Problém s dudlíkom u dvojtýždňovej dcérky

liavan
8. okt 2014

Ahojte dievčatá, mám taký menší priblém, s ktorým si neviem poradiť. Som novopečená mamina, ktorá ma doma krásnu dvojtýždňovú dcérku. Malá sa mi pri zaspávaní naučila na dudku, lenže ešte ju poriadne nevie udržať v pusinke a stále jej vypadáva. Problém je v tom, že vždy keď jej vypadne, začne mrnčať a musím jej ju dať naspäť do pusinky. Nielenže jej to veľmi predlžuje zaspávanie, ale viete si predstaviť aké je to príjemné o štvrtej ráno celú hodinu každých 5 minút vstávať k postielke a podávať malej dudlík. Navyše sa kvôli tomu aj často budí, keď si uvedomí, že jej v puse chýba. Skúšala som jej ju už aj nedať pred spaním, ale to nariekala, až kým som jej ju nedala. Rada by som sa spýtala, ako by ste to riešili vy? Mám to vydržať a naučí sa to časom alebo ako ju od neh odnaučiť?
Ďakujem za každú radu.

trgypadl
8. okt 2014

@liavan skontroluj velkost cumlika,od kolkych mesiacov je urceny.mozno je pre nu velky

domak2
9. okt 2014

@liavan ja som dojcila, tak som to vyriesila tak, ze dcerka spinkala so mnou a namiesto dudky mala prsnik 😉 Ak nedojcis, tak asi len tak ako doteraz 🙂

hrjanka
9. okt 2014

naša malá na tom bola rovnako - tisíckrát za deň aj noc som jej ho podávala. Bez neho nezaspala. Skúšala som jej aj dať miesto cumľa prsník, ale to sa vždy rozrevala ešte viac, pretože ona prsník brala len ako zdroj potravy a nie na uspanie. Treba len vydržať, teraz máme 3 mesiace a už je to super, sama ho v noci po zaspatí vypľuje a ani sa na to nezobudí a spí ďalej. Takže pevné nervy prajem a neboj, upraví sa to časom 😉

wieruska1
9. okt 2014

nedat dudel, vydrzat tri dni a mat pokoj.

dominix
9. okt 2014

nasa mala tiez takto zaspavala s cumlikom, potom ho vyplula, a ked sa nahodou zobudila, hladala ho...skus mozno iny tvar cumlika, ci sa jej lepsie neudrzi 🙂 Sice to islo obcas na nervy, podavat jej ho, ale zase ked ho dostala, ihned zaspala - nepoznali sme nocne nosenie na rukach alebo nespanie 🙂

kofoluska
9. okt 2014

@wieruska1 A vydrzat to ma kto? Mamicka alebo dieta? Ak by xcela mat pokoj,asi by nemala dieta, ale civavu,zeano. To je co za radu toto..... 🙄

@liavan Iny tvar, ina velkost. A casom sa to spravi aj samo. Tiez sme to tak mali so synom. Netrvalo to dlho, na stastie. 🙂 Drzim palec.

wieruska1
9. okt 2014

@kofoluska
a ja mam zasa iny pohlad... babatku dudel netreba, toboz nie ak ho este aj vypluva..... teraz tu mame temu ako babo prinutit dudlovat a o tri roky ako sa ho zbavit.

kofoluska
9. okt 2014

@wieruska1 Neviem, aky prispevok si citala Ty, ale ja citam, ze tomu dietatu VYPADAVA a kym ho nedostane nazad, mrnci az place. Takze tak.

wieruska1
9. okt 2014

@kofoluska to je v pohode ja zas citam ze SA naucilo 🙂 to je o tom pohlade