Pretáčanie a lozenie 6 mesačného syna v spánku

danialex
4. okt 2017

Caute! Viem, ze uz tu taky prispevok bol, ale velmi davno.. mam 6m syna. Vecer ho uspim, polozim a o pol hodinu-hodinu sa zacne vykrucat, prevracat na brucho, z brucha na 4 a hojda sa, placka.. alebo len sa chce pretocit ale cez zaklon a nejde mu to. Musim ho zobrat, uspat a tak dokola. Vo vyvoji je v poriadku, boli sme u neurologa-ziadna diagnoza. Maly sa vie cez den normalne pretacat, zacina lozit a stavat sa na nohy.. nici ma ta noc uplne. Mate nejaku radu? Dakujem

pininka
4. okt 2017

Pre toto som ja naucila malu spat na bruchu. Pretoci sa az ked je poriadne zobudena. Inak tazko radit, niektore deti sa proste musia hybat aj v noci. Su aj dospeli co sa celu noc prehadzuju.

danialex
autor
4. okt 2017

@pininka nerd by som to odbila tym, ze niektore deti su take, lebo mne nevadi, ze sa prehadzuje 🙂 ja si osobne myslim, ze sa nevyspi, kedze sa na to budi.. ty by si sa vyspala, keby si kazdu pol hodinu bola hore s placom, alebo mraucanim? cize hej, aj dospeli sa prehadzuju ale nebudia.. on vedel spavat aj na brusku a celkom dobre, ale teraz ked ho dam na brusko, ochvilku je na styroch :(

grelu
4. okt 2017

Nejdu mu zuby?...mozno sa budi od bolesti

danialex
autor
4. okt 2017

@grelu aj na to som myslela, ale uz to trva dva tyzdne a zuby nikde :D

lucka08099
4. okt 2017

Ahoj, moje obe drobce robili presne to iste. Cez den sa mi pekne pretocili aj na brusko aj nazad na chrbatik sa im podarilo, len v spanku nie. Tiez kratko po zaspati sa pretocili na brusko a potom plac. Nazad ani za nic, takze som ich musela otacat. A trvalo to teda poriadne dlho kym toto obdobie preslo.
A ak by to bolo aj zubkami, tak s maldsou sme si vytrpeli a od zmeny nalad az po vyjdenie zubku to trvalo aj vyse mesiaca

amyamyamy
4. okt 2017

Zuby idú omnoho dlhšie ako dva týždne. Kúp v lekárni zneclivujúci gel, aplikuj a ak zaberie, budeš vedieť, že je to zubami. Ak sa nič nezmení, môžeš ísť na to ďalej vylučovacou metódou.
Mne sa v čase rastu zubov (t.j. od cca 5-6 mes do hádam aj 14-15 mes) dieťa budievalo na hlad, pretože s boľavými ďasienkami oveľa menej jedlo a doháňalo to po nociach nekonečným kojením. Pomohlo častejšie počas dňa podávať jedlo (aj trochu nasilu).

zabina27
4. okt 2017

Ja si myslím za že to môže byť také obdobie, že sa veľa naraz naučil, pretáčať, loziť, hupat na kolienkach, že to proste mozog aj v noci spracováva a "precvicuje". Asi len prežiť, alebo skúsiť viac unavit, prípadne oblozit paplonom, vankúšom, nech sa mu nedá otočiť. Alebo skús camilia homeo ampulky na také upokojenie, ja som to dala pri zuboch, možno aj vám by pomohlo

sivypegas
4. okt 2017

@danialex skus taky tesnejsi spiaci vak.

emma_932
4. okt 2017

presne toto sa deje aj u nas 😀 tiez som nevyspata, ale ja "len" dudel podavam v noci. lebo pri tom otacani/lozeni ho furt strati a potom mrnka. snad to prejde..
@danialex tvoj nema dudel? ze by ho to ukludnilo? prip. najst inu polohu...

aduska121
4. okt 2017

@danialex ahooj my sme tiez tak boli maly ma teraz 20 mesiacov a vela krat si z nicoho nic sadne a zacne tancovat ..ked bol mensi nevedel a nechcel spavat kazdu noc sme sa s nim prechadzali...tym si treba len prejst 🙂

erinne
4. okt 2017

@danialex mali sme aj my taku fazu cca 7-8m, preslo to casom

julajlatvar
4. okt 2017

Aj u nas sa v noci pretacalo,lozilo,sadalo,este stale to sem tam pride,ale uz menej.

pininka
4. okt 2017

@danialex ja ta chapem, moja toto robi od troch mesicov a su noci ked sa absolutne nevyspim a asi ani ona. A kedzw nechce absolutne cumel na rad prichadza prsnik a ruky. Viacere ti tu piseme ze mame to iste, velakrat by sme chceli vediet preco,ale nevieme. Mozu to byt aj zuby, aj nieco ine.

danialex
autor
4. okt 2017

@emma_932 my nemame dudel v laske, ja by som ho aj pouzivala, ale maly je kojeny a odmieta mi ho, vzdy sa rozculi ked mu ho dam. @amyamyamy gelik davam, ale moze sa len kazde tri hodky.. 😕
Vsetkym dakujem za upokojenie a hlavne, ze ste to prezili v zdravi 😝

erinne
4. okt 2017

@danialex ani nasa vobec nechce dudel, na kazde zamrncanie jedine prso😁Niektore noci aj 15x. Vydrzim, kedze viem, ze raz toto bude davna minulost, ktora mi bude chybat😂

danialex
autor
4. okt 2017

@erinne toto mne sa zatial nedari :D aj ja drzim, nesla som este na mesiac, ale mam rano co robit, aby som sa naladila a nebola neprijemna 😢

erinne
4. okt 2017

@danialex lebo mas jedno dieta a mas pocit ze toto obdobie nikdy neskonci😉teda aspon ja som to pri prvej dcere tak nejako prezivala. A ono to skoncilo a clovek by si to este aj zopakoval. Povedala stara korcula😂

danialex
autor
5. okt 2017

@erinne tak od dnes sa budem snazit si to vychutnavat :D