Problémové uspávanie trojmesačnej dcérky

babzy
7. dec 2014

Zdravim Mamicky, 🙂 prsosim o radu a vase skusenosti. Uz som zufala. Citam na fore, ze je problem babatko uspat avsak ja mam trosku iny problem s mojou 3 mesacnou dcerkou. Uspavame v satke alebo nosici. Tam bez problemov zaspi ale ked ju chceme prelozit do kocika ci postielky cca po 20 min tak sa hned po 2-3 min zobudi a nechce spat. Avsak ked ju neprekladame tak nam v satke vydrzi spat aj hodinku. Co sa nezda ako problem. Kedze sme mali reflux tak sme ju tam nosili a pomahali jej. Teraz ked sa to stratilo zaspi len v satke a je to velmi velka zataz na moj chrbat. Uz som s toho zufala, snazila som sa zmenit taktiku pomaly, ale je to len plac a plac. Zaspi len na nas. Kazdy den uspavat v satke to je bolest mojich krizov a chrbta. ☹ ☹ ☹ Prosim o vase skusenosti s podobnym problemom ak sa s tym niekto stretol alebo ak je nejaky sikovny napad. Budem vdacna.

jakubik
7. dec 2014

No nepotešim ťa, pri takom malom bábätku je potrebné urobiť všetko preto aby sa vyspalo, pretože vies ako to je, čím menej spí tým menej spí 🙂 ak je potrebné hombať tak hombať, ja som tak malú hombala do 6 mesiacov, každú hodinu a pol na fit lopte, pretože mala ešte od 2 mesiacov dojčenský štrajk a inač sa nenakojila ani fľašu nevedela chytiť a nevie doteraz, má rok. Viem je to náročné, ale neboj, treba sa usmiať a tešiť sa z malej, alebo uspávať v kočiari, von, na balkóne atď. Máloktoré dieťatka spia dobre v postieľke, myslím takéto maličké

jankaovecka
7. dec 2014

hlavu hore 🙂 malicka vyrastie ako z vody a najde si spaci rezim ani sa nenazdas. To co ty opisujes dobre poznam. Moj maly ked bol taky malinky tiez nevedel spavat, vlastne on bol sustavne skoro hore, spal jedine ked som ho nosila v satke alebo ked bol na prsniku. Akonahle som ho odpojila uz spiaceho od mliecka, hned sa zobudil a mohla som ho znova uspavat. Aj v satke, ked som ho isla dat dole sa zobudil.. Nuz asi musis vydrzat a najst sposob ako babo uspat a seba tiez 😉 neexistuje ziadne univerzalne riesenie. Zrejme mnoho mamiciek preziva podobnu situaciu ako ty. A v satke som ho nosila do jeho 11kg, aj dalej by som ho, ale bolo leto a horko.. ked bol taky malinky ako 3mes, tak aj 3hodiny denne, zvyknes si 😎

siska53
7. dec 2014

@babzy eelmi dlho,viac ako 3m.sme uspavali tiez tak..dokonca skoro 20-21m.zaspavala na prsniku a boli vecery,ked na nom nezaspala ani nijak inak,len na rukach. Som mala,mam zle tvarovanu chrbticu,tak si to odniesla a teraz mam za sebou aj rehabky a od jej roka chodievam cvicit aspon raz do tyzdna(ked sa da) a raz za cas masaz.
Kym bola v nosici,tak som ju prekladala nechajuc ju v nom,lebo by sa zobudila tiez...
Ono to prejde,ale tebe radim,ak mozes,chod cvicit a aj masaz si dopraj. Ja som dlho nemohla cvicit,lebo najskor som bola po sekcii a 7m.po sekcii zas po operacii zlcnika a pruhu.

hrjanka
7. dec 2014

u nás to bolo donedávna to isté, celý deň sa malá nosila len v nosiči, alebo v šatke, a zo dva mesiace nám aj na noc zaspávala v nosiči, alebo na rukách. Mám chorú chrbticu aj kĺby, takže som si to "vyžrala" a poriadne. No keď mala cca 4 mesiace, tak sa sama rozhodla, že bude na noc zaspávať v posteli - samozrejme s nami, sama nezaspí. A keď mala čosi cez 5 mesiacov, tak aj cez deň začala zaspávať na posteli, sama zistila, že je to tak pre ňu pohodlnejšie. Takže asi fakt treba len vydržať, akokoľvek kruto to znie, a dúfať, že tvoje bábo samo príde čím skôr na to, že na posteli, alebo v kočíku, je to preň pohodlnejšie.

oladuna
7. dec 2014

@babzy bohuzial ani ja ta nepotesim.hovori sa ze ako si ustelies tak budes spat. Tvoja dcerka je zvyknuta na kolisanie v satke alebo v nosici.ja viem ze ju nechces pocut zbytocne plakat ale kedze ste ju uz od narodenia nedavali do postielky tak si odvykla od rovneho povrchu (aj od kocika). Myslim ze by ste ju mali zacat odvykat od satky lebo spat na rovnom povrchu je pre dieta velmi dolezite lebo sa im narovnava chrbtica.to nosenie ti samej neprospieva na tvoju chrbticu. Viem ake to je, lebo ja mam 11 mesacne dvojicky.my sme sice hned naucili na postielku ale aj tak ich do tych 5-6 mesiacov trebalo drzat pri krmeni takze ja som si svoje tiez vytrpela.musis byt silna a byt pripravena na jej plac ak sa jej v postielke spat nebude pacit ale mozno namiesto toho kocik bude lepsi lebo mozete ju kocikovat hore dole po byte ak nejdete von.

ushuaia
7. dec 2014

@oladuna @babzysuhlasim s oladuna...ja som rodila akutnou sekciou, vobec si neviem predstavit nosenie, ci hompalanie na fit lopte...prve 3 mesiace boli tazke aj pre mna, a zijeme skoro 5000km od domova...dcerka najskor spavala somnou v posteli...cca po 3 tyzdnoch sa nastahoval aj tato k nam do izby kedze nechcel byt sam v spalni, mala isla do postielky, nasa postel je neskutocne mala... 🙂 , bocnicu som dala dole a bolo vybavene. Od 6 mesiaca spi sama v izbicke, nemame ziadne problemy ani so zaspavanim, ako cez den tak aj v noci...drzim palceky...plac prejde, neboj sa ona si zvykne...

babzy
autor
8. dec 2014

Dakujem Vam Miminky za Vase odpovede. Je to to moje prve dietatko a uz som si myslela ze nemam nad tym ziadnu kontrolu a nezvladam situaciu. Som rada ze je to takto. Pomaly budeme ucit na postielku - susedia budu musiet trosku vydrzat 🙂 Tiez som po sekciii a neprospieva mi to.....a ani na chrbat. Dufam ze dceraka a ja najdeme spolocnu harmoniu a cestu. Dakujem a prajem vela radosti s Vasimi ratolestami

jakubik
8. dec 2014

@babzy prosím ťa babzy, nenechávaj ju vyplakávať za cenu postieľky, ja som urobila takú chybu pri synovi, síce len chvílku a doteraz si to vyčítam a pomohlo to len k tomu, že bol na mna naviazaný ešte viac a doteraz je to tak, lebo je to veľmi citlivý chlapček a to má o týždeň 6 rokov, ak by sa dal vrátiť čas, vykašľala by som sa na kadejaké knihy a rady od každého a dala na materský inštinkt, ktorý mi kázal čo najviac byť sním aj keď spolu v posteli, tie roky neskutočne preleteli

babzy
autor
8. dec 2014

@jakubik postielka a plac urcite nie. Dakujem som za taky isty nazor ze vyplakat nie. Budeme pomaly skusat postielku a ked nepojde znova na ruky a znova do postielky. Je to moje vysnivane dietatko a nedokazala by som ju nechat plakat len tak, naschval...

piskotka3008
8. dec 2014

My zazivame dost podobnu situaciu uz tri mesiace. Jedine, co sa mi podarilo je, ze v noci spime kazdy na svojom matraci-partner sa odstahoval do vedlajsej izby, aby sme sa kazdy aspon trochu vyspali. Ale cez den to isti moje narucie a prsnik. Kocik nefunguje, postielka je len nutny izbovy inventar a vcera sme sa vracali z naseho prveho vyletu (700km) autom...tak mozem s istotou povedat, ze autosedacka kebyze nebola povinna, uz tam tiez nie je. Zamrzi to, hlavne kvoli bezpecnosti dietata, ale upenlivy plac plnych 8hodin nevydrzi nikto(ja ani 2 minuty, hned mi ho je luto 🙂 no a v noci kojim kazdu 1-1,5h, nad ranom kazdu pol hodku.

Je fakt az na zasmiatie, naco vsetko si vie clovek zvyknut. Pred porodom, kebyze mi niekto povedal, co ma caka, asi mu poklopem po cele 🙂
I tak ma to neodradilo od tuzby mat este jedno mimi...ale tento prdola musi trochu podrast!