Prosím o radu ako postupovať, keď dcéru nechal priateľ aj s malou dcérou-bývajú už s nami.

kubkakub
9. apr 2020

Bývalý partner a otec dieťaťa teraz žiada aby mu dala malú dcérku na víkend aj keď je tento výnimočný stav v republike čiže zákaz stretávania sa ako máme postupovať. Keďže sa o malú bojíme ,súd ešte nemali ohľadom starostlivosti ,mala ma necelých 14 mesiacov,

hipuska
9. apr 2020

@kubkakub opatrne, nie útočne, môže sa to brať, že bráni styku. Treba napísať...dcéra je veľmi citlivá a momentálne na mňa naviazaná. Nebránim ti sa s ňou stretnúť ale v záujme dcérky v mojej prítomnosti....dohodnúť miesto, cas...popr.vonku pred bytovku....ja by som ju nepustila z dohľadu. Otec ju môže zobrať, poslať sms, sme tam a tam...a dcéra s tým nič neurobí....tento zákaz sa nevzťahuje na tento prípad.... Proste je to otec.

carduelis
9. apr 2020

14 mesacne dieta je prilis male na to, aby bolo bez mamy cely den, aj ked s otcom, ale ktoreho poriadne nevidi. Treba stanovit jasne podmienky - ak zvazite ze v tejto situacii umoznite stretnutie, tak jedine s matkinou pritomnostou.

emmi101
9. apr 2020

Treba sa s ním dohodnúť na tom ako to bude prebiehať, vysvetliť mu, že také malé dieťa nie je možné mu dať na celý víkend bez toho aby tam bola s ním mama

jajka71
9. apr 2020

Pokial este nebol sud, tak by som mu ju nedavala, lebo mohlo by to (v krajnom pripade) skoncit jeho ziadostou na sud o zverenie dietata do starostlivosti ci by riesil predbezne opatrenie...ako otec dietata obe moznosti tu su. Ma moznost dieta vidiet prostrednictvom internetu ci pokial mu to umoznite sa s nim stretnut za vasej pritomnosti. Nikto mu neberie dceru, len ako matka musi byt opatrna voci zdravotnym rizikam, su tu aj pravne pre obe strany. Aktualna mimoriadna situacia si vyzaduje zvysenu ostrazitost aj v tzv. Standardnych situaciach...dohodnite sa na stretku v prirode, kdekolvek kde to dcerka pozna a budete tam s nou ;)

majcika
10. apr 2020

@kubkakub podať na súd predbežne opatrenie o starostlivosť s návrhom dočasného stretávania sa. Otec ma zatiaľ rovnaké práva ako matka.

majkeel
10. apr 2020

Ak je dieta tak male, tak sa dohodnite na vychadzkach. Nech pride s ruskom, pokocikuje si ju 2 hodiny mimo davy ludi a dovezie ju naspat.

kubkakub
autor
10. apr 2020

@majkeel len on ju voziť nechce chce si ju vziať domov ku svojím rodičom ktorý mimochodom nebývajú s ním vraj ju dávno nevideli ( podotýkam prišli ju pozrieť v nedeľu aj z jeho mamou, sestrou a ešte navyše s jeho starou mamou(prastarou mamou),oháňa sa tým že mi chodíme do roboty tsk prečo ju oni nemôžu mať,aké mi spolu žijeme v spoločnej domácnosti a navyše tu majú obe trvalý pobyt.... Smutné že si to nedá vysvetliť

majkeel
11. apr 2020

@kubkakub Tak mu ju dajte rano a vecer nech ju donesie. A postupne mu ju davat na dlhsie, podla toho, ci bude vsetko v poriadku. Vsetko zalezi na tom, ci sa VIE, CHCE a AKO sa dokaze postarat. Ak sa vie, nevidim prekazku mu davat na zaciatku dieta aspon cez den. Napisat mu na papier pre istotu zoznam veci, co ma robit a co nie. Ak ho splni aspon na 80%, tak je vsetko ok. Deti prezili celu historiu ludstva v tazsich podmienkach, tak sa netreba rozculovat, ze dieta ma po navrate soplik.
Aj on je rodic a dieta potrebuje oboch rodicov. Predstav si opacnu situaciu. Ze on ma dieta a tvoja dcera bude mat k nemu odoprety pristup ...
Ak chce niekto uplne vypnut druheho rodica, tak sa mal nechat umelo oplodnit, alebo si najst plazoveho inziniera niekde na plazi v Chorvastsku, Grecku a ma pokoj do konca zivota.

majkeel
11. apr 2020

Dohodnite sa, ze pocas korony ju bude mat max. na 1 den od rana do vecera za tyzden a neskor si to vynahradite. Ale uplne ho odrezat nemozete ...