Používame cookies. Viac informácií tu. OK
luciab19
10. sep 2019

Mmm... my mame 30minutovky. A už mame 15mesiacov 😬

l222
autor
10. sep 2019

@luciab19 jeeej :D tak sa môžem tešiť. A koľko krát za deň si dá šlofika?

simsalabim
10. sep 2019

@l222 moja starsia mala 30minutovky denne spanky. Najprv 4x, potom 3,2,1 a v roku a pol nespala vobec. Len v noci. A vstavala skoro rano. Ale od puberty vysoava velmi rada, aj poobede 😂 Takze ano, prejde to.... v puberte 😇

sense
10. sep 2019

U nas byvalo 30 min ...dlhsie len za pochodu v kociku za kazdeho pocasia... uplne to nepreslo nikdy a tweaz v 6 rokoch spava 12hod v noci ale aj to je tak 2x hore

siska53
10. sep 2019

@l222 u maleho tie jeho polhodinove az hodinove spanky cez den postupne presli na vynechavanie poobedneho spanku od 16.m.

dskjhfdlkdjhl
10. sep 2019

@l222 moja mladsia spavala 3x20 minut, potom postupne presla na 2x30 a ked zacala chodit, tak uz bol jeden, niekedy az hodinovy spanok. A prezili sme, je nespavec po mne.

verca888
10. sep 2019

@l222 a ako spinkavate? skusala si dat na brucho, ci tak lepsie nebude spat?

mirola
10. sep 2019

Moj syn mal od asi 2 mesiaca len 30 minutove denne spanky, ked mal pol roka pospal v kociku aj hodinku, samozrejme za pochodu... ked mal 9 mesiacov tak zacal spavat denne dva spanky hodinu hodinu aj pol, ale vzdy som bola pri nom on sa realne zobudil ja som ho zas uspala, az sa zrazu naucil ako sa uspat sam, predtym som to robila ja. Teraz ma 15 m a spi jeden obedny spanok od 2 a pol do 3 a pol hodiny. Podla mna pomohlo to ze som bola pri nom a “ukazala” mu ako zaspinkat zas

lubina
10. sep 2019

@l222 zavisi aj od toho ako spinka v noci. Nasa starsia spala v noci dost dobre a aj si pospala rano, ale cez den sme ju 40 minut ukladali spinka a spala tak 10 minut a to musel byt uplny klud doma. ...nikdy sa nenaucila spat cez obed normalne. Bojovali sme ale pred druhymi narodeninami som to vzdala. Konzultovala som s dr a ta mi povedala, ze ak ma dieta dostatok spanku v noci, tak to v tom veku uz staci. CIze ak spala v noci tych 11 az 12 hodin, bolo to dost (aj ked sa zobudila napr. sa napit). Obedny spanok som vypustila a zrazu bol klud, ziadne nervy, ci ju uspime alebo nie. Dieta chodilo vecer spat o 19 a spinkalo do rana. Proste niektore deti maju ten spanok v kuse, v noci a denny spanok nepotrebuju. CIze je dobre sledovat aj kolko to dieta spi za 24 hodin. ALe to bol len nas pribeh, drzim palce, mozno to vy zvladnete a dietatko sa nauci spat 🙂

lucilaines
10. sep 2019

Mozno ta potesim, mozno nie, u nas to preslo tak napoly. Maly spaval od malicka len takto, dlho dva spanky denne po tych 30-40 minut. Teraz cca uz v 10,5 mesiaci presiel len na jeden denny spanok. Aj tak sa stale zobudi po tej dobe, ale da sa naspat uspat a vie potiahnut potom aj dve-tri hodinky. Normalne zrazu neviem co s tolkym volnym casom. A teda v noci spi stale rovnako otrasne.

zuzpap
10. sep 2019

u nás boli 21-24 minútovky..dodnes s hrôzou spomínam na to obdobie 🙄😅

candii
10. sep 2019

My sme mali 40minutovky aj v noci preslo to v 1r presne

janage
10. sep 2019

@simsalabim tak isto akurat ta moja nespala ani v noci. Tak uz teraz upozornujem ze ziadne diskoteky lebo musim dospat to jej ranne detstvo a nie ju cakat ze kedy pride a ci je ok. To uz si vybrala😁😁😁

l222
autor
10. sep 2019

@verca888 tak on zaspí buď pri kojení a potom sa prevalí na bruško alebo pri ňom ležím a on sa všelijako ukladá až odkvecne. Na brušku najčastejšie zaspí ale inak cestuje a prevaluje sa všelijako :D

saluda
10. sep 2019

@l222 tým, že zaspáva sám, ste na dobrej ceste, to je základ celej vedy ohladom spánku. Ak sa ti da, buď pri ňom a keď sa preberie, skús ho tisit, použi biely šum, hladkanie. ...časom by mal spávať dlhšie. Moji všetci traja mali 45 minútový cyklus, najmladší 1,5 roka ešte ma. Začali sme na 45 minútach, postupne to bola 1,5 hodiny, potom 2 hodiny 15 minut a teraz už väčšinou spí cez obed 3 hodiny. Ja som ich ale mala buď v nosiči, alebo v kociku a keď sa začali preberať, tak som ich uhojdala do ďalšieho spanku, ak bolo este treba. Väčšinou keď sa zobudili umrncani, alebo plakali, tak este potrebovali spat a o chvíľku aj zaspali. Ak sa zobudili v dobrej nálade, mohla som sa snažiť koľko som chcela, ale už nezaspali

ukulela
10. sep 2019

@l222 u nas detto - polhodinovky. viac len za pochodu v kociku. alebo tak, ze lezim pri nom, bud ho drzim za rucku, alebo tesne pri nom - preberie sa - uvidi ma - pohladim ho, zaspi, pripadne zamrnci - strcim prsnik - zaspi - takto vyspi aj 2-3 zobudenia. ale ked sa preberie a nie som tam - rev a uz ho neuspim ... starsi, ten drichmal cez den aj 3-4 hod vkuse. moj ma 11 mesiacov, tiez cakam, kedy to odzneje. ked mam cas, lahnem si s nim. alebo malinko porobim a po 20 min utekam ku nemu do postele, aby sa nezobudil 🙂

deedol
10. sep 2019

preslo to, ked presiel (trocha nasilne z mojej strany) z dvoch dennych spankov na jeden. spaval rano velmi skoro, uz okolo 8.30-9.00 tych 30 min, obcas dlhsie, a potom poobede okolo 13.30-14.00 tusim a islo to coraz tazsie. tak som mu v 14m ten ranny spanok zrusila (a zazracne vydrzal do 11, neskor 11.30 a 12) a zacal spavat 1h20min (opat presne tolko, ani o minutu viac). teraz obcas vstane po 1h25min-45min, obcas po hodine a este ho uspim, obcas po hodine a uz ho neuspim... ale aspon sa vacsinou nebudi po 30min, co je fajn, lebo sa stihnem aspon najest cez obed. v noci spi cca od 20.00 do 5.30-6.00. teraz ma 16m.

leniel
10. sep 2019

my sme mali fixné 30 minútovky od druhého mesiaca až doteraz (9m), ako má 2 spánky, tak ten druhý už zvykne potiahnuť dlhšie, aj tú hoďku dá...

ktochytavzite
10. sep 2019

@l222 okolo 2 r az.poobede pospin2-3 h vkuse uz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli