Prihrievať vodu a pridávať chémiu dieťaťu do bazénika?

monika77
20. máj 2009

kúpili sme bazénik kvôli malému, ale veľký aby aj my sme tam mohli s ním v pohode byť ... len by ma zaujímalo ak niektorí máte, či dávate do toho nejakú chémiu určenú pre deti, alebo len obmieňate vodu ... a čo s teplotou vody? náš ma 3 mesiačiky a teraz neviem, či treba aj prihrievať tú vodu na určitý stupeň alebo môže byť v pohode tak ako sa ohreje voda slniečkom

mishusha
20. máj 2009

my tiez planujeme bazen 🙂 ale urcite by som ziadnu chemiu nedavala, a uz vobec nie pri takom malom babu.... radsej trochu obycajnej soli dat asi 😒 na dezinfekciu...
ale najlepsie dat vzdy vodu cerstvu... a teplu...teda letnu... ale slnko dokaze vyhriat poriadne...ak rano vodu nalejes do bazenu a okolo obeda skusis, tak voda je normaaaalne tepla... ako ma byt 😀
my sme to vzdy tak robili, ze ked decka rano isli na vylet, alebo niekam prec z domu, povinne si nanosili v kybloch vodu do bazena... (no kto to bude robit kazdy den... sak by som skoncila na ortopedii 😀 ) a ked sa vratili poobede tak suuuup do vody.... a bola super tepla....

trixi
20. máj 2009

my mame bazen na zahrade a chemia sa musi davat. Neviem si predstavit vecer vyliat hektolitre vody a rano napustat novu. Ved by sme sa nedoplatili. Mishusha myslela asi take male pluvatko len pre deti. Aj taky mame a tam naozaj rano davam cistu vodu. Ale do velkeho to jednoducho nejde. Mame taky plastovy, co sa nafukne vrchny kruh, priemer cca 3,5 m a vody tam vojde do vysky 60-70 cm, ma filtraciu vody, na noc sa zakryva takou plachtou. Nie je to na plavanie pre dospelych, ale na hranie a osviezenie je to super. Existuje chemia bez chloru, ktoru kupis v Hornbachu, Baumaxe. Vodu obmiename podla potreby, ale urcite nie kazdy den. A tu chemiu tam davame vecer aby do rana bola voda cista. Je to potrebne, aby neboli riasy, bakterie, treba sledovat PH vody. Niekedy dopustam teplu, ked je chladna noc. Je dostat k bazenom a specialne fíltracne zariadenie, ktore funguje tak, ze sa do vody dava len sol, ale to uz treba kupit osobitne.

monika77
autor
20. máj 2009

trixi presne taký bazénik sme kúpili ... tú chémiu plánujeme kúpiť v baumaxe ... vraj predávajú konkrétne nejaký prípravok pre malé detičky aby im to neškodilo

lucdavdan
20. máj 2009

mozte mi poradit kde kupit takyto bazen a kolko priblizne asi stoji?

monika77
autor
20. máj 2009

lucdavdan my sme ho kúpili v baumaxe a stál 2400,- Sk

trixi
20. máj 2009

monika, mam pred sebou katalog Hornbachu a vola sa to Blue One-bezchlorovy rad. Su tam pripravky: Shock, Super, Cid, Vlockovac, pH Plus, pH Minus a zazimovac. My pouzivame Shock, Super, Vlockovac a ph podla potreby. V Baumaxe to mozu mat pod inym nazvom. Ale maju to. Videla som to v pondelok v Baumaxe v TT. Este je dostat nejaky pripravok pre bazeny, ktore nemaju filtracne zariadenie, ale neviem ako sa vola.

lucdavdan, take bazeny maju aj v Tescu, Baumaxe, Hornbachu, v Metre. Treba len pozriet velkost aka vam bude vyhovovat. Dnes uz nie su drahe. Ten s priemerom 3.5 m stoji okolo 2400,- Sk, ako pise monika.

Nasla som katalog Baumax, a tam bazen s rozmermi 3,66 x 0,91 m stoji 255,- €, vratane pieskovej filtracie
bazeny s rozmerom 3,05x,76m vratane filtracie stoji 59,90 €, s rozmerom 3,60x0,76m s filtraciou 75,90 € (2.286,56 Sk),

ditka1
25. máj 2009

monika...tento problem riesim aj ja,ze ako s malym 3mesacnym a bazenom,a tie deti co plavaju od narodenia s rodicmi vo velkych bazenoch?tam ale istotne maju nejake specialne prostriedky do tej vody...teraz som si tu precitala rozne nazory,my napustame vodu zo studne a tu mam ako vycistit ked neprechadza cez ziadne mestske filtre iba cez bazenovy filter a potom aky pripravok do nej dat aby neuskodila?

dominka11
25. máj 2009

my máme doma tiež bazén a normálne dávame chemiu. ale do takého maličkého pre deti nie. tam sa napusti a hotovo.

sue
25. máj 2009

Istotne by som nedávala žiadnu chémiu...

Čo sa týka kurzov pre deti, tak pokiaľ sú vo veľkých bazénoch, tak je tam teplota 30stupňov a nijak sa to nerieši, len sa snažia dávať hodiny hneď po tom ako sa menila voda v bazéne... ale my sme chodili a chodíme do Bešeňovej a nikdy nebol problém 😉 a tam teda voda spĺňa hygienické kritéria, ale po tom čo v nej všetko je radšej ani nepátram 🤐 😀

dominka11
25. máj 2009

no na plávaní určite dávaju chémiu, bez chémie by tým detom ublížili určite viac ako ked tam daju chemiu. a voda by nebola taká čista a určite ju nemenia po každom plávaní.

diddi
25. máj 2009

myslite,ze tiez by som mala dat nieco do vody?....mame taky nafukovaci 280x180x50cm...a urcite nebudeme kazdy den davat novu vodu

trixi
26. máj 2009

diddi, urcite. Po kupani v bazene sa do vody dostavaju necistoty, mastnota z tela. Aj ked je bazen s filtrom, po case voda zacne "kvasit", rozmnozuju sa bakterie, riasy a pod. Ak nemate filter, tak je aj chemia pre bazeny bez filtra a je tiez aj bez chloru.

sue, na kurzoch plavania sa voda upravuje, kazdy moze mat iny sposob, ale voda je upravovana a nevymiena sa po kazdom kurze.

Chemiu by som nedavala len do mini detskeho bazenika, kde je mozne vymienat vodu kazdy den. A kde ide minimum vody.

stvura
26. máj 2009

diddi, mi mame tiez taky a maly strasne lubi vodu...takze nafukame uz tento vikend. Neplanujem davat nic, ziadnu chemiu...radsej napustim novu vodu. Ty to mas jednoduchsie, kocky su uz vacsie, tak si podla mna nemusis s chemiou robit starosti vobec. Chemia je hlavne pre deticky ktore nevedia korigovat cikanie, kakanie...a maly bazenik rozhodne podla mna nemusi mat chemiu.

zoeno.1
26. máj 2009

ahojte,chystam sa A. kupit taky ten najmensi bazenik,kde jej budem davat vzdy cerstvu vodu,len by ma zaujmalo,ze kolko by mala mat taka voda stupnov?

diddi
26. máj 2009

no nase este veru nekoriguju kakanie a cikanie....budu mat tie plienky do vody....takze ak napr. budem vymienat vodu kazde 3 dni, tak musim vzdy po kupani,alebo na noc "nieco" supnut do vody?....no filter ten bazen nema....to je taky nafukovaci z tesca.....a teda co by som mala kupit do vody,aby to neskodilo detom....a kde?

trixi
26. máj 2009

diddi, v Hornbachu a v Baumaxe, je to pripravok specialne pre bazeny, ktore nemaju filtraciu a nemozes menit vodu kazdy den.

ewita3
12. aug 2013

@lucdavdan
Ja som kupila 3m bazen V76cm aj s filtraciou a stal 45euro.to sa uz oplatilo v kauflande

habibi78
12. aug 2013

@monika77 my chemiu nedavame,pouzivame iba filter vody a ozonator.... napustam vodu do bazena kazdy tyzden...napusta sa cca pol dna, do polovice davam hadicou vodu zo studne, druhu polovicu dopustam teplou vodou z vodovodu tiez cez hadicu...