Priateľ nechce, aby dcéra spala s nami v posteli

sophieeee
12. dec 2015

Ahojte..potrebujem radu o chvilu sa stahujeme do nového bytu a priateľ chce zrušiť spolocne spanie s našou 5 mesačnou dcérou. Mne spolocne spanie nevadi praveze mi vyhovuje lebo kojim a je to pohodlnejsie a dokonca uz som si na ňu tak navykla ze celú noc sa k sebe tulime. Dcéra spi s nami od narodenia, možno si myslite ze to hlúposť ale už v porodnici mi vrieskala keď bola v postieľke a vtedy som nevedela ze co mam robiť lebo som prvorodička a celú noc mi vrieskala a tak som si ju dala k sebe a hneď zaspala a vydržala až do rana 😊 no a tým to aj zacalo. Stále som si hovorila že vydrzime do konca sestonedelia a potom ju dam do postieľky..ked nam to nevyslo tak som si povedala že ju na postieľku naucim keď bude mať tri mesiace no a teraz ma 5 stále je s nami a čím ďalej tým viac mam radšej spolovne spanie. Neviem co mam robiť priateľ je striktne proti tomu on dokonca ani nechce mať postieľku v spálni keď sa prestahujeme. Bojim sa ze mala bude vystresovana z nového prostredia a ešte k tomu ju necham samu spat :-\. Nechcem ju mat v manzelskej dalsie tri roky lebo aj my mame intimny zivot s muzom ale zas mi to pride krute ju tak odtrhnut od nas a dat ju prec..je dost zavisla na mne..este ani raz som ju nenechala s niekym inym na dlhsie ako tri hodiny lebo zacala plakat a utisilo ju az prso. Co mam robit?

fishie
12. dec 2015

vies si predstavit ten stres dietata ked sa zobudi a nikde nikto? a ako to chces riesit ked bude v inej izbe, otvorene dvere, vysielacka, alebo ako? ...ja mam osemmesacnu a spi s nami vo svojej postielke prirazenej k mojej strane postele...v noci ked sa zobudi sa len natocim, ponuknem prsko a za par minutiek spime obe...neviem si predstavit inu variantu...to by ma asi vycerpavalo davat ju do postielky a nieto este nosit do inej izby...ak tvoj priatel ignoruje zakladnu potrebu VASHO dietata, tak je to potom totalny sebec...dieta v takom veku potrebuje hlavne pocit bezpecia, lasku a maminkino mliecko...okrem toho vasa vzajomna blizkost pomaha tvojmu telu pri tvorbe mlieka ...skus si nastudovat nieco o kojeni a mozes prediskutovat priatelov "problem" vyzbrojena argumentmi ;) skus treba mamila.sk

sophieeee
autor
12. dec 2015

@adsumus noo len prave toto je taka vec ze sa tu kompromis neda urobit a poslat ho spat na gauc mi pride dost hnusne vzhladom na to ze ma 2 metre a viem ze by sa tam nevyspal

katrin21
12. dec 2015

@adsumus prepac, ale to je kravina.. nedostatok fyzickeho kontaktu ked spi??? fyz. kontaktje dolezity ked dieta bdie a vnima ho . Moj nazor...
@sophieeee to ma ake rozmery ta spalna nova?? ze sa tam ani k noham nezmesti postielka?? to by ma zaujimalo.. tak prisun jednu stranu postele uplne k stene....

tomasko27
12. dec 2015

@sophieeee Ahoj syn ma 8 r a este spava snami,ale to je tak ze manzel nie je kazdu noc doma a tak syn spava somnou a niekedy aj dcera.A ked je manzel dona tak syn zaspi v detskej ale casto sa stane ze nadranom pride k nam do postele,no od aprila uz bude musiet stale spavat v detskej lebo z ulohy najmladsieho ho vytisne sestra

jana_eyre
12. dec 2015

No keby toto pomne chcel moj muz, tak spi v spalni sam.. Prestahovala by som sa k dietatu..

U nas doma spim ja uz dva roky s dcerou v manzelskej posteli a muz spi pri starsom synovi v jeho izbe.. A sex riesime v obyvacke, postel mam na spanok..

katrin21
12. dec 2015

@mily7 ona pise, ze sa budi 2x za noc a dozadovat sa prsnika kazdu pol hodinu?? sorry, ale to normalne.. kedy sa ma ta mama aj vyspat?
Potom tu bude o par rokov uz neviemkolka tema : "ako naucit dieta spat v svojej postielke/posteli" .... hmmmmm

ja mam pocit, ze dnesne mamicky maju pocit, ze ked nepadnu na hubu, tak nie su dobre mamy.. sorry, ale ja sa fakt obavam, co s tych deti vyrastie... nam az tolka pozornost ako detom nebola venovana, casto sme museli byt samostatne a neviem co... dnes ked mama neskace okolo dietata, nema ho nonstop na prsniku, alebo ho cely den nehojda v nejakej klokanke, ci satke, tak je to krkavcia mater...
len aby potom po rokoch nenariekala, ze dieta nie a nie sa oddelit a byt samostatne, ze nevie riesit situacie, ze caka na mamu na telefone...
ja som asi divna, ale som ina.... A to mojej dcere nic nechyba, ani citovo ani nijako... je to sikovne samostatne dieta ...

inull5
12. dec 2015

@sophieeee mam dve deti,jedno bude mať koncom februára 5 a druhé ma 2. To druhé spalo v postieľke 1 noc a odvtedy je s nami v posteli,a to prvé,s tým to bolo dosť podobne ako u teba,dlho som ju kojila a bolo to veľmi pohodlné no a dodnes je v posteli s nami.dlho sme mali postieľku k posteli,potom malú posteľ,ale teraz už často ju prenesiem do jej izbičky keď zaspinka lebo malý ju ráno budí..ja si to ze so mnou spinkaju veľmi užívam,je to pre mňa krásne keď ma v noci malý hľadá lebo ešte kojim alebo sa prituli,vyloži si na mňa nozicky..

dolijalu
12. dec 2015

@sophieeee ja som tiez kojila oboch na poziadanie....postielky sme mali ale v spalni, na kazdej strane postele jednu...aj tak skoncili vzdy s nami...ked mali asi 8mesiacov, skusila som ich tam oboch ulozit na zaspanie, ze ich necham poplakat, dam sprchu a pridem utisit...a uz som nestihla, spali ako dreva🙂 treba vyskusat, vela deti spi vo vlastnej izbe pokojnejsie a celu noc....s tym kojenim je to take komplikovane a otravne, presuvat sa vnoci...skus sa s chlapom porozpravat a najst nejaky kompromis...ked sa prestahujete, bude to vidiet mozno inak, za pochodu🙂 vyskusaj tu izbu tak po tyzdni, ked sa mala otuka a uvidis....

katrin21
12. dec 2015

z tych.. sorry, preklep

eva2809
12. dec 2015

@sophieeee tak potom skus sa s priatelom dohodnut..pojde do postielky, ale nie do druhej izby...a ak to bude tazke zo zaciatku aj pre teba..vydrz🙂)neskor to ocenis🙂ked som bola s malym v nemocnici a musel potom spat sam v postielke..to boli muky:(fakt si myslim z vlastnej skusenosti,ze je super,ked sa dietatko nauci na svoju postielku...

inull5
12. dec 2015

@fishie my sme mali obdobie y malej že sa budila snáď každú hodinu a tiež,dala som prso a spali sme ďalej,teraz malý tiež,zobudí sa,dostane prso a spíme ďalej.
Nikdy som nebola nevyspata.

adsumus
12. dec 2015

@katrin21 ako pre koho, ja som ako dieťa veľmi potrebovala byť s rodičmi v posteli, až tak, že si to stále pamätám, ale moda bola iná, deti sa dali do postielky a zhaslo sa svetlo...moje dieťa toto naštastie nepozná, ani poznať nebude, človeka sa má učiť na vlastných chybách.

mamutka
12. dec 2015

pri takychto situaciach ma vzdy napadne - zobrat si ta nevedel, ale pravidla urcovat je pre neho samozrejme...
ak sa vam postielka zmesti do izby, ale nie ku posteli, skusaj ju tam obcas dat. ci ostane spinkat a nepreberie sa ked pociti, ze je tam sama. ked sa budi len dva krat za noc, nie je to vela.
nas sa budil velmi casto, viac bol hore, ako spal, postielku sme nemohli mat pri posteli, no, bola som z toho znicena. keby mi vtedy ten moj povedal, ze nema maly spat v posteli, tak ho niecim ovalim asi.
priorita je, aby ste sa dobre vyspali a mali pohodu. tak co. este je malicka, vobec ju spolocne spanie s tebou nerozmazna. nas spal s nami v posteli a potom uz v postielke ale stale v spalni tri roky a potom dostal vlastnu izbu a odvtedy je tam nadseny. vobec to z neho neurobilo zavislaka na spolocnom spani

mily7
12. dec 2015

@sophieeee skúsiť presunúť ak to pôjde že mala sa bude budiť dva x za noc a bude v pohode inak super. Ak nie nechať pri sebe. Raz sa odstahuje di inej izby ale načo to riešiť teraz keď ma päť mesiacov? Veľa deti ide do veľkej postele a izbicky v dvoch rokoch. Ak si ty inštinktívna mama a priateľ tabulkovy nezostáva nič iné len sa rozprávať , priblížiť svoj uhol pohľadu a dohodnúť sa na kompromise. Trebárs že presun poriesite v roku či dvoch. Mali by ste sa s priateľom doplnat. Inak výchovu svojho dieťaťa so svokrou neriesit, rodičia ste vy,vy musíte nájsť spoločnú reč a ťahať za jeden povraz ako sa vravi. Inak ja som sa bála nosenia a teraz pri druhom už vôbec pretože poucena z minulých chýb viem že to dieťa tak rýchlo vyrastie a doslova od nás ujde, že nebude sa nosiť do nekonečna ako mi všetci tvrdili . Taktiež nemusí s vami spavat do šiestich rokov.

sophieeee
autor
12. dec 2015

@fishie ja viem ze bude vystresovana a prave toho sa bojim 😐 a zaa ju nechcem naucit na uspavacie metody tipu kolisanie v naruci lebo uz teraz ma skoro 9,5kg 😐 radsej by som bola keby bola s nami ale priatel je nazhaveny na to stahovanie a si mysli ze lusknutim prsta sa nauci mala spat sama a ja uz teraz viem kolko preplakanych noci to bude 😐

katrin21
12. dec 2015

@adsumus ja som spala s nasimi do 10r, lebo som nemala svoju izbu a nevedela som sa jej dockat !
Ale to spanie o nicom, traja ludia sa tlacia v posteli.. u nasich sa to dalo, lebo robili na smeny.. aj nocne, takze bolo volnejsie..ale keby nie, tak koniec...
ja by som rozhodne s dietatom v posteli nespala.. stalo sa to vynimocne a nikdy nikdy som sa nevyspala. Dakujem, neprosim. Neustale kopance...
Dieta nicim netrelo, bolo na dosah ruky, casto sme sa drzali za ruku, ja z postele som na nu dociahla.. aj teraz to tak budem mat....

margarita
12. dec 2015

dilema hodna Hamleta 😉
navrhujem polozit si par zasadnych otazok <

je to skutocne problem dietata, alebo skor mna ako matky, ze mne sa nechce vstavat z postele k nemu o pol metra dalej, tak sa utvrdim v psychickom zlom znasani dietata ako aj vo fyzickej nemoznosti mat tam vobec postielku....
je neodskriepitelne, ze matka ma silne pudy voci babetku, ale babetko raz vyrastie a priatel ci manzel bude mozno na cely zivot. ak teda medzitym zenu neopusti prave kvoli tomu, ze sa citi na druhej kolaji....

mam 3 deti, cakam 4.te
vzdy spali v postielke asi pol metra odomna, ked su chore, boja sa, skratka pridu za mnou v noci, obcas sa stane, nevyhodim ich, ale inak maju od porodnice vlastne lozko, a cuduj sa svete, tiez su zdrave, stastne, sebaiste, spokojne a schopne spat aj bezomna u starych rodicov, kamaratky a kdekolvek.

vierkau
12. dec 2015

@sophieeee ja ta podporujem v spolocnom spani. Porozpravaj sa o tom s priatelom. Mozno mu dat nieco precitat o Kontaktnom rodicovstve. .. kazde dietatko si ten fyzicky kontakt potrebuje dosytit skor ci neskor... starsieho som mala do roka v postielke.... keby sa dal vratit cas od narodenia by spal pri mne...prisiel neskor cas kedy doslova potreboval citit nas- fyzicky kym zaspi.. v kazdom pripade daj n.a. svoj instinkt..

adsumus
12. dec 2015

@katrin21 to bude tým, že ked je málo miesta ludia nechcu spať spolu, ale ked je dosť je to v pohode. tiež si pamätám, že ked sme boli u starých rodičov a museli sme sa tisnuť na nepohodlnej posteli viacerí, tak to bolo miesto nočnej mory. 🙂

katrin21
12. dec 2015

inak u USA su deti od narodenia same v izbe vlastnej.. to je tiez chore, to by som nedokazala, ale cuduj sa svete ziju..
Tu ale by sa to fakt dalo riesit.. posuniem postel do rohu, postielku tam narvem, ked chcem, aj za cenu, ze budu postele od steny po stenu.. tak to mala aj jedna znama... nemala nocne stoliky, dala postielku , postel a potom uz bola stena.

katrin21
12. dec 2015

@adsumus u nas bol velky rodinny dom, len ja som nemala do 10r zariadenu detsku....
miesta by aj bolo, ale kedze sa robilo na smeny, nevadilo to... teda im, mne ano....

@margarita PRESNE SI TO VYSTIHLA:. nie je to o dietati. je to O MATKE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lenkamatus
12. dec 2015

Ja som nasu viki dala ked mala pol roka vedla do detskej izby....nic jej nechybalo bolo a je to spokojne a stastne dieta...nikdy to neolutujem...o nic neprisla ani ona ani ja...som vyspata...a spokojna matka sa rovna spokojne dieta....daj ju hned tam ze v novom prostredi sa rovno nauci aj sama spat...ked ju zas v novom naucis na vas stary rezim to uz velmi tazko potom zmenis....toto je podla mna najlepsi cas nato...a budete vsetci spokojni nakoniec uvidite....

sophieeee
autor
12. dec 2015

@mily7 ved toto je kamen urazu ze ja som melancholik a on je sangvinik a este je aj baran v znameni co uplne na neho sedi lebo je tvrdohlavy a stale si stoji za svojim a zase ja aom taka ze nikdy by som nenechala dieta vyplakat lebo mi to pride strasne krute a hlavne ked poznam svoju Žofku ktorá to fakt nezneuziva..ona skoro nikdy neplace a keď uz začne plakať tak ma na to vazny dôvod..a ja ju chapem ze nechce byt sama ze potrebuje fyzický kontakt a pre mňa to bolo od porodu veľmi dôležité aby sme mali taký vzťah s dcérou uz po narodeni sme absolvovali bonding a potom nam ju 2 hodiny nechali keď bola vykupana a odvazena..a to nam utuzilo vzťah a teraz mi to srdce trha keď chce ist moja mama napr kocikovat a ja som an nervy lebo sa o ňu strašne bojim keď nie je so mnou..

margarita
12. dec 2015

@katrin21
toto by som ani ja nerobila, predsa len iny kraj, iny mrav 🙂
ale zvazila si, kolko ludi navstevuje v USA bezne psychiatra? to podla mna bude pre tie traumy z detstva...

sophieeee
autor
12. dec 2015

@tomasko27 a viete si predstaviť spanie bez muža alebo dieťaťa? Ja už vobec nie..stale potrebujem aby bol niekto pri mne a preto chapem aj dcéru ze sa jej lepšie spi s nami 😊

mamutka
12. dec 2015

@margarita a co keby sme pripustili, ze je to hoc aj tym, ze sa matke nechce vstat v noci, tak ma radsej dieta pri sebe? no a? je to matka, je to jej dieta, nech si polezi, nakoji, spi. co ma do toho co kecat priatel? totiz ona by v noci vstavala koli priatelovi, lebo on tak chcel. nie koli dietatu - ona to mala dobre vymyslene, aby svtat nemusela. ON vie ako to ma byt, jasne.............. ak sa citi na druhej kolaji, lebo babatko spi s matkou, jeho problem. nechcem byt staromodna, ale by som mu fakt splechla do tvare, ze ked nevedel, ze si ma zenu zobrat, ked chce s nou zit a robit deti, tak ako moze vediet, kde maju take deti spat.

mily7
12. dec 2015

@katrin21 ja som sa do teba neobuvala ani tá neodsudzovala že si zlá mama! Nestihla som precitat príspevok od nej o tom že sa budí len dva x! Moje deti sa tak budievali ka du pol hod a bolo to zlé! Ja mám skúsenosť že som si zobrala k sebe do postele do roka,lebo pre mňa boli malé a nechcela som nechať plakať tak som dojcila na poziadanie a v roku som učila na samostatné spanie. Nemyslím si že som lepšia mama ani si nemyslím že mamina ktorej dieťa pekne spava samo v postielke je zlá mama.

jana_eyre
12. dec 2015

@katrin21 a myslim, ze skutocnost, ze to je o matke nikto nerozporuje.. A ked sa matka citi lepsie s dietatom pri sebe, je to nieco zle? Ja som potrebovala mat deti pri sebe, citim sa tak lepsie a aj o to ide nie?

sophieeee
autor
12. dec 2015

@mamutka haha tu svadbu som domietla ja 😃 bala som sa že to dopadne tak jak pri mojich rodicoch a tak sme sa dohodli ze to prelozime na obdobie kedy to budeme chcieť obaja.. Ale nehovorim ze ma poziadal o ruku a ja som povedala nie..proste sme sa o tom bavili a obaja sme uznali ze nam to zatiaľ nechyba ze si na to pockame aj keď mala trošku podrastie aby nam išla za druzicku 😊

dolijalu
12. dec 2015

ja na druhej strane nepochopim tych chlapov, ktori si udrzuju od svojich deti taky odstup...moj sa tuli s detmi tiez...nema problem zobrat z postielky vnoci maleho, lebo reve a pritulit si ho ku nam...nasim je v podstate jedno, kto je pri mame, alebo ci si lahnu ku mne alebo k manzelovi, je im jedno s kym zaspavaju...a väcsinou je to teraz manzel!!! ja si neviem predstavit iny model spravania😀 viem, ze existuju🙂
@margarita ano, babätko vyrastie...ALE...je na nas, aky mu dame zaklad...prave ak mu nebudeme davat dostatok nasej blizkosti a pozornosti, bude mat neskor vo vztahoch problemy a bude sa hned na kazdeho partnera velmi viazat...