Prepichovanie ušiek u lekárky verzus nastrelenie

janastanova
9. mar 2012

Chcela by som sa poradit od skusenych mamiciek. Chcem dat dcere nausnice, ma 3 mesiace a neviem sa rozhodnut medzi tymito dvoma variantami. U lekarky sa mi to zda drasticke a niekde v zlatnictve riskantne, ale mozno sa mylim. Velmi pekne dakujem za rady 🙂

bambi2
9. mar 2012

@janastanova jednoznacne nastrelit! ja som tak urobila prvykrat a urobim urcite aj druhykrat tak isto! 🙂

natalia777
9. mar 2012

aj my sme dali dcerke nastrelit ale az ked mala 6 mesiacov skor to u nas nerobia 🙂 a druhe by malo zatial byt tiez dievcatko tak si tiez pockame do 6 mesiacov a pojdeme dat pekne krasne nastrelit 🙂

monhla
9. mar 2012

Ja po skúsenosti, by som dala nastreliť - ale nie v 3- mesiacoch. Neter sa pre náušnice rozhodla ako 4ročná, dali jej nastreliť a dodnes na to spomína veľmi dobre- vôbec ju to nebolelo. Ja som malú na radu mamy, svokry,... dala náušničky v 3 mesiacoch - malá plakala, ušká ju boleli, museli sme jej to dezinfikovať, natierať mastičkou ...no hrôza.

bambi2
9. mar 2012

ja som tiez davala v 6 mesiacoch... ale ja si myslim, ze cim dieta mensie tym to lepsie znesie... ja som dala malej prso hned potom a aj zabudla po 5 minutach...

anaxamon
9. mar 2012

moja dcerka ma naucnice nastrelene cca tyzden, prebehlo to ok ale napr. nam pani v kozmetike hovorila ze 6 mesiacov je uz neskoro ze trebalo prist neskor, ale vsade su rozoporuplne informacie, niekde to skor ako v 6. mesiaci nerobia a niekde hej...ale teda nastrelenie dopadlo ok, usma ma zatial v poriadku, dva krad denne jej to dezinfikujem, plakala pri nastreleni ale nie z bolesti ale ako sa zlakla zvuku z pistole

ajca123
9. mar 2012

@janastanova ahoj kamarátka dala malej nastrelit a museli jej dat tie nausnicky von lebo jej to hnisalo a aj jej to nastrelovanie ublizilo a musia počkať ked jej tie dierky zarastu a nechajú ich potom normálne prepichnut.
Ale neviem kolko mala ich dcérka mesiacov ked ich nechala Mamicka nastrelit

spalka
9. mar 2012

aj pedatri prestreluju, mozno by to bola dobra varianta... ja som ale pockala na to, kym si ich dcerka sama vypyta, upozornila som ju, co sa bude diat a ze to moze aj boliet... plakala asi minutku po druhom prestreleni, dierky sa nezapalili, nehnisali, uplne v pohode
@janastanova

majuschka76
9. mar 2012

my sme dali našej malinkej nastreliť,ked mala 2.5 mesiaca,som velmi spokojná,staršej dcérke sme dali prepichnuť v 3 týždnoch,chúdatko sa uplakala,hnisalo jej to a teraz maličká bez problémov,má ich krásne zhojené,ja som jednoznačne za nastrelenie naušničiek.

simisi
9. mar 2012

@janastanova starsej som davala prepichut v 6tt,a nikdy viac 😒
mladsia ma nastrelene od 9.mesiacov,kedze skor sme nenasli nikoho kto by jej to urobil
takze ja som jednoznacne za nastrelenie

monika2606
9. mar 2012

Ja osobne som za prepichnutie ale čo najskôr, prepichnutie síce bolí,ale podľa mňa sa zahojí skôr ako nastrelenie, nastrelenie je rýchle a bezbolestné ale mám skúsenosti že sa to strašne pomaly hojí a bolí ako šlak...ale ako čítam tu tak je to asi individuálne, takže je ťažko poradiť čo je lepšie

aidilka
9. mar 2012

Jenoznacne nastrelit. My sme davali, ked mala dcerka cca 9 mesiacov (u kozmeticky, tiez nastreluje az od 6 mesiacov). Natrela som jej uska hodinu pred tym Emlou (znecitlivejucou mastou), nic necitila, ani nezaplakala. Nic jej nehnisalo, krasne sa uska zahojili. Akurat vcera sme boli jednu dierku nastrelit znovu, lebo jej zarastla (nenosila nejaky cas nausnicky a uz sme ju tam nevedeli dostat 😢 ), zase som jej to pred tym natrela a vravela, ze nic necitila.
Vraj po nasteleni su menej caste komplikacii ako zahnisanie oproti klasickemu prepichnutiu a to nehovorim o tom, ze prepichnutie a nasledne prepchavanie nausnice do cerstvej rany mi pride hrozne drasticke...

mukiii007
9. mar 2012

jednoznačne NASTRELIŤ!!! 🙂

sisaha
9. mar 2012

@janastanova https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/nastrelit-nausnice-alebo-dat-usko-prepichnut-ihlou/ pozri sem..inak, vzdy tu budu dva tabory, rozhodnut sa musis podla toho co ti je blizsie..Ja osobne som za sterilne prostredie u lekarky..

fide
9. mar 2012

My sme davali prepichnúť u Dr. dcérka mala 4 týždne... uplne bez problémov. Babatko čim je menšie tym menej vníma bolesť. Neviem si predstaviť ako sa to robí u kozmeticky alebo tak .. predsa vela robi sterilita prostredia a od toho závisi aj to ako sa to potom hoji....keď je dieťatko staršie už si do toho ide aj s ručičkami a môže si zaniesť infekciu ,alebo aj rozkrvacať. Novorodenec predsa veľa spinka a je zabalený do perinky tak si tam nedokáže babrať tak intenzívne ako staršie dieťatko ...Ale je pravda , každá maminka sa musí rozhodnuť sama koľko ludí toľko názorov. Tak ti prajem aby si sa správne rozhodla a aby sa vám to bez komplikacii hojilo...

subidubi
9. mar 2012

urcite nastrelit, nam nastrelovala sestrička u lekarky, asi na to bola extra vyskolena a vsetko prebehlo ok.

lujza123
9. mar 2012

Asi nastrelit...ja som dcerke nedala prepichnut usi lebo je to jej telo nech sa rozhodne co a kde kedy si da...samozrejme uz si pita nausnicky ale pockam asi este do leta kym bude mat 3 roky a potom pojdeme dat nastrelit...aj ked tipujem ze sa splasi a ostane len s jednym uskom prepichnutym... k doktorke s nou uz takou starsou nechcem ist lebo si to spoji a uz ju tam nedostanem tak lahko potom

elienka
9. mar 2012

jednoznačne nastreliť - nekrváca to. treba dezifikovať 2x denne a všetko bolo ok. Dávala som nastreliť keď mala 3 mesiace. ušká si nechytala, tak si tam ani nemohla zaniesť infekciu

eureka_di
12. mar 2012

ahojte, mne znama vravela, ze je lepsie dat babatku prepichnut uska uz v porodnici, ze to tam aj robia a vela mam si tam berie nausky. Neviete mi poradit? dakujem.

juzanka77
12. mar 2012

nam tiez nastrelila nasa pediatricka ked sme mali štyri mesiace.....bol to moment.....chvilu sme si poplakali,ale da sa to zvladnut.....v cene sme mali aj nausnicky z chirurgickej ocele....

luy
12. mar 2012

Dala som jej nastrelit po 6 mes.,uplne v pohode,našla som si zlatníctvo cez dobré recenzie,skontrolovala som ju či je všetko orginál balené,dala som si malu na ruky a šup bolo to,ani nemukla,ked sme potom dali zlaté náušnice začalo jej to hnisat a tak sme dali naspät z chirurgickej ocele a je dobre

vendulka80
12. mar 2012

Ahojte, ja som dala malej prepichnut uska po narodeni u pediatricky, lenze dala dierky tak nizko, ze som sa bala, aby si ich mala nenatrhla. Dala som jej zlate nausnicky ale dierka stale hnisala, vymenila som za striebro a bol pokoj. Lenze pri kazdom obliekani a vyzliekani mala dierky cervene a kedze boli strasne nizko, bala som sa, ze jej ich doslova roztrhnem. Tak som sa rozhodla, ze jej dierky necham zarast a ked bude vacsia dam jej ich nastrelit. Myslite si, ze urobim dobre? Dierky ma sice este trosku viditelne ale priechodne urcite nie su lebo uz rok nausnicky nenosi. Uz je vo veku, ked aj ona chce nosit nausnicky a sice pochopi, ze nemoze ale o par dni sa ich zase dozaduje 🙂

fide
17. mar 2012

@vendulka80
@luy s tym ze su dierky nizko nemam skusenost no lepsie nizko ako priliš vysoko..no co sa tyka zlata, moja svagrina nemoze nosit nic co je zlate lebo je alrgicka ...uska mozu aj preto hnisat... nemusi nutne závysiet ci boli prepichnute alebo nastrelene...dôležita je sterilita hygiena a to ci je dieta na nejaku zlozku alergicke...Moja babulka nosila zlate nausnicky a raz sa nam jednu podarilo stratit potom sme dali druhe zlate po mne a z tych jednu znova rozopla a nasli sme ju pokrivenu a tak sme dali neviem ci su vobec strieborne alebo z nejakeho ofuknuteho macacieho zlata ale zapinaju sa ako klasicke babatkovske a tie jej drzia v poho, nemusim mat stres ze strati ked mozno nemaju ziadnu hodnotu a usinka nam nehnisaju ani necervenaju..... 😎

annaf85
23. mar 2012

Ahoj, ja som davala prepichnut. Bolo to uplne v pohode. Doma sme potierali harmancekom a mala som nachystany nurofen od bolesti. Ale asi som to horsie znasala ja, nez dcerka.

emalujza
23. mar 2012

tak u nas to bol pribeh! Mala mala asi 2,5 mesiaca a zbadali sme na namesti ze prepichuju uska. Tak sme tam zasli a ze pravdaze jej prepichnu. Tak sme nevahali a vybrali nausnicky a ja som musela na uska nakreslit fixou bodku kam jej to chcem strelit. Malu sme natocili a sup ho tam a ta zrazu zcervenala a spustila taky rev, ze sme sa vsetci strasne zlakli. Nalozili sme ju s jednym prepichnutym uchom do kocika a rychle hybaj kocikovat po namesti, aby sa ukludnila. Vtedy som kojila, ale musim sa priznat, ze som si musela dat panaka, lebo som bola taka vytrasena z toho, ze strach. Ono ju to nebolelo, ale sa strasne zlakla. Nuz a takto posilneni, mala ukludnena, sme sli zase s druhym uskom. A to uz som sa pocas zakroku s nou rozpravala, lebo ona sa vlastne zlakla toho cvaknutia. Aj tak rucala strasne a aj ta pani sa uz bala to druhe usko, ale co uz sme mali robit. Potom bola taka urevana, dala som jej polku nurofenoveho cipku, nevedela som, ci ju to neboli. No tak dnes by som uz asi chcela radsej to rpepichnutie ako nastrelenie.

czechzuzanaba
23. mar 2012

Jeste je aj dalsi moznost.......nepropichovat ani nenastrelovat 😉

zvedavamt
23. mar 2012

My sme doniesli do porodnice naušničky, namočili ich do liehu a potom vzala malu doktorka a uz ju doniesla s naušničkami a zalepenymi uškami. Drobcovi to vadilo a tahala si furt čapku dolu a to mala len par dni.
Niecim som jej to natierala potom,ale uz nepamatam,asi liehom a framikoinovou mastou. Dnes by som dala TTO alebo koloidne striebro.

dai
23. mar 2012

@emalujza no nam v porodnici neprepichoval, lebo ze babatka to tiez boli a hrozia infekcie... nasa pediatricka to tiez odmietla, ze ona to robi az vaecsim detom - ze ta bolest je rovnaka u mimina ako u vaecsieho dietatka, akurat tie vaecsie maju lepsiu imunitu keby nieco... malej to doteraz nechybalo - vyzera ako dievcatka takze nikto neriesil ci je chlapec alebo dievca. Ja tiez nenosim nausnice lebo som si raz vyskusala taku bizu a taky zapal som dostala ze som sa 3 mesiaca ucha ani dotknut nemohla a nasledne mi dierky zarastli ...
Teraz ma malinka 4 roky a dost sa uz nausnic dozaduje - vysvetlila som jej ze to bude boliet etc. ... napriek tomu to chce, takze nas cas asi nastal ( nausnicky ma uz dvoje, takze co nosit bude ), rozmyslam ze aj ja si dam nastrelit 🙂

leleh
23. mar 2012

ja dam prepichnut a to cim skor, ak sa bude dat tak uz v porodnici

zuzka17
24. mar 2012

ja som dcerke dala prepichnut hned v porodnici za poplatok a som spokojna, aspon to mala hned za sebou. A keby som nedala v porodnici aj tak by som radsej dala prepichnut, pretoze mne rodicia neprepichli a musela som ist na nastrelenie - ak sa nenosia dlhsie nausnice dierka zarastie. ale po prepichnuti ihlou nie. moja skusenost

mamazuzana
26. mar 2012

ja si myslim, ze je to lepsie u babatka a prepichnut. predsa len si nemoze na to ani sahat a je to len chvilocka. Mojej dcerke sme to takto dali urobit a bolo to ok. Horsie je keby take male dietatko malo naozaj nejaku reakciu a neda sa mu dat napriklad Nurofen na teplotu ak by mu vyskocila. Tak neviem, mozno poskat do mesiacov.