Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prečo 8 ročný chlapec nechce sám spať?

monika123654
24. apr 2015

ahojte maminky mam problem zo svojim osem rocnym synom.posledne tri mesiace nechce sam sapt vo svojej izbe,zacalo to tak ze sa bal strasidiel z rozpravky scobby doo.vsetko som mu vysvetlila ze su to len prezleceny ludia.ked som mu vysvetlovala ze on uz je velmi velky na to aby spaval so mnou a manzelom na jednej poslteli odpovedal ze uz bude spat sam.......... ale vecer o deviatej znova ten isty scenar .mam este jedno dieta ma 3 roky a mala spi v pohode sama celu noc v detskej.no no tak ako matka som velmi citliva na to ked sa na mna pozrie svojimi ocami a povie my ze sa boji tak automaticky som mu povedal ze nech si lahne ku mne a potom uz spal celu noc.myslela som si ze to prejde za sa prestane bat ,kupila som mu aj cajik na dobry spanok ale nic nepomohlo.no pred tyzdnom uz zaspal normalne vo svojej izbe sam tak uz som bola rada ze je po vsetkom ale nie........ zobudil sa s placom ze kde som ze prco nie som pri nom,povedal my ze sa mu nieco zle snivalo a ked som sa spytala ze co tak si zacal vymyslat co som hned zbadal ze ma klame.ked som sa pytala ze preco ma klame odpovedal tym ze on ma ma velmi rad a ze uz nevie bezo mna spat.moze byt ze dieta ja az tak velmi namotane na matku ?ja ho predsa lubim tiez ale 8r chlapec uz nema co hladat v splani rodicou.som uz to ho zufala lebo neviem ako mu to mam vysvetlit ze nemoze so mnou spat,neviete my nejako poradit ?stretli ste sa sniecim podobnym?dakujem za kazdu radu

lillika
24. apr 2015

Skus ostat pri nom,kym nezaspi a nechaj svietit nocnu lampu.

bonaqa2013
24. apr 2015

Stretla. Moja dcéra má 9r a večer keď zaspáva musí sa svietiť na schodišti - to jej osvedcuje izbu. Tiež spí v jednej izbe so sestrou - 6r, a ona také problémy nemá. Niekedy jej dám jej obľúbenú hračku - plyšovú, aby sa nebála, aby keby niečo tak sa túlila s hračkou. Ešte jej vysvetlím, že ja som hneď v izbe vedľa.
Doporučujem nepozerať pred spaním nevhodné filmy, rozprávky ......

jana_eyre
24. apr 2015

a spava s nejakymi hrackami, niecim oblubenym? daj mu nejakeho oblubeneho macka, ze on je bez neho smutny v posteli, ze chce s nim spinkat v ich izbe, vymysli si nejaky pribeh.. asi potrebuje mat pocit istoty vedla seba - ved kto nepotrebuje? aj ja radsej spim s niekym ako sama...

ubezpecuj ho stale o tom, ze aj ty jeho velmi lubis, ale ze je uz velky a ma svoju izbicku, tak ako aj vy rodicia..

tiez ta lampa a byt pri nom kym zaspi, aj viac krat za noc..

enka81
24. apr 2015

ja mam tiez 8 rocneho syna a podobny scenar, i ked nie az tak vyhroteny. Tiez ked zacal spavat v detskej /asi pred rokom/, tak sa v noci budil na zle sny/ma velmi zivu fantaziu a potvory z rozpravok jednoducho ozivaju/. Mal aj nocne svetlo.Trvalo to asi niekolko tyzdnov, nakoniec som to vzdala. Presunula jeho postel do spalne. Mozno sa budu niektorí chytat za hlavu, ale spime v spalni vsetci, ja, manzel, dcerka/5 rokov/ vo svojej postielke a syn na poschodovej posteli /samozrejme len docasne/. Kedze manzel chodi do prace kratko po pol noci, nevidim v tom problem, ked sa drobci budia na zle sny, vzdy som pri nich, pripadne idu za mnou do manzelskej. Detska je zatial na vsetko ine, len spi sa v spalni.

katka1981
24. apr 2015

mne sa v tom veku snivali ine haluze. Dokonca som sa pozrela z okna a videla som ako sa postavil rebrik a domyslela som si ze zlodeji idu po nom na balkon. Isiel vlak a robil tien a ten rebrik vyzeral akoby sa hybal. Utekala som s krikom za nasimi, ze co sa deje. Otec ma ukludnil, ze to sa mi len zdalo no ja som bola presvedcena o svojej pravde. Mala som presklenne dvere na izbovych dverach, na chodbe sa muselo svietit a musela som zaspat skor, nez som pocula otca chrapat. Vtedy som sa citila bezpecne. Akonahle chrapal, uz som sa bala, ze pride zlodej. Pokial otec nespal, vedela som ze ma strazi. Dajte mu do izbicky male svetlo, aby sa nebal a nerusilo ho pri spani, dvere nechajte otvorene. A ukludnujte ho, ze ste doma, ze ked zakrici vzdy ho budete pocut a ukkludnite ho. Inak mne na zle sny najviac pomahalo modlit sa aby som nemala zle sny.

esterienka
24. apr 2015

Tiez mam 5 rocneho syna a presne tak isto.

ichbinich
24. apr 2015

Pred dvoma dnami sa synovi tiez nieco blbe snivalo a siel ku mne do spalne... Snivalo sa mu, ze spadol zo svojej postele... Takze blbe sny urcite mozu sposobit, ze nechce byt v izbe...

Ja by som odporucila vyskusat nieco z nasledovneho:
- nechat mu svietit male svetielko (naozaj slabunke, najlepsie tie specialne nocne, inak by mu to mohlo naursit spanok)
- nechat pootvorene dvere a vyvsetlit, ze ho pocujes
- pripadne dat zase babyfon a mat ho zapnuty a vysvetlit, ze ked ta v noci zavola, budes ho pocut a prides
- kupit alebo spravit "sprej proti priseram a zlym snom" - bud sa da kupit alebo spravit doma: do striekajucej flasky zmiesat prevarenu vodu a par kvapiek esencialneho oleja, najlepsie levandule alebo inehu ukludnujuceho. Pred spanim trochu strieknut a tym odplasit vsetky prisery a zle sny 😉
- zavesit "dream catcher", to ma zachytavat zle syn a aj to synovi povedat
- kupit mu nejakeho ochranneho plysaka, nech si sam vyberie, a ten ho bude chranit. Povbedat, ze to je specialny ochranny plysak 😉
...
Spytat sa ho, co by mu pomohlo. Vyvsetlit, ze ho aj ty lubis, ale ze kazdy sa vyspi lepsie, ked spi vo svojej posteli. Ale ani ho nevyhanat prec... Je to nelahka uloha...

Moj syn ma 5 rokov, a ked povie, ze nechce spat sam, tak mu vyvsetlim, ze vsak mam babyfon, ze ho pocujem, a ze kazdy sa vyspi lepsie vo svojej posteli, ze by ho budila dcera... Castu mu ponuknem nechat pootvorene dvere, to tiez akceptuje ako riesenie. Ale uprostred noci dlho neargumentujem, zvycajne mu dovolim ist ku mne. Ale uz to byva malokedy. Prve noci vo svojej izbe a posteli chodil do spalne skoro kazdu noc a potom sa postupne naucil.

zuzka38
24. apr 2015

Ja by som mu nehovorila ze klame..mohlo sa mu kludne nieco snivat, nieco ho vystrasilo ale hned aj zabudol..ja mam zatial starsieho "len" stvorrocneho a ked sa boji vzdy ho necham.nech je s nami..toto obdobie predsalen nebude navzdy a ja ked sa bojim a snivaju sa mi horory uprimne som rada, ze je vedla mm 😉

samasa
24. apr 2015

no aj ja mám 8 ročného naštevníka našej spálne... mával zlé sny...a tvrdí mi že ked je pri mne má istotu že sa mu nič zlé nesníva... a dokonca..raz som spala pri nom v detskej - on o tom nevedel...stále sa budil a mrnčal...niečo sa mu motalo... ked som ho zobudila...a zistil že som pri nom, zaspal asi po 2 minutach a do rána ho ani nehlo Kolko krát ked večer pozeráme telku on príde aj o pol noci a že ešte nespal, že nemože zaspat, ked si k nemu ůlahnem je tuhy ani ho nestihnem prikryt...asi naozaj len potrebuje mat istotu, že tam niekto je..od malinka najradšej a najpokojnejšie spával ked som ležala vedla neho...naučila som ho časom na moje alebo mužove pyžamo..aby som mohla niečo urobit...
. mladší 4 ročný nás z izby vyhána...ten neznesie aby niekto okupoval jeho postel...ked muž zaspal v jeho posteli s ním, o pol noci ho zobudil a vraví mu...tata a ty chod do svojej postielky...toto je moja a ty chrápeš... 😀 príde iba vtedy ked má zlé sny...a to ho odnesiem do postele uložím a spí...

Inak v poslednej dobe ich tatinko naučil večer si poležkat s nami, lebo už chlapci za chvilku vyrastú a on si ich chce užit...lebo o 5 rokov s ním už spat nebudu chcieť 😀 ...takže najmenší spí na lavej strane pod pazuchou, stredný na pravej strane pod pazuchou a najstarší leží najradšej tak že obíma moju pravú nohu....zaspia asi za 10 minut a ja potom budím muža nech ma vyslobodí a odnášame ich do izieb 😀

cecilka123456
24. apr 2015

Baby ja rom rodicom liezla do poste az do 15 rokov, potom som uz liezla k frajerovi 😀. Svagrina maturuje a spava z rodicmi 😀. Ale k veci. Ja by som ho neplasila, ja som sa cely zivot snazila nespat sama, prv to boli rodicia a potom priatel teraz uz manzel. Doteraz ked je muz na nocnej tak bud spim u mami alebo musim mat celu noc zapnutu telku. A to som uz dospela vydata zena, matka. Niekto z toho skratka nevyrastie 🙂

melita12e
5. máj 2015

Asi nema vyznam rozmyslat, preco v skorsom veku rodicia nenaucia deti same spat a takto to natahuju do krajnosti. Tym, ze dieta spi same, utvrdzuje si istotu v seba sameho a tym sa buduje jeho samostatnost a sebadovera.Preco niektore deti chcu spat s rodicmi a ine nie? Lebo im to rodicis dovolia. Potom sa rodicia cuduju, preco prave ich dieta je utlacane v skolskom kolektive, ved pri mamkinej sukni je najlepsie, najsikovnejsie a najmudrejsie. Skor ci neskor bude musiet dieta celit situacii, ked rodic pri nom nebude a bude sa od nrho cosi ocakavat. Treba si uvedomit, co dietatu prospieva a co skodi. Osem rocny chlapec rozumie slovam samostatny, dostatocne velky, rozumny, takze nie je problem vysvetlit mu, ze uz je maly velky chlap a ze sa nehodi, aby spaval s roficmi, aj on potrebuje priestor na svoj rast a vyvoj.Za nedostatok pevnej vole a argumentov deti nemozu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli