Poznáte kurz Nevýchova?

janulka257
29. jan 2020

Ahojte žienky, poznáte Nevychovu? Mali ste zaplatený nejaký kurz? Oplatí sa?
Ďakujem za odpovede

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nerya
29. jan 2020

📍

mimac
29. jan 2020

ja som chodila k logopédke s dcérou a tam to mali vyvesené na nástenke, všetko ohľadom toho či je rodič policajt, učiteľ, liberál alebo hrdina pre dieťa a čo je vhodné a ako vychovávať dieťa, boli tam aj príklady.....vôbec by som nedala za taký kurz peniaze, stačí sa na to pýtať u detského psychológa a máš to vrámci zdravotného poistenia...

katrin21
29. jan 2020

kamoska si to zaplatila a osvedcilo sa jej to..
my mame od nich knižku Flandil v školke, velmi nam pomohla pri nastupe do skolky.. Je uplne ina , ako ostatne knižky o skolke, kde sa len hovori, co tam deti robia a ako je tam super...
tu autorka pise formou rozpravok o tom, co preziva slimačik Flandil, ako place za maminou,ako mu ona da fotku , aby ju mal v skolke zo sebou a neplakal, potom rozne dalsie situacie, co deti zazivaju ( pocikanie sa, navrat po chorobe, nekamaratenie sa atd).
Vsetko je to podane formou prezivania toho hlavneho hrdinu a ako to zvladnut. Uzasna kniha. Takze naozaj oni asi vedia, co robia 🙂

jankapepe
29. jan 2020

Mňa by zaujímala len jedna vec. Poznáte niekoho kto je už dospelý prip. aspoň dospievajúci a vyrástol na tejto ,,nevychove,,?
Ako funguje tento človek v reálnom svete kde takmer všetci v jeho okolí majú iné pravidlá zvyky normy.??
Poznám totiž len deti ktoré takto fungujú len pár rokov a výsledky sú také že to buď rodičia vzdali alebo to dieťa jednoducho skáče po hlave rodičom a v reálnom svete je stratené ☹️

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankapepe
29. jan 2020

@ptmt1011 🙂 preto sa pýtam.... lebo ono ako teória a ťahák na rodičov to vyzerá mega top. Ale zaujíma ma čo spraví pretavenie teórie do praxe. Či súdruhovia nezabudli do tejto teórie vsunúť aj to že dieťa je a bude v kontakte aj s reálnym svetom.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
29. jan 2020

Ja nechápem, mam dve dospelé, normálna výchova, žiadne "nevychova" a sú to normálne, slušne dievčatá a malý tiež... Akurát si všímam okolo seba kopec drzich deti, ktoré sa chovajú v 7.ako 2 ročne, bez štipky slušnosti a výchovy.... A je toho veľa a ja ziram a ziram, ale už asi rozumiem, nakoniec som ja ta neschopná a nemoderna

bagre
29. jan 2020

@janulka257 záleží od toho, čo od neho očakávaš... ak vyriešenie problémov šibnutím prútika tak nie. Ak prácu na sebe aby vám všetkým išli nejaké veci lepšie tak áno.. Ako je to s hranicami - aj tam sú. (Vo svete čo rodina, to iné hranice,takže nie je niečo "normálne" s čím by sa dali hranice porovnať) . A okolitý svet - myslím že aj v dnešnej dobe a to ešte viac ako inokedy je vhodné byť ohľaduplný a zároveň si vedieť stáť za svojím. Sú aj 1dňové online webináre zadarmo, tak možno to by si mohla skúsiť ako prvé. Zrovna včera bol jeden...
A os.skúsenosť -pár situácií sme vyriešili ľahko, celkove vidím kam sa chcem vo výchove dostať bez toho že musím čítať múdre knihy, a vidno to aj na vzťahoch. Ale dokonalí nie sme 😉

maminuska
29. jan 2020

ja si myslím že dnes sa už s tou výchovou - nevýchovou detí preháňa. Stačí normálny zdravý sedliacky rozum + materinský cit a inštinkt .

miskahryzka333
29. jan 2020

@maminuska ano presne suhlasim.
Aj tak clovek nikdy nevie kedy robi "dobre" .Ja osobne som s detmi viac kamaratka ako, matka no niekedy by som mala byt asi prisnejsia.Maju pravidla su slusny ale nie som taky ten typ ze drezurujem.
Na druhej strane ,niekedy mozno treba na deti trosku pritlacit,ale kto vie kde su tie hranice .Poznam rodicov ktory sa nestaraju do deti vobec a poznam rodicov ktore sustavne napominaju,usmernuju ,akoby uz dieta malo robit vsetko len podla nich ako nejaky robot.
Je to tazko,neviem co vychovame z toho ,asi to uvidime az neskor v dospelosti

bagre
29. jan 2020

@maminuska Súhlasím, ale toto si zachovať v dnešnom svete je ťažké a niektorým už sedliacky rozum nehovorí vôbec nič. Lebo VŠETKO je normálne a náhodou človek nie je in... stačí sa pozrieť ako je na tom generácia ktorá vyrástla na mobiloch..
Tak či tak si myslím že ak človek chce, tak si cestu ako byť lepším človekom nájde..

dazdovka
29. jan 2020

Ahojte, ono to nie je "nevychova" v zmysle, že sa dieťa nechá na samovychovu ako strom v lese. Katka Kralova vybrala hrozienka z teórií o respektujucej vychove a vydáva to za svoju fungujúcu metódu, ktorú si bohatý rodič nakúpi v sériách videí alebo seminárov v uzavretej skupine a potom si opakuje, že ako dobre investované peniaze to boli a po čase si nakúpi ďalšie a ďalšie, lebo deti sa vyvíjajú a menia... Odporúčam prečítať si tento článok a hlavne prvý komentár pod ním https://www.postoj.sk/18821/novy-trend-nevychova

janulka257
autor
29. jan 2020

@bagre ten včerajší som videla a zaujalo ma to, preto sa pýtam či sa oplatí kurz 🙂

janulka257
autor
29. jan 2020

škoda, že niektoré komentujuce zjavne nečítajú s porozumením a majú potrebu sa vyjadriť aj keď netušia o čo v nevychove ide... hľadám ľudí, ktorí nejakým kurzom prešli a nie keci o zdravom sedliackom rozume a podobne...

bagre
29. jan 2020

@janulka257 neviem aké staré sú deti, ani aké zložité to máte doma... veľa sa dá pochytiť z tých webin.zadara - princíp je ten istý... na to príde človek postupne sám a keďže každý asi zažil diery vo vlastnej výchove, tak sa bude vedieť vyvarovať blbých fráz ktoré zraňujú , resp.blokujú správnu komunikáciu

bagre
29. jan 2020

@dazdovka článok je zmes poloprávd... aj keď o niektorých veciach by sa dalo diskutovať, stále platí že nevýchova nie je zaklínadlo a každý si môže vybrať aj iné metódy s rovnakou pointou...

dazdovka
29. jan 2020

@bagre autorku tejto temy som odporucila hlavne na ten prvy komentar pod tym clankom, pani v nom velmi dobre vystihla princip a popisuje o com "nevychova" je na zaklade toho, ze ona sama si presla webinarom a nastudovala literaturu o respektujucej vychove od viacerych autorov, psychologov... Musim povedat, ze ja som sa nedostala pri sledovani KK dalej ako to jedno video zdarma, videla som s nou rozhovory a tam mi prisla celkom fajn, no jej samotny prejav je na mna moc, snazi sa byt velmi sugestivna az posobi afektovane... Niekto ju uznava, no mna nechytila.

dazdovka
29. jan 2020

Kurz jsem zakoupila, prosla jsem jim, znam jeho prostredi, prostredi uzavrene FB skupiny a rovnez jsem mela tu moznost v prostredi kurzu konfrontovat primo Kralovou s nekterymi svymi pohnutkami a pripominkami. Na cele nevychove mi nejvic vadi jeji propagace, ktera je uplne ukazkova jak z ucebnice, jak sikovnym marketingem vymyt lidem hlavu, aby si koupili i predrazeny kurz, jehoz alternativa zastitena skutecnymi odborniky v psychologii a vyvoji ditete stoji 1/3 ceny kurzu zprofanovane Nevychovy. Tez mi velmi vadi to, jak Kralova vystupuje na venek, jak neustale propaguje sebe sama a to, jak je cela nevychova jeji zasluha a know how, ktere vzniklo u ni doma s "jejimi" detmi. Kazdy kdo kurz sleduje nebo jim prosel, vi, ze je az neuveritelne napadne shodny s tim, jaky vychovny model predkladaji jine, napr knizni zdroje psane skutecnymi odborniky v oboru psychologie a vyvoje detskeho mozku, ktere existuji uz desitky let a existovaly davno predtim, nez vubec nejaka nevychova vznikla. Napr. Respektovat a byt respektovan. Prijde mi proto neuveritelne, ze se Kralova vubec nehanbi a neostycha se vydavat principy, ktere propaguje v nevychove jako sve napady a svuj know how. Prostredi kurzu pro mne bylo neprehledne, je to kopice videi, kde se v podstate proklikavate od jednoho k druhemu plus nejake pracovni sesity. Kralova je ucitelka takze cely ten kurz je tim poznamenany, neobejde se to bez domacich ukolu atp. Jeji telesne projevy a gestikulace mi byly nesmirne protivne, a mela jsem celkove problem udrzet pozornost, protoze urcite takovych 85% tech videi jsou jen nudna omacka, balast, podstatne informace z celeho kurzu by vydaly tak na jedno pulhodinove video. Celou dobu prochazeni kurzem mi pripadalo, ze prednasejici Kralova uplne mrha mym casem, kurz jsem kupovala s tim, ze se dozvim neco noveho, revolucniho, prevratneho, jako to slibuji vsechna ta marketingove ukazkove zpracovana agitacni videa, ovsem jake bylo me zklamani, kdyz jsem prisla na to, ze je to v podstate nemlich totez jako webinare zdarma a prezentovane informace jsou informacemi, ktere clovek ziska jinak i zdarma nebo za zlomkovou hodnotu knihy napr Respektovat a byt respektovan a nebo Jak mluvit s detmi, aby nas poslouchaly. Kralova zadne vlastni deti nema, vyvdala deti jiz vetsi, u kterych si sice musela ziskavat nejakou duveru a take respekt, ale ty deti ji oslovuji Katko a zkratka materstvi nikdy nepoznala, a budovat si s vlastnim ditetem vztah od prenatalu je uplne jina uroven vztahu a nasledne vychovy a naladeni se na dite, nez jak to prezentuje Kralova. Krome toho, Kralova prezentuje jakysi univerzalni princip, ovsem kazde dite, dokonce i deti z jednoho vrhu jsou uplne jine a potrebuji zcela individualni vychovny pristup. Doporucuji napr knihu Nejsou stejne, kde je problematika velmi pekne popsana. Kralova take v kurzu nehovori o necem tak prirozenem pro matky a biologicke rodice, jako je napr matersky instinkt, a intuice, coz je samozrejme dalsi dusledek toho, ze to nikdy nezazila. Stejne tak se v kurzu vubec nedozvite zcela podstatne informace o vyvoji mozku ditete, coz je prave stezen toho, proc by se meli rodice ve vychove svych deti snazit uplatnovat respektujici pristup, a bez takto podstatnych informaci ma kurz jen polovicni vypovidaci hodnotu. Kralova samozrejme zadne takove udaje a vysledky vedeckeho badani prezentovat nemuze, protoze je pedagog, nikoliv osoba vzdelana v oboru psychologie, nema potrebne vzdelani. Co se tyce prostredi samotne uzavrene kurzove skupinky, tak to je snad jedina deviza, kterou kurz nevychovy ma, protoze sdruzuje rodice, kteri se snazi o respektujici vychovny model a nebo se o nej alespon zajimaji. Bohuzel i ta skupina ma sva slaba mista, neb do ni raketovou rychlosti pribyvaji rodice uplnych mimin, kteri o vychove vetsich deti jeste nic netusi a nemaji vlastni zkusenosti. Takze potencialne je skupina skodliva, protoze se rodice setkaji s jednim nabizenym vychovnym modelem ale jejichr dite pritom muze byt nakonec uplne jina osobnost potrebujici jiny vychovny pristup (viz kniha Nejsou stejne) a nevychova jako takova jim nakonec tak rodoby zazracne fungovat nebude. Krome toho v kurzu je velmi vyrazne citit kult osobnosti, ktery si Kralova buduje a uplne chybi kriticke mysleni vuci ni, kurzu, predkladanym modelum a celkove se to velmi staci k necemu, co bych oznacila slovem sekta. Kazdemu, kdo zvazuje koupi kurzu bych radeji doporucila patrat po daleko dostupnejsich alternativach za nimiz stoji skutecni odbornici, nikoliv jaksi samozvani odbornici, kteri vam na rozdil od Nevychovy umozni take nahlednout do taju vyvoje mozku a s tim spjatych zakonitosti.
Vrele vsem doporucuji knihu Jak mluvit, aby nas deti poslouchaly, Aha! rodicovstvi, Respektovat a byt respektovan a take kurzy z respektovani.com, ktere vam daji mnohem, mnohem vice a za zlomek ceny Nevychova kurzu.
Bohuzel je situace takova, ze vetsina rodicu nedojde dal nez ke kurzu Nevychova a nejake Respektovat a byt respektovan ani nepoznaji, protoze jsou zachyceni marketingovou pavucinou Nevychovy drive, nez se vubec staci v roli rodice a vychovatele svych deti poradne rozkoukat. Takze slovo zaverem, Lide, bdete

bagre
29. jan 2020

@dazdovka ako na koho pôsobí je subjektivne, čo sa týka biznisu to je jej vec, príp.jej svedomie... za seba - keď som hľadala ktorým smerom sa vo výchove ubrať ( nie preto že dnes je to moderné, ale preto že som pred 8 rokmi vnímala že niečo treba riešiť), tak som sa dostala ku kope psycholog.článkov /rešpekt.výchove - ale len formou semináru ďaleko od nás/ koncept kontinua - fajn, ale vtedy pre mňa malý záber a inak nič. Ako je to dnes neviem... často sa mieša jedno cez druhé, čo platilo predvčerom už neplatí.. zdroje častokrát pochybné.
Trochu som nepochopila komentujúcu že načo jej bola nevýchova, keď mala sčítané všetko možné ohľadne výchovy. Načo do toho šla ak poznala podstatu. ??? A tak či tak reagovala na článok ktorý je mierne od veci..
Ja som v nevýchove našla čo som hľadala, hoci malé výhrady k tomu mám (alebo je to skôr o tom že nie sme cez kopírku a máme vlastnú hlavu?).
Cena je vysoká, preto sa každý musí rozhodnúť sám. Inak ja som vo fb skupine nebola , nemala som potrebu a teda nemám čo kritizovať. A tiež nemám potrebu teraz " objavovať " ďalšie super prelomové metódy aby som mohla tvrdiť že to vlastne nie je nič nové. To čo bolo dostupné som našla, poslúžilo na dobrú vec a hotovo 😉

eliska13
29. jan 2020

@janulka257 záleží čo od toho očakávas suseda bola a nič extra podľa nej.Podla mňa najdôležitejšie je rešpektovať povahu, temperament dieťaťa s tým súvisí všetko vzdor, vzťah k uceniu, k zaujmovym krúžkom k povinnostiam

janulka257
autor
29. jan 2020

@bagre ja práveže mám len 7 mesačne dvojičky... ide o to, nechcem aby to vyznelo urazlivo alebo hanivo, chcem sa vyhnúť chybám, ktoré na mne a sestre "napáchala" naša mama a otčim... proste detstvo ma nenormálne ovplyvnilo a poznačilo a nechcem aby to tak bolo aj s mojimi dcérkami. Viem že som prebrala nejaké programy od rodičov a chcem to zmeniť

katussska24
29. jan 2020

@janulka257 ahoj neprešla som kurzom, ale sledovala som hádam každý webinar ( tie sú zadarmo), aj tie free videá. Asi som pochopila podstatu pretože mne to funguje a u mna to bol zlom od kedy si materstvo užívam a nie mi to prerastá cez hlavu... ja som ale zažívala dosť extrémy so staršou v istých situáciách... no a jasne, deti nebudú nikdy naprogramované tip top a milión veci riesim s nimi stále - ide skôr o to, že sa naucisakou cestou sa vydať v kritických momentoch a na to skutočne v tej výchove záleží a čo sú prchavé nepodstatne veci. Ka každému odporúčam, ale skus to cez tie free videá ako ja, uvidis či ta to chytí a či budeš cítiť potrebu absolvovatcely kurz 🤷‍♀️ Zato nič nedáš

bagre
29. jan 2020

@janulka257 napíšem ti ip ale skôr ako večer nestihnem 😉

janulka257
autor
29. jan 2020

@katussska24
@bagre ďakujem za odpovede ❤️

kopytko03
29. jan 2020

Ja som Nevýchovu zavrhla po tom, ako som si pustia nejaké ukážkové video, a tam sa Katka rozvzlykala nad deťmi, ktoré sú strašné chúďatká keď sú vychováné inak, a chvíľu jej trvalo kým našla hlas. Pani, ktorej iné mamy spôsobujú takúto traumu, mi o výchove rozprávať nebude 🙂

katrin21
29. jan 2020

@jankapepe
@ptmt1011 pozor,ale kde ste zobrali,ze nevychova dovoli dietatu aby skakalo rodicom po hlavach? To veru nie..su tam jasne nastavene pravidla!!
Praveze kamoska ju zacala pouzivat preto ze maly jej maval amoky, bil ju atd..nic nepomahalo...
Nevychova ju naucila,ako dieta co vnima,preziva a ako s nim komunikovat aby neslo do vyvrtky ale zaroven aby urobilo co chce rodic!

jankapepe
29. jan 2020

@katrin21 nikde netvrdím že ne-vychova dovolí dieťaťu skákať po hlave.
Tvrdím že poznám rodičov čo práve vďaka nevychove dopadli tak že im deti skáču po hlave a zároveň sú tie deti vonku v reálnom svete chudatka stratené ☹️ lebo ono všetci sa k nim správajú naucenym modelom čo je často opačne ako rodičia a dieťa potom chaos panika.

jankapepe
29. jan 2020

@katrin21 ale je to prípad malých detí na ktoré nebol tento spôsob výchovy uplatnovany dlhodobo. Preto som sa vyššie pýtala či niekto pozná dospelých čo prešli celé detstvo v tomto smere.