Prečo moja 6 ročná slečna zaspáva 1 až 2 hodiny?

julia225
26. jan 2012

Som zúfalá, moja dcéra mala v oktobri 6 rokov a posledne dva tri tyzdne hodinu az dve vyvolava z postele, len tolko, ze nemoze zaspat! Saliem z nej ... cez den nespava uz dlho a bola naucena na rezim od 18-6 spinkat ... pohybu ma vela, aktivit tiez, je vela na vzduchu, citame si, kupeme sa ... stretli ste sa uz s tym?
Pravda je, ze jej rastu stolcky, tie 6stky... ale nestazuje sa, ze ju bolia ... uff poradte ak mate dieta v podobnem veku, diky

vinifred
27. jan 2012

..o 18.00?? 😀 to je vtip,nie????

anjelik0907
27. jan 2012

o 18 hodine dávať dieťatko spať je veľmi zavčasu ☹ určite ju dávaj neskor spať a hneď bude lepšie spinkať 🙂 dokonca ani v mojom okolí nikoho nepoznám ,kto by dával dieťatko spať o 18

digysa
27. jan 2012

Ty kokos!!!!!!!!!!!! To je iny teror! 😨 😨 😨 😝 O 18 hodine ludia veceraju..... To robis preco? (sory, ale som uplne sokovana, lebo mam 6-rocneho syna) Za taky kratky cas urcite nema dostatocne mnozstvo vybitej energie....chuda male... ☹

Mojim detom sa este len niektore kruzky zacinaju......napr. moja 3-rocna chodi na plavanie od 5:30- 6:00
Kedy veceria?
Kedy sa sprchuje?
Kedy si citate knizku pred spanim?
Chodi do skolky?

Davaj ju spat o 8:00- 8:30.

@layla84 prepac, ale si vedla jak ta jedla.....

Moje deti chodili spat o 18 hodine vecer, ked mali 11 mesiacov 😅

Vidim, ze nie je o com............zo 100 ludi ti 99 vravi, ze o 18 hodine chodia spat sliepky a nie deti... Je na case zmenit rezim dcerky. Good luck

adelaine
27. jan 2012

...urcite nie je unavena, ked spi este cez den...
mozno jej to doteraz vyhovovalo, ale ako bolo spomenute x-krat vyssie, jej potreby sa menia a 18.00 je na nocny spanok prilis skora hodina, treba je to minim. o 1 az 2 hodiny posunut.
ja mam maleho 18 mes. a ten NIKDY nesiel spat na nocny spanok o 18.00, on ma vecer najviac energie, ukladam ho o 21.00 a este ho niekedy o 21.30 pocujem cvirikat z postele 🙂

lenuska20
27. jan 2012

ja mám teda len 3 mesačného synčeka, ale je 19.00 a hrá sa tu vedla mňa...ešte ani raz sa mi nepodarilo, aby už o 18 mal nočný spánok...skôr ako o 20-tej mi na noc nezaspí...určite ešte nie je unavená, aby tak skoro šla spať

kattarinab
27. jan 2012

v lete sme o takom čase ešte na kupalisku boli 😀 ja mam 5 ročného syna a chodí spať okolo 21:30 aj to sa už musíme vadiť aby si lahol - od narodenia nebol spave dieťatko, celu noc začal spať len ako dvojročný, tak sme si užili, ráno vsáva o 6:30 a už nás budí 😝 aj ja si myslím,že stačí 6 ročné dieťa o 20-tej, ved ani večerníček ti potom nepozerala, ten dávaju o 19-tej

argyro
27. jan 2012

Nuž ale julia píše, že jej dcéra síce chodí spať o 18h, ale že vstáva o 6 ráno, v tom prípade to tak skoro nie je, 12 hod. je ale pre 6-ročné dievča už dosť, posunula by som čas spánku na 19 hod. a hotovo 🙂

pimpulienka
27. jan 2012

Suhlasim s maminkami. My o 18 len večeriame a spinkame okolo 19:30 a to mame 1,5 rôčka. Mala by si veľmi rychlo zmeniť režim. Potom ti bude spinkať hneď 😉

danculik
27. jan 2012

ahojte,neda mi nereagovat,ku zakladatelke len tolko,mam susedku ktorej 5 rocny syn xodi spavat o 18-tej a spi do rana 6-tej,cize 12-hodin,tiez som sa cudovala,ale zrejme to dietatko potrebuje a cez den tiez spinka 2 hodky,takze nemyslim si ze by mala dat dcerku spavat inak,ak im to takto vyhovuje a su takto stastne tak prosim.Ja mam 5 rocnu dcerku a v posteli je uz o 19-tej ale zaspi az po precitani knizky o 19.30 uz je tvrda a potom spi mi do rana 7-mej..a niekedy spi aj cez obed ako kedy..samozrejme v lete to je trosku ine,dlhsie sme vonku..ale tiez dodrzujeme spanok a xodime do postele najneskor o 20.30.,nerozumiem tomu ako tu pisete niektore ze vase ratolesti este o 22-hej su hore?podla mna toto by ste mali riesit ze je to neskoro a nie to ze o 18-tej je niekoho dieta v posteli..ze je to xore..dietd spi tolko kolko potrebuje cize aj tyx 12-nast hodin..a nezalezi ci ma 2 alebo 6 rokov..

luciferkax
27. jan 2012

čo ja viem, ja na tom nevidím nič čudné, že chodi spať o šiestej... ja mám doma tiež spachtoša a ak nespí cez den, chodí spať skoro.. niekedy ked zaspí aj o pol šiestej v aute, tak len preložím, vyzlečiem a spí dalej 🙂
Tvoja slečna už asi trocha vyrástla a nepotrebuje tolko spánku, skús ju dať spať neskôr o pol hodinky, ak nepomôže tak o hodinu. ak nebude mrzuá , znamená to, že jej tolko stačí 🙂
Podľa mna je skôr "choré", ak chodieva dieťa spať po 22 hodine. Je to nezdravé aj pre dospelého človeka, nechodiť spať pred desiatou!

domitobi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankapiknova
28. jan 2012

nemam ešte 6ročne dieta ale moj nazor že asi je to už na nu priskoro, nehovorim že je tot zle, moj maly tiež chodi skoro spat ale je už predsa dost velka a asi by som jej to posunula o hodinku. Myslim že okolo 19 - 20tej je v pohode chodit spat. A tiež neuznnavam že dieta o 22.00 ešte beha,skače.... to už je na rodičoch, každy rodič može malemu dietatu trošku upravit ten režim.... samozrejme nehovorim upne zmenit. 😉

tigris20
28. jan 2012

aj ja mam 6 rocne dievcato a chodi spavat o 19. ked sa jej nechce spat,tak len lezi,ale v posteli musi byt a vstava o 8 ,niekedy aj dlhsie

katmi
28. jan 2012

@julia225 nechapem, preco ju davas tak skoro spat 😕 moja mala ma 3,5roka a chodi spavat +/- 19,30 vecer.. a ze cez den nespava dlho.. a cudujes sa jej??? ked je prespata???? 🙄 moja uz cez den velmi nespi, na nieco ich uz v predskolskej odnaucaju od poobedneho spanku.. podla mna robis velku chybu,ked ju nutis, aby bola o 18 v posteli.. tot moj nazor..

traktor
28. jan 2012