Problémový spánok 9-mesačnej dcérky

6. okt 2022

Ahojte,píšem sem,lebo už si neviem dať rady.Moja dcéra ma 9 mesiacov a pár dní.To, čo dovádza so spánkom v poslednom čase je strašné.Každy deň sa modlím nech to už skončí.Má ešte stále 3 spánky, ale je evidentné, že už by chcela prejsť na 2.Lenže 2 spánky ma zase málo.Ak ma 2 spánky tak mi pospí cez deň maximalne 1,5h a aj to keď nám hviezdy prajú. Ráno vstáva medzi 5:50-6:30. Samozrejme po búrlivej noci.Oči si žmolí už za 1,5h a tak ju ukladám spať cca o 8. Niekedy prostestuje a je hore až do 10 a potom zaspí. Ak zaspí o 8 tak sa zobudí za 20min. Potom si znova žmolí oči už za 1,5-2h.
Ak zaspi o 10tej,tak spí 30min a zobudí sa s plačom, no douspať sa nedá v ŽIADNOM prípade.Takže je unavená už ako vstala. Celý čas pri nej ležím ako idiot,ale ani to nepomáha. Sama nezaspí ani za svet, to by bola hore celý deň.
Potom ak zaspí o tej 8mej na 20min,tak ide spať o 11.30 a spí hodinu. No potom mi totalne bojkotuje posledny spánok. Raz som ju uspala ešte o 3 a spala do 4 a potom večer nemohla zaspať a zaspala mi až okolo pol 9. Čo by nebol ani problém,ale keďže ráno vstáva o 6, tak to ma menej ako 10hodín spánku.
Ak zaspí tej 10tej doobeda na 30min. Tak ju ukladám o pol 1 približne a to spí hodinu. Lenže potom by som ju mala znova ukladať na 3 spánok cca o 4-pol 5 a to sa mi zda strašne neskoro. Ale zase o tej 4-pol 5 je už hotová a večer ako ju uspim,tak sa zobudí po 30min a mysli si, že to je 3 spanok.🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Baby prosim poraďte mi ak sa z toho vysomárite lebo ja som bezradná.
Ano viem, može to byť regresia. Ale ona stvornozkuje uz mesiac pomaly a sada si 3 tyždne,takže to regresia asi nebude😳

malebiele
6. okt 2022

ukladaj ju uz len na dva spanky, 9 mesacne dieta musi vydrzat byt dlhsie hore ako 1,5-2 hodiny. ty ju raz uspis tak potom skusas inak, ona je z toho zmatena a to ze ti vstava tak skoro, to vstavala vzdy ci len teraz?
ja by som ju ukladala okolo 10tej a potom okolo 2-3tej, podla toho kolko pospi o desiatej a treba vydrzat, rezim sa nevytvori za den ani za dva, daj tomu par dni a uvidis ci sa to zlepsi...a vecer chodi kedy spavat? urobte si ritual pred nocnym spanim, nech aj ona vie ze pojde o nocny spanok a nie denny

rencina_4
6. okt 2022

no podla mna uz ma tiez dost na to, aby spala tak casto pocas dna. uz to podla mna v takom veku ani nerobi dobrotu, myslim si, ze to vydrzi. to zvladnete,.

autor
6. okt 2022

@malebiele no ona by aj vydrzala,lenze ked mame zlu noc,tak je po tej noci fest unavena.tak skoro vstavala vzdy. Proste to kedy ju vecer uspim nema na to vplyv,ona rano vstane okolo 6 ako hodinky.
Ano aj ja som ju chcela tak ukladat,lenze ona ked doobeda sa zobudi po 30min s placom a neda sa douspat,tak sa potom pyta skoro spat. To je ten najvacsi problem.
Vecer chodi spat o 7

malebiele
6. okt 2022

a myslis ze kolko to dieta prespi cez den? ved to uz nie je male babatko. moj bude mat dva roky, ma jeden spanok a niekedy pospi hodinu inokedy tri.. boli casy ked mal okolo roka, ze spal 45minut len na spanok. ved uz aj ona zacina byt aktivna, pises ze uz mesiac stvornozkuje.. neboj ona si zvykne, hlavne sa nestresuj ty lebo tym stresujes aj ju, pospi 20minut? tak pospi, das ju na druhy spanok skor spat, pospi hodinu? das ju neskor spat. ale hlavne jej to nemen, nechaj uz len dva spanky a pred vecernym spanim ritual - okupat, precitat rozpravku, cokolvek, nech vie ze sa ide spat a hotovo... neboj este pride obdobie, ze sa ti zobudi v noci a bude hore aj 3-4 hodiny a nedajboze zaspat, ale nic netrva vecne a treba vydrzat
a podla coho usudzujes, ze je unavena? len kvoli tomu, ze si sucha oci alebo ozaj sa jej nic nechce, nie je aktivna? lebo to moze byt aj z toho, ze jej idu zuby, ze si sucha oci

elizabet173
6. okt 2022

Tiež by som jej tretí spánok zrušila. Ukladaj ju doobeda okolo 9,00 a poobede okolo 13,00.

terez246
6. okt 2022

V tomto veku mala moja malá presne 2 30 minútové spánky a fungovalo to. Pri náznaku únavy v "nevhodnom čase", teda príliš skoro ráno, ju zober na vzduch, prejdite sa. U nás to fungovalo, kým sa nestavil režim, ktorý potom fungoval. My sme mali prvý spánok 9:30, druhý 13:00, večierka 19:00. Vstávala o 6:00-6:30. Na režime citlivo pracuj, počúvaj ju, ale zároveň sa snaž "prispôsobiť si to, aby to aj Tebe fungovalo". Držím palce. A 30 minútovky nerieš. Sú úplne bežné. Nám sa spánok na 1 hodinu predĺžil až prechodom na 1 spánok. 😊

simona1306
6. okt 2022

no po precitani komentarov ta ja asi povzbudim, ze nie si v tom sama 🙂 tiez mame momentalne prechod z troch spankov na dva. Presnejsie sa to snazime zaviest uz cca 2 tyzdne , niekedy to vyjde, inokedy nie. Ja to mam nastavene tak ze vstava okolo 6/7, potom mava spanok okolo pol 11 ( zalezi ci vstane o 6 alebo o 7, ak o 6 tak o 10je uz tuha ), to spi 25min, a potom ju ukladam okolo 1/2, bohuzial , tiez spi len max 30min. Vecierku mava o 7. Niekedy vydrzi bez spanku a zaspi o 7 ako drevo, a niekedy bohuzial potrebuje este si pospat pred 7 aspon 20min. Nerobim z toho zatial vedu, hlavne treba pocuvat svoje dieta. Ano, rezim je dolezity , ja si na tom bazirujem uz v podstate od 3 mesiaca, kedy som vedela ze sa to da, ale zas zbytocne trapit dieta tiez nie je dobre, povedala by som, ze skor na skodu. To, ze by dieta MALO MAT uz dva spanky, alebo ze ine deto uz maju by som na tvojom mieste neriesila, kazde dieta je ine. Dolezite je, a teda aj moja rada je taka, ze dodrzuj casy spankov, kazdy den sa snaz dieta davat spat o tej istej hodine ( pol hodka hore dole je ok ) , a uvidis sama ako si na to casom zvykne. Zo zaciatku, ak bude potrebovat este aj treti spanok daj spat, ale najskor sa snaz dieta nejak zabavit, zobrat na prechadzku, hrat sa, nahanat sa ( u nas teda zaberaju aj kocky , alebo drevene kolieska, ktore tocim po podlahe, a to moju malu fascinuje a dokaze sa na to pozerat aj dve hodiny ). Chce to cas, neda sa hned prejst z troch spanok na dva. Ak som ti neporadila, prepac, ale aspon trocha utechy , ze nie si v tom sama co to teraz riesi 🙂

cali2016
6. okt 2022

Moja dcerka akurat zacala 9.mesiac a ma tri spanky denne.Jej bdele okno je 2h-2h30 max.Potom musi spat.treti,posledny spanok ma medzi 17-18hod.Ale iba taky 30minutovy.Potom mi zaspi vecer okolo 20.00-20.30.Tiez uz Len cakam a tesim sa, kedy uz nebude potrebovat 3.spanok,aby som ju mohla na moc ukladala o 19hod

ivangeline
6. okt 2022

Je jedno co je v noci. 2 spanky. 2 a pol az 3h hore! Za 2t si zvykne. ;)

ivangeline
6. okt 2022

Je podrazdena? Chodte von sa upokojit v kociari. Otbor balkon. Okno. Ukaz nove hracky...veci.. Ponos.