Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problém s uspávaním jednoročného

13.-18. mesiac dieťaťaBatoľaSpánok detí
janapeterjana
23. máj 2020

Maminy, chcem sa s vami poradiť ohľadom synovho nočného spánku. Či náhodou niečo neprehliadam, či niečo nerobím nesprávne, lebo posledný mesiac sú naše noci katastrofa. Syn má jeden rok. V noci sa budí 5-6x a mám pocit, že je to stále horšie. Keby po nakojení aspoň zaspal, ale on má taký plytký spánok, že po preložení do postieľky sa zvykne zobudiť a aj dve hodiny ho nevieme uspať.

Priblížim, ako to u nás funguje: Stále ho kojím, ale len ráno, večer a v noci. Okrem toho má 5 riadnych jedál. Ich rozloženie je také, že papá o 7h, 10h, 12h, 15h a potom o 17h má nejakú mliečnu kašu. Tej kaše zje fakt veľa, robím to niekedy aj z troch deci vody. O šiestej ho kúpeme, potom ide na cicík, na ňom buď zaspí alebo ho uspíme v nosiči. O siedmej už zvykne spať. A potom začína kolečko budení a nervov.

Cez deň spáva dvakrát, okolo deviatej a potom okolo jednej. Pred finálnym večerným uspatím býva hore asi 5 hodín. Každý mi hovorí, že je hladný a preto sa budí. Lenže on toho cez deň zje fakt veľa, potom tá večerná kaša, cicík... Skúšala som mu k tomu dat aj trochu umelého mlieka, ale zmena žiadna.

janapeterjana
autor
23. máj 2020

@janapeterjana pokračovanie - Ďalšia moja teória je, že sa vždy potrebuje pomojkať. On totiž nevie zaspať sám, vždy ho uspávame na rukách a možno keď sa v noci zobudí, zase potrebuje ručičky alebo cicík. Alebo robím niečo zlé v dennom stravovaní alebo dennom spaní? Ja som už z toho na prášky. Prosím, nepíšte mi, aby spal v noci pri mne a mal cicík vždy k dispo. Toto pre mňa nie je cesta. Chcem, aby spal v svojej postieľke a ja v svojej. Takisto mi nepíšte, že kojené deti sú také. Kojenie je super, s tým súhlasím, ale mňa toto budenie naozaj privádza do šialenstva a potrebujem to riešiť. Fľašu, pohárik, nič nechce. Hm, fakt neviem, čo ešte skúsiť. Vy plakať takisto nechcem.

suezuzu
23. máj 2020

Poradím prečítať túto knihu 😉.

veronika4495
23. máj 2020

náš má 14 mesiacov spánok tiež nič moc, niekedy sa v noci zobudí a len skáče a je hor aj hodinu alebo dve...ale jemu idú zuby nejdú aj tvojmu? Ja ho dávam cez deň spať už len raz a niekedy mi na obed spí len hodinu vstane o jednej ide spať okolo pol 8 a aj tak sa vie budiť asi s tým moc nenarobíš...možno by som skúsila trošku posunúť večeru prípadne nakŕmiť až po kúpaní ale to aj ja mám vtedy nervy lebo vyzerá tak že môžem kúpať znova :D a možno by som teda nedávala tú mliečnu kašu sú také aj krupicové čo sa do vody zarábajú ja dávam klasickú krupicu alebo nejakú normálnu večeru keď je navarené niečo čo by on mohol...nedávaš asi umelé mlieko však? možno by po ňom v noci spal dlhšie ja sa snažím už v noci mu mlieko nedávať väčšinou vydrží aspoň do 4-5hod. ráno...len on satiež mrví ale myslím že je to z tých zubov a hlavne ak ti začína behať je to pre neho niečo nové možno to chce skúšať aj v noci ak sa ti tiež stavia...a určite by som ho nedávala spať k tebe ja som to s mojim robila ale nebol kojený len proste v postielke skákal a tam som si ho držala ale snažím sa to nerobiť a keď tak až o tej štvrtej alebo piatej ráno po mlieku...

smejo111
23. máj 2020

@janapeterjana kukni stranku lepsispanokbabatiek na FB Zuzana Guzmicka spankova poradkyna,odpoved najdes na stranke a robi aj online prednasky.

daganov
23. máj 2020

@janapeterjana podľa mňa má tu večernú kasu veľmi skoro, tvoje mlieko ho už toľko nezasyti. Skús poposuvat troška desiatu, obed po pol hodine, prípadne aj olovrant, aby si tu kasu dostala aspoň na 18,00. Aj ukladať skús o pol hodinu neskôr. Ale nemusia robiť vôbec nič zle, neobvinuj sa, možno je to len obdobie, zuby, po pár mesiacoch bude lepšie. Ešte by som možno tu kasu nahradila normálnou večerou, v jeho veku už môže jesť takmer všetko, samozrejme ochutené len bylinkami a trochou soli.

deedol
23. máj 2020

podla mna ho neuspavaj na prse. moj bol taky, ze potom v noci vyhladaval to, pri com zaspaval... tiez by som posunula vecerne jedlo na neskor a pripadne pridala este jeden chod pocas dna.

nickpick
23. máj 2020

@janapeterjana skusila by som len jeden spanok cez den okolo obeda trebars medzi 11-14:00, ak to nebude fungovat skus posunut vecerne zaspavanie o hodinu az dve....

evinka3007
23. máj 2020

Ja si myslim ze tej kase ma uz tak vecer moc, ked ako spominas spapa aj z 3 dcl vody, nemoze ho boliet brusko? Ja mojmu malemu davam kasicku neskor okolo 19:30 zo 180 ml vody, a pred spanim ako ho ulozim do postielky mu dam uz len cajik a prespinka celu noc, sice nie je kojeny ani nebol ale neviem ci to moze mat nejaky suvis 🤷‍♀️

luba41
23. máj 2020

@janapeterjana 2 spánky a ešte príliš skoro ide spať..takisto každý mesiac može byt spanok iný..vekom získava stále viac podnetov, preto sa budí a potrebuje na uspanie pomoc matky..a to prekladanie do postielky- on si vyžaduje tvoju prítomnost, preto to neustále budenie..prečo nechceš spoločné spanie - max. výhoda - ponukneš prsník na uspanie ešte kým v noci precitne v polospánku /nemusíš vstávat, dvíhat z postielky a neviem čo/ takže sa nezobudí a nevyvádza a ty nemáš potom kopu nervov, lebo nevie zase zaspat..

malicka_mysicka
23. máj 2020

@janapeterjana ahoj, ja mam tiez rocne babatko, ja si myslim ze rocne babatko v noci nie je hladne ale zvyknute dudlovat, skus ho uspavat bez didusky, u nas funguje hladkanie alebo spievanie. Tej kase zje fakt strasne vela, ani ja dospela by som nebola hladna.

leniel
23. máj 2020

Prešli sme si podobným obdobím, ale skôr. U nás to naozaj vyriešil spoločný spánok, dcérka ma proste potrebuje cítiť, odkedy spí so mnou, spíme obe lepšie a nebudí sa na mliečko toľko. Ale chápem tvoje nastavenie, tiež som sa tomu neskutočne dlhé mesiace bránila... mňa ešte napadla jedna vec - máš ešte maličké dieťatko, síce papkoša, ale toho mliečka cez deň má podľa mňa málo...vie, že v noci ho dostane neobmedzene, tak to využíva a pýta si. Mne osobne pomohlo, keď som začala cez deň dojčiť viac, v noci to potom nepotrebuje malá doháňať... a tiež odporúčam tú knižku vyššie zmienenú 😉

jancika275
24. máj 2020

@janapeterjana ja mam tiež rocneho syna a spáva tiez dvakrat za deň a večer chodi spat o siedmej, max o ôsmej ked cez den dlhie spal. Veceru by som posunula trosku neskor. V noci hladny byt nemoze, budi sa zo zvyku. U nas pomohlo, ze s nim spal muz tri noci a odvtedy mlieko v noci nepije az rano. Ale dôležité je uspat dieta v postielke ze budes pri nom lezat, lebo ked ho uspis kojenim, on ked sa v noci preberie, tak ziada taku istu situaciu aku pri uspavani.

jancika275
24. máj 2020

@janapeterjana naucit dieta zaspat v postielke chce trpezlivost a da sa to aj bez placu, ale zas ked minútku dve poplace, tiez sa nic nestane, uloz dieta do postielky, daj mu plysaka, lahni si vedla neho, drz mu ruku a on si zvykne.

janapeterjana
autor
24. máj 2020

@suezuzu vďaka za tip, uvidím, či sa k tomu v blizkej dobe dostanem, lebo čítam už dosť málo pri malom.

janapeterjana
autor
24. máj 2020

@daganov skúsim to poposuvat, to je fajn nápad. A ak nie kašu, čo iné mu dat na večeru? Akože niečo ako na obed, mäso, zeleninu a tak? Myslela som si, že kaša je lepšie riešenie..

janapeterjana
autor
24. máj 2020

@deedol ja ho uspavam raz na prsníku, raz na rukách, sam sa absolútne nevie uložiť... Len plače a plače, až z toho kašle, chytá zúrivosť, hrôza.

janapeterjana
autor
24. máj 2020

@luba41 áno, rozumiem výhodám, keď je dieťa pri matke. Ale ja chcem aspoň tých pár hodín byť sama v posteli, rozvaliť sa a tak.

ladyvi
24. máj 2020

Kojeny - budi sa uz zo zlozvyku, chce si cucnut.
Prekladate ho- cize zaspi na rukach, zobudi sa na inom mieste, to ho rozrusi, preberie sa.

Mam to iste, s oboma detmi ten isty scenar.
Bud to prijmes ako fakt, a vydrzis. Alebo odstavis od kojenia a prestanes prekladat. Na prekladanie este nema rozumcek, starsie deti v pohode prelozis, ale tie do 2 rokov, to je riesenie na 1-2hodiny.
Mnohe sa tu do mna asi obuju, ze neprestat kojit, ano je to riesenie, ale potom sa zmierit s castym budenim. U mna bol zlom, ked v noci vstala asi 10x a povedala som si v roku a pol, ze stacilo. Na druhy den prespala celu noc a nahoda to urcite nebola.
Moje deti spali so mnou, ja som nevedela zotrvat v tom prekladani do postielky v noci.

janapeterjana
autor
24. máj 2020

@jancika275 už som sa veľakrát snažila uspať ho bez rúk a bez cicíka.. Ale proste vždy to skončí fiaskom. Dala som si ho k sebe do postele, spievala mu, čítala z knižky, tľapkala po ritke a podobne. Lenže on aj keď je neviem ako unavený, že už ťahá aj 5 hodín hore, tak sa proste nevie uložiť. On stále lozi po posteli, postaví sa k čelu postele, kuká na mňa a úplne chytí druhý dych.. Aj keď si šúcha oči, proste on je furt v pohybe a nehrozí, že si ľahne. Keď si ho dám k sebe, tvárim sa ze spím a snažím sa aby lezal, začne pišťať, nepáči sa mu to a už je zase v pohybe. Potom zacne plakat, najprv trochu, potom viac, keď sa ho snažím skludnit, dať ľahnúť, to ho ešte viac hecuje, až nakoniec plače tak, že už nechce nič, úplná zúrivosť ho chytá, už reve totálne a nevie co so sebou. Ja proste potom neviem, čo s ním. Keď som ho raz v takom amoku zobrala a dala do nosiča, do dvoch minút spal. Čiže to je vyslovene, že si vyžaduje tie ruky, ten spôsob uspavania. A mňa môže sibnut. Lebo jeho rev sa stále stupňuje, potom z toho začne kašľať, cely je červený, zúrivý, no proste je v tom veľmi vytrvalý a za takýchto podmienok si neviem predstaviť, že padne a zaspí..

evinka3007
24. máj 2020

@janapeterjana u mna to bolo tak ze som maleho uspala a ked uz zaspinkal na mne som ho prelozila do postielky a spinkal sam, prestala som s nim spavat v izbe lebo sme sa vzajomne budili, uz to neskutocne zlepsilo jeho spanok, potom som ho zacala davat do postielky aby zaspinkal sam, ulozila ho, dala cajik, dala pusku, pohladkala, zakryla...ale ked plakal uz som ho z postielky nebrala vzdy som prisla k nemu a dokolecka, pusa a pohladkala, ale z izby som odisla...trvalo to chvilku kym si zvykol na to ze akonahle ho dam do postielky ide spinkat, niekedy vymysla, hra sa, prevaluje a potom si lahne a zaspinka, ono nemam srdce nechat ho plakat ale zas viem rozlisit kedy je to plac ze len skusa, a kedy je to plac ze sa buchne o postielku alebo ho nieco boli...

daganov
24. máj 2020

@janapeterjana ja som dávala na večeru čokoľvek, čo som mala navarené, môj kašu veľmi nemusel v tom veku.

krpcurik
24. máj 2020

Ja som tiez uspavala maleho na prse, teda stale uspavam, lebo presne ako u vas, v posteli sa len zvykol vrtit, jasit sa, velakrat mi z nej aj utiekol...a tak isto aj na rukach bol uspavany, byvalo to tak na striedacku a kedze otca odmietal, aj na rukach som ho uspavala vzdy len ja, jemu obcas zaspal v nosici....a toto vsetko sa zacalo postupne menit az teraz nedavno, teraz ma 19 mesiacov, najprv sa nacucka mliecka a potom sa ku mne otoci chrbatikom a pritiahne si moju ruku, aby som ho drzala...a bud zaspi alebo ked nie, tak sa este raz ku mne otoci, zas si trosku cucne a zase sa otoci odo mna prec a zaspi...cize ono to samovolne prislo...aj tie noci boli u nas divoke, parkrat sa stalo, ze som napocitala, ze bol 16-17krat hore, mala som obcas z toho riadne depky...ale aj toto sa uz zacalo tak nejako u nas ustalovat na 2-3 nocne zobudenia, co uz vidim ako uspech 😊 u nas teda pomohol len cas...nebola som ochotna ho nechat vyplakat ani nekontrolovane ani kontrolovane ani nijako

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre