Prepichovanie očných kanálikov

tinkasss7
30. máj 2018
tinkasss7
autor
30. máj 2018

Mali ste niekto s tým skúsenosti? Ako dlho trvá hojenie? Ďakujem

jatva
30. máj 2018

prostrednemu pichli. A ako to urobili, bolo hned lepsie. Asi tyzden sme este kvapkali, ale odvtedy to bolo bez zapalu.

balikova
30. máj 2018

@tinkasss7 a mate to az take nevyhnutne? Neskusali ste ocny kanalik masirovat.. Lebo nas detska poslala na ocne s tym, ze treba preplachnut, ale ocna ze ona to nerobi hned, nech mu to skusim najprv masirovat a davat atb kvapky a vazne nam to zabralo

tinkasss7
autor
30. máj 2018

Nám to hneď robili včera na prvej návšteve čo som neočakávala.Rano tie očká mala ešte horšieDali nám aj antibiotiká tak uvidíme

balikova
30. máj 2018

@tinkasss7 ono aj my sme to mali masirovanim par dni horsie, lebo tym, ze ten kanalik bol upchaty ten hnis ide von

dadka36
30. máj 2018

ak nepomaha kvakanie a vytlacnie, urcite odpoucam z vlastnej skusenosti. dcerke to spravili po dvoch tyzdnoch, o dva dni boli ocka v poriadku

deginko
30. máj 2018

My sme boli,trvalo to par sekund,este tyzden potom sme mali robit vyplach s kvapkami ocuflash,ale ani to nebolo potrebne lebo tym vyplachom bolo hned vsetko super bez ďalších hnusov atd

tinkasss7
autor
30. máj 2018

Moja tam malá tam bola dlhšie ako pár sekúnd.Kedze som čakala za dverami asi mi trvalo večne.Dam tomu pár dní a uvidím či sa to zlepší

mischell0110
30. máj 2018

MOja mala to mala,cca od 3mesiaca do 5mes.stae jej islo z ocka zlte,mierne pripuchnute.byvali sme vtedy vo svajciarsku a tam mi DR povedal,ze aby som jej nerobila bolest prepichovanim,ze to prejde samo,mam je to len akoby masirovat,aby to slo von a viem,ze doma mi mama kupila bylinky ocanka sa to tusim volalo v lekarni a uvarili sme to ako caj a vatovy tampon a potierala som jej to ocko tym aj 3x.doktor mi dokonca povedal,ze zabera aj to,ak materske mlieko dam kvapku do ocka a pomasirujem.a za necele 2mes.mala ocko kazdym dnom lepsie az sa to stratilo.

potvora1
30. máj 2018

@tinkasss7 ahoj, môj starší syn mal problémy s očami od narodenia, stále uslzené oči, zapálené, hnisavé...skúšali sme všetko možné, ale nakoniec pomohlo len to prepichnutie očných kanálikov. Bola to sekundová záležitosť, len ma poslali von do čakárne, robili mu to keď mal 4 mesiace, odvtedy máme s očkami pokoj.

tinkasss7
autor
30. máj 2018

@potvora1 dúfam že aj nám to pomôže.Inak to druhý krát uz nezvládnem.My máme 3 mesiace.A bola vnútri asi 5 minút.A ten neustály plač.Aj ja som si poplakala

tabitana
30. máj 2018

Naša lekárka detská furt len že počkame počkame počkame dame atb,masirujte bla bla bla.. Cakala som krava 8 mesiacov..potom som si vybrala ziadanku na ocne, sli sme do košíc, raz prepichli.. Nepomohlo a druhykrat sme šli a bolo to.. Presne mal vtedy 10 mesiacov.

slapina
30. máj 2018

Väčšinou trvá taký týždeň kým prejde to najhoršie hlavne dávajte lieky ako vám kázali 🙂

babatkoo
30. máj 2018

Synovi robili preplach 4x. Tyzden sme kvapkali ATB, pokoj bol mozno na mesiac, potom sa stav opat zhorsil (ocko tieklo, obcas hnisalo). Pomohla mu az sondaž slznych kanalikov. Kedze mal uz 15 mesiacov urobili mu to v celkovej anestezii. Od vtedy mame svaty pokoj.

vespertine
30. máj 2018

Nič sa neprepichuje hlavne. Je to PREPLACH.

verpav
30. máj 2018

Ahoj môj malý mal od narodenia s tym problém vyskúšali sme všetko od materského mlieka cez ocuflash aj antibioticke kvapky aj masirovanie a nic z toho nezabralo...ked mal štyri mesiace doktorka mu urobila preplach doliecili sme to desať dní antibiotickymi kvapkami a odvtedy máme pokoj.

lenqua_12325
30. máj 2018

@vespertine a ta ihla ktorou behajú okolo oka ako prepláchne kanálik?

lenqua_12325
30. máj 2018

Alebo sonda, až ma náhodou niekto nechytí za slovo ihla..

ivik333
18. jún 2021

Dobrý deň neviete mi niekto poradiť kde robia preplach kanálikov v Košiciach ? Ďakujem