Prečo sa 6 mesačné dieťa v noci stále budí?

mssk
4. apr 2012

ahojte maminky🙂moja mala ma6mes.a vnoci sa budi asi kazdu hodinku na dudlik alebo cajik a raz vnoci pyta aj mliecko.ak ma niekto podobny problem poradte ako ju mam naucit nech sa nebudi na dudlik a cajik?dakujem pekne🙂)

hajanka
4. apr 2012

lebo ju to ukludnuje 😉 odnaucanie moze sposobit nervozitu babetka, nebude chciet spinkat vobec, alebo sa bude rovnako casto budit (ak nie castejsie).
Ak sa chces tomu vyhnut, jednoducho jej ten cumlik ponukni ked sa ho zacne hladat, verim tomu, ze po tom v momente opat kludne zaspi.
Osobne caj by som v noci absolutne neponukala, ked tak ponuknut mliecko od hladu, ale cajom jej len nalievas brusko, kt. potom celu noc pracuje a nedovoli jej v klude spinkat - mozno aj preto sa tak casto budi. Mozno jej naozaj chyba len ten cumlik - sanie, na ukludnenie, nie caj a mliecko.
citaj aj tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/nekolikrat...

monyccka
4. apr 2012

Skus si precitat knizku "kazde dieta sa moze naucit spat" , je v nej popisanych mnoho podobnych pripadov aj s rieseniami. Je volne na stiahnutie na nete, aj tu ju niektore maminky maju, istotne preposlu, ked pohladas v teme.. Nasa sa budila najskor dva-tri krat za noc, postupne to bolo castejsie a castejsie, pytala si papat, pit, na ruky, cokolvek.. Nakoniec sme s tym prestali z noci na noc, trvalo tyzden, kym definitivne prespala celu noc. Bolo to narocne ale potrebne. Trojrocne dieta uz nie je v noci ani hladne ani smadne, urcite uz nepotrebuje dudlik.. Su to len naucene ritualy, ktorymi sa uspava. Ked sa nauci nove, ze zaspat sa da aj bez dudla aj bez mamy, nebude s tym mat namensi problem a prospeje to vsetkym zucastnenym ;)

parvitas
5. apr 2012

teraz som trochu v rozpakoch.. tak v nadpise píšeš o 3 ročnom dieťatku a v popise o 6 mesačnom... 😉 každé sa môže budiť z iného dôvodu. nepíšeš, či sa dojčíte, alebo nie... môže to súvisiť s viacerými vecami, od zúbkov cez veľa podnetov z dňa...
keď môžem povedať svoju skúsenosť, tak pri polročnom dieťati je to vcelku normálne. malú som dojčila a budila sa relatívne často (aj keď nie každú hodinu, ale každé dve-tri), ale nedávala som jej čaj, len moje mliečko a to slúžilo na uspatie. a ani cumlík nemala. takže keď sa na prsníku ukľudnila, aj zaspala... občas som mala pocit, že chce len cítiť moju blízkosť... proste také obyčajné pomaznanie... 🙂 a keď sa jej prerezávali zúbky, tak ju to upokojilo...
a už vyrástla a tak môžem aj ten druhý vek popísať 😉 - trojročná síce ešte nie je, ale už sa k tomu blíži. keď sa nám občas raz za noc zobudí, tak je to preto, že sa potrebuje vycikať. a občas ju zobudí aj hlad (vtedy dám banán, nezohrievam ani nevarím nič špeciálne, čaj nepomôže), alebo smäd (dám vodu) takže ju potme v posteli nakŕmime a v momente zaspí... a myslím, že aj zúbky to môžu byť (posledné stoličky)... alebo nepríjemný sen (vtedy sa budí s plačom) -ale to je málokedy, keď má cez deň veaľa vzruchov, alebo je chorá...

lenka268
5. apr 2012

Moj maly bude mat v maji dva roky, pije dve flase mlieka za noc, dudel ma stale, aj v noci a niekedy aj cez den. Niekedy je v noci hore dva krat, niekedy aj 6 x. Nereagujem na reci mlieko mu uz nedavaj uz je velky, uz by mal spat celu noc. Ked mlieko chce tak mu ho dam. A viem ze to prejde, skor ci neskor. Takze drzim palce. 😉

kvetinqa
5. apr 2012

lebo je to dietatko a same si svoje potreby uspokojit nevie..

zuzka38
5. apr 2012

moj ma zajtra rok a budime sa kazdy den inak, v priemere cca 6x za noc, tuto noc "len" 4 krat noc predtym bol hore kazdu polhodinu.. tiez ma to "nebavi", potrebuje ma, tak som tam pre neho a budem kym ma potrebovat nebude.. hadam do 18tich bude spavat celu noc 😀

tinaki1275
5. apr 2012

este stale ja malicka..myslim ze je to uplne normalne ,kazde dieta je ine.. moja dcera do 8 mesiacov spala od deviatej vecera do siedmej rana bez zobudenia,a od deviateho mesiaca a ked zacala chodit sa budila aj 4-5x.. 😒 teraz ma rok a 8 mesiacov a stale sa este 1-2x budi ,mlieko v noci este pije teda skor nad ranom okolo piatej a cumlik si vie najst v postielke sama ,ale napriek tomu sa casto mrvi a budi ..ten cajik by som vynechala, nemyslim ze dieta potrebuje v noci caj ..cumlik podaj ale skus vystihnut hned ked sa zacne preberat ..neboj casom to prejde ale kedy to tazko povedat ..metody vyplakavania neskusaj ,myslim ze je na to este velmi malicka a co to urobi s jej psychikou je otazne..drzim ti palce a zelam pevne nervy 😉

katkas1
5. apr 2012

moj syn bude mat uz skoro rok, v noci neje od 2 mesiacov a stale sa budi na cumel a ked mu idu zuby co je skoro vzy je hore aj kazdu hodinu, ked je chory co je aj prave teraz tak je hore aj kazdu pol hodinku, vzdy mu musim dat cumel, prikrit ho dat mu plienku a pokracuje v spani, on je totiz velmi pohodlny aby si dal sam cumel do ust a to ho ma na retiazke a dalsie 4 len tak v postielke, cez den si ho da aj sam ale v noci ho musim ja obsluzit, no co uz to su chlapi. Dcera ta si dala cumel v noci sama do ust od 7 mesiacov tak s tou to bolo lahke. 🙂

anelehka
5. apr 2012

ahoj,moj sa budil aj 10-12krat za noc,zlepsilo sa to az ked mal blizo k 2 rokom 😝 bolo to unavne,ale prezila som 😉

digysa
5. apr 2012

hmmmm...lebo ma 6 mesiacov?

dai
5. apr 2012

@mssk, ja osobne by som sa vykaslala na cele knizky o uceni spat - babatko je este velmi malinke a ma svoje potreby - neboj , ono z toho vyrastie... ( moja dcera prekonala toto obdobie napr. az v 3-och rokoch, ale teraz spinka dobre, je pokojna, nenechavala som ju vyrevat, doteraz s nou rada zaspavam, porozpravame sa pred spinkanim, pomodlime spolu, pomojkame...)
moj malinky spinka niekedy tak ako tvoj, niekedy lepsie ( podla toho ci prave ide nejaky ten zub😀, mali sme aj noci na rukach, ked sme sa s muzom striedali - hold, male deti nam nepovedia co potrebuju, ale my vidime co ich ukludnuje - tak preco im to nedat...

lejlla
7. apr 2012

moj maly sa takto budil skoro do dvoch rokov,myslim ze treba len vydrzat 😝 ,nespravis s tym nic.

jankako
7. apr 2012

možno jej idú zúbky tak sa nie je čo diviť,že má taký nekludný spánok..

salma22
7. apr 2012

ak nie je chora ...tak to budu zubky

xristujena
18. jan 2014

ahojte prosim poradte mi..mam 5 mesacneho chlaplceka...do 4 mesiacov mi spaval celu noc bez budenia-je na umelom mliecku..po 4 tom mesiaci sa mi zacal budit stale..lekar povedal ze je hladny tak som mu davala viac mliecka cez den a nejaku tu kasicku ale potom zacal stale vackat a v noci sa budil tak ci tak..raz som ho nenakrmila vecer pred spanim lebo od unavy zaspal on a zobudil sa az po 12 tich hodinach..tak asi nemohol byt hladny..potom lekar povedal ze asi hladny teda nieje aby som ho vecer nekmila..lenze to sa neda lebo on si bude vecer pytat..je zvyknuty..ale preco sa budi o 4 tej alebo 5 tej vecer ke d ho vyberem s postielky tak hned prestane plakat a j kludny este dobre 2 az 3 hodiny..tak neviem ci ho mam nakrmit alebo nie..lekar povedal ze po celej noci nieje mozne aby nebol hladny..tak potom ale preco neplace a je kludny???
prosim poradte..malokedy place tak sa mi tazko usudi ci je albo nieje hladny..raz mu dma a potom ho boli brusko a vracka..inak krasne pribera ma uz vyse 8 kilov

evana11
10. máj 2016

moj bude mat 6 mesiacov. dobre spaval od 2-4 mesiacov..kludne od siedmej vecer do piatej do rana, max. raz som dala cumel..potom o piatej mliecko a do siedmej osmej este spal, ale posledne dva mesiace su dost narocne a tak verim ze do 3 rokov to tak nebude 🙂 spi ako tak od osmej do polnoci , potom sa budi kadzu hodinu , hodinu a pol na cumel, mliecko pije 2 krat za noc, okolo 4-5 uz ho beriem k sebe do postele..dakedy aj hodnu nemoze zaspat, stale cumel napravam 🙂 potom zaspi na polhodinku a zasa hore..za lepsiu noc povazujem ked spi v kuse medzi 4-8 aspon dvakrat po hodine..stava sa ze spi aj dve a pol hodiny v kuse a to je super 🙂) ale nie velmi casto..dakedy vstava pred osmou, alebo o pol osmej ,dakedy si vykrikuje od 6:30 a uz nezaspi a ja som este v polospanku..a rucky mame stale zviazane v overale lebo inak je hore este castejsie..denny spanok ma 20 minut obcas polhodinka ale v kociku aj 45 minut..takze ja sa nevyspim ani cez den 🙂

lenkamaxim
16. máj 2016

Ahojte,neda mi nepripojit sa!
Sme na tom uplne rovnako,syncek ma 5 a pol mesiaca,uz vyse mesiaca slinta,hryzie,prsteky v puse..Presne ako spominate,do 4mes. super spanok 2x hore,flasa mliecka a krasne hajal. Teraz sme hore od cca1:00 kazdu hodku,obcas si trosku cucne,obcas staci pohladut.Spinka vo svojej postielke a pri nas nikdy ani moc hajat nechcel,na UM je uz od 2.mesiaca,pretoze som dostala silny zapal..
No uz sa nepytam ako to znenit,skor sa pytam ako vydrzat 🙂
Cez den spi tak 45min. asi tak 2x za den a to zaspi v postielke vacsinou,to sa mi podarilo ho oducit od zaspatia pri flasi,za co som vdacna.
Inak je dost narocne dieta,aj cez den non stop pozornost,je velmi spolocensky 🙂
Ked som uz na nervy,poviem si,ze hlavne ze je zdravy a vsetko raz prejde,no lahke to teda nie je,co si budeme klamat..
Tak si drzme palce!!!