Prečo ma moje 15 mesačné dieťa odmieta, keď je prítomný môj muž?

lucinka1988
28. júl 2019

Mile mamicky,

bola by som rada, keby ste sa so mnou podelili o svoje skusenosti a tiež by som Vás rada poprosila, keby reagovali len tie, čo sa vedia k téme konštruktívne vyjadrit.
Mám 15mesacneho syna, som s nim doma na MD, venujem sa mu, hráme sa spolu, čítala knižky, chodíme spolu von kade tade atd..Keď je iba so mnou, všetko je v poriadku, poslucha ma, je zlaty, nie nejako extra vzdorovity...akonáhle sa zjaví môj muž, je ako vymenený, doslova ma odmieta, odstrkuje, keď mu aj niečo je(idu zuby alebo sa udrie), nedokážem ho utíšiť, odstrkuje ma, v tom momente s nim ale prestávam bojovať a uteka za mužom. Najhoršie to bolo, keď sme boli na dovolenke, nonstop vysel na manželovi, nemohol sa ani vzdialiť na WC nehovoriac o tom, keď si išiel zaplávať do mora, tie scény čo mi maly robil na pláži- po malej chvíle, ako zaregistroval, že tam muž nie je, to stále fakt za to. Nepomáhalo nič, nijako som jo nevedela zabaviť, bol doslova až agresívny, lebo okamžite potreboval byt s mužom. Do toho začína mat dosť výrazne prejavy vzdoru, a ktorými si viem poradit, keď som s nim sama. Ak náhodou niečo hodí o zem alebo podobne, trvám na tom, aby to zodvihol, vrátil naspat a síce sa mu to nepáči, ale vždy poslúchne. Pri mužovi je ako bezprizorny. Toto obdobie povedala by som až chorobného naviazania ma manžela trvá dosť dlho, zo začiatku som to neriešila, lebo viem, že u deti sú takéto obdobia v poriadku, ale poslednu dobu mi to začína ísť dosť na nervy, aby sa takto správal a doslova ma odmietal, mám pocit, akoby všetko, na com celé dni pracujem keď som s nim sama, sa okamžite pokazilo, keď sa objaví manzel. A tie dni, keď sme niekde na výlete, vikendy a dovolenky, keď sme všetci 3 spolu sú utrpenie. Preto mi pomôže, ak mi nápisu mamicky, ktoré to mali podobne.

nevludna
28. júl 2019

@lucinka1988 to nie je o tebe ale o muzovi. Vyzera to ako keby nemal pri nom naplnenu potrebu pozornosti a istoty. Potrebuje byt s nim viac.
A obdobie vzdoru...no, to len asi treba vydrzat, to ma asi kazda mamicka s tymto tazke obdobie

lucinka1988
autor
28. júl 2019

@nevludna dakujem pekne, môj muž sa ale malému práveže od mala dosť venuje, vo všetkom mi pomáha, keď je doma, len on je ten typ, čo sa snaží synovi vyhovieť za každých okolnosti, len aby nerobil cirkus. Teda teraz ma už toho plne zuby aj on, ale od mala to bolo o tom, že len čo maly zamrncal, už za nim utekal, stále ho nosil na rukách atd..Ja som tiež neni ten typ, čo by som maleho nechala vyplakať, jeho potreby som plnila, ale nepreháňala som to, nechcela som ho viest o tomu, že on je stredobod pozornosti a už pri malom naznačeni niečoho z jeho strany budem okamžite reagovať- to proste nie. Tak ja neviem, či sme niekde urobili chybu...Aj keď sme s rodinou, na ktorú je zvyknutý a ma ich všetkých rad- moju mamu, otca, brata- a tým je úplný parťák, tak stačí, že sa zjaví môj muž, a už je to zase o tom istom..Všimla som si ale, že al niečo spraví zle, manžela vôbec neposlúcha, možno je to skoro hodnotiť, ale pri ňom nemá rešpekt žiadny...

tikalka
28. júl 2019

Ja mám doma presne to čo ty a viem tá veľmi pekne pochopiť ako sa cítiš to nieje o Tom moja že ťa tvoj syn nemá rád ale je to o Tom že tvoj muž rozmaznáva a doslova mu robí poskoka a malý na neho potom lipne u nás je to isté môj priateľ otec syna je tiež takýto ako tvoj ako náhle sa niečo môjmu synovi neurobí povolí začne kričať hádzať sa o zem a prvý čo inému beží je môj priateľ nosí ho na rukách i na hlave jednoducho mu všetko robí čo si on povie kupujeme samé blbosti oblieka ho a keď som s ním ja už si všetko vinucuje toto všetko od mňa ale ja mu to všetko neurobím a samozrejme že sa mu to nepáči a tým má potom nechce nejde mi o takúto výchovu ja ho na rukách a na hlave nosiť nebudem keďže ani nemôžem kvôli zdravotným problémami ktoré mám keď som s ním sama ja tak je všetko v poriadku ako náhle sa ukáže on tak ma odstraňuje dokonca kopne a už sa naň to stalo ze aj vonku asi vieš ako som sa citila keď kukali na mňa ľudia neboj sa to prejde jednoducho má radšej otca lebo mu robí všetko tak ako on chce ale to nieje správna výchova môj malý má 4roky a pri ňom sa nechce ani obliekať lebo vie ze oco ho oblečie a my sa potom varíme spolu treba sa s manželom porozprávať že takto sa to nedá nech malému nerobí všetko povolí ale správne ho vedie.Ja som si na môjho syna zvykla a nebude pri mne robiť to čo s jeho otcom keď je pri mne lebo si nedám s ním radi a keď ide k jeho máme tak je to isté nechce má kope ma ani pre neho nemôžem chodiť len jeho otec neboj to prejde len sa mu pekne venuje čítaj rozprávaj držím palce hlavne sa netráp to prejde

sapetka
28. júl 2019

Nebud nestastna. Je to len obdobie. Mali sme nieco podobne. Nebol to az taky “extrem” ale hlavne cez vikend bol tatko v kurze a mne hovoril maminka prec.. rano ked sme vstali tak len tatko sa ma kt hrat mamka nie, alebo ked sa vez vikend zobudil po obednom spanku a plakal tak tatik tatik. Pozri vnimala som to tak ze mu je tatko vzacny lebo s nim nie je tak casto ako so mnou. Mrzelo ma to ale brala som to ako nieco docasne. A uz sa to vyrovnalo ma 2r a uz dlhsie je opat maminka top ale samozrejme aj tatko. Nechaj to tak nech si ho uziva netrap sa . Skus si oddychnut a oni nech sa hraju. Uvidis ze coskoro to bude ok

sapetka
28. júl 2019

@lucinka1988 skuste sa este s manzelom dohodnut na rovnakom pristupe k malemu. Aby ta viac on zapaj do hry s malym.. pod zavolame aj mamku nech sa s nami hra.. pod ideme s mamkou toro a toto robit.. aby daval malemu priklad ze si dolezita a jednoduho sa takto k mamke nesprava. A rovnaky pristup rodicov ku dietatu a tahanie za jeden koniec ak dieta zacne vymyslat je alfaomega. Dieta musi vidiet ze nedosiahne viac u druheho rodica.

jaja23
28. júl 2019

@lucinka1988 ja mam to iste, malý ma rok a trvá to už nejaký ten mesiac. Neposiela ma síce preč, ale keď sa mu niečo stane, chce len ocka, pripadne sa odomna pýta na ruky k nemu.. Alebo jeho si ide pomojkat, mňa nie. Zo začiatku ma to trápilo veľmi. Dieťaťu sa niečo stane a ja ho nemôžem utíšiť, pri tom keď bol malý som ho vedela upokojiť len ja. Muž malého nerozmeznava, myslím, že máme rovnaký prístup. Akurát, že bývame sami a malý mi nehovorí mama. Hovorí to všetkým naokolo. Teraz je na viazaný na starého tiež hrozne, celkovo vidím, že mužský vzor strašne potrebuje. Somnou je ale 24 hodín denne a v spoločnosti si ma vôbec nevšíma. Hovoria mi, že som preňho samozrejmosť. Vždy vie, že budem pri ňom. Aši to len treba pretrpieť. Môj malý je celkovo veľmi spoločenský, hocikedy sa aj cudzím ľuďom hodí do náruče. Podľa mňa to nebude tým, že ocko ho rozmaznávať. Proste potrebuje byť s ním, my sme pre nich teraz samozrejmosť ☹️ aj keď mne chyba, že mi nejde dat pusinku a s mužom a so starým sa mazna aj 10 minut

lenkav1981
28. júl 2019

Aj moja dcerka bola taka, ja som sa jej venovala 24/7 a moj manzel len sobotu nedelu aj to len ked mal cas a ked nieco isla radsej za nim. Bolo to obdobie, tetaz ma 7 a je maminkina😂 Ale viem, ze ma to v tom obdobi aj trapilo, som si nahovarala, ze asi nieco robim zle, trvalo to do jej asi 3 rokov, neviem mozno dlhsie. Ale uz davno je maminkina. Iba ked ju vyhresim alebo nieco nekupim uteka za ocinom😃 Uvidis to obdobie prejde.

pininka1
28. júl 2019

Deti majú takéto obdobia, je krásne že má takýto vzťah aj k manželovi, hoci ťa chápem aký musíš mať ty pocit. Len rob všetko tak ako robíš, tvoj synček vie že si tam preňho, za chvíľu môže prísť úplne iné obdobie.

klaudia_kaja
28. júl 2019

Ak to robí len za prítomnosti tatu, tak možno mu totak prejavuje, že mu chýba, baží po jeho prítomnosti 🙂 skús sa porozprávať s mužom a navštívte psychologičku, mama a otec sa nedajú nahradiť

lula313
28. júl 2019

Naša bude mat 16 mesiacov a u nás je to podobne, že z tatina sa ide pokakat. Jeho obijma, dáva mu pusy, mne vôbec. Keď pocuje, že prišiel domov, tak uteka k dverám, začne búchať, že tata tata. Muž je zapajany do chodu domacnosti, sprchuje, prebaluje dceru, oblieka, niekedy ju vezme von a robia spolu zabavu, preto ho to dieťa zboznuje, ale nemôžem povedat, že by ju rozmaznaval, podrýval mi autoritu(dceru stravujem zdravo a keď jej niekto chce niečo dat, tak povie nie, mamina je háklivá na stravu, keď ju niekto chcel ako babo chytit, povedal, že nie, lebo nemas umyté ruky a mamina je citlivá na hygienu).. tiež som z toho niekedy sklamana, lebo ja som tá, čo k nej v noci vstáva, trávi s nou čas a ona takto😏

lubik87
28. júl 2019

@lucinka1988 väčšina detí sa takto správa pri matkach že s otcom nevedia byť ...chce byť s ním je s ním malo s.tebou je stále neodmieta ťa inak by to robil aj cez deň proste chce byť s ním tak ho nechajte nech je ...nech sa mu venuje otec ...ohľadom plieskania veci o zem.a scén to treba vychovávať ale to že sa po udreti chce ísť pomojkat s otcom hádam netreba siliť .vie koho v tej chvíli potrebuje

andrejka1974
28. júl 2019

neboj sa pride cas ked bude rad len s tebou u nas to tak je u dcer odmalicka vzdy ked bol doma tato tak isli k nemu aj najmensia ma uz 7 rokov je autistka a ked sme s nou v izbe spolu sa manzelom ku mne nejde vobec len k nemu

tikalka
28. júl 2019

@sapetka pekne napísané veru @lucinka1988 užívaj si nech sa s ním hra a ty pekne oddychuj ja to neriešim som rada že má takýto vzťah s otcom niektoré mamičky by chceli mať takýto vzťah ako máme my práveže určite im to vadí ja som rada že pomáha môj s malým je to jeho syn aspoň si odychnem čo aj musím keďže mám zdravotné problémy a som rada že je to aj tak viem že môj synček ma miluje a ja jeho tiež.

asia83
28. júl 2019

@lucinka1988 Chlapec=vzor muž, otec, stotožňovanie sa s rodičom rovnakého pohlavia. Vyčkajte, to prejde, utíchne.

lenka2710
28. júl 2019

@lucinka1988 vies čo?? my sme mali nieco podobné! Ja som s malou už skoro 5 rokov cez deň nonstop sama! Muž odite skoro ráno,prichádza večer! Keď malá počuje len strkotat kľúče v zamke,tak nechá všetko a uz je na ňom! Až kým nejde spať! Proste so mnou trávi väčšinu času a ten otec je jej predsa len vzacnejsi! Obdobie vzdoru ma každé dieťa,mohla by som knihu napísať,čo som si s malou zažila,ale nie som jedina!
Máme s mužom rozličné záujmy,a každý chce nieco dat aj malej! Kým ja som skôr na knižky,manžela baví šport! Ja si s malou veľa čítam,rozpravam a podobne a manžel zasa s ňou hráva futbal,bicykluje,korculuje! Asi je s ním väčšia prca ako si mnou 😁

uzanka16
28. júl 2019

Ja som mala niečo podobné ale nie že lipla dcérka na manželovi ale na mojej MAME,to má už šlo poraziť dupľom.Este keď mi vravela pred ňou že maminku nechcem,neľúbim ma ubijalo.Proste moja mama sa jej až.moc.venovala a všetko jej povolila,všetko kúpila,obskakovala a podobne.Mam ešte mladšieho synčeka a už ma to dozralo tak som s ňou šla k psychologicke čo robiť,že ja neviem ako na ňu.Povedala mi že aby to prestalo musí mama sa správať podobne a dodržiavať pravidlá aké ja nakazem aby starká nebola TOP,ale ak to moja mama nebude rešpektovať nikam sa neposununieme.zo začiatku to bolo ťažké lebo mama to nechcela prijať ale potom som aj ju zobrala psychologicke aby jej to vysvetlila a už si dala povedať.Zlepsilo sa to veľmi,už ma aj postiskala,objala,maminka ľúbim ťa,si ťa najlepšia maminka na svete a konečne nerevala keď starká šla domov.

sono2
28. júl 2019

@lucinka1988 máme absolútne to isté akurát že malá toto nerobí voči mne ale je zlá. A to je slabý vyraz. Máme dvojmesačnú a žiarli tak, že to nedokážem opísať.
Muž malú nemôže už dva mesiace zobrať na ruky lebo sa doslova hádže o zem vrieska. Voči mne to tak neni.
U mňa má rešpekt.
Je celkovo veľmi sebavedomá, múdra. Všetko ovládla, povie.
Má 2,5
Muž je doma veľmi málo. Tým to je.
U vás to bude tiež tým. Poradiť neviem.v pondelok ideme k dr s malou, tak sa na to idem opýtať, lebo celkovo je zlá, nie len čo sa týka malej a muža, že ako na ňu, lebo ja neviem...

uzanka16
28. júl 2019

@sono2 aj nasa strašne žiarlila na malého,ešte som ho aj často kojila tak žiarlivosť extrémna a to mám medzi nimi rozdiel 19 mesiacov,keď bol väčší ho začala bit,strkať, hrýzť,no to bola hrôza.psychologicka nám kázala spraviť zoznam čo všetko zle robí a keď to spravila napr smutný smajlík a ísť to aj s ňou nakresliť aby vedela a nejaký trest že nebude mať to čo má rada ,napr.som jej zatrhla rozprávku.a keď to cez deň neurobila večer sme šli nalepiť nálepku že to neurobila.Potom sa to zlepšilo.S ňou to nešlo ani po dobrom ani po zlom preto som vyhľadala psychologicku.

ink
28. júl 2019

Neviem ako sa tvoj muž správa ku tebe pred malým, ale podľa mňa aj toto je cesta. Oteckovia sú za každú srandu, je dobré že sa majú radi. Ty si prosím ťa, uži chválku, vylož nohy a vypi kávu. Ale muž sa k tebe musí správať ako k princeznej. Keď ťa malý udrie, nech to rieši on, keď ťa odmieta, nech ti on dá pusu, pohladí ťa, povie, že ťa miluje..
A ešte mám takú radu, volá sa to Mocenské hry. Tým, že idete na malého každý trošku inak, tak nech aj s tebou má zažitú hru, že nad tebou môže vyhrávať. Aby si ochkala, že nad tebou vyhráva. Hra s vankúšmi, alebo že dávate na seba kocky a tebe to akože neide a ide to iba jemu... Naplní si potrebu, že nie všetko vie najlepšie iba maminka a dáš mu priestor nech akože narastie v tvojich očiach. Pri mamičkách musia deti chtiach nechtiac poslúchať, a možno z toho zažíva nejakú mini frustráciu, ktorú nevie vyjadriť inak.

sono2
28. júl 2019

@uzanka16 ale, nebudem psychológa hľadať, celkom to odsudzujem. Proste muž jej všetko kupuje, je doma pol hodinu denne večer s ňou a s ňou to proste hrá. Keď je somnou je o 50percent jdppga

sponka93
28. júl 2019

Nas maly 2,5rocny je takto naviazany na svoje obidve babky(svokru a moju mamu) ako nahle dojdeme uz ma posiela papa a vsetko len s babkou. Zo zaciatku ma to mrzelo ale potom som si uvedomila ze je super ze ma tak rad svoje babky. Kolko ludi nemozu svoje dieta nechat len tak varovat lebo niekde place. Ale ked napriklad ide vecer spat u babky tak ho uspavame my s muzom a pekne sa k nam aj prituli aj vsetko.Podla mna ich to prejde. Proste len potrebuju citit ze ich maju vsetci radi.

lucinka1988
autor
28. júl 2019

@ink áno s týmto úplne súhlasím..Skusim to a dakujem za radu☺️Muž sa ku mne správa pekne, ale čo je už úplný vrchol, keď ma ide napríklad postiskat, maly okamžite príde k nám a odsúva ma preč, akože si stráži tatinka..a ak b tom pokračujeme, chytí záchvaty placu a je úplne zlý..🤷‍♀️Pritom naozaj keď som s nim sama, je to jeden zlaty chlapček. Inak môj muž chodí domov o 15h a s malym trávi dosť času, tak to neni ani tým, že by ho malo videl. So mnou je síce takmer nonstop, ale muža si užije tiež dosť..Ale tie hry skusim 👍

uzanka16
28. júl 2019

@sono2 nevravím že musíš rovno ku psychologicke ale ja som to iba takto musela riešiť lebo som si nevedela rady a detská lekárka len:vydržte to ju prejde.teraz môj mladší má za pár dní 2 roky a má mániu každého bit.

ink
28. júl 2019

@lucinka1988 inak, myslím, že sa to zlomí okolo 3 roku, vtedy budeš zasa kráľovná ty a s oteckom bude súperiť.

lolita555
7. aug 2020

Ajoj keby si ma videla pred 4 roky dozadu isla som si oci vyplakat.maly ked sme boli spolu super prisiel tatino babka (moja mama) konečna.....moc ma to trapilo.mam kamošku je decka psychologicka a kolko sa ma napocuvala takze:
Maly ta lubi si pre neho stred vesmiru ale kedze je doma s tebou je ta presyteny ma v tebe istotu a paradoxne je to to najlepsie co robis lebo tvoje dieta je absolutne iste ze ta ma a ze sa nemusi bat ze odides alebo nebudes
Dieta sa osamostatnuje odputava sa od teba na co mu sluzi tatino babka teta
Moj syn ma uz 6 rokov ked si predatavim co som zaživala tak mi je to tak luto ako som sa trapila zbytocne.uz je to moj chlapec teda vzdy bol ale uz tatino je tatino zboznuje ho ale maminka je maminka.teraz mame druheho syna a je to to iste ma 18mesiacov a tomu je zas jedno pojde aj so susedom aj spat nema problem
Neboj je to tvoj syn a vzdy bude