Problémové zaspávanie trojročného syna bez cumlíka

1. máj 2021

Ahojte. 3 ročnému synovi som zrušila dudku asi pred týždňom, rozkusal si ju a tak ju sám pekne zahodil a novú nemáme. Prvú noc plakal asi minútu,inak nič večer krásne zaspí, iba sa na ňu vždy spýta. No odkedy ju nemá, nespal ani raz cez obed. S ňou si vie potiahnuť aj tri hodky cez deň, má ju iba pri zaspávani,pocas spánku nie. Unaveny je ako slak, ziva, oči zmoli, no nezaspi. Neplace za dudou ale nedokáže sa skludnit. Nohami rukami kope,pretaca sa, skruca, jednoducho je nepokojný. Už som nachystana ju zajtra ísť kúpiť, je mi ľúto ho nechať tak keď vidím že spánok cez deň ešte potrebuje. No nerada by som si situáciu so spánkom ešte viac skomplikovala.kupili ste?

tramtada31
1. máj 2021

U nás bol rovnaký scenar. Od toho dňa mi dcéra poobede nespala a denne spi len 10 hodín. Príde mi to hrozne malo na 3rocnu. Cumel sme jej zobrali, lebo mali stari rodičia poznamky, že sa jej robi predkus.

amelie2017
2. máj 2021

Urcite uz nedavaj cumel. Nasej sme zrusili, ked mala presne 3 roky a ano, uz sa jej zacinal deformovat chrup, aj ked ho mala len na spanie. K tomu spanku, nasa musela prestat na obed spavat kvoli inej veci, prvy mesiac bol narocny, ale potom si zvykla a spava nejakych 10-12 hod.

rajc1nka
2. máj 2021

Ja by som cumel uz nedavala. Vazne je to velke dieta, nebude mat cumel vecne. Moj maly nemal cumel vobec, ale ma 2 roky aj 10 mesiacov, cize cca podobny vek a napr od 2 rokov uz ma problem s obednym spankom, je to boj ho ulozit tak som sa s tym uz zmierila, od 2,5 roka spi cez den iba obcas, ale ked spi, tak spi 3 hodiny. Ale odrazi sa to na vecernom spanku, ked nespi na obed, tak mi chodi spat medzi 19:00-20:00, ked spi na obed tak medzi 21:00-22:00. Rano sa budi cca o 6:30 a funguje tak normalne. Vsak ked je unaveny, tak zaspi na obed aj bez cumla (teda aspon si to tak predstavujem). Ja som sa tak strasne bala zrusit kojenie (v 19 mesiacoch) ale to napr az tak neocplyvnilo zaspavanie. Tak ak za cumlom neplace, len sa to odraza na obednom spanku, tak mu ho uz nedavaj (moj nazor).

mone8
2. máj 2021

Tiez by som uz cumel nekupovala. Mam syna, ktory ma 2 roky a 5mesiacov.S poobednym spankom mal uz minuly rok v lete problem. Cumel mal tiez len na spanok, poobede a vecer. Zrusila som mu ho vo februari. Pekne si zvykol, mozno to bude aj tym, ze ma "mojkacika". Toho mu neberieme. Inak poznam deti, ktore od dovrseni 2.veku nespia poobede a rodicia uz to ani neskusaju.

euie
2. máj 2021

Tiez sme zrusili cumel asi ked mal maly 2r necele, uz sa mu zubky posuvali a mal "otvoreny skus". Som rada ze si to priatelka moja vsimla, takze dudlik siel po tyzdni postupneho strihania spicky do kosa. Nastastie zubky sa vyrovnali, ale odvtedy veru nespava, skusala som vsetko. Obcas u nas zabralo kocikovanie, ale to uz musel byt uplne zniceny. U nas bol ale problem zaspat aj s cumlom od roka.

luccija
2. máj 2021

Nie, už cumel nekupuj.V 3 r to bol najvyšší čas mu ho vziať.Cumlom sa deformuje podnebie.Skus ho doobeda viac unaviť vziať na dlho von.Moja dcéra spávala skoro 3 hod a zo dňa na deň v tomto veku prestala.Spat by mal cca 12 hodín v noci,,ale je to individuálne.Verim, že mu chýba cumel, ale nevracaj mu ho

maciatkolulu
2. máj 2021

Ja ti napíšem zase, že kľudne kúp, moja najstaršia mala jedna cumel, má 23 a nemá žiaden oredkus, dokonca ma najkrajšie zuby z celej rodiny, dudlik mala presne do vládnutia prvého mliečneho zubu, ešte teraz vidím, ako ho ešte podudlala a podala mi ho. Mala ho iba na spania, skludnenie keď bola chorá a tak. Spávala poobede s mladsou krásne až do tých 6 rokov. Ja som nikdy ani ako mladá mama a ani staršia mama, nepocovala, čo sa má a co nie. Videla som, že zuby sú ôk, dieťa je ôk, ja som ôk, tak som robila to, čo nás robilo spokojných. Malého som kojila do výše troch rokov 😉dudel žiadny. Ale naopak poznám, decká, čo dudel ani nevideli a zuby, čistá katastrofa. Ak máte byť spokojnejší s dudlikom, choďte kúpiť a hotovo.

amelie2017
2. máj 2021

@maciatkolulu aj my sme si mysleli, ze ma krasne zubky, kym nam zubar neukazal, ze uz sa jej pri skuse takmer nedotykaju. Ale je to individualne, netrvdim, ze sa musi zdeformovat kazdemu dietatu.

sonicka19983
2. máj 2021

Za mňa určite kúpte ak vám ešte veľmi záleží aby poobede spal...je to ako keby vám zobrali vankúš alebo začali púšťať rádio...raz bohužiaľ si zvykol, tak si odvykne keď príde čas...ka som dcérke zobrala v 2 rokoch a odvtedy to isté, noc ako tak ok ale denný spánok kríž...keby som mohla tak to rozhodnutie vziať dudel by som posunula min.do nástupu do škôlky...synovi nechám dudel kým bude treba....aj cez deň aj v noci...zuby sa dajú kedykoľvek upraviť strojčekom...aj.ja som nosila a žijem...

maciatkolulu
2. máj 2021

@amelie2017 dcéra má 23,mala problem,skoro jej vyrazila kamarátka predný zub, v 15tich,museli ťahať nerv atď, chodila k celustnemu Dr. Zuby ma dokonalý. Naooak mladšia, co cumel nemala ani sekundu, strojček vyše roka, trhanie zubov, náprava nie a neviem co a s biednym výsledkom. Takže dudliky by som až tak nevynila, samozrejme keď netreba je super, ale pokiaľ by to mala uľahčiť život mamy a dieťaťu, nebála. By som sa, dcéra, si pamätám, mala taký chicco čelo kauckovy, či celosilikonovy, skaredy😂, jeden z nich bol určený pre väčšie deti

janulik2008
2. máj 2021

Keby si skúsila kúpiť ale MAM cumlík 🙂

janulik2008
2. máj 2021

Takýto 🙂

elizabet173
2. máj 2021

k cumľu sa už nevracaj, nechala si mu ho pridlho, keby ste ho zrušili v roku, roku aj pol, nemal by naň takú závislosť. Poobede si k nemu ľahni, rozprávaj mu rozprávku, hladkaj ho, aj keď nezaspí, aspoň si oddýchne. Podľa mňa to chce len čas, týždeň je krátka doba. Ak sa vrátiš k cumľu, odúčanie bude oveľa horšie a v jeho veku ho už nepotrebuje.

elizabet173
2. máj 2021

@janulik2008 a na čo?

bluka2
2. máj 2021

Určite nájdeš nejaký iný spôsob, ako ho na obed ukľudniť a uspať. Možno spievať, chytiť si autíčko do ruky a to uspať alebo hocičo vyskusaj. My sme si chodili ľahnúť spolu, držala som ju a hľadkala. Skončili sme s tým keď mala 2,5 roka a bolo to trochu trápenie ako u vás, ale išlo to potom. Ďalšiemu dieťaťu som už cumel nedala nikdy a bolo to 1000x lepšie. Ja by som určite nedávala.

janulik2008
2. máj 2021

@elizabet173 je to každého vec či dá alebo nedá nazad cumlík ak nie nič tým nepokazí 🙂

euie
2. máj 2021

@amelie2017 takze ani vy ste to nevideli? Ono nieco na tom bude, ze pod lampou je najvacsia tma. A tym, ze tie deticky vidime kazdy den, tak plynula zmena nie je casto zjavna.. tiez som zostala v soku, ze moje dieta ma otvoreny skus. A v este vacsom, ze som to nepostrehla, kym ma na to neupozornila kamoska..

amelie2017
2. máj 2021

@euie vobec, ona ich ma napohlad rovne, dokonca sme boli u zubara a vsetko ok a o 2 mesiace nas na to u upozornil. Nemoze ani cumel, flasku s umom, slamku, nic, kde cmuka.

littlebubble
2. máj 2021

Môj názor je taký, že čím dlhšie sa dieťa hraje na bábätko tým to odúčanie bude ťažšie pretože 3 ročné si už vie dupnúť a pamätá si svoj zvyk.

elizabet173
2. máj 2021

@janulik2008 myslíš? Predĺži predsa závislosť, už teraz má s tým dieťa problém, na čo mu ho ešte prehlbovať? Nerozumiem, na čo je trojročnému cumeľ, no na nič, iba na to, aby bol nervózny, keď ho nemá.

andreatytler
3. máj 2021

Ak ma zdravy chrup, tak by som cumlik kupila. Spanok je podla mna velmi dolezity a neriskovala by som spanok koli tomu ze dieta je uz "prilis stare na cumel"....aj ked ma vzdy sokuje ked vidim starsie deti s cumlom.

lenqua_12325
3. máj 2021

Rob to, čo si ty osobne myslíš a cítiš, že je správne. To bude najlepšie riešenie. Ty sama poznáš svoje dieťa najlepšie. To, čo potrebuje. Potrebuje spať. Ak to bez cumlíka nejde, kúp ho. Syn rozhrýzol 3 keď ho boleli zuby alebo bol nervózmy. Má 2 roky a 10 mesiacov a nechám mu ho, kým sa sám nerozhodne odložiť ho. Zuby opravíš, ale zameškaný spánok bude chýbať. Ten je hlavne v detskom veku veľmi dôležitý ❤

autor
3. máj 2021

Ďakujem vám všetkým.vlastne by som si aj tak spravila ako to cítim ja ako matka ale chcela som vedieť aj skúsenosti vás skúsenejších. Syn má chrup našťastie ok. Cumel som kúpila a včera konečne spal cez deň. Večer nepotreboval zaspal v pohode bez, takže to nieje zrejme o závislosti ale naozaj o potrebe sa upokojiť lebo únava je ale bez cumla aj nepokojné nohy a ruky. Pocit že je moc veľký na dudu nieje pre mňa tak podstatný ako jeho obedny spánok takže uvidíme dokedy budeme takto cez obed dudat.ale kým spí,som spokojnejšia 🙂

fiafia
3. máj 2021

Tiez by som sa tak rozhodla. Moja bez spánku cez deň bola nervózna a nedalo sa s ňou vydržať. Cumlík sme vymenili za hracku. Jeden večer si ho pýtala,dali sme. Povedala,že od zajtra to zvládne. Aj tak bolo, cumel viac nepytala. Mala viac ako tri roky. Osobne poznám deti čo cumel nemali a chrup majú podstatne horší ako moja dcéra.