Príliš plačlivé bábätko

viktoriam84
20. jan 2019

Ahojte kocky

Uz som v koncoch... Mame synčeka, ktorý sa od narodenia vypína, pučí, vzpiera sa, meta so sebou, rozhadzuje rukami, nohami, a rýchlo dýcha akokeby bežal.... Toľko co do papa tak už veľký plač a pritom ďalšiu dávku už nechce.... Všetky vyšetrenia ma v poriadku...a pritom sa neustále meta a narába so sebou... Malo co pospi aj keď je v perinke tak sa zlosti dvíha hlavu a pucii sa.. Už neviem ako ďalej.. Poraďte mi

lindusss2016
20. jan 2019

@viktoriam84 skus ho dat spat na brusko, mozno mu to bude viac vyhovovat

viktoriam84
autor
20. jan 2019

@lindusss2016 na brušku dvíha hlavičku hore a plače :(

anve
20. jan 2019

@viktoriam84na to meranie...mne povedala sestrička,že deti, ktoré sa metajú tak nevedia ovládať ešte tak svoje telo...a samé sa boja svojích pohybov...môj syn to robí tiež...a spokojný je viac menej iba v perinke..na tesno...ako náhle mu uvoľníme rúčky začne sa metať a hneď aj plakať ( nôžky má na voľnejšie). Aký starý je tvoj synček?

viktoriam84
autor
20. jan 2019

@anve môj ma mesiac a toto robí od narodenia a keď je v perinke tak plače a dvíha hlavičku hore

cibulka79
20. jan 2019

@viktoriam84 Nema detsku koliku,?boli ho asi brusko,ked po papani..ja som to mala pri oboch chlapcoch.prejde to po 3mesiacoch

lindusss2016
20. jan 2019

@viktoriam84 no ved ho uspi a poloz spinkat na brusko. To som ani nemyslela, ze ho polozis a zaspi samo

lindusss2016
20. jan 2019

@viktoriam84 no ale co najlepsie mozem poradit, je satka... das do satky a budes mat kludne babstko, chce to len trosku trpezlivosti naucit sa viazat

pininka
20. jan 2019

Neskúšala si žiadne kvapky na bruško? Dávaš mi vigantol, našej po ňom bolo zle, odkedy dávam Dvit je to ok. Ďalšia vec môže byť rerlux, mliečko ho dráždi a preto plače.

viktoriam84
autor
20. jan 2019

@cibulka79 no dávame sab simplex aj plus antikolikove mliečko tak si myslím ze by to koliky nemali byť a on sa neustále pučí dáva ruky na tvár a potom začne rýchlo dýchať a plakať

cibulka79
20. jan 2019

@viktoriam84 tiez som toto davala a este mazala brusko ,a striedali sme mlieko a zistili za mu najlepsie robi z DMka babylove,

malinajahoda
20. jan 2019

@viktoriam84 môžu to byť aj koliky, aj keď mu dávaš sab simplex a antikolikove mlieko. Nám sab simplex nepomohol. A môže to byť aj reflux. Moja malá mala oboje.

thami
20. jan 2019

no popravde mi to pride ako koliky... to ze davas sab symplex a antikolik mlieko neznamena, ze babatko koliky nema... ja som mohla dat vsetky kvapky sveta a maste a maly mal bolesti bruska aj tak... a plac to bol teda nonstop kazdy den (nie iba par hodin denne a zvycajne vecer ako pisu mudre knizky)... skus masaz, cvicenie, pripadne rurku... aspon zistis, ci to naozaj koliky su...

cibulka79
20. jan 2019

@viktoriam84 pomohlo aj ked som ho oprela o seba a skrcíla mu nozky,tak sa mu trochu uvolnilo brusko a aj sa vyprdkal...crievka si musia zvyknut,chce to cas a pevne nervy..drzim palce

selest
20. jan 2019

Nas furt reval. Mal reflux a palila ho zaha. Moze mat aj skryty reflux alebo ho boli brusko. Alebo si poriadne negrgol. Nas neznasa ked mu je horuco. A niekedy proste chcu deticky mamu hlavne prve 3 mesiace.Snad vam to casom prejde. Nas prestal revat v cca 3 mesiacoch. Drzim palce

viktoriam84
autor
21. jan 2019

@selest no on so sebou neskutočne meta nemôžem ho ani prebalit niekedy

saskia_98
21. jan 2019

Aj mne to pride ako koliky. Moj ich mal sice len 2 krat ale prebiehalo to presne tak isto. Dostala som len probion probiotiká a espumisan pre deti aby prdikoval. Popripade som mu pomastila bruško s masťou pupík a to už zabralo úplne. A čo mu davate piť ešte okrem UM ? Pretože mojmu zapeká z čaju ..

igabi
21. jan 2019

@viktoriam84 neviem či tá postrašim ale nám takto začínala intolerancia na laktozu. Potom prisli riedke stolice, 25 krát za deň sprtnute v plienky, zelena stolica atd. Skús mu dať coliprev pred kojenim alebo do umelého či nepomoze

malinajahoda
21. jan 2019

@viktoriam84 my sme vyskúšali rôzne kvapky a pili sme Nutrilon. 3 mesiace bolo len samé trápenie a plač. Dali sme mlieko Beba a kvapky Coliprev. Pomohlo. Skus zmeniť kvapky, poprípade mlieko. Bábo neplač len tak pre nič za nič. My sme takisto rôzne kvapky skúšali. Nie každému bábu sadnú tie isté.

igabi
21. jan 2019

@malinajahoda aj my mame bezlaktozovu bebu a zrazu pokojne dieťatko doma

malinajahoda
21. jan 2019

@igabi my sme práveže mali nielen koliky, ale aj reflux. Takže malá pila Beba ar. Ale podla mňa to je jedno ci ar alebo ha, ide o značku. Zrazu sme mali doma vymenené bábo. Ľutujem ze som to nezmenila skôr. Už len keď čítam o Nutrilone, tak mi je zle.

selest
21. jan 2019

@viktoriam84 aj nas bol taky. Musel ho muz obliekat lebo mne sa stale vysmykol co sa kyval. Ked sa v noci budil na kojenie tak sa cely kyval ruky nohy hlava. Akoby mal 220 v sebe. Vacsinou sa ukludnil ked som si ho dala na hrud tvarou k sebe.nevedel sa tak kyvat to ho ukludnilo a zaspal.

marika512
23. jan 2019

My máme podobný problém, ako píšeš. Naš má 6 týždňov a posledné dni je akýsi umrnkany. Len čo zaspí, už sa po pár minútach pučí, šponuje, nadvihuje hlavičku a tým sa hneď zobudí. Malo čo pospi.. Dávame sab simplex. A tiež mame pocit, že by to mohol byť tichý reflux, tak sme kúpili gastrotuss baby.. Lenže ten dávame iba druhý deň a mam pocit, že je to ešte horšie. Zmenila sa mu stolica na akúsi redšiu a vždy sa budí s plačom. Myslíte, že je to moc, dávať mu oboje? Aj na kakanie kvapky aj na reflux? Ja už naozaj nevie... Takýto placlivy nebol ako je teraz.. A ešte aj keď sa mu ta stolica zmenila, či mu to neškodí skôr ako pomáha.. Takže myslím, že máme podobný problém. 😊

igabi
23. jan 2019

@marika512 opäť aj tebe to napíšem, možno už som predpojata ale nám to tiež ťtacalo riedkou stolicou, a postupne to bolo horsie a horsie, skúste navštíviť gastroenteorologa, on povie či je to kolika alebo alergia na bielkovinu kravského mlieka alebo laktozu. Je toho strašne veľa teraz, detičky to mavaju niekedy len dočasne, napr pri pôrode cisárskym rezom, podaním antibiotík, alebo náročným dlhotrvajúcim porodom, alebo to môže byt dedične. U nás teda všetko dokopy. My sme mu skúsili dať bezlaktozove mlieko ale zlaklasom sa lebo zvracala tak som vysadila. Ale upravila sa mu myslím stolica na druhý deň. Alebo až na tretí. Ono ak má niečo z toho, chvíľu trva kým sa vyčistí crievko a potom je klid. A ešte predtým sme skúšali ryžový vývar. V podstate je to na tu riedkou stolicu a zázračne na druhý tretí deň úplne iné dieta. Len sme sme po ryzovom dali um bezlaktozove bolesti sa vrátili ale stolica sa upravila. Proste to je to že sa to musí vycistit

viktoriam84
autor
5. feb 2019

@anve môj msedem týždňov a v perinke zase meta hlavou a puci sa akoby som ho dusila mi príde