Problém so spánkom mesačnej dcérky

monika093
18. apr 2016

Ahojte, mám taký problém s dcérkou nechce mi poriadne spávať a stále mi pripadá hladná má len mesiac... A aj keď zaspí tak len na chvíľku... po pravde už to moc nezvládam ... prosím poraďte

monicm
18. apr 2016

@monika093 Nespí to vôbec, resp. stále spí málo, po trochách? Prečo máš pocit, že je stále hladná?

miku1
18. apr 2016

@monika093 Ak ju kojíš, nemusí byť hladná, možno chce len prsník...Čo sa týka spánku, moja staršia spávala 30 minút - na minútu presne sa vždy po 30 minútach zobudila. Synovec spával 20 minút....Trvalo to nejaký týždeň, ale potom to prešlo. Jedine vonku v kočiari vydržala spať aj 3 hodiny...napochodovala som sa s ňou vonku až až.

pribinak
18. apr 2016

kolko ma pocikanych a pokakanych plienok? Hladne dieta ma vodnatu, zelenú a zapáchajúcu stolicu

To, ze malo spinka vobec nemusi byt hladom

nicolle21
18. apr 2016

Nas maly spaval ako babo polhodinky.. Viac ani panovi, citala som taku studiu,ze u babatiek prebiehaju polhodinove spankove cykly, ktore sa predlzuju cim dlhsie spi,kazdopadnepotej prvej odspatej polhodine sa konci spankovy cyklus a zacina dalsi a babo este nevie prespat ten prechod, vtedy je spanok plytky,akykolvek zvuk ho zobudi..casom sa to zacne predlzovat, u nas takokolo toho 10.mes zacal spavat cez den dlhsie..
Cez den vyskusaj dat spat do satky, tulenie s mamou ju upokoji a pospi, uspech bude aj spanie po polhodkach viac x za den
S tym hladom som to nepochopila.. Co papa? A kolko?

monika093
autor
18. apr 2016

@monicm lebo stále chce ťahať a dudel nechce :/

monika093
autor
18. apr 2016

@pribinak stolicu má žltozelenú doktorka povedala že je stolica v poriadku tak neviem :/

monika093
autor
18. apr 2016

@nicolle21 No s tým hladom som to myslela tak, že stále by chcela ťahať a otvára stále pusinku ako keď je hladná

pribinak
18. apr 2016

@monika093 ona chce cítiť teba, tvoje teplo a vôňu
Skus šatku

monika093
autor
18. apr 2016

@monika093 papá každé 3 hodiny 100 ml

monika093
autor
18. apr 2016

@pribinak ďakujem za radu veru vyskúšam

monicm
18. apr 2016

@monika093 Aj moji chceli stále ťahať, museli mať cumeľ v puse, dúfala, že to zvládneme aj bez neho, ale inak by boli na mne nacucnutý stále. Mali proste silný sací refex, či čo mi to hovorila doktorka 😀 Skús nejaký nosič, šatku, možno bude pokojnešia. A ako dlho ti papá?

monika093
autor
18. apr 2016

@monicm ako kedy niekedy to spapá do 10 minút inokedy to trvá dlhšie

pribinak
18. apr 2016

Ak je na UM, tak skus spravit 120, miesto 100

monicm
18. apr 2016

@monika093 10 minút mi na mesačné bábo príde dosť málo, ale tak zas, keď nechce, tak nechce. Dávaš jej ťahať z oboch prsníkov, či len z jedného?

Teraz som pochopila, že ju asi nekojíš, ale dávaš UM, tak jej skús zvýšiť dávky, len po troške po 10 ml a uvidíš

monika093
autor
18. apr 2016

@monicm no už sme žial na umelom kedže som nemala dostatok mlieka :/

monika093
autor
18. apr 2016

@monicm no skúsim lebo ešte pred týždňom mi krásne spinkala každé 3 hodiny

monicm
18. apr 2016

@monika093 hej, som pochopila, keď som si ešte raz prečítala tvoju odpoveď, potom som sa aj opravila, že jej skús zvýšiť trošku dávky, nie veľa možno tak o 10 ml a uvidíš ako zareaguje, potom môžeš skúsiť zas pridať 10 ml. Samozrejme niekde musí byť koniec, ale teda neviem, ako je to u detí na UM.

monicm
18. apr 2016

@monika093 Inak, okolo 6 týždňov býva tzv. rastový špurt, kedy deti vedia viac podrásť či pribrať, občas bývajú vtedy hladnejšie, možno je práve v tej fáze. 🙂

monika093
autor
18. apr 2016

Ďakujem, vám všetkým za rady

gveronika
18. apr 2016

@monika093
Moja dcéra ták isto od narodenia nechce spávať zaspi nachvíľku a malo čo spí už ma 7 Mesiacov cez deň nič nespi a v noci už trošku lepšie tiež neviem čo mám robit

monika093
autor
18. apr 2016

@gveronika tuším údel rodičov ako vidím :/ ostáva len asi veriť že sa to zlepší

nicolle21
18. apr 2016

No tak to sa ti asi nezda a hladna je.. Daj jej poriadne najest a neriad sa az tak striktne hodinkami a tabulkou na mlieku, zarob viac, uvidis kolko ti vypije a ked aj vylejes 10-20ml, ale budes si ista, ze je najedena 😉
No a najlepsie lahnut si s nou, nech ta citi

lili007
19. apr 2016

Napadlo ma či ju netrápi mliečko, ktoré pije...(neviem ako dlho už máte túto značku).
Prípadne môže mať reflux a ten ju ruší...negrcká?
Alebo môže začínať už pomaly aj kolika, pred spaním treba pocviciť nožičkami nech si bábo poprdká🙂
Možno však naozaj len túži po spoočnosti🙂

evicaveverica
19. apr 2016

My sme to mali podobne, pomohol nosic v ktorom vzdy zarucene zaspala.. Alebo zaspala pricucnuta namne, tak som si aj ja pospala. Dnes ma mala 4,5 mesiaca a v nosici mi uz nespava lebo vonku je na co kukat... Lenze ja ju neviem uspat ze nijak nikde len namne s tym ze musim s nou nadalej spat. By sa mi hodila daka rada... Lebo ma strasne lahke a kratke spanky (cca30-45minut cez den v niekolkych cykloch)

monika093
autor
19. apr 2016

@lili007 zo zaciatku sme mali francuzke mlieko len strasne grckala tak sme kupili francuzke premium a od vtedy uz negrckala

sardinka335
19. apr 2016

@monika093 niktore deti maju ten saci reflex taky ,,silnejší,, prosto cucali by často, nonstop. Na dudel treba ,,naučiť,, ako tento nazor sa mnohým nepači, ale u mna to bolo tak. ja som si kupila v DMke ten dudlik pre novorodencov uplne malinky a ponukala som kym ,,chytila,, to trvalo aj 14 dni nešlo to automaticky. Proste ked plakala tak ju utišilo len sanie...samozrejme mala som v naruči, ale ako nahle som k tomu pridala cumlik tak sa upokojila. Tie spanky sa budu ešte menit - je malička.
Odučania sa nebojim..odučilo sa prve dieta oduči sa aj tretie..(druhe dudlik nemalo)