Prechod z dvoch spánkov na jeden.

l222
29. mar 2020

Ahojte mamičky. Otázočka. Keď vám detičky začali spávať iba raz denne, pretiahol sa im ten jeden spánok na dlhšie? Môj malý bude mať o pár dní 17 mesiacov a doteraz správal doobeda hodinu a pol a potom okolo pol štvrtej v kočíku ešte raz hodinku a pol. Večer zaľahol okolo deviatej a spal do rána cca do 7:30. Posledných pár dní v kočíku ani ťuk iba hrozný plač po chvíľi a keď skúsim na prse, tak ako doobeda (to zaspí do 5 minút) tak aj tak bez úspechu. Je však vidno, že je unavený. Pýta sa spať, šúcha očká a zíva, ale zaspať mu nejde. Ak aj hej, tak až po vyše hodine snaženia a to potom vstáva dosť neskoro. Asi je čas iba na jeden spánok, len tak rozmýšľam, ako to bolo u vás, či si postupne ten jeden spánok predĺžili alebo ako, lebo 1,5 hodinky mu za celý deň asi stačiť nebude. Je dosť aktívny. Ďakujem 🙂

sunny8
29. mar 2020

Moja ma 23 mesiacov. Spávala o 11 a o 3 poobede potom ostal iba ten spánok na 11 a cca do 2 spinká

jaja1991
29. mar 2020

@l222 my sme prešli na jeden spánok, keď mala dcérka presne dva roky. Predtým sme chodievali spať o 10 a o 3. Keď už nechcela takto spinkať, tak som ju doobeda pár dní "potrápila" aspoň do pol 12 a spala aj do tretej. Potom už nebol problém 😊

petagal
29. mar 2020

@l222 ono sa im to potom samo upraví, prípadne trochu pomôžeš. My sme sa s prechodom na jeden spánok dosť natrápili, veľmi dlho sme sa zasekli vo fáze dva spánky veľa, jeden málo, skúšala som všeličo, aj som ju budila, aj sme žúrovali dlho do noci, lebo mladej sa nechcelo večer ísť spať. Každopádne, určite bude zo začiatku viac unavený, možno budeš musieť dávať skôr večer spať, ale zvykne si

moor
29. mar 2020

My sa s tým teraz tiež trápime. Môj stáva okolo 6tej, tak zvykol o 9tej na 30 minút a potom o 13tej na 1,5 hodiny. Tento týždeň mi začal ten ranný bojkotovať, no už o 11 tej bol veľmi unavený, no pospal opäť len 1,5 hodiny. Tak som mu musela o 16tej dať malý šlofík, lebo inak do večera nevedel vydržať. Dnes sa zmenil čas a všetko je hore nohami 😀 Podriemal o 10tej a tak opäť išiel o 13tej na hodinu. Som zvedavá, kedy sa mu to ustáli a ako...

lenka2710
29. mar 2020

@l222 my sme prechádzali na jeden spánok keď mala malá rok, prvý týždeň bol taky vselijaky, spavala pol hodinu, niekedy hodinu, potom sa to predĺžilo a pospala aj 2apol az 3 hodiny, niekedy aj viac

adamadent
29. mar 2020

Ja som to nebrala tak striktne že už musíme prejsť len na jeden spánok. Keď vstala ráno do 7mej tak spala dvakrát a keď vstala po 7mej tak iba raz. Takéto obdobie sme mali medzi 16-18/19tym mesiacom. Záleží aj ako to vyjde od ročného obdobia, ako sa stmieva a ako je pohybovo zdatna. A keď už obedovala pred spaním tak aj vydržala dlhšie oddychovať v postieľke 😊

l222
autor
29. mar 2020

@adamadent no veď mne je tiež v podstate jedno či bude spinkať raz alebo dva krát. Hlavne nech on je spokojný. Skôr mi ide o to, že on už, napriek únave zjavnej, má problém zaspať na ten druhý spánok :/ Do obeda ale zaspi hneď. Spi vždy 1,5 hodky. Čiže je hore okolo 12tej a okolo 4tej sa pýta spinkať a je mrzutý. Nevie ale zabrať a končí to tak, že ostane hore, ale stále unavený, zíva, je mrzutý a pletú sa mu nožičky. Vtedy ho ani držať hore do večera nemôžem, lebo mi ho je ľúto, čiže aj celá večierka sa nám statne posúva. Ach jaj no je to teda veselé obdobie 😅

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka2518
22. apr 2021

@l222 ahoj my tiež práve bojujeme so spánkom ,teda všeobecne od malička bojujeme 😄ale máme pomaly 16 mesiacov a tiež má obdobie kedy poobede spi a kedy nie. Doobedny spánok má vždy ten nebojkotuje pretože skoro veľmi vstáva momentálne už o 5:30 takže je aj skoro unavený.
Ale všimla som si že keď ho nechám spať 1,5h doobeda tak poobede sa často stane že už nechce spať hoci je tiež unavený a tým pádom aj celý podvečer je chaotický lebo je mrzuty a snažíme sa ho čím skôr teda dať do posteli ale nie skôr ako o 19:30 inak neviem kedy by ráno bol hore keď už aj teraz so sliepka mi vstáva 😀
Druhý má tak medzi 3-4 poobede tak hodinku.
Neviem ako vy ale ja ho musím budiť z oboch spánkov lebo by mi spal ktovie dokedy .
Teraz sa mu snažím upraviť prvý spánok len na hodinový aby poobede nemal problém zo spaním lebo unavený je tak myslím že ho ešte potrebuje.
Ak to bude naďalej bojkotovať postupne prejdeme aj my na 1 spánok .
Aj by to bolo lepšie nakoľko zbojník spi len v koči cez deň len zase v lete by to bol problém chodiť vonku počas horúčavy .

Ževraj by mal ešte spať 2-2,5 h tak sa snažím tomu aj držať preto ho budím z denného spánku aby si to nepredlzoval a večer tak zaspal okolo 20:00-20:30 .
Ani noci neprespi cele budí sa dosť často potom mám pocit že ten prvý spánok si posúva skorej kvôli tomu aby dostal noc len to zas nie je vraj dobre no ...
Držím palce nech sa darí 🙂