Prechádzka s bábätkom. Kedy chodievate, aby neplakalo?

jaja64
18. nov 2008

Ahojte,
chcem sa Vás spýtať, ked idete von na prechádzku, ako to riešite, aby malé neplačkalo? Idete až ked spinká, alebo vám zaspáva vonku, ked ten moj drobec je nevyspytateľný, nemôžem s ním ísť moc daleko od domu, lebo neviem kedy spustí plač, musím si ho vziať na ruky a utíšiť, ale vyberať také malé bábo z kočíka v takejto zime, však je naobliekaný, má 4 mesiace a kojím ho, takže ani čajík mi nechce ani mliečko z fľaše a dudlík už vôbec nie.

jaja0110
18. nov 2008

jaja- ahoj, ja som tiez jaja 🙂 ale k veci 😉
No to asi nikdy neda naplanovat tak, aby ti maly na 100% neplakal. No ale asi najvacsia pravdepodobnost ze bude ticho je vtedy ked ti bude spinkat, takze by som isla von prave vtedy ked vies, ze ma cas na hajanie aby si ho pripadne mohla v kociku uspat 😉
A ak sa aj preberie a zacne plakat, to predsa nieje ziadna hanba ist s placucim kocikom 😉
Mi sme chodili von hoci kedy a kopu krat mi obe take malinke vrieskali v kociku a nemohla som ich vyberat, ale nejak som to neriesila...hlavne nechod 5 km peso od domu, ako som to robila ja 😀

womenne
18. nov 2008

Ahojky jasom chodila ked mali spinkat samozrejme niekedy plakali bud som mu priložila ruku naličko alebo pohojdala.Malokedy som ich vytahovala,lebo sa utišili.Začali plakat jedine ked sme stali takže museli byt stale v pohybe 😎

miriamka
18. nov 2008

Ahoj,
no tak ja idem von zasadne len vtedy ked viem,ze maly bude spinkat...kedze rezim uz mame dost pravidelny,viem kedy ist von.A ked placka,staci mu cajik,a to potom bud zaspinka alebo proste pozera okolo kym sa neunavi.

pietra
18. nov 2008

jaja, najlepsie je, ked si to naplanujes tak, aby ti v kociku zaspal. Ale u nas to tak nefungovala, mala velmi malo spavala. Ale z kociku som ju vyberala malokedy, vacsinou zabral cumlik, alebo som jej nieco rozpravala, ked bolo ozaj zle, zobrala som ju na ruky. Ved ak je dobre oblecena, tak to nevadi, ze nie je v kociku, ale na rukach.

jahodka11
18. nov 2008

jaja, ja som chodila, ked bol napapany a mal spinkat, vonku sa mu dobre spalo....tiez bol kojeny a cumlik nechcel...neviem, nejako si nepamatam na to, co som robila, ked plakal.... 🙂 ale ako psie pietra, ked je dobre obleceny, mozes ho aj vybrat von, ved ak sa inak neda...hadam ho nenechas plakat, no nie? 🙂

zuzka1.
18. nov 2008

my ideme vzdy ked je napapany, prebaleny, vacsinou zaspinka okamzite, inokedy po chvili, inokedy len cely cas pozera ale neplace, je spokojny ked sa vozi a ritka sa natriasa
😉

blcha
18. nov 2008

mne mala v kociku tusim ani nikdy neplakala jej sa tam vzdy paci ked bola babatko isla som ked bola napapana a to vzdy spala teraz chodim hocikedy ked potrebujem napapa sa aj vonku uz v kociku nespava ale vsetko sleduje

jaja64
autor
18. nov 2008

No dnes sme boli vonku asi 45 minut, zaspinkal mi doma, rychlo som ho obliekla, no po pol hodine sa zobudil, neplakal hned, ale neskor začal, skusila som dudlik, kupila som mu aj iný čajík od ukončeného štvrtého mesiaca, taký jablčkový, ale on to vobec nechce z tej flašky ťahať. Jednoducho postupne začne plakať, stále viac a viac. Nepomáha ani keď sme v pohybe, to je tuším ešte horšie.

stvura
18. nov 2008

Moj ma tri mesiace, som s nim vonku aj rano aj vecer. Plac riesim tak ze kocikam a ked nepomoze tak vytiahnem klokanku a prehopnem ho tam - v klokanke sa ukludni a zaspi mi do 5 minut. Potom je uz len umenie ho rychlo prehodit do kocara aby si nevsimol ze opustil maminu hrud...Vzdy ho mam ale naobliekaneho tak aby som ho mohla dat do klokanky a nebolo mu zima {ma tri vrstvy plus hruby overal}.
Apropo, maly nepije nic iba MM a nemame ani cumlik...

claudinka
18. nov 2008

no to ti nezavidim velmi jajus
ja to riesim tak, ze ked sa napapa, az potom vzdy vyrazime.. a ak som nahodou s niekym dohodnuta na stanoveny cas, tak mu vacsinou dam este raz papat pred odchodom, nech vydrzi.. ale uz sa mi stalo, ze sa mi strasne vonku rozplakal, tak som nemala na vyber, len sup s nim na ruky a dat mu papat, asi tyzden dozadu.. sice mi bolo chladno, malemu to teda nevadilo a papal jak odusu 🙂
von si vzdy pre istotu vezmem cajik vo flaske, ktory som nastastie este pouzit nemusela a moj drobec bez dudlika nezije, takze v tom to mam asi lepsie.. tym padom mi aj cajik pekne vytiahne..
nastastie mne vzdy vonku spinka, raz mi vydrzal sedem hodin 😀

bihan
19. nov 2008

Kúp si šatku na nosenie a bude po plači 😉

macaeliska
19. nov 2008

no ja som mala s El rovnaký problém. Neznášala kočík. Je pravda, že som to riešila šatkou. Na nejaký čas to zabralo. Teraz sa jej dokonca zapáčil aj kočík. Tak len treba vydržať, ono ho to prejde.

zuza.m
19. nov 2008

moj ked bol menši tak tiež nechcel byt v kočiku.ale niekedy sa prehovorit dal,mam super hojdaci kočik tak že som ho tam doslova uhojdala 😅 .(dala na zadne kolesa a z jedneho na druhe preskakovala to zaberalo najlepšie.)my byvame v dome tak že vždy na dvore som ho učičikala aby zaspal a až potom som išla von ked zaspal. ked plakal velmi tak som ho tiež brala na ruky.teras v kočiku neplače vobec a ked sem tam tak skor mrnči tak že dame ho do pohybu a zaspinka znova.alebo len tak pozera.ale musime sa vozit 🙂