Prečo malý nepriberá? Máte podobný problém?

siskavn
21. aug 2007

ahojte babky.neviem, ci uz bola takato tema otvorena, ale nejde search a uz nechcem cakat.

moj maly ma 11 mesiacov a vazi len 6,60kg. viem, ze by mal vazit viac. rastie ok aj vsetko robi, co by mal. uz sa pusta aj chodit pomalicky.

ma netoleranciu na mlieko a muku. ma specialne mliecko a teraz som zohnala aj specialny chlebik a muku. a s papkanim je tiez vyberavy a nespapa vela.
taktiez ma malo zeleza v krvi. doktory sa nevedia dohodnut na tom, preco nepribera pekne.

napiste mi ak mate podobny problem. mne uz ide z toho prasknut hlava, vazime skoro kazde dva-tri tyzdne.

lucka.m
20. aug 2008

No Alicka mala v roku 8500g a 75cm, myslim ze to je v pohode, aj dr. povedala, ze to je ok, a papat jej velmi chuti. Inak narodila s vahou 2500g a 46cm. Teraz budeme mat 16m a nejakych cca 9,5kg.

babulik22
20. aug 2008

lucka.m: tak to mozes byt spokojna.lebo presne co mam knihu o babätkach pisu,ze by malo mat dietatko v 12m priblizne 8,5kg a 75cm 🙂

jankac1986
21. máj 2011

@babulik22 Moja mala vzdy slabo priberala,ked sa narodila tak mala 3280 a teraz v roku mala 7880kg..nasa dr mi stale tvrdi ze vzdy lepsie ked je dieta chudsie ako obezne tak neviem..tiez ma obcas s toho chyti zufalost aj ked mi je malinka strasne cula,vnimava,ucenliva a vesela🙂podla mna je len kazde dieta ine..ako napr aj mi dost spava ale uz sa jej robili vsetky mozne testy a nic nezistili tak ma to aspon trochu ukludnilo🙂))

krisztikem
2. okt 2012

ahojte kocky moja bude mat o chvilku 1rok a ma len 7.8kil je to dobre? je usmiata a stale sa hybe narodila sa 3kilova a 48cm.

loxa
16. dec 2012

Teda viem , že môj príspevok bude možno trochu offtopic, ale nechápem niektoré maminky, ktoré si potrebujú pohladiť ustráchané ego a povedia že 12 kg ročné dieťa je tlsté..Môj syn je dojčený , v roku mal 11.5 je krásny a šikovný.Určite aj 8kg detičky sú na tom rovnako, i lepšie..Ani za svet by ma nenapadlo povedať."Môj 11kg syn je super, nevadí že je trošku väčší..nikdy by som nechcela 8 kilové vychudnuté dieťa"..Veď každé dieťatko je individuálne. Najspoľahlivejším ukazovateľom je jeho usmiata tvárička🙂

seby865
21. nov 2013

dobry den baby mam 11 mesacnu dcerku ktora vazi 7,5 kilov porodna vaha bola 3,460 mame taky problem ze od narodenia malicka zvracia.od narodenia som ju kojila len slabo mi priberala tak sme zacali davat um zistili na reflux , a pred 2 mesciacmi bola chora mali sme 4 antibiotika . a zvracanie sa este zhorsilo . boli sme v nemocnici krvne testy mala v poriatku teraz cakame na testy na Celiakii .neviem co by som jej uz mala davat lebo skusili sme vsetko a nic malo co jedlo nevyzvracia nas jedalnicek je rano kojenie spanok potom150 ml um 100g ovocna vyzivka 100 ml polievocka meso zeleninove prikrmi spanok kojenie jogurt cerealie 150 um a cez noc 3krat kojenie . skusala som jej dat jablcko alebo chleba ci piskotku nechce vyhodi nechce ma este len jeden malicky zubok stoho celeho jej jealnicka vyzvracia asik tak 2 krat som stoho zufala neviem ako si mam uz poradit pricom zijem UK aj kde sa mi narodila mala doktorka nieje spokojna z jej vahov tak ju chodime vazit kazdy tyzden 😒

anjelicek26
21. nov 2013

@seby865 - reflux niekedy treba operovat. Ak mas stale trvaly pobyt na slovensku, malu prihlas, poisti a daj ju vysetrit u nas. V UK zo skusenosti nic neporiesis. Mame skupinku pre takto male deticky, kludne sa k nam pridaj, su tam baby, co poradia.

https://www.modrykonik.sk/group/4386/detail/

laura43
16. nov 2016

Ahojte.Mam 7 mesacnu dcerku a ma 6060g a meria 65 cm.Narodila sa malinka 2600 g a 44 cm.Potom nam schudla na 2300g ani nas s nemocnice nschceli pustit.Potom sme troska pribrali.Zistili jej reflux.Dr.jej predpisala Alfare mliecko troska sa z toho dostala ale nasa dr.zase nas poslala na gastro ,lebo nie je spokojna s vahou...Inak je cula vnimava take male sidlo.Vsade je jej plno.Pretoze je velmi pohybliva tak vacsiu cas dna je v pohybe a casto grcka.
Skusala som uz vsetko mozne ,ale pribera velmi pomaly.Nemate skusenosti ako to zvladnut

salome51
16. nov 2016

@laura43 ahoj, môj starší syn mal reflux a dosť silný. Pil Nutrilon AR a keď sme začali prikrmovať reflux sa zlepšil. Mne pekné priberal a to bol veľmi nespavé dieťa v neustálom pohybe. V 11 mesiacoch sám chodil. V 7 mesiacoch vážil presne 9 654 g (pozrela som do jeho albumu). Ja som mu často ponúkala jedlo, resp.mlieko po malých množstvách. Teraz keď si pozeráme fotky tak sa smejeme aký bol tučnučký a že som ho pekne vyštopala 😁. Skús mu častejšie ponúkať jedlo po menších množstvách.

laura43
17. nov 2016

@salome51 Diky za radu.Vyskusame.Mozno tO pomoze. 🙂