Pozor na nechtíky! Alebo na čo ešte treba dávať pozor

alami
20. feb 2008

Pred pár dňami sa mi stalo, že vnoci pri kojení mi môj drobec rozhodil ručičkami a nechtom ma trafil rovno do oka. stráááášne to bolelo, bola som presvedčená, že mi tam zostalo kúsok nechtíka, ale mal ich všetky celé. ledva som vydržala do rána, mala som zaškrabnutú rohovku oka - liečba antibiotikami a príšerná bolesť v mojom 2 dni zalepenom oku. a bez oka je s dvoma detmi ťažko... na očnom mi povedali, že sa to mamičkám stáva, tak teda, dajte si na to pozor.
ak viete, čo nám ešte pri našich deťúrencoch "hrozí", podeľte sa s nami ☹ 🙂

danuska24
20. feb 2008

na prebalovanie 😉 😉

sue
20. feb 2008

Alami, panebože... normálne som sa potešila, že mám okuliare 😕 ale mám zas dosť poškriabané prsia... a to malému strihám nechty každé tri dni 😒
...a pozor si treba dávať na pohyb už malilinkých bábätiek - náš malý je už bez plienok strašný lezúň - včera pred kúpaním zliezol z prebaľovacej podložky - našťastie bola na posteli, nie na prebalováku ako zvyčajne 🤐 takže nenechávať ani novorodeniatka osamote ani na sekundu...

martina46
20. feb 2008

sue, okuliare ti mozu byt k nicomu. mojej kamaretke, ktora ma okuliare sa stalo to iste, co alami a to tak, ze mala jej jednou rucickou srhla okuliare a druhou skrab do oka. trvalo vyse roka, kym sa jej to dalo dokopy. este si musela davat pozor a nepretriet si oko, lebo sa jej to potom vzdy vratilo a musela zase tak dva dni nosit zalepene oko. lekar jej vtedy povedal, ze sa to nemusi nikdy at do poriadku, ale uz je ok 🙂

uhlikova09
20. feb 2008

no mna maly hryze,do prsnika,do ruky... je mu jedno kde,aj do tvare 😖 takze pozor na besnotu heheheh 😀

susik77
20. feb 2008

ahojte, moja mala je strasne hyperaktivna, v 5.mesiaci normalne v lehatku chcela prestrcit hlavicku cez hrazdicku a zasekla sa tam 😎 esteze to hned zbadal manzel.

tanja61
20. feb 2008

no to vazne a ako casto ich treba strihat... 😅 nikdy sa mi nepodari odstrihnut pekne do oblucika a vam?

vlasa
20. feb 2008

treba im to zapilovat,nasa mala sa vie sama priserne doskriabat,odvtedy pilujeme a je to ok

alami
autor
20. feb 2008

tanja61 - ani mne sa nedarí do oblúčika, pri koži mu vždy zostávajú také rožky pichľavé 😀 , no asi budem už aj ja pilnikovať. Bojím sa aby neublížil aj sebe alebo staršiemu synovi.Teraz som stále v pozore, keď začne hýbať ručičkami. 😅

danuska24
20. feb 2008

my pouzivame stikacky a pilnik

martinaema
20. feb 2008

no to ste dobré keď dokážete aj opilovať, unás je malá vojna už pri strihaní nechtov 😠

zajo510
20. feb 2008

no ja som sa minule čudovala čože mám chrasty na ruke, že či to manžel v noci😀 ... a už viem, inak som si ich všimla, lebo ma bolelo vypuklé znamienko na ruke, jasne, že aj na ňom bola chrasta... 😒

tanja61
20. feb 2008

no tak ja striham nechty vylucne iba ak maly zaspi lebo si neviem ani predstavit keby to bolo ak by bol hore...no skusam aj pilnikovat ale nie vzdy sa mi to podari a mame taky pilnicek drobny pre deti ale moze sa aj normalnym 😅

lusil2005
20. feb 2008

mne prave dnes tak poriadne hrabla do oka, a pred par dnami tiez. nastastie po par hodinach slzenia je uz vsetko ok. len som chvilu videla trosku na oranzovo 😀 😀 😀
inac - pocula som ze detickam sa nemaju strihat nechtiky do obluka ale rovno 😕

a na co este davat pozor? moja mala kope jak krpata kobylka. takze ked ju prebalujem alebo kremujem po kupkani, musim davat pozor. niekedy vie riadne kopnut do brucha, ale najhorsie je ked mi tak pätickou do prsa kopne 😖

bibinka
20. feb 2008

lusil- počkaj do takého 9 -10 mes. ako bude kopať. to u nás bolo hrozné, starší syn tak kopal, že my s mužom sme spali na cca 30cm na bokoch, zatiaľ čo on spal roztiahnutý ako gróf.(spával s nami v manželskej). Potom okoloo roka sa trochu ukľudnil. ale aj teraz keď má skoro 2.5 roka pri zaspávaní hodí občas taký výkop, že mám hviezdy pred očami. 😅 😅

monkula
20. feb 2008

Mňa moja slečna hryzie pri dojčení, kope kade-tade pri prebaľovaní, a minule ma tak buchla cez nos nejakou hračkou, že som videla všetky súhvezdia...

kisorka
20. feb 2008

no mile maminky aj som sa poriadne zasmiala pri tejto diskusii aj sa mi hlava zatocila ze co vsetko ti krpci vyvadzaju!

uhlikova09
21. feb 2008

lusil-rovno sa maju strihat nechty na nohach

susik77
21. feb 2008

ja zase malu casto podcenim-jej hyperaktivitu 😎 a vdaka tomu mi spadla z postele...myslela som, ze sa vie len raz obratit-ked mala 3 mesiaca a ona sa prevratila 2x a bola na zemi...nastastie sa nic nestalo...
alebo raz som jej davala gel na dasna a nemohla som najst uzaver. po 15 min. som ho nasla v jej dlani...dobre, ze si ho nedala do pusy...

bihan
21. feb 2008

Teeda, ja sa bavím, ak keď to nie je sranda 😅 Naša malá sa tiež vkuse poškriabe, takže asi nabehneme na pilník, ale netušila som, že môže dôjsť až k zraneniu oka...
Kopance sú u nás tiež bežné a ešte mi zvykne štípať prsník pri dojčení 😅
Ale myslím, že fakt treba najviac dávať pozor na prebaľovák (naša je tam tiež ako z divých vajec) a pri kúpaní...

danielala
23. feb 2008

Dievcata a dokedy budu tie nechtiky tak sialene rychlo rast? My strihame kazde dva-tri dni, inak su tam pazuriska a samozrejme si doskriabe licka krizom-krazom.

le4
14. feb 2014

No na tie nechtiky pozor, babatko si moze skrabnut do oka a ocko zakrvaviet...

loleckova
15. feb 2014

Ahojte, jsem tu poprve, web mi poradila kamaradka...ja striham nehtiky tak jednou tydne plus piluju normalnim pilnikem, vzdy ve spanku, jinak si to taky nedovedu predstavit, ale je fakt, ze to bude asi treba casteji, bo obcas se mi maly poskrabe. Na par prsticich se mu objevilo zaniceni - jak kdyby zadery - cervene vedle nehtu a trochu opuchle, tak si rikam, jestli jsem mu je minule nezkratila moc? a ony nezarustaji. Presne - ty ostre ruzky, co tam nekdy zustavaji - można se mu to zapichlo do kuze a proto to zarudlo....? Tentokrat jsem je pristrihla min a uvidime, ruzky piluju. Maly bude mit 3 mesice, zatim se neotaci, ale davam vzdy pozor - prebalovaci pult mame na vane a znama mi rikala, ze ji obe jeji deti takto spadly, kdyz se poprve pretocily...także ja od neho ani krok!