvedomit, ze ani maminke ani babatku nechce nikto ublizit, chcu si ho len popestovat a potesit sa a neskor to maminka oceni, ze jej ma kto s dietatkom pomoct. Ale ak sa vam skutocne nepaci, ako s babatkom narabaju, zda sa vam to nebezpecne a podobne, je potebne to povedat a vydiskutovat to hned, bez emocii aby sa predislo zbytocnym konfliktom (5rocne dieta urcite nevie, ako spravne drzat novorodenca bez perinky).

maji4
8. júl 2008

Dari si opísala presne to ,to som mala aj ja hneď ako sa narodila toľko návštev síce sme to s mužom vyslovene zakázali ale aj tak sa tlačili 😠 😠 😠 😠 a keď už boli pred dverami predsa som ich nemohla poslať preč ,.ale nevadí aj ja som to preglgla a chvála bohu nič vážne sa nestalo 😉

A etraz som už rada ked si malú niekto vezme a ja mám chvílku pokoj 😉

rumka
8. júl 2008

mien až mi zimmriavky naskočili ved niektorí dospelí nevedia držať bábätko a nie 5ročné dieťa tomu to do rúk určite nepatrí to určite viac nedovoľ musia reštektovať teba lebo ty si jeho matka a zodpovedná

dari226
autor
8. júl 2008

presne clovek v danej situacii je niekedy ako v tranze a nevie ako ma reagovat a tie pocitiy s tlkotom srdca hrcou v hrdle a slzami na krajicku doverne poznam ☹

janka1874
8. júl 2008

mien asi by ma porazilo ja síce malú z ruky dám ale len ľuďom ktorým dôverujem ináč to nerada robievam ale môj drahý by su strčil každému a ja mám hneď nervy a rýchlo niečo vymyslím aby som si ju zobrala naspäť asi ani ty nebudeš mať inú možnosť len byť stále pri tom a vziať si ju nech si hovorí kto čo chce je to predsa tvoje dieťa

womenne
8. júl 2008

tak ja nenecham malych nikomu iba sestre ma svoje 2deti takže vie ako na nich,raz som nechala svokre bavit a ona ich nechala mokrych-pocikany boli až na chrbte behat po vonku,takže hned bol zapal priedušiek.A teraz ani nepipne ked jej ich nedavam.

ssissi
8. júl 2008

mien, nejde len o bezpečnosť, ale aj o detské choroby. Toto by si si mala vydupať už teraz. Veď deti v predškolskom veku sú chodiaca nákaza, keď to rodina nevie pochopiť inak, tak toto by snáď mohlo zabrať. U nás to tiež nebolo ľahké. Bola som dosť rozbitá po pôrode, k tomu začiatky s kojením, a tiež som prvý týždeň návštevy nemusela. Bez urážky rodičov sa to nezaobišlo, ale čo už. Vtedy ma ale dosť trápilo, že sa urazili. Dnes to beriem tak, že som sa kvôli tomu nemala ani trápiť. Keď oni nedokážu rešpektovať mňa a potreby môjho dieťaťa, tak načo riešim ja ich.

ssissi
8. júl 2008

A inak, mien, oprav si pas - máš tam 44 týždeň tehotenstva 🙂 .

majada
8. júl 2008

mien ja som pohádana s celou manželovou rodinou kvôli tomu že nechcem dať nikomu Adamka a vieš čo ...vôbec ma to nezaujíma a ani netrápi je to tvoje dieťa a rázne povec nie ....

bambusko
8. júl 2008

mien, ja svoje vlastnej 5-rocnej dcere nedam maleho na ruky, ked bol malinky ani nahodou a teraz je uz tazky pre nu a aj starsia 7-rocna ho mala len parkrat na par sekund pod dozorom. ved to je nebezpecne, to nie je o ziadnej sympatii, ci nesympatii 😕

maatkka
12. feb 2009

Ako dobre ze som nasla tuto temu.Konecne sa nebudem citit ako najhorsia svagrina neter sesternica ... na svete ked niekomu z rodiny poviem "teraz vam ju nedam".Lebo pre mna je tiez "utrpenie" dat malu z ruky ked je v cudzom prostredi a okolo nej vela "cudzich" ludi.Nevadi mi len manzel mamy sestry a naj kamoska.

zuza.m
12. feb 2009

.no kukam že nie som sama 😅
tiež by som maleho najradčej nedala z ruky.nevadi mi akurat manžel a ked niekto iny bere mojho drobca už tpnem,žiarlim vrem 😠 .
ked bol menši tak velmi plakaval a vedela som ho utišit len ja,tak som sa aj tešila lebo on sam si vypytal mna.ale teras je už taky spokojny chlapček a krasne čuši ked ho niekto pestuje.tak len čakam kedy začne plačkat aby som ho mohla zobrat.no niekedy sa fakt načakam.nachviilku ho dam hacikomu to mi nevadi vobec ale ked mi ho nechcu dat ani po pol hodine už som nasrana.a vrem ked mi ho nechccu dat ked začina plačkat.vobec nemaju pochopenie že človek(matka) ma určite pudy(materinske). 😅

alon111
12. feb 2009

ako cudzim nedam deti ani ja ale rodine nemam preco nedat .jedina vec ktora ma vie dostat do zurivosti je ked malu ulozim a konecne zaspi pride moja mama a rovno do spalne k malej.uz ju ma na rukach .ked sa jej poviem co tam robi tak mi odpovie ved ona je hore nemozes ju nechavat samu.pricom viem ze ju zobudila.vtedy mama nemama vtedy by som ju najradsej zabila.ona si o 15 min.odide a ja sa trapim dalsie dve hodiny s uspavanim a to je skoro kazdy den