Problémové zaspávanie 20 mesačného syna

lucibaba
12. apr 2020

Zúfalo prosím o radu.Mam 20 mes.syna a už od narodenia máme problém so spaním.Nezaspi mi inak ako na rukách,čo má už hnevá a vyčerpáva.Hlavne cez deň vymýšľa a vzpiera sa spánku.Uspavam ho na rukách,no on sa mi hádže,kope ma,bije a o minútu na to pekne spi.Ide ma poraziť,že hoci je unaveny odmieta spať.Vecer tiež uspavanie na rukách,no už nezvykne kopať.Co mám urobiť,aby zaspával sám?už je veľký a ťažký a moje nervy zničené😋skúšala som si s ním aj ľahnúť,no len sa hádže, skáče,nezaberá ani hladkanie nič.

zuzana_ilkova
12. apr 2020

Ahoj nemam s tym ziadne skusenosti moj maly ma este len 3mesiace ale tiez zaspava na rukach a je to makacka...neskusala si mu citat? Nech si pred spinkanim sam vyberie rozpravku lahnite spolu a citaj mu...mojmu malemu pomaha ked spievam v buducnosti to chcem riesit citam rozpravky pred spanim...

lucibaba
autor
12. apr 2020

@zuzana_ilkova skusala som,nič nepomáha.lezala som s ním,cez deň absolútne pri mne nezaspí,večer po pol hodine,hodine.

zuzana_ilkova
12. apr 2020

@lucibaba a keby ho skusil vecer uspavat partner? U nas aj to niekedy zabera ...obcas potrebuje maly zmenu a skor zaspi menej sa rozculuje

proximaa
12. apr 2020

@lucibaba Ahoj, náš malý zaspával len v nosiči, inak nevedel. Začali sme robiť to, že sme ho uložili do postele na niekoľko minút (podľa toho, koľko vydržal bez veľkého plaču) a potom sme ho vybrali a uspali v nosiči. Po nejakom čase (neviem presne) zaspal prvýkrát sám. Potom zase dva-tri týždne nič, neskôr sa občas stalo, že zaspal sám a potom sa to naučil. Skús to takto, možno to pomôže. Ak už je nahnevaný, keď ho uspávaš, skús to skôr, možno je už príliš unavený a preto tak vyvádza.

lucibaba
autor
12. apr 2020

@proximaa tak to môžem skúsiť,ďakujem.len neviem,či to bude fungovať cez deň.on cez deň,ma asi v hlave veľa veci,čo chce robiť a radšej nebude spat

proximaa
12. apr 2020

@lucibaba nikdy nevieš, náš najprv začal sám zaspávať cez deň, to asi aj dva týždne, potom k tomu pridal aj večerné zaspávanie. Keď bude iba trochu mrnkať, skús prísť, trochu ho upokojiť a zase odísť, pri väčšom plači už radšej na ruky. My sme už tiež mali nervy na dranc niekedy 🙂 hlavne sa kvôli tomu nestresuj , podarí sa to ;)