Prečo naše bábätko v noci nechce spať?

veronika6988
21. nov 2011

v noci nespime

kdezee
21. nov 2011

🙂 no moj mal tiez take stavy a nic nezabralo az to ked z toho konecne vyrastol ..

zuzananinka
21. nov 2011

treba vydrzat aj my sme mali cca 6týzdnov takých, že do rána do 4 na rukách a potom cez den spal ale tiež na rukach 🙂 - tak len pevne nervy a vydrzat

lucka1987
21. nov 2011

a cez den ti spinka? nas marek ma 9 tyzdnov... a v noci sa odkajziva bud tak cca o polnoci a o 3 rano a o 6 rano... a teraz ked je starsi mu dam papat naposledy o 23 hod cca a potom sa zobudi okolo 5 rano az... 😉
ak ti cez den spinka skus si to urobit tak aby nespal.... aby si rpehodil denny rezim s nocnym. taketo dety by mali soinkat minimalne 18 hodin denne... a ked ich prespia cez den tak si ten limit vycerpaju a v noci su hore. a to som zabudla ze ked sami marek zobudi, prebalim dam napapat (nekojim) a spinka dalej

stanislavao
21. nov 2011

cas vsetko vylieci, zmeni. mate to tazke, verim, ale musi to dietatko prejst samo, nespravite s tym nic.

alabama0011
21. nov 2011

Moja spavala na mne do troch mesiacov.. Samozrejme ja som musela byt v polosede, inak sa budila.. Som myslela, ze mi krize odpadnu 🙂) s tym sa neda zrejme nic urobit.. Treba len preckat 🙂

zebra41
21. nov 2011

a co potom robi? placka? neboli ho brusko? my sme tiez tak boli a potom sme zistili,ze ma v brusku bakterie, ktore mu tam robili sarapatu - pomohli probiotika. ale on nespal ani cez den....a nema prehodeny rezim? zo skusenosti viem,ze vsetko chce cas, raz to prejde. a ak si ho zoberies k sebe do postele aj tak nespi?

mia258
21. nov 2011

Ak je napapaný, prebalený a nič ho nebolí, ale stále plače, tak to bude len v tom, že si jeho mamina a chce ťa cítiť pri sebe, aby sa cítil v bezpečí 😵

heni79
21. nov 2011

Asi nevie, že je noc.
🙂 Nerobím si žarty, dieťa nevie, kedy je deň a kedy noc. To ho ty musíš naučiť. Napr. spôsobom komunikácie - cez deň naňho hovor normálne, v noci iba stíšeným hlasom, v noci iba tlmené svetlá, čo najmenej podnetov na čokoľvek iné, keď ideš kojiť a prebaľovať, tak potichu. Cez deň naopak s ním komunikuj pri každej príležitosti.
Ak má obrátený režim a spí veľa cez deň, tak v noci bdie.
Nepíšeš ale nič bližšie, tak je ťažko radiť.
😅

bahara
21. nov 2011

Podla mňa mu niečo je len tak plakať to je čudné..možno ta len chce cítiť skús ho nechať spať na tebe..Ja som tak z malou spávala aj teraz ešte sa stane že je nepokojná tak si ju dám na ruky podložíme sa vankúšmi a pokojne spinká ďalej..hm..neviem celkovo moja malá od narodenia plakala len keď bolelo bruško čo nás ešte do dnes sem tam potrápi ináč bola dobručká 🙂 ťažko poradiť nič bližšie si nepovedala 🙂 len že nespíte..

aduskatt
21. nov 2011

babatko nevie rozliosovat den anoc.to ze mi spime prenho vela neznamena🙂)) bude si spinkat podla jeho potreieb a vole..ale to sa casom spravi, len treba vydrzat a ist si lahnut vtedy, ked spinka aj ono🙂

anicka1981
21. nov 2011

jaj, ked mal moj mesiac nespal vobec, ani cez den ani v noci, kazdu hod a pol na dojcenie a a zvysok sme ho kolisali aby zaspal,,,len co sme ho uspali a dali do postielky bol hore, a zase to iste do okola, cez den to iste,,,, a potom koliky, reflux, no bolo to tazke,,, teraz mamaly cez 5 mesiacov a konecne spi tak normalne aj cez noc- budi sa len 3x 😀 , ale pre mna to je ako cela noc, pospat viac ako 3 hod v kuse 😀 , treba vydrzat, vyrastie ti z toho,,, 😉

uzivaj si,kym je drobunky, aj ked viem, ze je to tazke a unavne, fungovat cez den, ked v noci nespis,,,, ale uvidis, ani si neuvedomis a bude mat pol roka,,,rastu pred ocami

a este ku kojeniu,, kojenie nie je len o papani, niekdy babetko pije, lebo je hladne, inokedy ,lebo je smedne, a nikedy, lebo potrebuje pohladenie, a pritulenie, tak sa nehnevaj, ze koli nemu nespis,

a na pripadne koliky kvapky bio gaja, radim ich kazdemu, mne nemal kto poradit, a trapili sme s placom a kakanim 3 a pol mesiaca,,,, a odkedy sme dali kvapky-o 2-3 dni bolo po kolikach, a pekne zacalkakat sam, dovtedy sa sam nemohol,,, drzim palceky

hajanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ala68
30. aug 2012

náš malý má len 2 týždne ale mám pocit že už nevládzem je to naše prvé a všetko sa len učíme cez deň je ako anielik
ale od polnoci sa premení na čerta a je hore až do siedmej ráno neviem ako mu to mám otočiť neviete mi poradiť

marrietka
30. aug 2012

mne sa synček tiez budi viackrát v noci.....uz som zviknutá....a ma 10 mesiacov,niekedy sa hráme...aj 2 hodinky a potom zaspí...takto chodi uz 10 mesiacov....vraj sa do 3 rokov zmeni....:DDDD no neverim tomu! ja si myslim že moj anjelik preto nespí lebo ma pomýlené den a noc.....lebo sa my narodil o pol 3 tej ráno....vraj kto sa narodí v noci....si myslí že je den a bude sa budit....🙂 len vydržat inak to nejde....:(

pectore
30. aug 2012

je treba dbat aby si dieta nepomililo rezim... cez den som malej nedovolila spat viac ako 3 hodiny vkuse...velmi dobra je v tomto rutina a neustupovanie.... v noci zbytocne nezasvecovat a nepreberat ho...rychlo prebalit...a zas spinkat..... mala spavala do 6 mesiacov s nami v posteli...potom sme pritiahli postielku ku nasej posteli tak ze bola akoby spojena s nasou bez mrezi....co mi dovolovalo si ju vziat a nakojit bez toho aby sme sa budili a svietili...chodit spat v tu istu hodinu...dolezite je aj dodrziavanie ritualov...pred spanim...kupel, pripadne masaz na uvolnenie.... ja som uz pocas tehotenstva dodrziavala ze skratka po 9 hodine som isla spat a bol klud.... prirodzene.... nemali sme problem....

bianca
30. aug 2012

@ala68 vies jemu je srdecne jedno ci svieti alebo nesvieti slnko.Musis ho viac motivovat cez den a trebarz ho aj zobudit no nepocitaj s tym ze ti novorodenec prespi celu noc.