Predpôrodna depresia

laura222
28. feb 2019

Ahojte zazili ste niektora predporodnu depresiu? Alebo neviem ako to nazvat ale uz vyse tyzdna mi nie je psychicky dobre, som placliva alebo placem, mam negativne myslienky, nic ma netesi, citim sa stale vycerpane napriek spanku. Spim aj 10 hodin, budim sa s tym ze opat dalsi den trapenia predo mnou :( minuly rok som vysadila antidepresiva ale mala som minimalnu davku. Nechcem opat brat lieky a hlavne nie v tehotenstve som v 34 tyzdni. Som zufala, bojim sa ze ked pojdem opat k doktorovi da mi hned lieky :(

saskia_98
28. feb 2019

@laura222 aj ja som to mala asi v 24 tt ked sme sa dozvedeli ze to bude chlapec (velmi som chcela dievčatko) .. Vtedy som preplakala asi tyzden v kuse lebo chlapec a pred porodom som tiez asi 2-3 tyzdne sa trapila a plakala lebo ja musim ist rodit .. Velmi mi pomohol vtedy manzel ze mi bol psychickou podporou a hlavne mi pomohol pôrod aj keď skorši v 37 tt ale bol rychly a vôbec som s nim tak skoro neratala. Skus sa o tom rozpravať s manželom a zamestnavať hlavu. Tych poslednych par tyzdnov skus vydrzat bez liekov a dohodni sa na skoršom pôrode aspon v 38 tt aby si sa az tak netrapila. Mne pôrod velmi pomohol a keď som držala maleho v rukach absolutne som neriešila že je to chlapec alebo že ma všetko z pôrodu boli. Proste moje šťastie už bolo pri mne ☺ Snaž sa na to aj ty myslieť aj keď sama viem ake to je ťažke...

amieima
28. feb 2019

Ako radila pani predomnou,určite sa o tieto pocity podeľ s manželom.Ja osobne by som navštívila aj lekára (popísala svoj stav,obavy a poradila sa,čo robiť v prípade,že by pocity po pôrode pretrvávali). Možno by bolo fajn navštíviť aj psychológa - rozobrali by ste tvoje pocity a bolo by fajn ich do pôrodu vyriešiť. Držím palce

laura222
autor
28. feb 2019

Muz o tom vie uz sme to preberali, pomaha mi ako len vie, viem ze to je v mojej hlave

danielagabriela
28. feb 2019

@laura222 ahoj, ja som bola na tom podobne....ale bola som u psycjiatricky a ta ma ukludnila, ze je to v poho, to tie hormony a ze mam s tym pocitat aj par tyzdnou po porode.... ale keby to bolo uz na nevydr,anie a mala by som cierne myslienky tak mam prist...... najskor som bola z toho sklamana, neviem co som cakala za odpoved, ale potom som doma nad tym rozmyslala, viac sa snazim zamestnat pripravou na mimi a teraz aj prechadzkou, aj ked moc nevladzem....ale drzalo ma to asi 2 tyzdne a potom som sa raz rano zobudila a bola som v poho......

laura222
autor
28. feb 2019

@danielagabriela ahoj a bola si aj niekedy pred tym u psychiatricky? Ja tiez pojdem a naozaj by som bola najradsej keby som nepotrebovala lieky. Tiez som sa doteraz snazila snazila stale sa zamestnavat pripravou ale tento tyzden som to nejak podcenila plus prislo viacero negativnych sprav a uz som sa viezla. To je presne aj moj problem ze moc nevladzem, snazim sa prechadzat, nemysliet furt negativne

danielagabriela
28. feb 2019

@laura222 ja som ad vysadila pred otehotnenim, takze tiez nic moc....treba len bojovat s tym, viem, ze je to tazke, ale treba verit, ze zajtra sa zobudis a bude lepsie.... nic ine mi ani dr neporadila, len sa skusit naladit pozitivnejsie....len keby to bolo take jednoduche ....ale uz ked sme zvladli tolko cesty, hadam nas nezlomia posledne tyzdne ...😉

laura222
autor
28. feb 2019

@danielagabriela ako cez kopirak tiez som vysadila ako som zistila ze som tehotna. Vydrzala som 8 mesiacov relativne v pohode. Myslis ze tie hormony v poslednych tyzdnoch su ovela besnejsie, preto tento stav? Nepovedala ti ci kojit?

danielagabriela
28. feb 2019

@laura222 no podla toho co vravela, tak najhorsie hormony su na konci a potom po porode. A povedala, ze nie je dovod nekojit, ze jasne, ze su hormony vtedy poblaznene, ale mam sa snazit nasmerovat myslienky inde a nie na to, ze budem mat poporodnu depku......ze mozem byt vredy placliva, nesvoja, nejake lahsie formy depky, ale ,ze sa nemam na to sustredit, az keby mi bolo ozaj zle tak prist za nou a laktacia sa da zastavit, aj lieky nasadit, ale nech sa nesyresujem zbytocne, ze rovnaku sancu dostat popor depku ma zena, ktora sa neliecila, a aj zena ktora sa liecila, len si to nepripustat a nemysliet na to zbytocne....

radka2010
28. feb 2019

Niekde som citala aku mas diagnozu, verim ze to je dost narocne...ale ja ti poviem, ze aj ja som taka ufnukana, alebo placem...muzovi zmenili zmenu, chodil domov 22-23.00 takze sme chodili spolu spať, teraz chodi 1-2.00 takze idem spat sama a som neuveritelne smutna z toho, je to takto dva mesiace, neviem si na to zvyknúť. Ale beriem to tak, ze cely den bude so mnou a malym doma, ze sa spolu naucime co s tym drobcom robit 👶😉 ako mam o poschodie nizsie rodicov, ale to nieje ono... a s tou unavou.. je to aj u nas katastrofa, trpnu mi nohy ked spim, musim sa stale otacat, na dvore je vela roboty na jar, tak tiez sa len smochcem, ale aspon sa prebavim. Verim, ze to rychlo prejde, ze mala radost ta tak zamestna, ze nebudes mysliet na nic zle.

laura222
autor
28. feb 2019

@radka2010 rozumiem ti, moj robi v inom meste takze ja som zas pocas tyzdna sama. Comu vsak nerozumiem je ze aktualne je doma so mnou kedze ma volno a ja to zrovna teraz takto nezvladam? Uz som aj uvazovala ci to nie je prave kvoli tomu, ze viem ze tu mam oporu tak sa mozem takto “opustit” ked doteraz som sa drzala

paris3
28. feb 2019

@laura222 neviem...ja by som radsej uvazovala nad liecbou, ak sa ti stav zhorsil. Pred porodom a po porode sa to zvykne zhorsovat. Lepsie asi teraz nabehnut na lieky ako sa potom trapit aj s babatkom. A chvilu trva, kym lieky zaberu. Neviem co si brala predtym, ale napr. Sertralin sa moze aj v tehotenstve aj pri kojeni.

laura222
autor
28. feb 2019

@paris3 ano stav sa mi zhorsil ale na zaklade zlych sprav ktore som posledne tyzdne podostavala. Ked sa zamyslim nad tym ako funguju lieky /serotonin/ neviem si celkom vysvetlit ako by mali napomoct mojmu negativnemu mysleniu. Brala som Eliceu

radka2010
28. feb 2019

@laura222 tak ked mate cas, tak choďte na výlet, vypadnúť, mozno sa toho nazbieralo dost aby si to neustala... ak mas moznost skus ist len konzultovat stav s dr., ved lieky nemusis hneď brat, hned dat predpisovat. Len sa ist porozpravat

katyd
28. feb 2019

@laura222 bojíš sa, že doktor ti dá lieky, ale je to tvoje telo a teraz dve v jednom, za ktoré rozhoduješ len a len ty a hlavne teraz sa musíš veľmi dobre rozhodovať, aj pečeň a obličky sú tvoje, nie doktorove, tebe musia ešte dlho vydržať, takže, každú tabletku, ktorú dáš do úst je tvoje rozhodnutie a nikto ju za teba ani neprehltne, zase je to len tvoje rozhodnutie, takže čoho sa bojíš? 🙂

paris3
28. feb 2019

@laura222 ved nasilu ta nikto nebude nutit brat lieky. Ked vies ako funguje serotonin, tak vies ak ako to mozu lieky pomoct. Sem vstupuju do hry aj hormony, ktore teraz lietaju hore dole a tie lieky by som brala len na preklenutie 'zleho' obdobia. Tak drzim palce nech to zvladnes sama 😉

juliet86
28. feb 2019

chodnna kvalitnu psychoterapiu. skus aitogenny trening meditacie relaxacie aspon polhodiny dvakrat denne po troch dnoch pocitis rozdiel. zvaz skorsie vyvolanie porosu je uzasne ze ta to chytilo az teraz predstav si ze by si mala toto v 8mom tyzdnim uz mas v brusku viac menej hotove babo. to das! si super!!

laura222
autor
1. mar 2019

Dakujem baby, autogenny trenning aj vsetko okolo toho ovladam. Bola som dnes u doktorky, sice bolo vela placu ale nasadili sme lieky

mirkava
3. mar 2019

@laura222 hormony.... asi by som sa snazila bez liekov.... skus spolocnost, kamosky ine mamicky.... viem ze to nie je lahke..... drzim palce. Urcite vsetko dobre dopadne. Caka ta uzasne obdobie, babo 😉. Tazke, ale tak nadherne. Nedovol ciernym myslienkam prevalcovat tento dar.

eliska13
4. mar 2019

@laura222 dobre si spravila.Naco sa trápiť a čakat kým bude ešte horšie.Prave preto, že vieš ako funguje serotonin vieš, že ak sa zvýši prestanú blbé nálady, myšlienky
Možno sa bojíš pôrodu kto by sa nebál, nepoznaného, či zvládneš....depresia sa pri problémoch vracia a môžeš kojit aj s liekmi toho sa neboj teda myslím AD nie ukludnovaky
Ja som opätovné nasadila v 4 m tt

laura222
autor
4. mar 2019

@eliska13 nedala mi ad dala mi frontin este mam mesiac a pol do porodu, uvidim ako to budeme dalej riesit kazdy druhy den spolu volame

eliska13
9. apr 2019

@laura222 ako sa cítiš už to je lepšie?

laura222
autor
9. apr 2019

@eliska13 ahoj, vies co lepsie, postupne som vysadila takmer vsetko co mi predpisali beriem uz len jeden Ansilan 10mg denne, rano davam posledny krat a na obed nastupujem do nemocky. Stvrtok mam sekciu odvtedy uz lieky brat nemam. Verim ze nebudu potrebne. 🙏 som sice nervozna ale to asi kazda pred porodom takze sa to snazim tak brat ze ta nervozita a strach su predsa normalne ved idem na operaciu

eliska13
9. apr 2019

@laura222 aha, tak som to ešte stihla😁tak sa drž!už budeš mať zábavu zabudneš na všetko prídu endorfiny.😍

lenka0110
4. júl 2019

@laura222 ahoj ako sa ti dari/darilo po porode? 🙂

laura222
autor
4. júl 2019

@lenka0110 ahoj 2 tyzdne bez liekov a potom som nasadila lebo som bola ako na hojdacke

lenka0110
4. júl 2019

@laura222 a babatko ako?🙂

laura222
autor
4. júl 2019

@lenka0110 mala je super 🙂 neplace vela, v noci celkom fajn prespi akurat uz cez den je dost hore, skoro vobec nespi takze nestiham varut a podobne srandy ked som sama doma a muz v robite

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre