Prehnaný strach o dieťa

nela82
15. jan 2012

V mojom okolí žijú manželia,ktorí dlhé roky nemohli mať dieťa...Nakoniec sa podarilo a majú krásneho synčeka. 🙂 Chlapček je zdravý,krásny...nič mu nechýba-má toľko lásky...Raz som sa s nimi náhodou stretla u doktorky.Môj vtedy 6-mesačný synček bol chorý a aj ich malý.Na tom by nebolo nič zvláštne,no akonáhle vstúpili do čakárne plnej chorých deti-čo bol aj ich syn-boli zhrozený,že ich syn musí čakať aj napriek tomu,že má zvýšenú teplotu...Samozrejme všetky detičky boli choré a mali aj tú teplotu..aj môj malý mal teplotu...No ak nie som na rade-logicky čakám. 😅 Boli tam samozrejme aj menšie detičky.. 😅
Matka tomu chlapčekovi v kuse núkala čajík..cumeľ..jeho otec automaticky vyberal z tašky teplomer-merali mu teplotu...to sa opakovalo dookola...až kým sa neotvorili dvere k sestričke 😨 Vtedy ich malý začal tak hrozne plakať,že nikto nechápal čo sa deje.. 😕 Obaja ho začali čičikať..túliť si ho-no bol to krásny pohľad 😵 Obaja rodičia boli zhrozený,že ich dieťa plače..Takto sa to opakovalo pri každom otvorení dverí. 😨 Zhodou okolnosti došiel rad aj na nás a nich.No pri sestričke trebalo tiež čakať-no to už malý neplakal-ale reval..nebolo počuť slovka..Matka bola taka zhrozená,že jej syn plače,že plakala s ním a po chviľke sa k ním pridal aj ocino-oni plakali-a my sme len pozerali 😀 Bolo to naozaj smiešne..vidieť takto bez dôvodne plakať dospelé osoby..Medzi tým-matka odišla radšej preč na chodbu,aby sa malý odreagoval-lebo vraj bol v strese..Po chvíľke ak už boli na rade-zase zacal malý revať a zase matka odišla na chodbu..Sestrička gúľala očami 😀 a my tiez.. 😅 Potom nám opísala ako prebieha každé jedno vyšetrenie-každá ich návšteva doktorky..Malého doktorka počúva-len v náruči matky-lebo ináč by to bolo pre malého stresujúce.. 😕 A pri povinnom očkovaní plakal maly-plakal otec a plakala mama 😢 😔
Minule som s nimi strávila dve hodiny u doktorky...musela som to tu napísať...No ani neviem ako to pomenovať-ved usúdte sami..No podľa mňa je to prehnaná výchova..či skôr prehnaný strach o dieťa..Príde niečo vážne v živote,ako sa zachovajú?Zrútia sa.... 😒

kvetinka211
15. jan 2012

@nela82 neries. nevies, cim vsetkym si presli nez sa im konecne narodilo dietatko ... my sme mali stastie mat babatko bez problemov a aj tak sa o neho bojim. U nasej dr maju deti do 1 roka prednost aj pacienti s vysokou horuckou. vzdy som sa tam ako teenager nacakala kvoli kocikom co isli dopredu, tak som rada ze aspon tento prvy rok sme s bubulacikom mohli ist dopredu .. skoda ze nieco take nie je u vasej doktorky. Nas reve u doktorky tiez neuveritelnym sposobom a nic sa s tym neda spravit, proste to tam od narodenia neznasa. Prve ockovanie mi teda tiez nebolo vsetko jedno a nie je to teda zabava drzat nohy placucemu a zvyjajucemu sa vlastnemu babatku hlavne v pripade ze sice uznavam potrebnost ockovania ale som si vedoma aj rizik. Asi uz mas viac deti a beres to sportovo, ale pri prvom je to vzdy tazsie. S tym placom rodicov to uz muselo byt trosku divne, ale je to ich vec. Dietatku by prospelo keby mu rodicia boli oporou, no snad sa nejako daju dokopy .. hlavne ich netreba poohovarat po celej dedine a modrom konikovi 😉

hajanka
15. jan 2012

ako som tak citala, musela som sa tiez trosku pousmiat ale nakoniec ma napadla len jedna jedina otazka, a tou je: "Co tym chcel autor povedat???"
tiez by som rada napisala ze to absolutne neries 🙂 je to ich vec ako sa zachovaju a ako budu reagovat.

etuska
15. jan 2012

@nela82
dieta vyciti stres,ci strach rodicov.Mna napadlo co by som asi robila-instinktivne ponukla babatku prsnik a tak by sa utisilo a asi by som prisla do cakarne s babatkom v satke,lebo ked citi pritomnost mamicky,je pokojne.Toto mi naozaj pripada prehnane uzkostlive.Materstvo je o harmonii,symbioze matky a dietatka.Tu mi matka pripada az privelmi ustrachana a svoju nervozitu prenasa aj na otca,ktory taktiez citi bezmocnost....

ale suhlasim s predchadzajucimi prispevkami-neries-je to ich dieta,ich zivot....mozno ta mamicka je z toho nestastna a potrebuje pomocnu ruku,ci odbornu radu

bodka13
15. jan 2012

@nela82 určite lepšia prehnaná starostlivosť-aj keď niektorým sa nám to zdá zvláštne a nerozumieme tomu ako keby sa o dieťatko nestarali 😉
,,,možno to bude trochu mimo,ale príde mi to dosť podobné....chalanov som pri páde na zem utekala ratovať,iba keď to bolo "vážne" inak sme sa učili,že vstaneme "hopa",oprášime rúčky a ideme ďalej ...tiež sa na mňa mnoho kamošiek divne pozeralo a zároveň pýtalo : "ty ho nejdeš zdvihnúť?" 😉

olifcek
15. jan 2012

kiez by sa kazdy o seba staral a nie o druhych rozpraval/pisal...

bobocka
15. jan 2012

@nela82 no ked moj syn vracal celu noc a triaslo ho a bol uplne umoreny,tak som plakala.ked bol v nemocnici s laryngitidou napojeny na infuzkach a lieky mu vnutrozilne davali,tiez som plakala.zas pri zvysenej teplote nerochnim,no su situacie tykajuce sa mojho dietata,ked mi pride luto a zaplacem.ale zas ja si priznam,ze som matka co chce mat veci pod kontrolou,snazim sa ziskavat vsemozne info aby starostlivost o moje dieta bola co najlepsia a ked ma nieco vyvedie z miery,nieco co nedokazem ovplyvnit s okamzitym ucinkom a vidim,ze si to "odskace" moj uzasny maly syncek,tak mi je tazko a zaplacem.co sa tyka jeho zdravia,tak si uvedomujem,ze to totalne pod kontrolou nemam a nikdy mat nebudem a to je scary.aj predvcerom spadol na chrbatik tak,ze mu vyrazilo dych a v tej sekunde som prestala dychat aj ja.strasne som sa zlakla.neplakala som ani nic podobne,no bolo to pre mna sakra tazkych 10 sekund ked som videla,ze lapa po dychu a nevedela som ako mu poriadne pomoct.mozno ta reakcia rodicov u doktorky bola prehnana,no oni ako rodicia nedokazu svoje pocity ovladat,ked im je luto z naruziveho placu ich dietata,tak zaplacu s nim.iste neplakali aby robili divadlo pre ostatnych v cakarni,proste to tak citili.

nela82
autor
16. jan 2012

@kvetinka211
@hajanka
@etuska
@bodka13

@olifcek
@bobocka v prvom rade co tym autor myslel 😉 Ja som opisala moj zazitok/a nie prvy/ked ich stretavam u doktorky...Ich dieta nie je malinke-ma 3 roky.. 😉 Dlhy cas boli prec v zahranici a ak pridu k doktorke so soplikom-a nedaj boze treba cakat..je zle..a to doslovne 😒 Na celu cakaren len pocut ako bolo tam a tam dobre..a tu je to podla nich.. 😲 Nemaju problem s tak "velkym"synom predbehnut aj mesacne babo,lebo maju pocit,ze ich dieta je chore..hoci vsetky deti su tam chore.. 😔 Ja sama mam dve deti-presli sme si hoci-cim...mame za sebou aj operaciu..a kde co ine...aj nemocnice sme vystriedali.. ☹ Nebolo to jednoduche-no museli sme byt s manzelom silny a nepoddat sa tomu...plakala som-ked maleho operovali a ja som cakala na chodbe-to ano-no a poplacem si aj doma ak treba..No plakat preto,ze mi place na rukach 3 rocne dieta,ktore ja neviem utisit,lebo ono je tak naucene,ze ak poplace bude vsetko ok..a k doktorke nepojdu.. 😒 Je ine,ak je dietatko naozaj vazne chore..vtedy je tam ta beznadej..no v ich pripade to je uz pravidlo..Do slovne sa z nich smeje sama sestricka s doktorkou 😅 Vraj takychto rodicov este nezazili 😅 Dieta je inak zdrave..obcas ten soplik 😉 Ja som chcela tymto poukazat na prehnanu obavu..ani to neviem pomenovat...no dieta pojde do skolky-este nechodi- lebo place..je samozrejme,ze sa buchne,rozbije si koleno..Som tiez matka a tak viem,ze netreba vsetko prehanat 😉

nela82
autor
16. jan 2012

@olifcek je to verejna diskusia..a kto nechce nech necita...

traktor
16. jan 2012

..po precitani prispevku ma napadlo len..aaa?..nebiju dieta, miluju ho..to ako..je ich vec..mnoho ludi riesi tych druhych ,len na zaklade toho co vidia na ulici, vonku..nevedia , ako ziju doma, cim si prechadzaju / mozno nicim/, mozno prisli k dietatku velmi tazko, mozno je za tym nieco uplne ine..neries , je to ich zivot, nech ho takto ziju..ja poviem za nas..nas maťko je nenormalne spokojne dieta, môzme s nim ist vsade, bud spi, alebo si zuje rozok 😀 😉 ..nebyva chory, ale raz bol / nakoniec to bola *len* siesta choroba/..mal vysoke horucky, boli sme na pohotovosti, odtial nas poslali do nemocnice, tam mu isli zobrat krv / sikovna lekarka aj zo sestrickou podarilo sa im to mozno na 12 x/, mal vpichy vsade, na nozkach, rucke , hlavicke..nasa lekarka ,ked ho druhy den videla, bola zhrozena..a len tak v skratke..od toho dna sme mali problem s kazdym bielym plastom, vrieskal, akoby ho s koze drali, k lekarke ani vojst nechcel..este len vchod videl uz reval a to sme isli len na preventivku..cize aj po dlhom case si to pamätal / teraz je to uz dobre, lekarka je jeho kamoska..uz len jej oznami , ze pikat ne.. 😉 /..no a co som tym chcela povedat..preco to tak je a preco moje inak kludne dieta place som vedela ja, vedela to aj lekarka..ale ty ludia v cakarni nie..co si mohli mysliet o dietati , co takto reve u lekara, o matke , co reve s nim..mozno to co ty..a teda..asi by ma nepotesilo , keby som sa tu nasla v dakej teme..mi to pride presne ako pri dietati, ktore vidim v meste a hadze sa matke na zem..ludia krutia hlavou, niektory si aj ponadavaju, co to za matku, co to za dieta..a len mi matky vieme, ze aj toto patri k dietatu..ze je to len obdobie vzdoru, ze ako to prislo, tak to odide..a poviem..tiez som si to, ked som este dieta nemala myslela..az kym som neporodila a môj poklad prvorodeny sa nesvacol v meste o zem..vtedy som to pochopila 😀 😉 ..a svacli sa mi takto aj dalsie 2 deti.u matka to zatial len cakam..ale uz viem..ze je to normalne..neriesme zivot a sprtavanie druhych..pokial to fakt nie je nutne..

brumca
16. jan 2012

Preco vznika vobec takato tema? ved je to len ohovaranie druhych...nevieme ci vsetko prezili ti rodicia a co prezivaju, tak ich nemozeme sudit a ani ich vychovu 😒

katey
16. jan 2012

@nela82 celkom ma to pobavilo.. 🙂 ako tu uz pisali, ano lubia ho, staraju sa a vsetko, ale v konecnom dosledku z neho vychovaju asi dost nesamostatneho cloveka, lebo bude vediet, ze vzdy ked zamrnci maminka s tatinkom sa "pokakaju". ale to je kazdeho vec, ja som skor za "staru" vychovu. dieta sa podla mna v tomto svete musi trosku "otuzovat", inak to bude mat dost tazke

nela82
autor
16. jan 2012

@traktor
@brumca
@katey viete..uz len ked ich vidim v cakarni-tak viem,ze my budeme cakat..a oni nas predbehnu aj ked tam som s mensim dietatom 😒 Tymto pribehom som len chcela poukazat,ze nie je dobre takto prehnane reagovat ..a vsetkeho sa bat.Ja osobne by som nechcela zazit,aby sa mne sestricka s doktorkou smiali spolu s ostatnymi rodicmi.. 😉 Lebo na ukor ich chlapca-ostavaju cakat maminky s malymi detickami..aj ked su na rade 😉 Kazde dieta ma tie svoje etapy-ktorymi si musi prejst-to mi je jasne.No rodic je na to,aby tomu dietatu pomohol..Co spravi rodic,ak im chlapec pride zo skolky-skoly s monoklom??A aj to sa stane...

traktor
16. jan 2012

ma len 3 roky, dovtedy sa môzu posunut inde..aj vo vychove..

nela82
autor
16. jan 2012

@traktor mozu-netvrdim ze nemozu..no z toho isteho dôvodu nedavaju ani do skolky..lebo place.No ono bude stale plakat,ked citi,ze takto si to svoje dosiahne..ci sa mylim?Deti velmi dobre vedia ako na rodicov.Rodic by mal pristupovat k dietatu adekvatne k veku..moj nazor

traktor
16. jan 2012

kazdy si nesie nasledky svojej vychovy sam..neriesim..ja sa snazim najlepsie ako viem..tiez robim chyby..inch neriesim..pomyslim si svoje a idem dalej..

li_la
16. jan 2012

No, čo na to povedať...
Chápem, že ti to prišlo divné. Na druhej strane tých rodičov chápem. Predstav si, koľko bolesti, strachu, dúfania a čoho všetkého bola ich cesta k dieťatku preplnená, keď, ako píšeš, dlhé roky sa ho nemohli dopracovať...
Keď malý plače a neviem mu pomôcť, tiež mi je doplaču. Keď ho očkovali a malý vrieskal, tiež mi bolo z toho ťažko a radšej som odišla nabok a nechala manžela, nech malého drží, nie je tak emotívny, ako ja. V rodine, ktorú opisuješ, je zrejme aj muž veľmi citlivý. Možno trochu preháňajú starostlivosť o to dieťa, no nechcú nič zanedbať, chcú mu vytvroiť najväčšie možné blaho ako len sú schopní, pre ich vytúžené dieťa, nechcú, aby mu niečo chýbalo a je taktiež prirodzené, že vnímajú len svoje dieťa a nie cudzie deti naokolo.

fomarik
16. jan 2012

My sme si tiež prešli svojím...ťažká cesta k vytúženej dcérke....síce u lekára neplačem, ale ten strach je nenormálny!!!!! Dokonca si hovorím, že nedokážem mať druhé bábo, lebo by som ho nedokázala natolko milovať ako moju dceru.....Choré, ale je to tak, tak to cítim. ked malej prerážali dutiny...nemala ani dva mesiace, vtedy som veru plakala aj ja...aj ked bola v nemocnici, a mne nedovolili byť snou a stovky km sme boli od seba..nekonečná bezmocnosť to bola!!!!!

zuzkag2
16. jan 2012

@nela82 a ja s tebou suhlasim, sice ani jedna z nas nevie, cim si presli, kym mali babo, ale viditelne su prehnane zavisli na tom malickom. Rodicia by mali mysliet v prvom rade na to dieta...rodic vytvara tomu dietatku nazory, pohlad na zivot, vzory spravania, atd...a v dnesnej dobe vychovat dieta, ktore je neustale nalepene na rodicoch a rodicia na nom...myslim, ze to dieta by to mohlo mat v zivote tazke...a podla mna v tej obrovskej laske nad tym ti rodicia vobec neuvazuju...
uz ked si to tu napisala, asi to musi byt silne kafe...mozno by to mohlo fungovat ako taka sebareflexia pre ostatnych...nikto ich neodsudzuje, ale preco o tom nehovorit, a mozno si z toho zobrat ponaucenie...
ja napriklad svoje deti nemam, moj priatel ma synceka, s ktorym sme velmi casto, a sama obcas vidim ako moj priatel zahriakne maleho, ze nebez, lebo padnes...ale ja si myslim, ze to dieta, kym nezisti, ze naozaj moze padnut, tak behat ako poblaznene neprestane...nemusim ho zrovna sotit aby padlo, ale vecne mu predsa ten rodic nemoze byt za zadkom, a zachranovat ho...potom ten pad bude boliet ovela viac, lebo to dieta to nebude cakat...

hajanka
16. jan 2012

@nela82 ja ti poviem takto, ak mas s nimi problem, ze ta predbehnu v cakarni, porozpravaj sa o tom s nimi. Inak sa do nich nestaraj.
To, ci pride ich dieta domov s monoklom a to ako sa oni zachovaju alebo to zoberu, to nech ta vobec netrapi.
Teraz mam pocit, ze si to tu napisala pretoze si cakala reakcie typu aki su hrozni rodicia, lebo maleho prilis lubia.... ? niektori prilis lubia, niektori sa zda akoby lubili malo...
Nehovorim, ze som za taketo prilisne rozmaznavanie, lebo aj to ma svoje hranice, ale nechapem... preco take banality tu na fore? Mozno keby si svoju otazku polozila inak, vseobecne co sa vychovy tyka. Ale ty si pisala o konkretnych ludoch. Nepoznas ich blizsie predpokladam. Len z navstev u lekara..? Zmenit ich nezmenis. Nechaj ich zit ich zivot.

traktor
16. jan 2012

a touto temou sa zmenia?ci,..trosku nechapem..

brumca
16. jan 2012

@nela82 este som zabudla napisat, ze podla mna je velmi neprofesionalne od sestricky aj doktorky, ze ti opisuju ako prebieha vysetrenie inych deti...ked odides, mozno o tebe hovori druhym ludom 😕 mozno ten ich maly ma nejake ochorenie o ktorom ty a ani my nevieme a preto sa onho tak prehnane boja 😔

hajanka
16. jan 2012

@brumca tak s tymto musim len suhlasit 😖 takato dr. ktora je schopna ohovarat a vysmievat sa inym pred ostatnymi ludmi a pacientami .. 🤐

"Ja osobne by som nechcela zazit,aby sa mne sestricka s doktorkou smiali spolu s ostatnymi rodicmi.."
@nela82

Co tak radsej napomenut dr. ze to co robi je od nej maximalne nevhodne a netaktne??? Tak sa radsej smej spolu s nimi a dufaj, ze sa niekto nesmeje z teba....

larah
16. jan 2012

@nela82 nemozem sudit tychto rodicov takto na dialku ale stretla som sa s podobnym pripadom,kde chceli na seba tymto sposobom putat pozornost

summer8
16. jan 2012

No, ja som napriklad revala ked som bola s malym v nemocnici (mal dva tyzdne a chytil v poradni rotavirus). Bola som tesne po porode, cize to bolo mozno aj hormonmi a bola som hotova, ked som ho videla s hadickou zapichnutou v hlave ☹ A nebolo mi vsetko jedno aj pri kazdom jednom ockovani. Nastastie mame dobru, citlivu, empaticku doktorku, ktora ked ho ide pozriet a popocuvat, sama mi navrhne, aby som si ho zobrala na ruky. Mne to pride uplne normalne, ze rodic by radsej sam vytrpel napr. ockovanie, chorobu namiesto dietata a suciti s nim a snazi sa ho ukludnit. Mne je napriklad luto (sice pri tom neplacem) aj ked vidim, ze ho trapia prerazavajuce sa zubky. Ludia su rozni, niektori viac, niektori menej empaticki 🙂
Ina vec je, ze predbiehaju ostatne deti, ktore su tiez chore...

p.j.jacky
16. jan 2012

Mne to pride ako potreba niekoho ohovarat...... 😝 ...treba nieco riesit?Ak mas snimi problem...povedz to im,ze reaguju prehnane,ze sa ti to nepaci a nech sa nad sebou zamyslia...a nie ich hnusne hanobit na fore.......to ze tebe,alebo niektorym ludom to pride nenormalne,neznamena ze to nenormalne je.Je to tvoj pohlad..... to co pre teba moze byt normalne ,zasa nemusi byt normalne pre nich.... 😔 Reaguju tak ako reaguju...mozno len oni vedia preco.....

a pristup sestricky? kto vie co potom rozprava tym za tebou o tebe... 😀 tak ako napisala brumca.

martina2001
16. jan 2012

@nela82 neviem zamyslela si sa niekedy nad tým, že rodičia túžili po dieťati dlho a boja sa o neho? Ty nevieš čo si s ním prežili a môžem ti napísať že ak svojmu dieťaťu nevieš pomôcť a ľúbiš ho tak ťa to tak zoberie, ak si akokoľvek silná osobnosť. U nás doma mala začala z ničoho nič plakať o dušu a môj manžel silný povahovo aj fyzicky je trojbojár, plakal s ňou a ja som to tiež nemala ďaleko k plaču. Obe deti máme vybojované, čakali sme na ne dlho. Nie sme jediný to isté sa bavíme so známymi v našom veku. Keď išiel malý na operáciu plakala som viac ako on keď sa zobudil po operácii. Je to jednoducho strach o dieťa. Prídu také situácie kde sa to nedá ináč, a je to o citlivosti rodičov, sama poznám ľudí čo by za svoje dieťa aj dýchali vo svojom okolí.

lypka
16. jan 2012

ja som prvykrát kvôli mojej babulke revala hned, ked sa narodila lebo mala zlomenú klúčnu kosť, nebolo to nič vážne, ale bolo to moje dieťa a čo ak ho to bolí? potom som revala lebo mala žltačku, lebo čo ak sa jej to nezlepší. potom to bolo kludné dieťa a ked mi celú noc prerevala, tak som zasa revala s ňou, lebo som sa bála, že sa jej môže niečo stať, narevala som sa za tých 9 mesiacov dosť a nehambím sa za to lebo revem preto, že ju mám rada. a ked niekto nevie pochopiť niekoho iného tak je to fakt zlé. a lepšia prehnanaá starostlivosť ako nechávať dieťa saméé na seba.

nibiru
16. jan 2012

nechapem ten clanok 😖 moja mala od ockovania tiez zbada lekarku place ako ju polozim na postel uplne srdcervuci plac pocuvat ju moze jedine na mojich rukach do ockovania sa na lekarku vzdy usmievala ale po ockovani sa to zmenilo to dieta ma ocividne strach s lekaky bohvie preco?a plac rodicou ja ked som nevedela utisit malu neraz som si poplakala ale skor z bezradnosti dcerka mavala do 8m.afektivne zachcaty niekedy plac trval aj polhodinu a nic nepomahalo len sa zadychavala a neprestavala nakoniec od vycepania zaspala cely dom ju musel pocut a ako som si pripadala ako neschopna mater co nedokaze pomoct vlasnemu dietatu a utisit ho ja sama som citlivka rozrevem sa aj od nervou aj od stastia ventilujem sa tak nevidim na tom nic zle si predctav ako sa v tej cakarni asi citili?ja si myslim ze caj mu davali aj dudel lebo vedeli ako bude reagovat a plna cakaren ludi?asi sa aj hambili ze ich dieta robi take sceny vobec im nezavidim je to urcite neprijemne.ak mala moja mala 40teploty ktore neustupuju asi by som jej strkala tiez teplomer do ust ci horucka klesa.moja matka mala vo vsetkom co sa tyka zdravia pristup ved ti nic neni zlyhali mi ladviny ale to prejde slepe crevo? co si vymyslas,migreny mam od 14r. aj tie som si podla nej vymislala len aby som nesla do skoli u brata to iste u nas sa chripka,zapal priedusiek neriesili ved to je len obycajne prechladnutie brat zomrel ako 13r.na ochorenie ktore sa zistilo po smrti priznaky boli ale javili sa ako obycajne prechladnutie mierne zvisena teplota mozno odber polroka pred smrtou by nieco zmenil mozno nie ano ja svoje dieta sledujem a radcej pojdem k lekarovi 200x ale nezanedbam nic!tiez sme na malu cakali 2r.len nikdy nevies cim si ty rodicia presli a co je dovod ich spravania...nas caka v marci odber mala je dost tucnucka uz teraz sa desim toho dna preto ze zilu jej isto nenajdu a ona ako ich zbada bude hystericky plakat a odber z hlavy ako naposledy?no tiez som sa roplakala a poslali ma von ktorej matke je prijemne vidiet ako jej dietatu pichaju do hlavy ihlu a tecie mu krv dieta sa vspiera place,a oni ho drzia dvaja traja?na tom podla mna nieje nic strasne ze sa matka rozplace skor by ma zarazil pristup nic sa nedeje mam v pazi aj matky ktore su v nemocniciachspolu s detmi podla mna pri kazdom odbere trpia spolu s detmi.

winipega
16. jan 2012

Ja si myslim ze autorka tymto chcela poukazat len na to ake chyby robia rodicia vo vychove.Priznavam ze je mozne ze maju nejaky iny problem a preto su prehnane emotivny,ale aj tak si myslim ze by mali byt skor oporou pre to dieta a nie byt zufaly a davat to najavo.Neviem co by si pomyslela moja dcera keby som revala uz v cakarni ze jej idu vrtat zub alebo pichat injekciu.Nikdy som to nerobila,skor sa snazim situaciu zlahcovat,presviedcat ju ze to je len vcelicka,s usmevom ju jednoducho ukludnujem.A moj nazor je ze to dieta sa boji o to viac ked vidi rodicov plakat... 😕 No neviem si predstavit ked pojde do skoly,co ti rodicia?Budu plakat cele doobedia lebo nebudu vediet ci ich dietatu niekto nieco neurobi?Skratka moj nazor je len ze to je chyba vychovy a na toto chcela autorka poukazat.

m.i.r.i
16. jan 2012

suhlasim tiez so vsetkymi, ze nemozes takto posudzovat druhych..a paci sa mi, ze to tu takto mamicky napisali..ja viem, ze je to mozno tebe neprijemne, ked pridu k lekarke vtedy ako vy a mas pocit, ze kvoli nim musis cakat, ale mas take iste moznosti ako oni..bud si to s nimi vyries ty, alebo mozes aj ty svoje dieta skusat "uprednostnit" ak ti to lekarka akceptuje..
Ale ja na tom nevidim nic zle..A naozaj, rodicia co dlho cakaju na dietatko, ktore mozne je aj ich jedine, ktore budu mat, vyssi vek k tomu - vacsinou je ta starostivost citlivejsia...
Mozno nie je na mieste od nich rozpravat v cakarni ako to super bolo v zahranici, ale na druhej strane, mame sa co ucit od zahranicia a kym sme si my ochotni akceptovat vyckavanie v cakarnach, ohovaranie doktorkami a sestrickami (ako v tomto pripade) a podobne, tak sa nic nezmeni..niekedy mozno nie je na skodu trosku na to aj poukazat..
My mame velmi milu pediatricku..Napriklad ona ockuje velmi casto deticky tak, ze mi sama povedala, nech sedi na mne a niecim ho sestricka zabava a ona len tak nenapadne vpichne..dava aj gel najprv pre male znecitlivenie, aby to deticky menej bolelo..a je maximalne chapava, ze deticky maju rodicia na rukach, ze si ich upokojuju, casto ho dava sama mne podrzat aj pri preventivkach, predsa mama je mama..na nas mozno tiez niekto pozera ako na blaznov, ze chodime stale k lekarke obaja..od narodenia maleho chodime spolu s manzelom, vieme si to tak zariadit, aby sme sli..a mame z toho velku vyhodu, lebo jeden rodic sa naplno venuje malemu a druhy nosi tasky, podava potrebne veci a vybavuje formality s lekarkou....a uz som si tiez vypocula, ze sme divni, ze mamicka nevie ist sama s dietatom k lekarke...samozrejme ze vie, ale ked je to lepsie na upokojenie dietatka a menej stresu celkovo, tak preco sa mam zbytocne stresovat..ale uz to je asi prehnane podla niektorych..
Naozaj nevieme co prezivaju doma, preco su uzkostlivejsi, ci chlapcek nebol narocnejsie babo, niektore deticky placu viac a ine menej, nejde tak o tu vychovu stale...mozno je tam strach, mozno prekonana choroba..z kazdeho z nas vyrastie iny clovek a rodicia sa na tom podielaju vychovou...ale myslim, ze sa nikto nema pravo starat do toho druheho a posudzovat kym mu ten druhy nejako velmi nezasahuje do jeho zivota a neublizuje mu to..ak ano, tak si to treba s dotycnym vyjasnit