Príliš aktívne dieťa

mina121212
22. nov 2018

Mamičky potrebujem poradiť. Hľadala som podobnú skupinu ale nič som nenašla. Mám skoro 8 mesačného synčeka. Je to veľmi živé akčné šikovne dieťa. Lozit začal ako 6 mesačný. Pekne sedí postaví sa pri nábytku. Ale problém mi robi to ze nič ho nebaví dlhšie ako 1 min. Cely deň v pohybe. Spánok tiež nemáva dlhy. Chodím s ním aj na jogu. Všetci jeho skoro rovesníci sa pekne hrajú aj celu hodinu môj len lozi vsade vydrží chvíľu. Robi mi to starosti keď porovnám iné detičky. Ja viem že nemôžem hovoriť o hyperaktivite ale mali ste podobný problém a vaše detičky sa “ ukludnili “ bojím sa čo to bude neskor :(

conspi
23. nov 2018

@evalin88 s mužom sme sa rozhodli, že tento rok ozdobíme menší stromček, ktorý vyložíme na komody a nejako ho ešte priviažeme. Nebudeme radšej nič riskovať keďže náš drobec nemá absolútne žiadny pud sebazáchovy

lubik87
23. nov 2018

@mina121212 no ona keď je bez pohybu tak sa začne mrvit..také že nákup no jasné :D nehrozí 🙂 som zvedavá či jej ostane toľko energie aj do budúcna 🙂 ale ako vravím keď je napapana prebalena tak je kľudná a.ked je braček doma tak sa vyhrá s legom pri ňom ...on skladá ona mu ho búra :D

evalin88
23. nov 2018

@oliolijanka priznavam bez mucen8a ze som jedla čokoladu.. hlave puding čokoladovy.
Porod bol v poho a rychly.

mina121212
autor
23. nov 2018

@oliolijanka ja som dosť jedla sladké čo inak moc nemusím. Ale mi aj dosť bývalo zle po sladkom :(

evalin88
23. nov 2018

Dnešny objekt zaujmu

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evalin88
23. nov 2018

@oliolijanka presne.. s tym lezenim na teba a vrtenim sa. To mi zacal robit maly a ked mu nieco nedovolim naplače ale vrčí. Nema trpezlivosť na nič, ešte aj krmiť ho musim rychlo. Ešte neprehltne a už pyta. Bojim sa ako bude neskor zvlasať vyučovanie v škole a tak...

hettinka
23. nov 2018

@oliolijanka moja už v bruchu kopala ako diva. Potom nemala čas na nič, ani na jedenie, ešte sj pri zom behala po byte. Mladší je zasa úplný kludas, posadil sa až v 8. mes. a chodil o 4 mesiace neskôr ako staršia. To som sa zasa bála, či nie je pozadu.

V škole sme mali problém len v 1. triede, nevedela sa sústrediť. Ale s pomocou psychologicky a učiteľky sme to prekonali a našťastie je šikovná. Deviatačky monitor mala na 100 a 96% a chodí teraz na výberové gymnázium, stíha všetko, školu, krúžky, šport, kamosov a doma upeace, napečie. Stále v pohybe.

domculik
23. nov 2018

@oliolijanka no je mozne ze akcnych deti pribuda, ale tych cinitelov je omnoho viac ako sladke a oxytocin 🙂

aadenka
28. nov 2018

Dam dobru radu nad zlato: NEPOROVNAVAT!!! Kazde dieta je unikat.
Nepoznam, co je to byt dietatu vkuse za zadkom, pripada mi to ako superhra pre deti, ktore jasne vyhravaju nad rodicmi 😂 A co to sposobuje? Hyperaktivita ci stresy matky v tehotenstve? Ockovanie? Prilis opatrni rodicia? Tazko povedat, tazko sudit... Mozno to len prestat riesit a tesit sa zo zdraveho aktivneho dietata... a mozno nam len deti chcu ukazat, ze ani nevieme, kolko toho zvladneme 😉😄

m.i.r.i
30. nov 2018

Tiez mam takeho 8 rocneho...sice napodiv takyto maly nebol az taky zivy..skor bol lenivy co sa tyka fyzickej aktivity ale bol narocny na pozornost a pri nico nevydrzal..tiez som padala na hubu, ani len ocny kontakt prerusit. stale s nim bolo treba nieco robit, citat, hrat sa..ale..ked sa postavil na nohy asi v 15mesiacoch, tak rovno behal a odvtedy som ho nezastavila..robi 2 sporty, aj to je mu malo..v skole poznamky boli v prvom rocniku stale ako beha po chodbe, triede, vecne v pohybe..tiez od malicka odrazadlo, bicykel, plavanie, lyzuje od 4 rokov, teraz vecne futbal, tenis, bojove sporty..atletika...a stale pozornost, pozornost, kamarati, program, informacie...takze asi sa veru priprav na to, ze sa to bude stupnovat , akurat uz to bude v inej forme..ale zivy asi uz ostane..

nikafad
2. dec 2018

Ahojte mamičky ..ja mám 2.5 ročného chlapca ktorý sa tiež nezastaví a teraz k nám pribudla sestrička máme 6 mesiacov a všade mi lozí za ním :D veľmi sa teším ...som si myslela že ona bude kludnejsia ale to je to isté sídlo ako starší brat :D dajú mi zabrať cez deň ..nič ju nebavi dlho a toho staršieho ani toľko :D..takže večer som rada keď u spia uf 🙂

majusska202
2. dec 2018

Ja mám skoro 14 mesačného a poznám to chodí od 9 mesiacov chodi... U nás žiadna rozprávka nič vkuse len behá lieta po dome ak vydrží 1 niečo je to zázrak.... Máme o mesiac staršieho suseda ten si pozrel dobrú pol Madagaskaru... Náš ušiel ešte aj titulky nezačali... Spávali sme dvakrát 20 minút... Okolo 10 mesiaca so to stopla robila som všetko preto aby začal spávať len raz proste keď prišla fáza Špania obliekla išla von keďže chodil tak behal po dvore prišli sme dnu pred 12 najedol sa a spať... No nie je to ani teraz žiadna sláva ale tú hodinu a pol spí ... Nám sa tento spánok osvedčil takto i keď mi vraveli že je malý a mal by spať 2krt no ja som ho nedala večer chodí okolo ten pol 8 spávať..

misinka0611
2. dec 2018

Môj síce nelozil, nesedel atď takto skoro ale tiež sa nevydrží hrať, jedine keď sa s ním hrám ja 🙂 Teraz začal chodiť, som s ním 6 týždňov sama doma bez akejkoľvek pomoci tak si vieš predstaviť, ale hlavne že je zdravý. 🙂

ajko
2. dec 2018

🙂)) takéto dieťa mám doma za chvíľku už 12 rokov 🙂 Chodiť začal na konci 8smeho mesiaca... Prechádzky s ním nehrozili, on len behal 🙂 Štveral sa... Všetko rozoberal... a všetko robil s ohromným zanietením 🙂 Najťažšie boli možno prvé 2-3 roky. Kým trošku "nedostal rozum" 🙂 Potom sa to pomaličky ukľudňovalo. Ukľudňovalo ale znamená, že už nestváral jemu život ohrozujúce kúsky 🙂, prípadne prestal ničiť veci okolo seba, ale tá energia v ňom zostala stále. Už sme ju len nasmerovali na bicykel, futbal, trampolínu atď.. V škôlke a v škole však patril a stále patrí medzi najväčších živáňov. Prvé dva roky v škole to bola poznámka za poznámkou - naháňa sa, behá, skáče, vykrikuje cez hodinu... Potom sa to trošku upravilo, veľa sme sa s ním rozprávali a keďže je to rozumný chlapec, pochopil odkiaľ pokiaľ 🙂 poznámky už nenosí ale živáň je stále.. výsledky v učení však mal a aj stále má dobré. Teraz ako prichádza do puberty mám pocit, akoby mu tej energie znovu začalo pribúdať 🙂))) je to jeden víchor, v kľude ani nevie kráčať. Cez dom len tak preletí 🙂 Často sa mi doma smeje, že mi dá kúsok zo svojej energie 🙂 Ono, je to náročné s takýmto typom dieťaťa, ale naozaj len v tom, že ho treba neustále zamestnávať. To je všetko. Treba to dieťatko prijať také aké je, nesnažiť sa ho meniť. Iné naozaj nebude 🙂 Snažila som sa o jeho zmenu roky 🙂))) A radšej mať boľavú hlavu z toho, že čo za "víchor" máme doma, ako mať boľavú hlavu z toho, že moje dieťatko má nejaký vážny zdravotný problém. A ešte jedna výhoda mi napadla 🙂 Všetky športy mu idú úplne prirodzene. Bicyklovať sa naučil behom chvíľky ako trojročný, postavili sme ho na kolieskové korčule a on korčuľoval, to isté korčule na ľad, to isté lyže.. splývať sa naučil úplne sám tiež ešte ako škôlkar.. takže hlavu hore 🙂

mina121212
autor
2. dec 2018

@ajko veľmi pekne napísané 🙂 veď ja som rada za to aký je ale niekedy som už tak zničená až nešťastná ale presne hlavne nech sú zdravé a živé koľko chcú

nada89
2. dec 2018

No tak to si počkaj ked bude mat cca od 12 - 20 mesiacov kým nenadobudne viac rozumu.. môj syn bol taký a ešte keď prišiel vzdor tak nás všetkých bil a nepočal s ním nik..
Ale v 21. Mesiaci sa úplne zmenil, všetko mi rozumie, je velmi šikovný a úplne sa ukludnil, šije s ním už len keď je unavený.. toto obdobie treba len prečkat, patrí k zdravému vývoju 😁

ajko
2. dec 2018

@mina121212 áno, je to vyčerpávajúce, niekedy aj ja ešte teraz keď už je fakt veľký chalan tak som z neho "na prášky", ale na druhej strane je to kus šikovného chalana... a citlivého.... tak si držme navzájom palce, aby sme to s týmito "uragánmi" zvládli na 1* 🙂

majaacolin
2. dec 2018

Mam 11 rocneho syna. Nikdy,ale naozaj nikdy sme nedohrali ziadnu spolocensku hru,prestala ho bavit. Vzdy ho kazda hracka bavila len chvilu. No proste bolo to hrozne vymyslat stale nieco nove. Teraz je to ine ,lebo sa uz videohry hrava a s hrackami uz nie. Napriklad puzzle ho nikdy nebavilo,a podobne zdlhavejsie hry.

kikina84
3. dec 2018

@mina121212 vitaj v klube..ono to kludne moze byt hyperaktivita, ale ci bude aj so subehom poruchy pozornosti zistis neskor..vacsinou sa to riesi az rok pred nastupom do skoly,odporucam potom sedenie u psychologa na vyziadanie..dnes su uz specialne triedy kde s takymito detmi vedia pracovat..ale neboj sa toho..my mame napr,lahsi odvar zatial..dcera beznu triedu zvlada ok..aj ked sa stale vrti a nevydrzi jednu cinnost robit viac ako 5 minut..zvyknes si..treba jej vymyslat od malinka aktivny program, najlepsie plavanie,turistika,taketo deti znesu aj mensi adrenalin,trampoliny,lezenie,horske drahy a kadejake ine veci..my sme kvoli malej museli stale vyhladavat aktivity kde by sa vybehala,vela sme cestovali..tieto deti si to priam vyzaduju ak su velmi zive, aby zo seba dostali cast energie ktorej maju velmi vela..a ak bude moznost aj nejaky aktivny sport jeden,dva krat do tyzdna,ked bude starsia..joga podla mna nie je spravna cesta,taketo deti maju radi skor extremnejsie cinnosti 😊..drzim palce

misica16
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka.bn
3. dec 2018

Ahoj, ja mám tri deti (8, 5, 2), tiež som si pri prvom myslela, že je náročné, strašne živé, no pri každom ďalšom to bolo vždy horšie a horšie, a teraz som si už zvykla a prijala to, že je to úplne normálne 🙂 Máš zdravé a normálne dieťa, ktoré je zvedavé, fyzicky zdatné a veľmi šikovné, ja mám také doma 3 🙂 Prijmi to ako dar, že je také, aké je, je to jednoducho taký typ dieťaťa. Potrebuje veľa lásky a nehy, pozornosti a zábavy. Áno, je to náročnejšie, ale vždy pamätaj na to, že Tvoje dieťa veľa berie, ale aj veľa dáva. 🙂

elly23
3. dec 2018

@evalin88 jeeej mi mame úplne rovnaké šidlo 😂 Môj ma 11 mesiacov

evalin88
3. dec 2018

@elly23 u nas sa to tusim zhoršuje.. lebo už bars kam dočiahne.. niekam vylezie a poda si.. čo sa mu akurat lubi.. napr dnes rano USB kluc... a snazi sa najnovsie okusovať nalepovacie chraniče na rohy nabytku.. lebo veď na to su tam 😆😆😆😆😆

tamaris
3. dec 2018

@mina121212
Môj prvorodený presne tak isto. Bude mať 6 rokov a stále to u nás vyzerá tak podobne 😉

sarah1988
3. dec 2018

Ahoj.Mam taku istu dcerku.Je zivel uz od porodnice sme si uzili
Tam sestricky nechapali jej spankovemu rezimu a dr mi niekolkokrat povedali ze ma pohlad ako mesacne dieta
Od 4 mes hovori mama cielene na mna od 6 mes stornozkuje
Od 10 chodi a tiez nic nevydrzi robit
Uz sme si zvykli
Je neporovnatelna ako jej rovesnici
Ale musim podotknut ze vzdy je popredu oproti svojim rovesnikom
Dnes ma 15 mes .rozprava krasne.Chape vela veciam.Mamicky jej rovesnikov sa cuduju co vsetko vie a comu rozumie.aj co sa tyka hier skladania a pomenuvani veci.
Ale je to riadny placko .vytrvaly podotykam

stvura
3. dec 2018

@mina121212 tak to sa vobec neboj, mas jedno, ja mam take tri 🙂. Vzdy som potisku zavidela maminkam co ich deti sedeli ako peny v kocikoch. Moje vsetky chodili do roka (10m, 10,5m a 9,5m), potom ficali na odrazadle, bicyklovali ako dva a pol rocne vsetky bez pomocnych. Momentalne su z nich 6, 8 a 10 rocne deti. Vsetky tri su aktivny sportovci, lebo inac sme si radi nevedeli...chlapci (6 a 10r su obaja v plaveckej pripravke, dcerka nam reprezentuje SR v sportovej gymnastike). Trenuju hodne - chlapci 3x po hodine a pol, dcerka ma uz dvojfazove denne treningy (to je uz iny level). Najstarsi este obcas vybehne i na atleticky trening. Proste....musis len a len vydrzat a osobne kedze to najlepsie zabera potom pre taketo dietatko vybrat sport...aky ho bude bavit. Oni vladzu, nemusis sa bat.
Teraz sa nadries do tych dvoch rokov ale bude to len lepsie (ja som ucila svojho dvojrocneho bicyklovat bez pomocnych s bruchom v 9tom mesiaci).
Ja som tiez velmi akcna, takze nemozem povedat ze neviem po kom to maju 😀

mon29
3. dec 2018

@pininka presne ..ja mam podobne skoro 5 ročne--od narodenia sa nezastavila🙂
@mina121212

mogaa
3. dec 2018

@mina121212 väčšinou sa u takýchto detí neskôr potvrdí hyperaktivita....to zistíš až keď ti bude mať ísť do školy, lebo tie deti majú zväčša odklad lebo nevydržia sedieť na mieste a koncentrovať sa na učenie 45minút v kuse....budeš to mať s ním veselé, ale možno sa skludní...aj s hyperaktivitou sa dá pracovať......teraz môžeš vyskúšať akurát kraniosálnu terapiu ak ju niekde v okolí u vás robia - väčšinou v centrách kde cvičia s deťmi čo majú DMO robia aj túto terapiu - dokáže skludniť, len je otázne nakoľko skludní aktívne dieťa....

mikienka
3. dec 2018

@pininka Buďte šťastná za zdravé dieťa a nesnažte sa porovnávať s ostatnými. Mám rovnako aktívne dvojičky a tiež som to už vzdala🙂