Problémy s cikaním na šerblíku. Máte podobnú skúsenosť u chlapcov?

pistok
11. máj 2009

timiho dávam pravidelne od pol roka ako sám sedel na šerblík a celkom mu to išlo
samozrejme sám sa zatial nepýta, ale darí sa nám odhadnút správny čas, no aj tak minie ešte dost plienok - normálka
a problém? no tie šerble sú akési malé či čo, ked ho posadím až úplne do zadu, tak vačšinou sa mu podarí ocikat i podložku pod ním, prípadne pančušky či bodíčko a to sa mu pindíka snažím potlačit dnuká dole do šerblíka
máme,sa my zdá, normál velký šerbel, máme aj menší, čo sme dostali a tam sa nezmestí posadit
má teraz 10mes. a 10kg a čo bude o pár mesiacov, pojde už na dospelácky záchod?
máte podobné skúsenosti s chlapcami?

bubatinko
11. máj 2009

aj my sme mali tento problem ale naucila som maleho aby si pindika podrzal dnu ked cika ale to nemal 10 mesiacov to je podla mna este dost skoro na nocnik na take cielene ucenie.... nas dostal nocnik v tom veku len na zvykanie si sem tam si nan sadol.... a v 20 mesiacoch sam odmietol plienku a odvtedy je bez nej 😉

pistok
autor
11. máj 2009

ked on na šerbliku sedí rád a to je asi jediné miesto, kde posedí
ani pri krmení nechce sediet v stoličke
ja ho dokonca na šerbliku prezliekam body, lebo po ležiačky skoro nemožné
naučili sme sa používat pod šerblík prebalovacie podložky
no nie vždy ociká okolo, tak neviem
ale naozaj máme jeden šerbel taký, že snád pre dievčatká, lebo jemu sa tam pindík nevojde 😀

wali
11. máj 2009

holky, ja som v nejakom casaku citala, ze tvary serblikov su rozne a pre dievcata mozu byt s okruhlym tvarom, ale pre chlapca by mal byt ovalny tvar, ked sa na ne zvrchu pozriete a to prave kvoli tomu, aby mal pipik miesto. ze tie okruhle nocnicky su pre chlapcov nepohodlne. nikdy som sa nad tym nezamyslala, kupili sme proste prvy nocnik, ktory sa mi pacil, ale je fakt, ze ma ovalny tvar zvrchu a este nikdy sa nestalo, ze by sa Jakub pocikal mimo. tak ma napada len toto, inak neviem poradit 😉 dufam, ze som to napisala trochu zrozumitelne, co myslim tymi tvarmi 😅

pistok
autor
11. máj 2009

mame okruhli aj ovalny
a okrúhli sa mi zdá, že je trošku vačší
možno pojdeme popozerat ešte nejaké po obchodoch

zuzka1.
11. máj 2009

ako pisala wali serbliky pre chlaccov su trosku ine ako pre baby.
Tie chlapcenske maju vpredu vyvysenu cast, aby sa necikalo mimo.

pistok
autor
11. máj 2009

my sme kupovali v hypermarkete a jeden sme dostali
majú vpredu vyvýšené, ale to mali asi všetky
tak kukneme do nejakého špecial detsk. obchodu a snad nam predavačka poradí

pistok
autor
11. máj 2009

pozerala som na nete a nič také ako nočník pre chlapcov som nenašla

roka96
11. máj 2009

ahoj tak my sme tiež rozmýšlali či sme nekúpili nejaký dievčenský alebo tak ale je modrý a pýtali sme pre chalana.. tak isto pri cikaní ide všetko von.. musím mu pridržiavat pindura .

pistok
autor
11. máj 2009

lenže ako pridržat, ked on tam sedí dlhšie, to mu ho mám držat stále
a je velmi šteklivý 😀
naštastie používame pod šerblik prebalovacie podložky, aj ked je to nákladnejšie, no aj tak to už neraz schytal aj koberec 😅

zuzka1.
11. máj 2009

ono sa to nedeli, len viem, ze ked som kupovala, tak sa ma pytala predavacka ci pre dievca alebo pre chlapca a tiez to riesili v damskom magazine, ze pre chlapcov treba tie vyssie

roka96
11. máj 2009

my sme pre istotu v kúpelni tam máme podlahu takže aj ked nestihnem umyjem a idem ďalej 😀 😀 😀

pistok
autor
11. máj 2009

to sa bojim, že by mohol prechladnút od noh, lebo ked tlačí, tak si tam niekedy posedí aj 20min
radšej podložku 😒

pistok
autor
11. máj 2009

my máme 2 šerblíky aj okruhli aj ovalny a maju vpredu medzi nozkami to vyvyšene, ale ociká sa v oboch
už neviem ako ho tam posadit
teda nie vždy, asi iba, ked je ten prúd moču silnejší si myslím
napr. niekedy aj 3x za den a potom aj 2 dni pokoj

roka96
11. máj 2009

a ozi existuje na normálny záchod taký zmenšovák pre deti neviem od kolkých mesiacov ale ja už nad tým uvažujem..
To máš štastie, že ti tam chce sediet aj 20 minút.. moj pokial nekaká tak tam neobsedí ani minútu.. dávam ho pár krát za den vyciká sa, no pokial nejde hned ked ho tam posadím tak už vstáva a nechce tam sediet..
prechladnutia sa nebojím on aj po byte chodí kolko krát len tak... nechce sa dat obliekat takže ho naháňam a kolko krát ho nechám aj len tak.. a od narodenia sme neboli zatial vobec chorý.. žiadne soplíky ani kašel ani nič podobné... Klop klop... 🙂

pistok
autor
11. máj 2009

už máme aj to na záchod kupené, ale sa mi zdá priskoro

roka96
11. máj 2009

mne tiež ked si predstavím to moje hyperaktívum a udržat ho tam... máme už 10 kilov..to by asi bola fontánka po celej kúpelni... 🙂 ved uvidíme AKO sa situácia vyvinie... zatial sa pýta iba kakat... ale chcem aby sa začal pýtat aj cikat to by bolo super.. tiež sa inak chceme pozriet po nejakom inom šerblíku ale ako tu čítam všetky sú zle...

berenika39
11. máj 2009

hele, a proč ho na ten nočník neposadíš obráceně, tam co to má vyvýšený na záda, aby měl pindíka?

pistok
autor
12. máj 2009

obráceně?
vždyt to by musel roztáhnout nožky ani nevím jak
na těch zádech je to vyvýšení na půlce nočníku

pistok
autor
12. máj 2009

timi pred 6dnami sa vážil u doktorky tak 9,86kg a tiež, ked ciká tak poriadne
aj teraz rano som rozmýšlala, že kde sa to v nom berie. plienka plná uplne, ale nepretečená a nacikal snád polovicu šerbla. no dobre tolko nie, ale ozaj poriadne
no podržala som, lebo zacal hned ako sa posadil

roka96
12. máj 2009

no to sa ani ja neviem predstavit dat ho na šerblík opačne.. mám kámošku jej skoro 3 ročný syn nechce sediet na šerblíku, lebo ked bol malý niečo ho tam tlačilo odvtedy má k tomu odpor.. Deti si velmi dobre pamatajú zle skúsenosti a potom je tažké naučit ich , že je to vlastne ok.. ja mojho ani nenútim tam sediet , ked nechce tak nechce ved je ešte malý ... aj tak som štastná, že aspon kakanie už máme bez problémov...

lenka386
12. máj 2009

Ak vas to potesi, tak nam sa to stavalo aj na zachode..Adamko dlho nechcel cikavat po stojacky, cikaval po sediacky na malej mise a tiez sa stavalo, ze pipik "vybehol" a bolo vsetko okolo mokre..

pistok
autor
12. máj 2009

roka ešte sa chcem spýtat ako sa ti drobec pýta, že chce kakat
timi sa nepýta vobec, len zhruba viem kedy ho dat, alebo vidím, že začína tlačit
ale posedí si tam rád aj ked nič nespraví 😎

pistok
autor
12. máj 2009

boli sme teda v špecial detskom obchode a povedala som, že chcem nočník pre chlapca a ona že to len podla farby sa rozdeluje a nepočula o tom, že pre chlapcov iný tvar
a mali také podobná ako máme aj my doma
tak žeby bola chyba niekde inde?

roka96
12. máj 2009

pistok on sa pýta tak, že sa na mna pozrie trošku akože potlačí a ja viem, že ideme kakať... Do plienky sa vykakať nechce, ked ho nepoložím na šerblík začne plakať.. Minule sme boi v Rakúsku a nemali sme šerblík a on sa celý čas nevykakal.... Chudiatko, aj som ho rozbalila, aj všetko a on počkal až domov položili sme na šerblík a vykakal sa...Skoro ma v tom Rakúsku šiblo musíme brat šerblík aj na cesty... 🙂
v obchode ti jasne že predavačky povedia, že modra je pre chlapca... im je to jedno hlavne predat...

pistok
autor
12. máj 2009

tomuto je to zatial jedno či do plienky či do šerbla
ked to na neho príde, tak ide na vec

roka96
12. máj 2009

no ja som na jednej strane rada ale ked sme niekde a plače, že chce kakat a nemáme šerblík nieje to sranda inak dávam ho na nočník kvoli cikaniu a vždy ked ho tam dám hned sa vyciká akoby vedel na čo je 🙂 už len aby sa pýtal...

pistok
autor
12. máj 2009

máš malého šikulku

pistok
autor
12. máj 2009

ešte ho naučit cikat dovnutra 😀

roka96
13. máj 2009

dnes sme boli u rodičov a na malého prišlo kakanie strašne plakal a potom maminu napadlo, že má ešte šerblík po nás umyl sa a malý bol spokojný a vieš na čo som prišla?? Že je super má to tam hore vyvýšené malý cikal iba dovnútra.. no asi si ho vymením... ja som vždy hovorila, že tie staré veci sú omnoho lepšie a kvalitnejšie..
teraz tam dajú macka pu a neviem čo a účel to nespĺňa...
a šikovný je.. ale podĺa mňa každé baby je šikovné a jedinečné.. preto sú naši miláčikovia.. 😉

pistok
autor
14. máj 2009

každý je šikovný na niečo iné
ten náš na blbostičky, ale to by bolo na inú tému
😀 😎 😀