Problémy s výchovou 7 mesačného dieťaťa

tanatiti
16. júl 2015

mamicky poraďte mi. Mame sedemmesačnú dcérku s ktorou mame od prvého dňa problémy s výchovou. Teda neviem či to tak mám nazvať ale mame to dosť s ňou tažké. Prvé mesiace nám spala len na rukách a to sme museli doslova stať ako sme si sadli zacala plakať to bývalo cez deň v noci nam pekne spala v postieľke ale cez deň sme mali vždy s ňou problémy doslova na pohnúť sme sa nemohli. Ja som niekedy mala problém sa co i len najesť alebo si odskočiť. Teraz je už staršia ale je vkuse uplakaná, umrncana, nechce sa sama hrať, vždy ju všetko rýchlo prestane baviť, nechce mi byt v kočíku a keď je v autosedacke tak nám celou cestou plače. Obidvaja sme už zúfalí nechápeme co robíme zle alebo kde vlastne je chyba. Žijeme v zahraničí a vačšinou som s ňou sama doma kedže manžel robí. Priznám sa, že mám dni keď som zúfalá a plačem keď som z nervami na konci. Keď sledujem ostatne mamičky s deťmi stále sa pýtam aj ich dieťa je take ako je nase? Ja naozaj nezveličujem ale keď vidím druhé deti aké sú kľudne a porovnám to s našou dcérou tak len ticho závidím. Večer keď ju uspávam a dám do postielky začne kopať nohami a samozrejme že je hore trvá mi hodinu kým ju večer uspim. Normálne nenávidim tie uspavania. Keď ju idem prebaliť alebo preobliecť tak len málokedy je ticho vačšinou plače. Po tejto skúsenosti už nechcem ďalšie babo a to som ich chcel mat 3. Máte niekto rovnaký problém ? Co robiť ? ☹ ☹

bibistec
16. júl 2015

existuju taketo deti, nic iba vydrzat. kup si babysatku a spat ju davaj do vasej postele. Ono to ma aj nazov citala som niekolko clankov o takychto detoch. Musia z toho vyrast. Neskusala by som nejake agresivne odluky a pod. aj ked je to tazke.

tanatiti
autor
16. júl 2015

@bibistec ďakujem musím vyskúšať tu satku. Snažila som sa aj nájsť nejaké články o takýchto detickach ale veľmi som toho nenašla. Veľa krát má aj napadlo opýtať sa doktorka tu v UK ale človek sa aj boji niečo spomenúť keď počuje o prípadoch ako rodičom zobrali sociálny deti

sorciera24
16. júl 2015

@tanatiti ja mam take dieta ko pises, od narodenia place...vkuse....den/noc.....cize my ani nespime...ma uz 9mes. a stale je umrncany, no horor.....mam este starsieho...ten bol velmi narocne tiez zurive a uplakane dieta, som myslela, ze uz horsie byt nemoze....moze.....mladsi je 100krat horsi.....my sme na nervy....a ked pocujem, ze niekoho dieta spi celu noc a hra sa samo aj hodinu vkuse...no, amt nozik, koncim v kriminovinach 😀 aspon, keby som sa v noci vyspala, tak nech si place cez den...ale v noci sa niekedy budi aj kazdych 15minut a mrnci....chybu v sebe nehladaj,no, proste sme vychytali...co ti poviem 😖

michaelkanr
16. júl 2015

Podla toho co pises tvoje dieta potrebuje vacsi kontakt🙂 a to je uplne prirodzene. Skusali ste spat spolu v posteli? Namiesto kocika pouzivat satku alebo nosic? Ze sa sama nezahra-moj 2,5r to zvlada az teraz aj to max 20-30 min 😉 dalsia vec-neporovnavaj, zbytocne sa negativne naladujes.
Odporucam este skupinku vztahovej vychovy, kde najdes tipy ako zvladnut "narocnejsie dieta" tak, aby bolo aj dieta aj mamina spokojne🙂

ukulela
16. júl 2015

@tanatiti kojis este? skus uspavat v tvojej posteli, a ja tiez odporucam babysatku, mne velmi pomahala a aj pomaha. tiaz skus fitloptu a na nej sa s malu hupat ... mala za chvilu zacne liezt, to uz bude sama objavovat, co ju bude bavit, podla mna sa to vtedy trocha zlepsi. ved aj my by sme boli nervozne, keby sme len cely den mali lezat a cumet na strop 🙂

tanatiti
autor
16. júl 2015

@sorciera24 presne ako píšeš aj naša sa budí stále v noci a jesť nechce. A posledný týžden ráno 4.00 vstáva je to dosť vyčerpávajúce

tanatiti
autor
16. júl 2015

@michaelkanr cez deň s ňou spím na posteli a to ju vždy musím držať za ruku keď sa náhodou preberie a nie som pri nej začne plakať ale keď má vidí pri sebe tak opäť zaspí.

tinqua
16. júl 2015

@tanatiti moja bola rovnaka do 10 mesiacov, za vsetko vreskot, v noci vedela byt aj 20x hore...zo dna na den prisiel zlom a zrazu pohoda lesna, spi celu noc, jedno usmievave dieta...z vlastnej skusenosti na tuto hrozu zabudnes hned ako si poriadne oddychnes 😉 a inak napriek radam ja by som dieta na manzelsku postel neucila, my sme naopak od 8 mesiacov dali malu do vlastnej izby a cuduj sa svet bolo to lepsie...zrejme sme jej v spanku prekazali...

michaelkanr
16. júl 2015

@tanatiti to bolo aj u nas🙂 ja som pri malom lezala a citala si, casto som si aj sama pospala🙂 ked mas len jedno dieta, mozes si tento luxus dovolit 😉

tanatiti
autor
16. júl 2015

@ukulela bohužiaľ nekojim kojila som asi tak týžden. Nechcela mi ťahať z prsníka. Neviem ci bol problém že som ju zle prikladala alebo v Tom že mám ploche bradavky. Vždy keď som ju chcela kojiť mi plakala. Chodila k nam aj Midwife pri ktorej vždy cicala ale ako som bola sama nechcela mi cicat.

tanatiti
autor
16. júl 2015

@sorciera24 aspoň vidím že nie som sama

tanatiti
autor
16. júl 2015

@tinqua ja len čakám na ten deň keď bude ako anjel. Ja keď vidím dieťa ktoré sa hádže o zem normálne mám strach, že aj naša taká bude

latak
16. júl 2015

Treba len vydrzat a mať pevné nervy,viem o tom svoje,moj prvý syn bol velmi náročné dieta,nespaval,plakaval,jedoval sa,neustále bol zaveseny na mne,prvé 4 mesiace bol celé noci hore,nemohla som sa od neho pohnut,nenavidela som veceri,keď sme sa ho snažili uspavat,niekolko krát sa stalo,že sme ho vozili v noci v aute,keď už sme neveli čo s ním,zaspal na 15 minút a bolo po spánku,neskor sme to riesili tým,že spaval so mnou,na noc dostal na ukludnenie medovy dudlik,inak sa nedalo,aj keď by ma za to ukamenovali,lenze,keď vrieskal,tak sa od placu zachadzal,tiež som v tichosti zavidela mamickam,ktoré mali kludne deti,ale postup e z toho vyrastol,ukludnil sa...🙂 Po siestich rokoch som otehotnela,mala som obavy,ako to budem zvládat,ak bude aj druhý syn taky náročný 🙂 a na moje velké prekvapenie je od narodenia velmi dobré dieta a spí od narodenia celu noc,nevyplakava,ani dudel nemá,nepotrebuje ho,takže tolko.....prajem vám pevne nervy.🙂 iné vám ani nezostava,určite sa vám to v dobrom vrati 🙂

breznica
16. júl 2015

máš náročné dieťa,ja mám tiež také,syn bol predčasne narodený,tak som to spočiatku pripisovala tomu,reval stále okrem spánku,aj to bolo len v kočíku,v noci spával s nami v posteli,inak sa stále budil a ja samozrejme s ním.doteraz sa sám málokedy prebaví,vyžaduje si pozornosť,ale má okrem toho aj ťažký telesný postih,takže je prakticky 24hodín odkázaný na mňa už 5 rokov.čo samozrejme nebude tvoj prípad,to je skôr také malé povzbudenie,že sú na svete maminy,ktoré to majú ešte ťažšie a nezošaleli 😉 držím palce 🙂

tanatiti
autor
16. júl 2015

@latak presne tak ani pohnúť sa. Už keby bolo lepšie. Myslela som že zo športového kočíka bude vidieť von, tak tam bude chcieť byt, ale mýlila som sa. V autosedačke nam zvykla zaspať ale len do troch mesiacov. Potom nam tam už nechcela byt. Dva krát sa nam stalo že mala taký záchvat placu že sme ju nevedeli utíšiť a najväčšie stresy mám hlavne kvôli susedom, keď nam plače .

tanatiti
autor
16. júl 2015

@breznica máš pravdu vždy sa snažím utešiť , tým že možem byt rada,že mám zdravé dieťatko . Držím Vám palce

breznica
16. júl 2015

@tanatiti ďakujem 🙂 teš sa z dcérky,ona z toho vyrastie a druhé (tretie) bude ako med 😉 môj syn z toho nevyrastie nikdy,ale nevymenila by som ho za nič na svete 🙂

mimla
16. júl 2015

@tanatiti Mám a mala som takéto dieťa (jedno a to isté). Nemám pre teba inú radu, ako tie, čo si dostala. (šatka, nosič a pod.) Len ti chcem napísať, že sme si tým viaceré prešli (prechádzame) a cítime s tebou. To ti asi veľmi nepomôže, ale skutočne v tom nie si sama. Držím ti palce, aby si to zvládla, pamätám si skutočne ťažké dni (a noci!). Pamätám si, ako nikto nechápal z čoho presne som na psychiatriu a z čím presne mám problém. Tiež bol problém najesť sa ísť naWC, či vyčistiť si zuby. Toto trošku vyriešil ten nosič a šatka. Ale zázrak to nebol, dieťa je plačlivé doteraz a má ťažšiu povahu. Je to silný introvert. Tieto deti majú v angličtine meno "fussy baby" skús dať do Googlu, ale obávam sa, hlavná rada pri týchto deťoch je "zaťať zuby a kráčať ďalej".

sammy
16. júl 2015

Pozname 🙂 Tiez mam take dieta, no uz bude mat 8 rokov a okrem toho, ze je tvrdohlava a svojska, je to velmi inteligentne, sikovne a super decko 🙂 A tiez som si vravela, ze dalsie nezvladneme, no mame este dalsie dve a najmladsia ide v stopach svojej sestry, ale u nej to uz beriem v pohode, lebo viem, ze vsetko to raz prejde. Tak prajem pevne nervy a vela trpezlivosti!

tanatiti
autor
16. júl 2015

@breznica 🙂 😉

tanatiti
autor
16. júl 2015

@mimla ďakujem

tanatiti
autor
16. júl 2015

@sammy Dakujem

tanatiti
autor
16. júl 2015

Žienky ďakujem Vám veľmi pekne 🙂

evening_star
16. júl 2015

Moja, ja mám také dve, neviem poradiť, sama mám s tým problém, niektoré dni sú lepšie, niektoré horšie. Ale keď toto čítam, tak som rada, že nie som sama, lebo naozaj je to niekedy na psychiatriu, keď ma nikto v okolí nevie pochopiť. Máme dosť veľké deti na to, aby vedeli 5 minút pri stole sedieť, ale u nás sa to ešte ani raz nestalo. Boli sme teraz na dovolenke, a museli sme sa s mužom striedať, aby sme sa v kľude najedli. Len raz sme to skúsili celá rodina spolu, ale celá jedáleň mala divadlo. Ja som jedla postojačky s vrieskajúcou a metajúcou sa dcérou na rukách a syn celý čas ťahal otca za rukáv s hlasným mrnčaním, aby už išiel s ním von sa hrať, on jesť nechce. A takto je to každý deň, spia málo, ak vôbec, syn cez deň nechce spávať, spať večer ide okolo deviatej, budí sa o šiestej, dcéra spí cez deň max. trištvrte hodinu. A stále na rukách. Aj teraz - chcela som sa len vysmrkať, aj to som si musela vypočuť vrieskanie, keď som malú položila na zem. Dúfala som, že druhé dieťa bude lepšie ako prvé, síce o čosi je, syn bol úplný extrém (do pol roka nevedel rozlíšiť deň a noc), ale obe sú veľmi náročné. Tiež som chcela tri, ale neviem....

tanatiti
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanatiti
autor
16. júl 2015

@evening_star keď bola menšia aj my sme sa striedali pri stole - najprv ja a potom môj manžel 🙂

hamca
16. júl 2015

@tanatiti no ja ta nepotesim, mladsia dcera ma rok a pol a stale vrieska, doslova. S manzelom nechapeme, kde sa v nej berie tolko jedu. Od narodenia som videla, ze bude narocna povaha, ale toto ma prekvapilo. Vie vrieskat aj niekolko hodin a potom zrazu "cvak" a aj hodinu je neskutocne zlata, usmievava, sama sa zahraje a potom ju nieco vyvedie z miery a zase nekonecny plac. Denne sa mi hodi aj 100x o zem, prvykrat to urobila v 11tich mesiacoch. A pritom som zasadova, ale ona stale skusa. Odmieta sa obliekat, obuvat, umyvat sa, aj zuby, prebalit sa, proste pri vsetkych beznych ukonoch je plac. A ked jej idu zuby, tak je vsetko este horsie. Ale uz ma aj svetle chvilky. Ja uz som vo vela veciach rezignovala a pokial nema skutocny dovod, tak ju necham plakat a ignorujem ju. Ale uvazovala som uz aj zajst za psychologickou, ci mi neporadi, ako na take dieta.
A na zaver, zatial este ani raz neprespala noc, minimalne dvakrat sme hore a casto aj mrnci aj 1-2 hodiny vkuse.
Drz sa! Mna drzi nad vodou myslienka, ze raz sa to zlomi a urcite budeme na nu velmi hrdi

tanatiti
autor
16. júl 2015

@hamca pravdupovediac toho hádzania sa o zem sa bojím, lebo keď som videla mamičky s takými deťmi tak ich neskutočne ľutujem. Skús zájsť za tou psychologickou co ti na to povie. Ja som niekde čítala niečo o nervovej sústave ešte keď bola taká malička ale nezdalo sa mi že by to bol jej prípad . Držím palce

egiginka
16. júl 2015

@tanatiti , ze dieta sa chce nosit je uplne normalne, na miesto kocika v ktorom ti vrieska, si si mala kupit npsic, satku, podstate este stale mozes, daj dieta do nosiica a mas pokoj, vacsina deti, ked spi potrebuje mat mamu v blizkosti, aby ju citilo, daj si ju do postele a budes mat pokoj.

Tvoje dieta je ok, len tu ju nepocuvas, nerespektujes kej prirodzene potreby a pteto ti ona bojuje, lebo tak male dieta kona len prirodzene a ty to jednoducho riesis racionalne a uplne mimo jej potrieb. SKUS si precitat knihu Koncept Kontinua a bude dobre.

Niekedy sa babo aj moze hnevat, nie vsetky deti miluju obliekanie, tak zase musia aj vydrzat, zase to netreba prehanat.

Drzim palce
@tanatiti

veriiii
16. júl 2015

@tanatiti len tak okrajovo..mala je zdrava?spominala si,ze zle spavala..len na rukach..nemala nahodu reflux?
pozri, ja poznam xy deti,kore boli v tomto veku kludne a prisiel vzdor a zostanela by si prekvapena..to som ta len chcela utesit,ze kazda mamicka si uzije svoje.skor ci neskor😉 ty potrebujes riadny oddych..aspon si odskocit do mesta sama ..napr na nakupy atd.
inac, znama ma tiez taku prvu dcerku a druha je uplny opak😉 a u nich zabrala az skolka..