Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Prečo má stále zaťatú pästičku a čo s tým robiť?

Hypertonus
brigi112
27. okt 2019

Zdravím všetkých chcela by som sa opýtať ci niektorá mamička nevie nato nejaký cvik masaz alebo vlastne povedst prečo tak drží rúčku a ci nejake dieťatko nahodou tak mal a co pomohlo
Ma hypertonus cvičíme veľmi dlho a nic dajak nepomáha ziadny cvik tak som sa rozhodla ze tu sa spytam 🙂
Ďakujem

deti95060810
27. okt 2019

Ahoj, tiež sme cvičili vojtovku v Mt a bez akýchkoľvek pokrokov .... Doporučili nám Olomouc reh. stredisko Corpus. Nám tam veľmi pomohli, za 2 mesiace postavili dcéru na nohy...Môžeš im aj poslať mail, alebo na ich stránke nájdeš aj absolventov ktorí tam robili skúšky ako fyzioterapeuti....každý rok tam chodia aj Slováci...pozri či náhodou niekto tam nebol robiť skúšky z východného Slovenska -aby si to nemala ďaleko do Olomouca... Inak my sme chodili len tam a boli sme veľmi spokojní...

brigi112
autor
27. okt 2019

@deti95060810 v poriadku pozriem sa dakujem krásne

katarina5194
28. okt 2019

Aj naša ma hypertonus. Dôvod pridusenie pupocnu šnúrou. Cvičíme vojtovku ale nejak tiež nevidím pokroky. Ale bojujeme ďalej. Dávam jej hračky do ručičiek a aj jej ich otváram.

montemotherone
28. okt 2019

@brigi112 tú retiazku na rúčke by som dala dole. Keď cvičíš Vojtovku, vieš na akom princípe funguje. Naša koža má množstvo senzorov, ktoré len pri jemnom dráždení dokážu reagovať sťahom svalu. Takéto somariny na rukách, krku detí sú kontraproduktívne aj nebezpečné. Ja keď mám napríklad na hlave čelenku, začne ma po chvíli bolieť. Hodinky musím mať zopnuté s aspoň 1cm rezervou, inak mi tŕpne ruka. Jednoducho sú dokonca aj ľudia, ktorí majú citlivosť týchto senzorov ešte viac vyšpičkovanú a reagujú okamžite. Tí ostatní pomalšie, ale predsa. Aj preto sa odporúča pred spaním zbaviť všetkých šperkov, "obručí" na rukách, prstoch, krku... Telo si od nich musí oddýchnuť aspoň vtedy

Tu začni písať odpoveď...

Odošli