Prosím poraďte : 6 týždňové bábo nechce spinkať

jedencloviecik
1. okt 2019

Idem k veci. Syn je plne kojený na požiadanie. Veľmi dobre prospieva a aj pravidlene kaká. Občas má problémy s plynmi - ale to už väčšinou rozpoznám. ALE aj keď má všetky potreby zabezpečené (prebalujem ho nostop keď urobí akúkoľvek potrebu - riešim všetko čo by mu mohlo vadiť. Nepomáha. NESPÍ CEZ DEŇ. A pozor. Nespí vôbe v kočíku, napriek tomu to skúšam, ale je to tak na 30 min. max kým sa rozreve a ťahám späť domov. Občas ho uspím v šatke, ale nie vždy je to pravidlo. NIKDY ho nenechávam spať bez uspatia - revom v postielke a ani nie som zástancom vyplakania. Žiaľ aj tak si dosť poplače a to ho nosím, všetky možné polohy skúšam, prikladám na prsník, fitlopta, proste všetko. Ale dospeje to občas do štádia, že vidím, že je unavený ale neviem ho upokojiť. Najmä navečer - keď cez den podrieme max 2 hodiny. V noci spí relatívne dobre - vstám prieme 3x k nemu. Ale trápi ma ten deň. Nemôžem nikam ísť a a doma tiež vonkoncom nič neurobím. Je to strašne frustrujúce. Sú aj dni kedy spí aj 4-6 hodín počas dňa ale to je výnimka. Väčšinou na mne. Nechápem ako existujú deti čo spia vraj 19 hodín denne. Dokonca 4 hodiny v kočíku. Je to u nás nereálne a som zúfalá. ďakujem

jedencloviecik
autor
1. okt 2019

A ešte som chcela dodať, že to považujem za moju chybu - lebo mi je jasné že 6 týždňové dieťa nemanipuluje a nevymýšľa. Len žiaľ neviem ako na to už.

mimibb
1. okt 2019

Neboj prejde to.... Mala som 2 deti, čakala tretie a naivne si myslela, že to dám ľavou zadnou, no mala ma dostala na kolená..... Kočík neohrozil, keď som chcela, aby aspoň trochu cez deň spala, nosila som ju v satke.... Celeeee dni.....aj som ju v satke dojcila.... Robila jej teplé kúpele, aby v tej vode doslova plávala a uvoľnila sa.... Rozprávala som sa s ňou, že viem, že ju bolel príchod na svet, že sa chvíľu trápila (porod bol komplikovanejsi) ze som tu pre nu a spolu to zvládneme.... Tak bola úplne v kľude a na mne spinkal aj 2-3hodinky....od únavy som občas doslova padala na hubu... Bolo to nesmierne náročné obdobie trvajúce 6 mesiacov... Kým si doslova zvykla na tento svet.... A potom sa z nej stalo úžasné vnimave stvorenie, má 2 rocky a je to náš intelektuál.... Ta drina stala za to... 🙂 čiže držím prsteky a prajem veľkú dávku trpezlivosti 🙂

misiacik31
1. okt 2019

Aj naša mala v tomto veku take obdobie, ze vela plakala a malo spala.. Tieu som skúšala vsetko možné a bola som uz zufala, vecer dlhe uspavanie a zaspala stake az po placi ked uz bola unavená....Myslim ze robis vserko skvele len je to rake obdobie ktore treba vydrzat a ono sa to zlepší tiez som niekedy myslela že uz to nedám ale uz ma 7 mesiacov a cez toez vacsinou spi len na prsniku alebo v nosici (v kociku vydrzi 15 minut)... Neboj nic urcite to prejde len musis s lasnou vytrvat ❤️

nerrynka
1. okt 2019

No dievčence môj drobec bude mať ešte len 3 týždne a tiež sa mu cez deň nechce spať. Môžem ho masírovať, rozprávať, púšťať upokojujúcu hudbu a nič. Občas zaspí na mne ale po uložení do postieľky je hneď hore... už len dúfať, že to prejde 🙂

selest
1. okt 2019

Nechcelo sa mi to docitat. Je to dieta je to normalne. Casom to prejde spanik sa upravi.

brendaa
1. okt 2019

@jedencloviecik skúšala si zavinovačku, perinku, aby sa nebudil ruckami?

maryetta
1. okt 2019

Moje obe deti cez den nespali. Uz ked spali tak som ich kontrolovala ze co sa deje ze spia.
Takze ja ti neporadim ale nie kazde dieta je spiace.

pimpa12
1. okt 2019

@jedencloviecik nemám vlastnú skúsenosť ale napíšem ako to bolo s mojou sestrou. Ako novorodeniatko spala v priebehu 24 hodín Max 4 hodiny!!! Moja mama už odpadávala od únavy. Zato mala 4 mesiace keď sama sedela a 8 mesiacov keď chodila...deti sú rôzne ona si režim do roka ešte veľa krát zmení.

euka210
1. okt 2019

@jedencloviecik no, akoby som citala o mojom najstarsom...tiez ako 2mes. spal za cely den 2h...po pol hodinkach. Takze viem ake je to vycerpavajuce. Ja som okolo pol roka vyskusala aj metodu kontrolovaneho placu, lebo som bola zufala...ale nepomohlo. U nas kocik fungoval, v nosici tiez vedel pospinkat. Len vekom sa to lepsilo. Ja som mala dojem, ci nema tichy reflux, ze na to sa budil, neviem...bolo to narocne dieta. Uz ma 8r a stale nechce zaspavat sam, aj vecer tazsie zaspava. Zato druhy syn bol ukazkove dieta...spal 3h, nadojcil sa a spal dalej 2-3h...normalne som sa pytala svokry ci je to normalne tolko spat...mala zo mna srandu, ze tak to ma byt. Takze Ty chybu nerobis. Ale na pol roka tiez spaval 3x po pol hodke v kociku. Uz som si zvylka. Zistila som, ze vela deti spi 30min a dost, aj svagrina mala take. A treti tiez neskor tak spaval. Ked mali dva spanky, okolo 10mes, tak to boli dlhsie...alebo som na obed spala s nimi, nadojcil sa a spal dalej.

jedencloviecik
autor
1. okt 2019

@mimibb dakujem...tiez sa mu prihovaram, hladkam, masaze skusam ale niekedy kde ma amok nepomaha nic, len pockat kym sa ukludni.

jedencloviecik
autor
1. okt 2019

@misiacik31 presne tak. Vytrvat a s laskou. Niekedy som velmi netrpezliva, vtedy ho nachvilu necham muzovi. Ale zvacsa len ja ho viem uspat 🤷🏻‍♀️😇

jedencloviecik
autor
1. okt 2019

@brendaa ano skusala len problem je ze on akekolvek prelozenie zisti - ak nespi hlboko, co teda velmi zriedka cez den. A keby ho v perinke idem uspat tak to tiez moc nejde, je velmi silny - vsetko si hned rozkope, ruky vytahuje. On ma 6tyzdnov ale nosime 62 cislo a je mu dobre. Velky a silny je.

jedencloviecik
autor
1. okt 2019

@maryetta presne 😂 ja tiez ked spi nahodou hodinu uz kontrolujem co sa deje.

sofiia87
1. okt 2019

Je to len obdobie. Moja mala nespavala cez den takmer mesiac v kuse 🙈cele dni som nerobila nic ine len uspavala, takze viem ze je to o nervy, treba len vydrzat

jedencloviecik
autor
1. okt 2019

@euka210 juj veru aj ja idem s nim vela x spat. Ale uz akoby ani to nezabera ze ma prsnik doslova pri hlave (takzvana pohotovostna poloha 😂) proste zobudi sa sibrinkuje mi rukami do tvare 🙂 teraz ma obdobie ze sa zacina usmievat a vydava prve zvuky co nie su plac - tak som rozmyslala ci nema aj nejaky vyvojovy skok. Neviem.

jedencloviecik
autor
1. okt 2019

@sofiia87 juj dakujem, ze aspon viem ze nie som sama. Lebo mam v okoli aj maminky co maju deti spinkavce a nechapala som co robime zle. Ja veru na kavu s kocikom ist neviem. Ja ju neviem ani doma vypit teplu 😂

mirpet
1. okt 2019

@jedencloviecik my sme to mali rovnako...prve 4 mesiac3 nespal cez den skoro nic len take 20 minutovky,aj to len hojdanim na fitlopte...tiez len na mne a musela som byt v pohybe...potom to preslo

zuzka102
1. okt 2019

Tak ja som niekoľko prvých mesiacov vravela, že moje dieťa prereve 23h z 24. 😓 Akoze bolo to o hubu! Závidela som mamám, ktorým deti spali. 😮 Jediné čo zaberalo na jej plač bolo nosenie & hojdanie na rukách VKUSE.. lebo akonáhle som ju položila, keď už teda vyzerala, že spí, okamžite oči otvorené a znova rev. Našťastie sa to po nejakých 4-5 mes. postupne samo upravilo.. síce doteraz nie je bohvieaký spáč.. ale tie prvé mesiace boli hrozne. Mala aj tichý reflux vtedy, možno to bolo aj tým.

jedencloviecik
autor
2. okt 2019

@mirpet
@zuzka102

tak len vydržať mi zostáva😔

wena
2. okt 2019

Ahoj, pridávam moje tipy:
1. Ked moja malá spala na mne, urobila som si z toho relax aj ja. Prichystala som si k posteli alebo ku gauču vodu, niečo na jedenie, knihy, časopisy, mobil a kým tie dve hodky spala, tak som si čítala a relaxovala.
2. Mne pomohol nosič. Ak ti chce byť v nosici alebo v satke, tak ho maj tam čo najviac. Moja tiež spí najlepšie v nosici a keď práve nespi, tak to neriešim čo v nosici robí, kým neplace tak je asi spokojná aj keď nespi. Ja s nosicom robím všetko, aj varim a upratujem, proste čo treba. Keď zaspí hlboko sadnem si s ňou do kresla a tiež si bud čítam alebo si lahnem na gauc a nechám ju na mne v nosiči spať.
Keď sa budeš snažiť dat ju dole, prikry ju najprv dekou a až potom ju preloz keď sa deka nahreje. Väčšinou sa deti pri prelozeni zobudia na chlad.

jedencloviecik
autor
2. okt 2019

@wena Dakujem😘to som si vsimla, ze hned zisti ze nie je na mne, ale ked satku citlivo rozviazem a je tepla tak v nej aj po prelozeni vydrzi este kusok spinkat. Aj teraz ho mam v nej, lebo dnes ani spolocne spanie nepomohlo.

mirpet
2. okt 2019

@jedencloviecik my sme chvilu skusali davat aj take vrecusko teple k malemu aby citil teplo.sem tam na chvilu zabralo