Prebalovanie vonku v tomto počasí

mirkatn
8. okt 2013

Ahoj dievcata,

Snad mi poradite. Mam majove dietatko, cize co sa tyka prebalovania vonku nebol s tym doteraz problem, proste som odstavila kocar, prebalila a hotovka.Takto sme fungovali aj cely den vonku, krmila som, prebalovala, kocikovala, proste pohoda. No teraz sa blizia chladnejsie dni,takze jasne nebudem ho chladit vonku. Takze ako ste prebalovanie riesili v tomto pocasi vy? Je tu kopec restik atd ale ziadna neni taka s predsienou, kde by som odstavila a prebalila.
Jedine vychodisko ako kocikovat a zaroven sa vyvetrat je ist kocikovat priblizne v dobe ked sa maly bude ukladat, resp tu hodku a pol prespi. Dnes sme isli ked bol cerstvo prebaleny a vyspany a to vydrzal len 40min, lebo bol pocikany a spustil ako tur. No babo rad 🙂

sakura77
8. okt 2013

no neviem..ved v plienke musi urcite vydrzat dlhsie ako jedno pocikanie...a co v noci,urcite neprebalujes po kazdom cvrku..treba kvalitne plienky,ktore dobre saju a urcite by hodku dve aj tri nemal byt zaidny problem.....ine je ked nalozi tuhe...🙂

seemani
8. okt 2013

@mirkatn tak toto je dobrá téma, nad týmto som ešte nerozmýšlala. Malý mi kaká tak 2x za deň, väčšinou doobeda. A pocikanie nevadí, používame Pampersky, sajú výborne, ani nevie, že cikal. Niekedy mu vydrží jedna aj celý deň, v noci prebalujem pred spaním o 8 večer a novú mu dám až ráno okolo pol 8 a v pohode.. Takže aj si ymslím, že ak kúpiš kvalitné plienky, vydržia ti dlho a cenovo je to lepšie, sú síce drahšie, ale keď si prerátaš, že lacnejšie musíš častejšie meniť, tak si ny tých istých peniazoch. A ak je malý májový, už by mal mať približný režim kedy kaká nie? Skús si to odsledovať a podľa toho prispôsob prechádzky. Ešte ma napadá, zájdi do nejakého väčšieho obchodu a prebal normálne na chodbe v kočíku. Je tam teplo a nikto ti nič nepovie, ak budeš rýchla 🙂

hori
8. okt 2013

@mirkatn onedlho bude vonku mrznut a pre nas to znamenalo koniec dlhych prechadzok, lebo na mraze mi mala nezaspala ani ked bola dobre oblecena a po hodinke sme mali tak vystipane lica, ze som bola rada, ze uz idem domov... takze prebalovanie som v zime riesila vylucne doma...

mirkatn
autor
8. okt 2013

@seemani mam doma momentalne 4 druhy plienok, od DM az cez Pampers a maly veru dobre v noci nacura, resp 2-3 krat prebalujem bezne

mirkatn
autor
8. okt 2013

@hori hej, v mraze urcite hej. Aj tak dam maleho do overalu a neviem si predstavit zeby som ho z neho vyberala vrrr ved ked ho obliekam tak to trva 😀

seemani
8. okt 2013

@mirkatn no je pravda, že je starší, môj má 3 mesiace, možno tiež začne zachvílu čúrať viac 😉

mirkatn
autor
8. okt 2013

@seemani ved uvidis, ako to budete mat ale deticky sa nam menia, no co uz 😀

katy1979
8. okt 2013

kym nemrzne kludne prebal aj vonku

@seemani to curanie je indi vindi. mojim tiez vydrzala dlho plienka a aj keby ju mal tazku az po kolena tak im to nevadilo. Ale hold su aj deti ktorým to vadí.

edita84
8. okt 2013

no ja neviem ale v zime určite nebudeš vonku hodiny zmrzneš hlavne ty nie malý 🙂 nad tým sa čudujem že v noci tak vela prebaluješ ja som večer dala plienku a ráno menila a tak to je aj dodnes a to môj drobec večer dosť vela vody vypije (máme plienky z dm )

janinah
8. okt 2013

v živote som nevidela niekoho vonku prebaľovať 😉 počúrané vydržalo,pokakané som došla domov a prebalila...

ejmi25
8. okt 2013

ako keby mam z mesta utekat dom co cesta trva dobrych 2O minut ju prebalit,no muselo by mi..ja som ju prebalila aj v lidli,a co ved su to deti..

klincek
8. okt 2013

@mirkatn, ja som sa raz na to pytala mamy, ked boli moje baby malinke. a vraj este v casoch latkovych plienok sa odporucalo prebalit babo aj na mraze, vraj tu chvilocku na zime dieta zvladne podstatne lepsie ako nasledky neprebalenia (samozrejme treba uvazit, ze mokre latkove plienky boli urcite z hladiska nachladnutia a pod. rizikovejsie nez dnesne jednorazovky).
dnes pri jednorazovkach podla mna vacsina deticiek zvladne mat chvilu aj ciknute v plienke (poznam aj deti, ktore nie, ale nie je ich vela). s kakanim je to uz horsie, ale to by som prebalila aj vonku (uz sme prebalovali aj v kufri auta pred obchodom🙂), pripadne isla radsej hned domov, keby sa dalo.

simca06022011
8. okt 2013

@mirkatn no podla mna pocikana plienka, nech je akakolvek dobra pocikana chladi...nevravim cvrknuta, ale ked je pocikane dieta, treba ho prebalit. Dieta je prebalene za chvilku a nic sa nestane, neviem kade chodis na precahdzky, ale existuju obchodne domy, centra a otocis kocik od ludi a prebalis.. mne raz mala pustila riadnu plnu plienku v plnom obchodnom dome, no nic mi neostalo len ju tam prebalit.. co spravime 🙂 a nikto sa ani nepozastavil nad tym a ani si to podla mna nik nevsimol :P Smrad bol aj tak aj tak :P Mne by skor prekazalo to povyzliekanie z tych vsetkych zimnych vrstiev (KDEKOLVEK)... ale tak kym este nemrzne, nesnezi... v mraze urcite nebudete hodiny vonku 🙂)

ejmi25
8. okt 2013

simca suhlasim 🙂

zita19
8. okt 2013

@simca06022011 suhlasim. Ked bude minus desat, tak aj tak hodiny vonku nebudes a ak ho budes prebalovat niekde v obchode tak urcite mu ritka nezamrzne.

ichbinich
9. okt 2013

Ja uz mam "okukane" kde maju prebalovacie miesta v meste alebo minimalne dostatocny priestor, aby som odstavila kociar a prebalila... Naposledy som dceru prebalovala na lavicke na zastavke elektricky, bola pokakana a vedela som, ze este musim ist dalej na nakupy. A keby som so synom raz prisla uz domov, uz by mi nechcel ist zase vonku. To bolo nejakych 15°C. Proste som sa poponahlala a hotovo...
K tej teorii, ze ked je starsi, uz vieme kedy kaka: to neplati na vsetky deti. Obe moje deti kakali/kakaju medzi 2krat denne a raz za tyzden a vsetko medzi tym. Takze tak 😉 Nikdy neviem, kedy bude nalozene.
Inak sa vzdy najst minimalne nejake proti vetru chranene miestecko, kde sa da v pripade nudze prebalit. V mraze samozrejme nie.
Skus si naplanovat trasu prechadzky tak, aby si mala nejaku moznost na prebalenie a hotovo 😉