Problém s uspávaním 9 mesačnej dcérky

adqua
5. jan 2017

Ahojte mamičky. Prosím, poraďte. Mám problém s uspávaním 9-mesačnej dcéry. Nezaspí inak ako na rukách. Keď ju uložím do postieľky, vypína sa do luku, pretáča sa na brucho, chce sa posadiť. Mám u položenú na perinke a hojdám s ňou. Kedysi som ju takto uspala, ale teraz ju tým akurát podráždim a začne plakať a jedovať sa. Už som skúšala aj to, že som ju nechala tak, ale bojím sa ju nechať samu, lebo už sa veľakrát stalo, že si strčila nožičky medzi tyčky na postieľke a bojím sa, že si ublíži. Nechali sme ju aj plakať, ale ja to nevydržím, vždy musím ísť za ňou. Teda aj preto, lebo sa bojím, že si buchne hlavičku o postieľku, alebo že sa jej niečo stane. Od narodenia bola veľmi uplakaná. Prvé mesiace bol masaker. Keď nespala alebo nepapala, tak plakala. Ani v kočíku nechcela byť. Teraz je to už o niečo lepšie, ale stále je taká uplakaná. Cvičili sme aj Vojtovky, ale už sme našťastie prestali. Mala torticollis. Je veľmi živá, stále sa mrví, hýbe, neni chvíľku v pokoji. A takáto je aj keď ju uložím do postieľky. Aj keď sa jej strašne chce spať, nedá sa jej zaspať. Vždy ju musím chytiť na ruky v perinke, aby sa mi lepšie držala, a takto ju uspávam. Nechcem ju na to naučiť, ale obávam sa, že ju inak neuspím. Uvažovala som nad kúpou knihy "Každé dieťa sa vie naučiť spať". Máte s ňou skúsenosti? Čítala som rôzne recenzie, niektoré si to pochvaľujú, iné nie, vraj to škodí na nervovú sústavu. Ale keď ja už neviem, čo mám robiť. Kúpila som aj takú lampičku, čo premieta hviezdičky na plafón a hrá hudbu, ale ani to nepomohlo. A dcérka je taká, že keď spí, musíme chodiť po špičkách. Nič si vtedy neporobím. Prosím, poraďte...

katkakovac
5. jan 2017

Kniha kazde dieta moze dobre spat. Precitat a zaviest do praxe. Vysvetluje zle zaspavacie navyky dietata, preco a ako to riesit. Necitala som cele, ale presla som si podobnym, ked mal syn 8 mesiacov. Za 3 dni zaspaval sam, spi doteraz celu noc od pol 9 do 7. Zaviedla som aj u dcery ked mala 6 mesiacov, spi od 8 do 6+- pol hodina, ale prespi celu noc. Syna ulozim do postielky, dam pusu a idem prec. Zaspi sam do 10 minut. Dcera zatial zaspava na prsku, teraz sa chystam ju ucit zaspavat samu. Zo zdravotnych dovodov som to odlozila na neskor. Je tu aj diskusia a ak chces, napis do IP. Zopar mamickam uz som preposielala cely moj postup pri oboch detoch, nechce sa mi to teraz vsetko pisat. Chce to odhodlanie a pevne nervy, ale vysledok stoji za to.

lanugo
5. jan 2017

Ja mam tri deti a vsetky su ako cez kopirak. Garantujem ti, ze jedine co mozes spravit, je upokojit seba. Zmierit sa s tym, ze tvoja mala je jednoducho z divych vajec a inak to nebude- nesmies to silit. Budete trpiet obe. Vezmi ju do narucia, pobozkaj a povedz jej ze ju lubis a si tu pre nu a pomozes je zaspinkat. A pokracuj v rutine. Raz pride ten zazracny cas a bude spat sama a v klude. Ked si tu knihu kupis, bude ti na nic. Aj tak je cela zalozena na vyplakani. A to som ani ja nikdy nezvladala. Alebo dalsi recept- musi byt proste zla a za tyzden sa to nauci- toto mne odporucila lekarka. Viem, nie toto si potrebovala. Ale maminy kt ti budu radit maju pravdepodobne spave deti. Take co maju deti ako ty vedia, ze tu pomoze len a len cas

natalym
5. jan 2017

@adqua Moje deti boli také. Obe. Jediné čo pomohlo, že spali so mnou. Našťastie manžel v tom čase chodil na týždňovky, takže sa to dalo.

adqua
autor
5. jan 2017

@lanugo Ďakujem veľmi pekne za rady. To si vystihla presne, je ako z divých vajec. Máš úplnú pravdu, musím byť pokojná a trpezlivá. Ale po celom dni som z nej taká unavená, že mi už trpezlivosť dochádza. Myslíš, že ju mám položiť do postieľky a nechať tak? Keď ona sa tam krúti, celá je pokrivená a potom začne plakať. Keď k nej prídem a dám ju naspäť na chrbátik, začne sa jedovať a znova sa pretáča. Takto ona nezaspí aj keby bola neviem ako unavená. Zaspáva tak okolo 9tej, ale to keď je na rukách. Keby som ju nechala tak, tak neviem, neviem, môže to trvať aj dve hodiny.

adqua
autor
5. jan 2017

@natalym Aj o som skúšala, dala som si ju k sebe, ale robí presne to isté. Položím ju na chrbátik vedľa seba a ona sa hneď pretáča a chce sa plaziť, hrať sa, aj keď je neviem ako unavená.Nepomáha ani keď ju hladkám, spievam, proste nič.

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adqua
autor
5. jan 2017

@akronop To by bolo super. Poslala by si mi ju prosím? Ďakujem.

3petka
5. jan 2017

@adqua ahoj ja mam 8 mesacneho sibala a ten isty problem. Ale u nas to trva tak pol hodku. Zaspi so mnou v posteli, akonahle ho

simaaprilova
5. jan 2017

@adqua posledne co ste napisali ze ked si ju date k sebe tak sa pretaca a chce sa hrat...to som si zazila tiez ked sme v 7.mes prechadzali z perinky resp.uspavania na rukach na uspavanie pri mne v posteli.mozno to bude zniet nejak drsne ale ja som vtedy zhasla svetlo, pritulila si ju a ked chcela ujst nedovolila som jej.nasilu som ju drzala pri sebe.prve dva dni trvalo hodinu kym zaspala do vtedy skusala.a dalsie dni sa ten interval skracoval az do cca 10 dni som jej dala dudel a po 5min mojkani zaspala🙂 zaklad je nepovolit.je vecer cas spat tak sa bude spat a nie sa hrat a vymyslat.a jak som zhasla tak vsetko co mohla schmatnut som z jej blizkosti dala prec.ci hracky,aj vankuse vsetko.a nerozpravala som na nu.to bolo len horsie ked som sa jej prihovarala.jednoducho drzat a ignorovat jej vykrucanie.myslou musite byt kludna a mysliet napr na to co bude dalsi den,co budete varit,robit atd.teraz ma dcerka 14 mes.a nezmenilo sa nic ci na dennom alebo na vecernom uspavani.dudel,pomojkat a do 5min spinka🙂

adqua
autor
5. jan 2017

@simaaprilova Díky za radu. To skúsim. Takže ju uspávate v posteli a potom preložíte do postieľky?

nyusika
5. jan 2017

@adqua
noja rada asi nebude patrit k najpolularnejsim, ale ked nema problem so zaspavanim na rukach, tak naci trapit seba aj dieta ?
uspi ju na rukach a mate obe za kratku chvilu svaty pokoj 🙂
teda, pokial ti to neprekaza z dovodu ineho, ako toho, ze sa to nema podla vseobecnych pravidiel.

urcite to nebudes musiet robit do maturity, ked bude babo starsie, budes moct aplikovat nieco ine, pretoze uz sa mu bude dat aj vela veci vysvetlit...

meluela
5. jan 2017

@adqua ta kniha je blbost, zbytocne sa budete trapit. ja som to skusala par dni pri prvom, nastastie ma tu potom od toho odhovorili. On by vydrzal asi celu noc plakat. Tak sme sa radsej trapili dalej, niekedy okolo 1.5 roka som travila uspavanim aj 2 hodiny (ale za to vdacim najmä debilnemu susedovi). Teraz v 6r pekne zaspinka sam, od 3r je vo svojej izbe. Tento mladsi exemplar je este horsi. Chvilkami lepsie, potom zasa horsie. Posledne mesiace je vacsinou hore az do polnoci. Ju keby som nechala v postielke, tak by si otrieskala hlavu o drevene mreze a asi by aj chodili susedia zvonit lebo to nie je ani normalny rev co spusti. Do postielky sa ju neda polozit ani na chvilu cez den, ani do ohradky. Uz asi 4 mesiace nespi vo svojej postielke, iba na velkej posteli. Ale ani tam nechce zaspat, bolo obdobie ked ja som uz o 1-2 v noci chcela spat ale ona nie, to sa akurat zacala stavat, tak sa v tej tme postavila, plakala a isla si buchnut hlavu o stenu. Vzdy na par tyzdnov zavfunguje nejaky trik, tak ako sa mi v poslednom obdobi osvedcilo zaspavanie v manduce na chrbte (objavila som to pri zdobeni vianocneho stromceka lebo sme uz nemohli cakat kym aj ona zaspi). Ale kazda takato "vychytavka" funguje len chvilu. No ale nechceme si zlomit vlastne deti vyplakavanim .... mozno to na niektore funguje menej nasilne, ze staci par krat nechat pomrnkat a spia, ale su deticky ktore maju ine potreby a potrebuju iny pristup

lanugo
5. jan 2017

@adqua aj ja mam 8 mesacnu. A je to to iste ako tvoja. Mali sme dva pokusne cykli v postielke a nic, jasne ze sa vyplakala🙂 My uspavame na rukach a potom do kocika, hojdat aby si nevsimla ze je z ruk, priputat a potom pol hodinu klud. Takto spi 2x denne a v noci je prisata raz na pravo raz na lavo. Ale ja to psychicky zatial zvladam v pohode. Len ma chrbat strasne boli. Ale viem, ze sefka je ona, takze som pokorna🙂)))

samarra
5. jan 2017

🙏
Mam 9-mesacnu, spi aj zaspáva pri mne v posteli. Zaspávanie trvá aj dve hodiny ako bolo popisane vyššie, cucne si a potom len vymysla, sada si,dviha sa na nohy, pretaca, vrti, pradie, krici, mumle si.. Skúšala som rukou pridrzat, no kricala, kym som nepovolila. Aj 20minut niekedy. Viackrat zaspím skôr ako ona a v noci je hore každú hodinu, dve.. Zmierila som sa s tým, ale aj tak mi častokrát pri uspávaní dojdu nervy, prečo nemôže normálne zaspávať a prespat celu noc. Ale podľa slov iných mám treba len vydrzat. Držím palce🍀

simaaprilova
5. jan 2017

@adqua tak tak.ale aj to prekladanie musim odhadnut caa ked tvrdo spi to je u nas asi 30min potom jak zaspi.vtedy mozem robit hocico.potom ma o dalsiu pol hodinu "krizu" ked ma hlada to ju pohladkam a spi do rana.to su tie spankove cykly.prechody medzi plytkym a hlbokym spankom.na nete je toho vela popisaneho o spankovych cykloch.samozrejme ale ked idu zubky sa narusi super spanok na par dni a to sa mojkame celu noc.spinka len ma musi drzat za lico alebo za ruku.ale to zaspavanie je 1000 a 1 od jej vymyslancov.

simaaprilova
5. jan 2017

@samarra nesmu ti dojst nervy.je to o drzku ale ako pises treba vydrzat a hlavne nepovolit.lebo ono to dieta ked po tych 20minutach pustis a hra sa,lozi si,prekruca sa...robi si co chce,tak je na koni.ja som ju nikdy nechcela nechat vyplakat,toto je ta jemnejsia forma ze si ju tulim k sebe a urcujem hranice kedy uz naozaj nie je vhodny cas na hranie.a uz som vtedy rozoznala ktory plac co znamena.a to jak vyvadzala bolo cisto trucujuci rev.drzim palce a pevne nervy nech sa vam to cim skor napravi.

slivka5
5. jan 2017

@adqua ta kniha je anti-materinska blbost. Dieta zaspi akurat od rezignacie, vycerpanosti a nauci sa ze na jeho potreby mama nereaguje... Moja dcera je taka asi od 3 mesiacov, spi cez den len v nosici, vyplakat by som nikdy nenechala. Vecer zaspi aj v posteli. Nespinka ti v kociku? Mate cumlik?

gleny25
5. jan 2017

K tejto knihe sa samotna autorka vyjadrila ze lutuje ze ju napisala

delmondo
5. jan 2017

Dievčatá, ktorým vám deti zaspávaju len pri hojdani a nijako inak, môžem vám odporučiť hacku. Ja som skúšala všetko možné ležať a hladkat, biely šum, spievať, fitloptu, nosič aj šatku, kočík. Nijako inak nebola ochotná zaspať, len na rukách. Lenže môj chrbát to nezvládal. Tak som ešte ako poslednú možnosť vyskúšala zavesnu hojdačku hacku. Odvtedy zaspáva v nej. Viem, že to nie je ideálny spôsob, ale lepšie ako nechať vyrevat.

samarra
6. jan 2017

@delmondo u nas ani hacka nemala uspech🙂

lenuska134
6. jan 2017

Moja skusenost je taka, ze ma mala obdobia ci dni ked potrebuje uspavat na rukach, alebo zaspavat s niekym v izbe a obdobia ked ju dam do postielky a zaspi sama. Uz to neriesim. Teraz si zacala vsimat a mojkat plysove hracky, tak ma dve v postielke a nema pocit, ze je sama.

domca43
8. jan 2017

Mame doma presne take iste "dive vajco" :D o dva dni bude mat 10mesiaco...od narodenia neznasa byt v perinke, doteraz ho nemozem mojkat tak ze ho stlacim pevnejsie k sebe, nenavidel satku, z nosica mi vyskakuje, ked mal 9.mesiacov zacal chodit, s nami v posteli nikdy nespal -NECHCEL- vykrucal sa, pretacal, vzdychal, ochkal a ked som ho nedaj boze nasilu pritisla k sebe od jedu az zcervenal 😀 a potom spustil taky rev , ze konec...ked nevedel stat , podla spominanej knihy sme ho naucili zaspavat samého v postielke, doteraz neprespi celu noc aj ked od pol rok v noci nepapa..proste je zivy a ked si pan baron o 2:20 rano zmysli, ze je vyspaty a chce ist prec zo spalne tak do patricne najavo...kazdy nas upokojuje ze z toho vyrastie...neverim tomu :D este v 18ke budem uspavat na rukach