Požičiavanie bicyklov a drahších hračiek na ihrisku

14. sep 2022

Baby ako ste na tom na ihrisku? Poziciavate bicykle ,elektrické auticka , a také tie drahšie veci? Nemyslím formičky a kyblik do piesku...ja nechcem byť lakoma ale nemám rada donicene veci , a ešte keď to nedonicilo moje dieťa..a moje dieťa tiež veľmi nechce požičať , keď príde na tom ,tak sa chce s tym hrať..a tam deti ktoré to chcú tiež ...ja neviem ako reagovať ,teda viem povedať nie ,len či to nie je sprosté

laura164
14. sep 2022

Áno kľudne, kolobežku, bicykel a kedysi aj odrážadlo

syslik81
14. sep 2022

nepoziciavame ... razne prepac nie a hotovo ..

tosomja
14. sep 2022

Ja neviem. Staršia keď sa vozila na bicykli, odrážadlo, ..., tak sme nešli na ihrisko. Na ihrisko s formičkami, kriedami...ale keď bola staršia, tak napríklad zavolala kamošku, jej dala kolobežku, ona na korčule, alebo naopak a išli von.
Teraz syn to isté, keď ide na odrážadle, nejdeme do piesku. Čiže sa nemusí deliť. Ale asi by mi to vadilo, keby sa neopytali, len vzali, a ešte keby to syn nechcel požičať.

autor
14. sep 2022

@laura164 odrážadlo sme požičali, celé nám ho zničili a maminka bola pri tom, myslím osuchany celý lak, moje dieťa preplakalo 3dni

aliziana
14. sep 2022

Elektrické autíčko chápem, že nechceš požičať, na 2. strane nepáči sa mi ako sa to v poslednej dobe rozmáha, keď to niekto dovlečie na ihrisko, samozrejme, že to všetci chcú...
Ja radšej chcem, aby moje dieťa bicyklovalo (napríklad), ale jasné, že s ľútosťou pozerá ako sa niekto vozí... Kupovať mu to nemienim, lebo viem, že ho to bude baviť tak mesiac, a ani sa nevybehá...

kleopatra114
14. sep 2022

Drahsie veci vôbec nie a ani kocar s babikou , ak si to dcéra nepraje . To , že s tým ( alebo na tom ) prisla na ihrisko neznamená , že je to erarne . Kýblik , lopatky mi nevadia , hoci tiež nemusím , keď si ich nejake dieťa vyberá priamo z nášho kocara bez opýtania .

pribinak
14. sep 2022

Tak potom treba nosiť len take veci a hráčky, ktoré ste ochotni požičiavať, ty aj dieťa. Nenos nič nove a ani drahé

Keď tam dotrepes elektrické autíčko tak musíš počítať s tým, ze deti si ho budú chcieť požičať

Treba brat ohľad na vek, niekedy deti si nevedia vypýtať, len zobrať z kočíka či zobrať od druhého dieťaťa

autor
14. sep 2022

Vieš čo , ani my nechodíme s tým na ihrisko ale pred činžiakom máme tiež deti a napr niektoré sú už na to väčšie aj vahovo a proste chcú..myslím el.autocko

autor
14. sep 2022

@pribinak ale napr autíčko len pred barakom a aj tam sú deti ...či kam mám chodiť este? Nejdem na preliezky s autickom

autor
14. sep 2022

@pribinak paradoxne sú to väčšinou 6-7rocne deti

autor
14. sep 2022

@pribinak a vieš ono zas nenos a kde sa s tým bude hrať? Či dostane to a má to mať kvôli druhým deťom v pivnici odložené

sense
14. sep 2022

6-7rocne dieťa už chápe co znamená, prepáč ale už si ťažké na také autíčko.
Keď požičať nechcete tak nepozicaj. Ani ja nepoziciam moje auto len tak hocikomu.
Vediem dieťa k tomu ak chce požičať môže ak nechce nechce. Rovnako ale musí akceptovať to ak niekto niečo nepozicia jej.

pribinak
14. sep 2022

Nebud vztahovacna, nič take som nenapisala

Predpokladám že máš malé dieťa, tak idem keď je väčšina deti v MS či ZS.

autor
14. sep 2022

@pribinak nie som vzťahovacna🙂, len som chcela aby sme si rozumeli 😅

cerz
14. sep 2022

My požičiame vždy a všetko a nerobí mi to problém ani keď je to drahšie . A učím to aj dcéru že vždy ma požičiat hračku . Teda ak sa snou práve nehrá . Ja osobne nemám rada " mamičky" ktoré majú problém požičať druhému dieťaťu niečo, učí dieťa len lakomosti. Jasné že nedovolím rozbíjať alebo poškodzovať naše veci predsa viem slušne povedať a upozorniť že sa to nesmie a keď sa chce hrať tak nemôže danú vec kaziť .....

dominikamacakova
14. sep 2022

Tak toto neznášam. Načo si nosíš svoje hračky na ihrisko? Potom sú len revy, lebo deti sa s tým chcú hrať a druhé nechcú požičať 🤦 Tak tam buďte sami keď nechceš nič požičať

orangiiina
14. sep 2022

Deti nerozlišujú “moje” a “tvoje”. Najmä male deti, to ich učíme mx rodičia a zjavne ty zvlášť. Aby som kúpila dietatu niečo a mala stres mu to dovoliť von, lebo čo ak sa bude páčiť inym deťom? By ma porazilo. Esteze drahé hračky dietatu nekupujem, aspoň som v klídku 😀

autor
14. sep 2022

@orangiiina
@dominikamacakova akoze baby aj my požičiavame hračky , aj sa k nám chodia hrať iné deti ktoré sa hrajú normálne v izbe detskej..ono zas nie že my prídeme niekde a kricime moje moje moje...ja vyslovene vravím len o tých drahých veciach ..moje dieťa si dáva pozor, má aj po 3rokoch používania (intenzívneho)ako nové ..

sasitimi17
14. sep 2022

Moja 4 ročná si minule požičala to elektrické auto a chlapec ani jeho rodičia s tým nemali problém 🤷🏼‍♀️ My sme to auto nemali lebo za mna to je strašná blbosť a zbytočne veľká rároha do bytu.
Teraz nosíme kolobezku (áno aj na ihrisko) a nemá problém pozicat inym deťom. Predtým aj motorku odrazadlo… nikdy nám to nikto nezničil našťastie

autor
14. sep 2022

@sasitimi17 áno aj my požičiame kolobežku, odrážadlo,motorku

whatever1
14. sep 2022

@cerz Neviem ci toto je spravna cesta nutit dieta poziciat nieco co je jeho. Ty tiez nepozicias cudziemu cloveku svoje auto, penazenku, mobil alebo kluce od bytu. Ved dieta sa casom nauci same ze je vyhodne obcas aj nieco poziciat. Tak isto aj cudzie deti sa potrebuju naucit, ze nie je vsetko ich a nemozu mat vsetko na co si ukazu. Ja som dceru(4r)nikdy nenutila poziciacat hracky a nie je lakoma, skor naopak.

nurielka
14. sep 2022

Požičiavame všetko. Ak drahé veci kupujete a nechcete aby sa ich niekto dotýkal, tak musíte rátať s plačom iných detí. Je to len materiálna vec.

lucinka1988
14. sep 2022

závisí od syna, ak b chcel požičať, nevadi mi to, on ale nechce, je na svoje veci háklivý, takže druhí to musia rešpektovať..ja tiež nepožičiavam kabelku, auto ani mobil niekomu cudziemu len tak

mandzula
14. sep 2022

Ja uz mam sice velke dieta, no nikdy som ho nenutila poziciavat svoje hracky, povazujem za normalne, ze clovek (hoci maly) sa nemusi delit uplne o vsetko. Ma pravo mat na niektore veci svoj nazor a zaroven ho to uci akceptovat nazor inych.

autor
14. sep 2022

@whatever1 my sme ešte kedysi dávno požičali kočík na bábiky , a dievčatko začalo s ním narážať do plotu , neprestalo ani po dôraznom upozornení , mojom..jej mama sa smiala že to sú hračky, moja dcéra plakala..odrážadlo tiež skončilo v kontajneri , bolo ako nové ,pokiaľ sme ho nepozicali ..neviem no..požičiavame aj motorku plastovú, aj iné hračky ,pred činžiakom alebo na ihrisku , ale u tých drahších no sama sa bojím a dieťaťu to nie je po chuti ,pretože von to berieme vyslovene iba keď sa chce s tym hrať

autor
14. sep 2022

@lucinka1988 aj moje deti sú na NIEKTORÉ veci háklivé a keď to berú von ,tak len vtedy keď sa chcú s tym hrať..naopak s niektorými vecami problém nemajú

letfenixa
14. sep 2022

Keď máte opakovane zle skúsenosti, prečo stále poziciavate drahšie veci? A na druhej strane som ešte nezažila také nicitelske správanie ako popisujes.

autor
14. sep 2022

@letfenixa lebo mi je ľúto povedať nepoziciame sorry..ja som zas zažila , neviem čo máme taku smolu

nurielka
14. sep 2022

Veď potom nepozicajte a hotovo. Veru ani ja som nezažila aby deti znicili nieco. Keď však máš také skúsenosti tak stačí povedať nie. Ak niektorá mamička povie nie, keď ona alebo dieťa nechcú požičať napr.kociar tak to rešpektujem a dieťa je síce smutné, ale pochopí to. Neber si to ani ty k srdcu. 🙂

evaachesa
14. sep 2022

Máš len 2 možnosti. Buď hračku nepožičiate alebo sa vyberiete na nejaké menej frekventované miesto kde vám ju nikto nebude brať. 😏