Problémy so zaspávaním u ročného dieťaťa

maruska_22
16. máj 2019

Ahojte mamičky, potrebujem sa hlavne vyrozprávať a tiež by ma potešilo zistenie, že nie som sama a ešte niekto iný má rovnaký problém. Samozrejme potešia aj dobre mienené rady, no už akosi prestávam veriť, že sa to niekedy zlepší 😄 ročná dcérka mala odjakživa problémy so zaspávaním, bežne ju uspávam aj 2-3 hodiny, málokedy jej to trvá menej než hodinu. Pritom vidím, že je unavená, inak by som uspávať ani nešla. Niekoľkokrát vidím, že už už zaspáva a zrazu ako keby ju niečo popadlo, začne zas vymýšľať a je hore. V kočíku mi už nechce spať asi dva mesiace, takže ani von to nemôžem ísť skúsiť. Je dôležité podotknúť, že je stále kojená a inak ako na prsníku mi nezaspí (nie, kojiť nechcem prestať), takže ju môžem uspať len ja. Skúšala som už všetko možné, ale vždy nakoniec skončila na mne. Keď už konečne zaspí, tak väčšinou doobeda aj poobede potiahne okolo hodinky, to je jediné pozitívum, lebo dlllllho spala vždy po 20 minút. To som sa nestihla doslova ani vycikať a kávu uvariť. O mesiac máme svadbu a mojou najhoršou nočnou morou je, že cez deň nebude spať, lebo ja pochopiteľne nebudem mať čas ju uspávať a pochybujem, že niekomu inému zaspí. Na noc, kedy býva hore minimálne raz za hodinu myslieť ani nechcem...

mirkava
16. máj 2019

@maruska_22 ahoj, aj my sme si tym presli. Az na to ze ja som nekojila. Uspavala som drobca aj hodinu a pospal 15 minut. Katasrofa. Uz ma 5 rokov a stale to nie je velky spac 😊. Len vydrzat a nad svadbou sa netrap, uzivaj si to. Je to rvoj den. Bude tam kopec ludi co ti malu vybavia a mozno sa jej podari zaspat. Ty si len a len uzivaj tento krasny den. Prajem vela stastia 😉😊

mirkava
16. máj 2019

@maruska_22 este som si spomenula, ze som ho uspavala spavom a to hlasnym spevom. Esteze byvame v dome, lebo inak neviem neviem. 😊 teraz sa uz nad tym len pousmejem. Vsetko prejde a este raz ti bude za tym aj smutno 🤗

balikova
16. máj 2019

@maruska_22 myslim, ze sa zbytocne bojis dopredu.. Ja mam tiez rocneho drobca, stale ho kojim a zaspava na prsniku, tiez som si myslela, ze inak nezaspi, ale uz sa mi stalo, ze som potrebovala ist k lekarovi a jednoducho, ked uz bol unaveny, zaspal aj s tatom, aj s babkou a bez problemov, dokonca este skor ako mne 🙂) takze svadby sa neobavaj, dopadne to urcite lepsie ako si predstavujes 🙂)

ivanapetrasova
16. máj 2019

Ahoj, nie si sama ani nahodou 🙂 moj starší bol taky isty. Nikdy nebol unaveny, zaspal len na prse a v noci sa budil kazdu hodinu. Svadbu sme mali ked mal rok a pol. ja uz som mala predstavene vsetky katastroficke scenare. Mesiac pred svadbou som sla na obrad (svadobny) kamaratom, manzel ostal doma s malym. Mala som sa vratit púo obrade na obed ho uspat. obrad bolo okolo 12 a o 13 mi volal muz (ked zvonil mobil tak ja panika stres 😀) ze sa nemusim ponahlat, ze maleho uspal. Prvy raz v zivote. Ze skusil, dal mu normalne mlieko vo flaske (flasa do vtedy nepouzita. dostali sme ju v porodnici) a krpec zaspal. Ja som skoro odpadla. Odvtedy maly zaspal na obed aj vecer aj s ockom. Ale len ked som nebola doma ja samozrejme 😀 Aj pocas svadobneho dna ho uspal manzel aj naobed aj vecer. a vsetko dopadlo super. Kojila som ho nadalej a aj na prse so mnou zaspaval az do 3 rokov. V noci spal a prd az kym sa neodstavil. Od vtedy spi celu noc ako drevo. Len to zaspavanie otrasne mu ostalo do teraz a to ma 6 rokov. On nie je unaveny ani o polnoci. Kazdy vecer pisti ze este nejde spat.... Ale ked zaspi tak spi super, rano by spal aj do desiatej.
Dcera ma teraz 3, kojim ju stale a tak isto sa naucila zaspat aj ockom, dokonca od januara chodi do skolky a v pohode zaspi. Ona nechce ani flasu, proste lahne a zaspi. Ale ked som tam ja tak samozrejme len prso a v noci sa doteraz budi min 3x.
Neboj dobre bude 🙂

mareka49
16. máj 2019

Ahoj, my mame rocneho tiez a presli sme si vselicim. Teraz mame obdobie, ze trosicku sa podari stiahnut to zaspavanie vdaka "bunkru". Maleho dam do postielky a prekryjem ju velkou tmavou dekou a tam sa drobec hra a upokojuje. Nemali sme nikdy cumlik, ale.teraz sme.zacli davat na tych 20 minutiek ukludnovania sa. Okrem bunkra, cumlika, mame este "chumľadlo" u nas obliecku z perinky, co mu evokuje ze sa blizi.kojenie v perinke a spanok. Sedim pri postielke, tichucko.spievam, schovame sa.do bunkra, pochumlame a potom.ideme dat trosku mliecka a vacsinou zaspinka. Pripadne.este troska.povozim v kociari. Jeden mame aj v byte totiz..Nevravim, ze to je ideal, ale trosku to pomaha. Treba.si zaviest daky ritual pre dietatko prijemny, co napomaha.upokojeniu, pripadne ta.pri nom.moze niekto zastupit a.ty uz das potom.len "cucnut". U nas sme.si presli vselicim, momentalne.nam.pomaha.trosku toto..Zaspavanie je o nieco.mensi boj..Drzim palce, aby ste si nasli nieco.co vam.pomaha a.dovtedy vela.sil

bobula46
16. máj 2019

@maruska_22 a používate cumlík? Pokiaľ áno tak by som vždy tesne tesne pred spánkom vymenila cumlík za prso a nech zaspinka sama. Napríklad u nás funguje (asi tri týždne) že vždy pred spaním nosím malého cca 5 minút na rukách, on si na mňa zloží hlavu, začne sa mu driemať a potom už len položím do postieľky a ja ho hladkaním uspim, niekedy odídem a zaspí sám. A teda ja som si prešla kadecim čo sa týka jeho spánku. Do troch mesiacov bol super, potom len kočík alebo ruky a od ôsmeho mesiaca učíme v postieľke plus vonku kočík a ide to ľahšie. Tiež mi trvalo uspať malého aj dve hodiny, teraz to viac ako 15minut nie je. No neviem či som dobre poradila lebo ja hoci kojím nikdy sa mi syna nepodarilo uspať na prsníku, on sa najedol a viac ho v puse nechcel. A keď sa mu nedá spinkať tak buď hmmkam alebo spievam, najlepšie len pár slov dokola aby ho to uspalo.
A svadby sa absolútne neboj. To je úplne niečo iné, pre dieťa nové. Bude tam veľa ľudí, každý si ju na chvíľu uchmatne, ona bude celý deň behať, nosiť sa a ani nepríde na to ako rýchlo zaspí (a možno aj bez tvojej pomoci). Skús už teraz aby zaspinkala napríklad s tvojou alebo manželovou maminou ktoré sa s ňou budú vedieť vytratiť počas tvojho dňa 🙂 a najlepšia vec, postieľka niekde mimo sály ale stále v dosahu.

maruska_22
autor
16. máj 2019

Baby dakujem vam vsetkym za povzbudenie, presne toto som potrebovala pocut ☺️ @balikova @bobula46 presne to by som chcela zajtra skusit, nechat vyskusat ju uspat mojho muza. Dam jej najprv prso a ked zacne zas vymyslat, tak ho zavolam, jej dam pusu na dobru noc a nech si nejak poradia. A hlavne budem musiet ist co najdalej prec, nech ich radsej ani nepocujem 😄 cumel nepouzivame, prvych par mesiacov ho mala v kociku na zaspavanie, inak vobec, ale zrazu ho zacala uplne odmietat a odvtedy ho vobec nechce. Skusala som uz aj toto, vytiahnut prso a dat jej do ust cumel, ale hned na to prisla, opica jedna 😁 este pridam cerstvu skusenost; dnes bola od 11 hore, pred 5 sme sa vratili domov z nakupu, videla som este v aute ze uz uz zaspava, tak som ju isla doma hned uspat, no co myslite? Zaspala az teraz, po hodine a pol. Pritom uz ledva videla. Najhorsie je to, ze nezaspi inak, ako na prse a ked sa napapa, tak ho proste zacne odmietat a nepomaha nic, spev, nosenie, hladkanie.. musim len pockat, kym sa bude chciet znova vratit ku prsu a skusat stale dookola 🙄