Príliš aktívne dieťa

mina121212
22. nov 2018

Mamičky potrebujem poradiť. Hľadala som podobnú skupinu ale nič som nenašla. Mám skoro 8 mesačného synčeka. Je to veľmi živé akčné šikovne dieťa. Lozit začal ako 6 mesačný. Pekne sedí postaví sa pri nábytku. Ale problém mi robi to ze nič ho nebaví dlhšie ako 1 min. Cely deň v pohybe. Spánok tiež nemáva dlhy. Chodím s ním aj na jogu. Všetci jeho skoro rovesníci sa pekne hrajú aj celu hodinu môj len lozi vsade vydrží chvíľu. Robi mi to starosti keď porovnám iné detičky. Ja viem že nemôžem hovoriť o hyperaktivite ale mali ste podobný problém a vaše detičky sa “ ukludnili “ bojím sa čo to bude neskor :(

stvura
3. dec 2018

@mogaa cira blbost, nestraste mamicku...mam tri "akcne deti" ktore boli vzdy popredu ako ich rovesnici vo vyvoji, ani jedno nie je hyperaktivne, nema ziadnu diagnozu, su akurat zive, aktivne, energicke a zdrave deti!
Treba to zuzitkovat v sporte a vyuzit ich hnaciu silu!

mogaa
3. dec 2018

@stvura ja som ale nenapísala že autorkine dieťa má potvrdenú hyperaktivitu, len že to môže byť znak hyperaktívneho dieťaťa. Ja denne stretávam takéto deti tak viem o čom píšem....Rozlíšiť "živé"dieťa od dieťaťa s hyperaktivitou sa v takomto veku nedá, preto som napísala že uvidí keď pôjde dieťa do školy....

pininka
3. dec 2018

@mikienka veď ja nikoho neporovnávam,písala som len aký je môj syn od malička a že som sa s tým už dávno zmierila.

mariatokarova
3. dec 2018

@evalin88
@mina121212 ako keby ste písali o mojom malom 🙂 tento mesiac budeme mať 8 mesiacov a robí presne to isté čo vaše 🙂 a ak sa nudí začne mrčať , plakať až kým sa neúnavný

domca44
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adrika1239
3. dec 2018

moja dcerka je taka ista, ziva az moc, nic ju nikdy nebavilo, ani druhe deti, ona fkuse len beha skace .... hracky ju nezaujimaju, strasne rada je vonku na dvore kde sa moze vyblazdnit, pomali bude mat 4 roky a je ako utrhnuta s retaze, jedine co ju zastavi je telefon a youtube.ako 9 mesacna mi uz chodila sama. sice my mame aj ine problemy, napr, nechce rozpravat, povie par slov ale vety nie,ani sa nesnazi davat pozor alebo opakovat slovo, radsej uketa prec.

katrin21
3. dec 2018

@mina121212 podla mna mas doma uplne normalne zdrave dieta, ktore je zive a vsetko ho zaujima.

beuss
4. dec 2018

@evalin88 mozem sa spytat kde si zohnala tie chranice na nabytok?? To sa nam hodiii ako sol 😀

baska1
4. dec 2018

Tak ja mam dve také, 6,5r a 2, 5r,od narodenia spavali 3-4x po 30min,noc neprespi starší celú doteraz, mladšia sa budí aj cez obed tak 2x.Starsi ma aj odklad kvôli tomu, že nevydrzi sa koncentrovať. Mladšia je ešte väčší čert, lebo sa učí od staršieho. Prekonala som pri nich 3x pásový opar z totálneho vyčerpania, ale inak sú to zdravé a krásne deti, len hold narocne😁

zuzka2288
4. dec 2018

Uplne mi pripomina naseho. Je v akcii kym neodkvecne a aj ked je uplne na srot nechce vecer zaspat, aby mu len neusla nejaka akcia. bezne pride k stene ci prekazke, postavi sa ku nej (ma 8 mesiacov) a balancuje drziac sa iba jednou rukou ci uplne bez ruk kym nespadne (zvecsa na zadok), hned ako spadne vystvera sa znova a dookola. Neviem co budeme robit ked zacne chodit.

deaneira
4. dec 2018

@mina121212 mam 5r syna a bol rovnaky, jedine spaval stale pekne, doteraz taha obedny spanok aj cez 3h. inak stale zivy, akcny, vela rozpraval, aj ked este nevedel, doteraz som ohucana kazdy den. Strieda cinnosti, rsp najdlhsie sa venuje legu, ale aj to odbehne kukne ció robi sestra pohra sa s nou a zas ide k legu, potom pobeha po byte atd. Stale je v pohybe stale rozprava. Bola som aj u psychol. a potvrdila mi ze vykazuje znaky hyperaktivity aj ked diagnostkuje sa to az po nastupe do skoly... myslim, ze v takomto veku ako mate vy je to este skoro, niektore deti sa ukludnia, niektore nie. Co sa tyka pozornosti, to este nemate dovod riesit v tomto veku deticky neudrzia dlho pozornost, moja dcerka ma 1,5r a to len vybera hracky a pohra sa 5m a uz vybera dalsie atd.. snad z mojej skusenosti do buducna najst aktivitu, pri kt. sa dieta ukludni, u nas je to to lego a puzzle, vtedy sa syn skludni a pokojne hra

iveta1970
4. dec 2018

Tak že. ja mám dvojičky baby 12 ročné.Jedna akčný hrdina iná presný opak.Narodené sekciou.Tá akčná hrdinka od mala veľmi náročné dieťa ,organizačný typ,páli jej to neskutočne, dominantná.Ako malinká milión otázok....vyžadovala vyčerpavajúce odpovede.Už sa to pomaly zlepšuje ,ale do učenia ju treba tlačiť ako štopel do vody.Idú jej všetky športy, teba vydržať a zamestnávať rôznymi činnosťami...potom je kľud.Držím palce.

ma12345
5. dec 2018

@mina121212 Toto znie povedome 😆 Moj ma teraz 14 mesiacov a presne toto, co pisete, sme mali a mame doma. Je to narocne, velmi. Ale co s tym spravim. Nic. Hlavne, ze je zdravy. Mna velmi hneva aj to, ze sa nic nechce "ucit". Vyrobila som montesori hracky, nakupila knihy. Nic. Pri vsetkom asi 30 sekund. Kniha je to, co sa drzi v ruke, ked sa uteka 😂🤣

ma12345
5. dec 2018

@evalin88 My sme kupili stromcek v crepniku a bude na stole alebo tak nejak, mimo dosah maleho, nech to prezije dieta aj strom cely ;) :p

iveta1970
5. dec 2018

Ak ešte môžem poradiť, ohľadne mojej akčnej hrdinky,pomáha ked sa s ňou učím hravou formou.Stále vymýšľam ako ju skúšať slovíčka z Angliny.A stanovila som jej že sa učíme stále tú istú hodinu cez deň.Hlavne nie k večeru....to už sa nesústredí vôbec.

andreatytler
4. jún 2020

Dakujem dievcata. Tak teraz viem ze nerobim nic zle. Mam 6 mesacneho ktory neustale vyzaduje nove aktivity a podnety. Este nikdy nelezal v klude ani ak ho kolisem na rukach... po 5 minutach zacne robit mostiky. mame celu plejadu hraciek a aktivit ktore neustale striedame. Myslela som ze robim nieco zle lebo od prveho dna som ho zabavala ked bol hore, rozpravala, spievala, tancovala, nosila po byte, vesvetovala co a ako a myslela som ze sa na to naucil a teraz ked sa zaujima o okolie tak je na neudrzanie.
Ja som rada ze sa zaujima a je zvedavy ale mam problem s krmenim a zaspavanim.
Cez den spi 2x a vzdy zaspi pri flasi... poslednu tretiu pije v polospanku aj ked to nie je spravne zatial to neriesim. Vecerne zaspavanie je ale ina story. On je taky hyper z celeho dna ze nedokaze ani pit. Sermuje rukami, kope, hra sa s flasou, snazi sa prdiet a zaujme ho aj najmensi suchot. Ale kedze je hlany, tak ho to nahneva ze nemoze pit a zacne plakat a to ho este viac vystresuje. Ani prso ho nedokaze upokojit. Musi sa vyrevat. Pritom je od zaciatku neskutocne unaveny ale nemoze zaspat. Skusali sme dat spat skor ale to vobec nefungovalo. Velmi ma to trapi vydiet ho takto trpiet skoro kazdy vecer a este viac ma trapi ze mu neviem pomoct.
Vidim ze skoro kazdy radi ze taketo deti treba len vydrzat a mat pochopenie, dat ich na sporty a zamestnat ale ja si myslim ze naopak, mala by som ho naucit ako relaxovat a ukludnit sa. Uvazujem ze detsky mozog sa v prvom roku este stale velmi vyvija. Ak budem dieta bombardovat neustale novymi podnetmi a aktivitami, mozog si na to zvykne a bude neustale vyzadovat viac. Myslim ze by bolo lepsie skusit uplny opak a viest dieta ku kludnejsiemu zivotu. Neviem ale ci je to mozne. Skusil to niekto? Jedna maminka robila jogu... zaujimalo by ma ci to funguvalo. Jeho nebavi ziadna relaxacna aktivita ako napriklad masaz, kupel, kocikovanie, cesta autom. Chcela by som mat ukludnujucu vecernu rutinu ale neviem co do nej zahrnut.

katrin1394
4. jún 2020

Bože ďakujem ti že niesom sama čo ma dieťa ,,na extáze “ ... Bože baby jak ja vás všetky chápem 🤣🤣🤣
Mám doma 5 ročného, ale v živote som take dieťa nevidela .... Čo náš robí 😂😂😂 Hračky mu kupujeme zbytočne všetko ho baví neviem či minútu vôbec ..... Vonku je na smykálke, kychnem tak privriem oci otvorím ich a už je na druhej strane ihriska 😃😃😃 Dakedy mám pocit že sa vie teleportovať 😄😃😀😁 A doma ? Ani nehovorím jak opica na gumičke 😃 A ja som večer jak po 5 Dithiadenoch naraz 😁 Mŕtva 🤣

adrika1239
4. jún 2020

ano mala som presne ten problem ktory opisujete a teraz jej diagnostikovali adhd a vysokofunkcny autizmus