Prosím o radu ohľadom odplienkovania 2,5-ročnej dcéry

jana101018
22. apr 2021

Ahojte mamičky. Potrebovala by som radu zo skúseností. Moja dcéra má 2,5 roka tak sme začali s cikanim na nočník. Vždy si tam posedí aj 20 minút lenže sa nevycika. Keď sa postaví že už jej netreba tak ide vždy na jedálensku stoličku a vycika sa. Už pár dní sa učíme a vždy sa vycika keď odíde z nocnika. Viem že to chce čas len sa chcem spýtať či máte niekto s týmto skúsenosti a ako ste to riešili. Ďakujem

erikaa09
22. apr 2021

Pripnem sa moja to iste moze byt 2 hod.bez plienky alr nic. Potom odide niekde do izby ze ja ju nevidim a tam sa vycika do nohavic

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
22. apr 2021

@lubka261 to je super napad! Vdaka. Maly si obcas cikne ale radsej ma proste plienku a hovienko v nocniku vidiet nechce. :D Ma 2r 3m ale vie pekne rozpravat...no dohodnut sa na nocnik... nechce.. ahhhhh. Dufam,ze v lete to dame.

jana101018
autor
22. apr 2021

@lubka261 ďakujem za radu určite skúsim 🙂

jana101018
autor
22. apr 2021

Je to malá tvrdohlava slečna a keďže by som chcela aby išla do škôlky je najvyšší čas aby sa to naučila. Možno ešte nie je pripravená lebo jej vôbec nevadí ze je mokrá ani keď sa pokaka. Ešte si sadne 😂 myslela som že príde a ukáže že je mokrá a bude jej to vadiť ale nič

keiko33
22. apr 2021

Dcera bude mat 2,5 a uz mesiac sme bez plienky. A to som si myslela, ze ktovie kedy sa naucime, nechcela si vobec sadnut, akoby nevedela, co od nej chcem. Nechala som to tak, az raz starsia dcera ju vecer dala na nocnik a podarilo sa. Na druhy den zas a uz to islo samo. Do tyzdna bola bez plienky a nehoda sa nam za ten mesiac stala asi 3x, hned na zaciatku. Dokonca uz ani na nocnik nechodime, len na wc. Ani uz to sedatko nechce, krasne sa sama posadi a vycika. Mna vola uz len na utretie, ked kaka. Ona je taka sikulka, vsetko chce sama a tesi ju ked ju chvalime. Ja by som nasilu nenutila. To musi prist samo, aby to dieta vedelo ovladat, to cikanie a kakanie.

jana101018
autor
22. apr 2021

No máte úžasné šikovné slečny 🙂 to mi hovorí každý že ona sama sa rozhodne že nechce plienku a bude jej vadiť že je mokrá len sa bojím aby sme to stihli do septembra. Ale asi je lepšie ju netrapit a trénovať. Plienku jej už nedám, len na noc dávam tak uvidíme ako nám to pôjde. Najhoršie je prať každý deň tu kopu mokrých leginiek a gatiek

elizabet173
22. apr 2021

@jana101018 keď sedí na nočníku pustiť vodu, aby čľapkala do nejakej nádoby s vodou by nepomohlo?

fiafia
22. apr 2021

Podľa mňa nieje pripravená. Dieťa sa odplienkuje keď bude pripravené, nie keď bude chcieť rodič. Tiež som to tak mala s dcérkou. Xy pocikanych veci, všade mlacky prestalo ma to baviť tak som jej vrátila plienku až kým sama nepovedala že nechce. Odvtedy takmer žiadna nehoda.mala niečo cez dva roky. Tiez som to chcela uponáhľať pre škôlku.

jana101018
autor
22. apr 2021

@fiafia možno máte pravdu lenže moja malá vôbec nerozpráva len ukazuje keď niečo chce alebo sa jej niečo nepáči. Ďakujem za radu skúsim teda počkať a skúsiť to znova v lete.

lululucy
22. apr 2021

Moja dcera ma 2 roky, uz sme to niekolko krat skusali bez plienky. Vobec jej nevadi, ze je pocurana. Naposledy sedela asi 15 minut na nocniku a uz ma prosila ze nechce pisat, tak som ju obliekla a za 2 minuty bola mokra. Neskor som sa jej pytala ci jej netreba piskat, povedala nie a za 5 sekund bola mokra. Do nocnika sa vypiska iba ked ju tam dam sadnut ja, sama sa nevypyta.