Preťahovanie predkožky u chlapcov

bona5
28. mar 2014

ahoj chcem sa spytat respektivne poradit kedy zacat chlapcom stahovat predkozku lebo co som sa tu docitala jeden vravi ze ano druhy nie .ja som to malemu robila ked bol malicky doktorka mi vravela ze do troch rokov s tym nemam nic robit .maly ma 3roky vobec mu to nerobim a niekedy si vsimnem ze ma zapaleny koncek skusala som mu to pretahovat ale nejde to .co mi navrhujete ? dakujem za kazdy nazor

stefka33
28. mar 2014

No to ti dobre poradila. Od narodenia stále trebalo pri kúpaní stiahnuť a opláchnuť vodičkou. Teraz už mu nesťahuj, už je neskoro. Už len operačne uvoľniť bude treba. Choď na urológiu s malým.

betka011
28. mar 2014

@bona5 mne tiez kazala od narodenia po kupani stahovat, teraz ma 5 mesiacov a ide mu krasne dole, ale zevraj len 5% deti to ma takto v pohode, takze urcite nebudes jedina ktora s tym ma problem, ako hovori stefka na urologiu....cim skor tym lepsie

stefka33
28. mar 2014

@bona5 Opravujem sa prepáč, že som ťa postrašila. Ja som to tak robila na pokyn lekárky a išlo to od narodenia dobre. Trošku som googlila a názory sa rôznia. Lekári sa tiež nevedia zhodnúť na tom. 🤐

chlpacik
28. mar 2014

ahoj. Nam kazala lekarka od 8mesiacov, ale sesternica to robila asi od 3mesiacov. Nam to tiez nejde. Neviem preco Ti lekarka, tak poradila... ja som tiez mohla skor zacat, keby som ju nepocuvala. Teraz nam povedala, ze ak to nepojde do 2rokov, tak nas posle na urologiu. Este som citala, ze niekomu zabrali bylinky do vody pri kupani. Skus kuk
https://www.modrykonik.sk/forum/alternativna-liecba/slez-nebadany-pomaha-pri-fimoze/
ja to teda vyskusat hodlam, za pokus nedam nic. A ked sa to neupravy, tak na dva roky budeme musiet k urologovi, co uz :/.
Drzim palce

gubcikova
28. mar 2014

my sme nestahovali a ide mu pekne

lucik1806
28. mar 2014

Mne hovorila doktorka, že nemám mu s tým nič robiť , iba úplne jemne pokiaľ ide natiahnuť a osprchovať, aby nevznikol nejaký zápal. Teraz ked ma tri roky, tak je zvedavý a sám sa hra a natahuje si to pri kupani, takže časom si to sám roztiahne. Ale je to individuálne.

marcy1980
28. mar 2014

Nám tiež nešla úplne pretiahnuť, mal to od malička trocha prirastené. Keď mal malý 2 roky, poslal nás lekár na urológiu a tam mu to lekárka takým malým rýchlym rezom uvoľnila. Mal to týždeň začervenané a citlivé, musela som mu dovnútra pipíka vtláčať takú mastičku. A potom mi kázala po týždni aby som mu to skúsila pomaličky pretiahnuť. A odvtedy nemáme problém ale pravidelne som mu to musela pri sprchovaní preťahovať lebo by mu to vraj mohlo znova prirásť.

marissenka
28. mar 2014

@bona5 nam kazala pomaly stahovat pokial to ide pri kupani,nie nasilu..ale tiez sa mu to stale zapalovalo.az na nefro mu to dr.stiahol uplne a mame pokoj.mal 3,5r.Horsie su taketo caste zapaly...

marissenka
28. mar 2014

@bona5 a na zapal mu pomoze slaby repikovy caj,namacat s vatou ,a potom framykoin aj ocny

d_anica
28. mar 2014

@bona5 Môj syn má 2,5 roka a ja nepreťahujem. Riešila som to cca pred rokom, lebo syn má takú užšiu predkožku a mne to veľmi nešlo, tak som sa šla spýtať k pediatričke. Tá mu to pozrela, bez problémov pretiahla, vraj to prirastené nemá a nemusím robiť nič, že to si chlapci ako rastú pretiahnu aj sami. Aj manžel mi potvrdil, že ako cca 6 ročnému sa mu to podarilo samému a bolo. Takže ak nemá zápaly tak by som do toho nešprtala. A tí urológovia narobia často viac škody ako úžitku.

d_anica
28. mar 2014

@bona5 Môj syn má 2,5 roka a ja nepreťahujem. Riešila som to cca pred rokom, lebo syn má takú užšiu predkožku a mne to veľmi nešlo, tak som sa šla spýtať k pediatričke. Tá mu to pozrela, bez problémov pretiahla, vraj to prirastené nemá a nemusím robiť nič, že to si chlapci ako rastú pretiahnu aj sami. Aj manžel mi potvrdil, že ako cca 6 ročnému sa mu to podarilo samému a bolo. Takže ak nemá zápaly tak by som do toho nešprtala. A tí urológovia narobia často viac škody ako úžitku.

kristiii
28. mar 2014

@bona5 neboj, netreba hned nikam utekať. Ja som malému nikdy nepreťahovala, raz pri kontrole, cca keď mal 3,5 roka mu ju doktorka pretiahla, nemal ju zrastenú, predpísala nám na pár týždňov mastičku, ktorá mu kožičku krásne povolila, pomaličky sme naťahovali a teraz tak raz za týždeň-dva pretiahneme /ide to už úplne v pohode/. Žiadneho urologa sme nepotrebovali, netreba hneď stresovať.

ala2012
28. mar 2014

mne je strasne proti srsti, ked sa hned uteka na urologiu a podla mna velakrat zbytocne. Mne tiez kazala dr pretahovat od malicka, ale zacalo sa mu to zapalovat, tak som s tym prestala, syncek ma 15mes a sam si to vo vanicke pri kupani natahuje...v tomto pripade doverujem viac prirode, ako lekarom, kedze ti sa nevedia zhodnut....pocula som od jedneho mladeho urologa, ze zasadne nepretahovat, pokial na pipiku nic nie je, najneskor v puberte sa to uvolni samo...

bona5
autor
28. mar 2014

dakujem baby ja skusim ten slez nebadany a uvidime hadam mu to pojde dole moj manzel si to robil ked mal 15rokov a vpohode 🙂 len obriezku mu urcite nedam

ivet1371
29. mar 2014

Mne tu kočky poradili mastičku Triamcinolon a možem povedat že po 3 tyždnoch mu to celkom pekne ide,a to mal zuženu predkožku nebolo mu vidiet ani dierku na cikanie.robila som mu to rano a večer uplne len taku botku mastičky do dierky dat a stahovat pokial to ide,nie nasilu.teraz už len večer mu to robim.ta mastička je na predpis ale ked mate znamu v lekarni tak preda

jabadaba
29. mar 2014

@bona5 nepretahovat! Mozes jemne, ak si trojrocny syn necha, pri kupani pomasirovat a jemnym potahovanim akoby stahovat, ale! Nikdy nie supnut dolu naraz a nahle a vobec to nerobit pokial to nejde. Kozicka sa postupne aj tak uvolni a pokial syn nema problem s mocenim, ze sa mu zadrziava moc v nepriechodnej predkozke ako balonik, tak netreba robit vobec nic.

Nam takto poradila pediatricka, robili sme to od babatka a a neskor uz nebolo nic treba, aj tak si starsie dietatko uz siahat na pipa nenecha. Na chirurgii, kde sme pre istotu sli nam to citliva chorirgicka len potvrdila. Nestrhat, nestahovat! A mala recht!

K tomu zapalu kozicky - je fajn utierat po cikani pipa, tak eliminujes zostatkovy moc na slipkoch a nic nebude predkozku drazdit. To zacervenanie je casto prave z tohto, moc je drazdivy a staci par kvapiek a je vystarano.

luciannka83
29. mar 2014

@stefka33 tak veru že pravdu nemáš. Lebo predkožka vplyvom hormónov povolí sama do 14tého veku. Pokiaľ nie je problém, netreba s tým nič robiť. A ešte je straš, že chirurgicky! Šalena.

stefka33
29. mar 2014

@luciannka83 čo akože riešiš? O jeden komentár ďalej som sa jej ospravedlnila. Či máš pocit, že aj tebe sa mám? 😝