Prezývka môjho dieťaťa

happy8051
30. aug 2012

Moju prvú dcérku Natálku voláme okrem Natálka, Natália aj menom Nasťa, Nastenka. Viem, že to nie je tvar jej mena, prišli sme k tomu náhodne a ostalo jej to. Mne sa to zdá milé a reaguje na to rovnako, ako na ostatné.
Druhá dcérka sa volá Nela, voláme ju Nelka, Nelinka alebo Nelly.. myslela som si, že nebude mať prezvývku, ani ma žiadna nenapadla.... Jedného dňa ju staršia sestra začala volať Ňekeke 🙂)))) dúfam, že sa na to rýchlo zabudne, lebo si myslím, že by sa nám "pekne poďakovala" 🙂))

Má vaše dieťatko prezývku? Ak áno, ako k nej prišlo?

lulu24
30. aug 2012

Zaujimava tema...my mame Samuela a volame ho Samko,Sam a dcerku Tatianu,tu volame Tata( s oboma makcenmi)alebo Fufina🙂k tej prezyvke sme ani neviem ako dosli,ale paci sa nam🙂

kristi
30. aug 2012

Mie většinou říkáme Mio, Miuš, Mioslavo, Mio Isabello kabelko bello, myško a minule jsem ji napsala na skype mysko bez háčku, tak z toho byla hotova, jaktože ji říkám mysko, děsná sranda....

bocinka
30. aug 2012

jooo a MM říká Sofince "Maluch" jakože je malá 🙂

janka2110
30. aug 2012

Ked Alessandra nevedela povedat este svoje meno tak pri otazke ako sa vola povedala :Jaja..odvtedy ju tak volame vsetci 🙂
A sestru vola Baba a teraz uz aj my 🙂 vola sa inak Chiara 🙂

chmurkaxy
30. aug 2012

ahojte, my este svoje babo nemame, ale urcite dostane nejaku prezyvku 🙂 Manzel je Lubos, ale volam ho Loli, Lolo alebo Chmurka-Zmurka 🙂 on mna odjakziva zacal volat Paninka (najskor som to neznasala, teraz uz tak kludne hovorim aj sama), z toho je napriklad Paňa, inak sa volam Sasa, takze to s tym nema vobec nic spolocne 🙂))) nase starsie krstniatko je Nikolka, ale volame ju Nikak alebo Slíž alebo Opica a mladsie krstna je Laura a volame ju Lauríše, pampúch alebo žabiak 🙂) podla mna je prirodzene davat ludom, na ktorym vam zalezi, nejake mena, viazu sa k nim spomienky 🙂

cabby88
30. aug 2012

My mame Emmku,ale od narodenia je to Emmuška-muška,Emminka-bublinka,chrumka,Ňufko,bugriško a podobne 🙂

cabby88
30. aug 2012

Jaaj a ešte ma napadlo,mňa ocino volá knedlík 🙂 ako malá som milovala sviečkovú 🙂

mirkave
30. aug 2012

Simka,simoník,simulienka a hlavne Dorotka.tak som jej vravela od narodenia.tobi je casto Tobulíny a neviem preco a hlavne ako to vzniklo- šuvelko 🙂 .samozrejme je to len medzi nami rodicia-deti.oficialne sa predstavuju simonka,tobias

janka258
31. aug 2012

Naša Kristínka keď bola malá, tak namiesto K hovorilia T, takže sa predstavovala ako Tristínka, tak namiesto Kiki sme ju začali volať Tyty. Starka jej hovorí Tytuš a ona jej potom staruš.

11nika11
31. aug 2012

Nasu Sofiu volame klasicky Sofka,Sofinka..ale aj Sofinka-ofinka a ja ju volam Lola.Povedala jej tak moja naj kamoska v porodnici a odvtedy jej to nejak ostalo;)

mimibb
31. aug 2012

My mame dcerku Ninu a hovorime jej okrem klasiky ako je Ninka aj Nini alebo Ňuňa, Ňaňa a moja sestra z neviem akeho dovodu ju vola ze Biňa 😀

camelinka
31. aug 2012

My máme Sáru a nejvíc jí říkáme asi Sáro, Sári. Třeba Sárinko se mi zdá hrozně dlouhý, nějak se to u nás neuchytilo 😀 ,mazlivě jí říkáme Nuný, ani nevím,kde se to vzalo 😅 🙂. A když zlobí tak Sárušo 😀

zuzanocka
31. aug 2012

🙂 naša staršia dostala prezývku "Vavka" - myslím, ž to vzniklo nejakou skomoleninou jej mena, keď začínala rozprávať..
mladšia je zas "Pupún", "Púnik", "Pún".. - to keď mala ešte cumlík, volala ho "pupa" - z toho ona zostala "Pupún" 😝

keď sme oslavovali mladšej 2. narodeniny, písala som do rádia Expres sms, že by sme chceli dať zahrať pesničku "nášmu drobcovi Pupúnovi k 2. narodeninám" - volali mi z rádia, že zahrajú a že či je ten Pupún nejaké domáce zvieratko 😀

tretulka
31. aug 2012

@katrinka8 my mame aj priezvisko na T, tak dokonca ked sme isli z porodnice tak sestricka zahlasila, ze aha uz ide mala TeTe domov 😀 , a presne ako hovoris, aj mala sa tak predstavi, ze je Tete, Martinko je pre nu len Ma, my ho volame Matko, Martinko, Matulko, a obom niekedy poviem mysicka a mysiacik 😀

evaviki
31. aug 2012

Sebastián - Sebik, Sebicek, Bambulak, bambule Sebule a kopa inych tvarov.. 😀 Sam seba nazval Papianom (ked este nevedel vyslovit svoje meno) a to mu dost ostalo, takze od toho dalsie tvary Papianku, papousku.. 😀 a este ho volam Beruska 🙂

lubicka76
26. dec 2017

@lulu24
Tatianu volaju aj Taťuša😉

enuliek
26. dec 2017

Mame Petra a volame ho Petik,Petino a ked nepocuva tak Petuliak 🙃 mna mamka vola Bambuľka,ale neviem preco 😅😅😅😅

arama
26. dec 2017

My máme Daniela a volám ho Danìk ale najviac Danissimo 😊 a moju tetu Daniel volá už 10 rokov teta Aiša - inak teta Anežka 😁

henka123123
26. dec 2017

My budeme mat jozefa a prezyvat ho budeme jonko 🙂

dismonika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaella94
26. dec 2017

moj syncek sa vola Rastislav a volame ho Rastik Rastulko a Luky lebo priezvisko je Lukačko... a ked nepocuva Rastislav...mladsi je Michal a toho volame kadejaaak 😀 najcastejsie Mimi kedze starsi syn mu tak hovoril ale aj Miško Mimoň Mimiačik Mišulo a Mikoki mu tiez hovoril starsi ale to len chvilku kym neprisiel na to ze Mimi sa lepsie vyslovuje 😀

ivetka_kamo
26. dec 2017

Môj starší syn je Janko, voláme ho rôzne, Janči, Janík, a keď bol bábätko môj brat ho volal didman, a cibika 😂, mladší syn je David, uňho klasika Dado, Daduško, ja mu občas poviem dudu,
Tak si sám hovorieval keď bol maličký. dedko mu inak ako dejvid nepovie a svokra šušenko, neviem ako na to prišla, ale keď ho tak osloví, tak zatinam zuby 😂😂

janasim
26. dec 2017

Som Jana ale priateľ mi nepovie inak ako Hela, a už aj tak si kazdy myslí že sa volám Hela, aj gratulácie dostávam na Helenu 😂

meiwe
26. dec 2017

My mame Natalku a volame ju Nene, Nenovidlo
Prva je Nikolka a tu volame Nikuska , Nikinka
A syn bol Tobias a volali sme ho pipo,pindo

bielamacka3
26. dec 2017

Ja mám Patrika a raz som mu namiesto Patinko povedala Putin...

6mia6
26. dec 2017

U nás je Mamuš, Mamuško- Matúš všetky deti ktoré začínajú rozprávať ho tak volajú. Muž je piškót stále jedol piškóty ako malý.
Jeden ujo ma cely život vola Zuzka, som Jara.
A teraz dcéra kričí na mladšieho Kubo- Jakub a Kugo- Matúš

mon895
26. dec 2017

Moj syn sa vola Petko a volame ho Pinky alebo Krtko 😁

tinaba
26. dec 2017

My máme tiež Natálku voláme ju Naty, Nataly alebo Natuška a niekedy sa pomylim a poviem jej miesto toho Nataška

lili235111
26. dec 2017

Ja mám Dominiku a teda má niektoré prezývky klasické iné ani sama neviem ako vznikli 😂 Domi,Domci,Nika,Nikus,Bomča,Bobo,Bomči 😀

saskiaaa
27. dec 2017

Mi máme Mateja
A prezývky
Maty mateno matišak matenko
Málokedy ho zavolám Matej

Najčastejšie matenko Maty