Prosím, poraďte,už som zúfala 😞 opakujúce sa hnačky zo zubov?

laura_222
30. dec 2018

Ahojte baby, stretol sa s tym prosim niekto? Mala ma 15 mesiacov uz 11 zubov momentalne idu ocne... pred dvoma tyzdnami ju chytili hnacky dost intenzivne ( 14 krat za den) boli sme u doktorky dala jej nekadex, nasadila dietu, zobrala vzorku stolice- vysledky negativne. Hnacky presli za 4 dni. Od vtedy sa to pravidelne opakuje raz za tri az styri dni ale len vecer. Cez den jej nic nie je led sa okupe a davam ju spat pokaka sa v priebehu dvoch hodin aj pat az sest krat potom samozrejme nevie zaspat tak je hore do 23 tej. Moze to byt zo zubov? Ale preco vzdy vecer po kuapni? Davaj pozor na jej stravu papa najma ryzu suche maso banany zemiaky, suchy rozok..mliecne nejedava vyhadzuje sa z toho ( zatial jej doktorka nerobila testy na alergiu) mlieko pije nutrilon alergy care 2. Kozmetiku na kupanie pouziva tu isto stale. Celkovo je chuda ma 8200 g obavam sa ze schudne este viac. Zajtra ju beriem k doktorke len ma zaujima ci netusite co to moze byt. Dakujem za nazory

pininka
30. dec 2018

@laura_222 hnačky môžu byť zo zubov,určite by som dávala aj probiotiká. Problém ale môže byť ozaj aj v mlieku. Určite by som s ňou išla na gastro, lebo tých hnačiek je ozaj dosť.

laura_222
autor
30. dec 2018

@pininka ved prave len rozmyslam ze preco ju zo chyti stale po kupani... malej pediatricka je aj detska gastroenterologicka tak snad nieco vymysli

martina8888
30. dec 2018

@laura_222 skús nutrilon bezlaktozovy, kúpiš iba v lekárni. Moja dcéra, keď mal 1,5 roka, tak mala hnačku, niečo chytila v bazéne. Dala som jej diétu, ale bez mlieka - nutrilonu nevedela zaspať. A potom z neho kakala celú noc a boli to teda iné šupy. Nakoniec mi poradila jedna DR, nech prejdeme na nejaký čas na bezlaktozovy nutrilon, lebo ten obyčajný jej stále dráždil mikroflóru v črevách a teda sa jej to nemalo kedy vyliečiť. Ty dávaš nutrilon pred kúpaním alebo až po, keď ide spinkať?

ivca88
30. dec 2018

Moj muz aj deti maju intoleranciu laktozi, ale aj iných veci, avsak reakcie maju vzdy tak do pol hodiny, max hodiny
Porozmyslaj čo jej predtym davas.
Mozno nejaku kasu ?

lindusss2016
30. dec 2018

@laura_222 mozno blbost, ale nehrozi, aby vo vani pila vodu??? Alebo teda nejak inak pozila sprchac? To by ju mohlo poprehanat. Je mi jasne, ze na nu davate pri kupani pozor, ale moje decka nonstop piju vo vani 😁 mozem sa snazit akokolvek, stale si daju, len ja nepouzivam ziadnu kozmetiku, takze piju len cistu (aj ked nie velmi cistu😂) vodu

ivca88
30. dec 2018

Pripadne zrus uplne mlieko, davaj caj dva tyzdne a uvidis, ci sa to zlepsilo.
Hladala by som vinnika v strave.

mimka11111
30. dec 2018

@laura_222 ahoj, no my s nutrilonom skúsenosť nemáme,takZe neviem veľmi posúdiť,ale píšeš,že používaš 2-ku, nemala by dcérka v 15-tich mesiacoch používať už väčšie číslo mliečka? Synček má 22 mesiacov a od 15 mesiacov používame bebu optipro 4, ta je do 24 mesiacov a potom ide 5-ka....bebu sme používali od začiatku a problémy sme nemali...nemôže to byť aj tým mliečkom, že to nižšie číslo už nie je pre dcérku výživné? Na to ti čo povedala pediatricka?

laura_222
autor
30. dec 2018

@martina8888 po kupani ale ona pije ten nutrilon alergy care a tam je ta laktoza a ine mliecne zlozky rozlozene na 99 percent takze by mal byt este menej drazdivy ako ten bezlaktozovy a pije ho uz viac ako rok nikdy jej nic z neho nebolo

laura_222
autor
30. dec 2018

@ivca88 ja mam tiez intoleranciu laktozy presne tak ked zjem nieco mliecne max do hodiny do na sebe citim. Kase vobec, nema ich rada max.ryzovu ale nekupujem instantnu varim jej z ryze. Mlecne veci neje. Skusala som jej davat bezlaktozovy jogurt biely nic jej z nehe nebolo, sem tam jej dam kozi syr na rizoto alebo cestoviny tiez bez reakcie. Obycajny jogurt alebo ine mliecne este nejedla. Ale od tyxh velkych hnaciem jej nedavam nic mliecne ani bezlaktozove

laura_222
autor
30. dec 2018

@lindusss2016 ano presne to ma napadlo. Jasne ze pije teda oblizuje su ruky hracky... neda sa moc ustrazit. Uz bolo aj take ze si normalne chlipla a vtedy jej nic nebolo, preto sa mi nezda ze by to bolo z oblizania ruk. Ale skusim ju len v cistej vode okupat a uvidime. Dakujem za tip

laura_222
autor
30. dec 2018

@ivca88 skusim len ona je slaby jedak velmi zje pr lyziciek a skoncila nikdy nezjedla celu detsku vyzivu alebo celu porciu svojho jedla vzdy chce aj tak mlieko. A to mlieko je skoro bez kravskej bielkoviny ale skusim ho vyradit aspon na par dni a uvidime. Vypytam si od doktorky ona je aj detska gastro testy na alergie mozno nieco odhalia. Napadlo ma ze to moze byt z vajcika lebo ho mala v privarku nez zacali tie velke hnacky ale pred par dnami ked to opat zacalo nemala vajco niekolko dni lebo som zabudla kupit. Uz fakt neviem. Dakujem za radu

laura_222
autor
30. dec 2018

@mimka11111 dakujem ale ten nutrilon sa vyraba len 1 alebo 2, 3 z neho neexistuje. Lebo je to po neocate najvhodnejsie mlieko pre alergikov. Ked som jej davala ine mliecko bebu alebo nutrilon pro futura alebo materske mala vyrazky. Doktorka povedala ze ked si ho pyta mam jej ho davat aj nadalej

lindusss2016
30. dec 2018

@laura_222 mozno po tej hnacke ma este podrazdeny traviaci trakt a reaguje takto prehnane na to, co by inak zvladla v pohode. Vyskusaj umyvat len v cistej vode, neboj, o nic nepride. Ja pouzivam pre decka len sampon a pocas dna mydlo na ruky, ale ziadne sprchace ani peny.

laura_222
autor
30. dec 2018

@lindusss2016 ano je to mozne. Urcite skusim len cistu vodu a uvidime. Dakujem

diana228
30. dec 2018

@laura_222 moja mala tiez obdobie hnaciek. Minuly mesiac sme si ich uzili. Som myslela, ze sa uz zblaznim. Stale len ryza, uz som bola na nu alergicka. Nam napriklad nedali ziadne tabletky. Nasadila som probiotika biogaiu, enterinu, cerstve cucoriedky, nutrolin b tabletky, ryzovy odvar. Treba len vydrzat, crevna mikroflora sa casom obnovi. Potrebne je zo stravy vylucit uplne vsetko, co by ju mohlo podrazdit.
Moja je tiez slaby jedak. Pred hnackami mala 9.8kg(22mes), po nich 9.2kg. Po mesiaci sme na 9.7kg ;)
Vyzera to tak, ze pediatricka bude vediet poradit. Drzim palce, aby sa mala vratila cim skor do normalu 🙂

laura_222
autor
30. dec 2018

@diana228 dakujem pekne za nazor🙏🏼 Nasadim jej este probiotika a vylucim potencionalne drazdiace potraviny a uvidime

kabba
30. dec 2018

Mna napadlo, ci to nie je z hraciek vo vani. Nema kacicku piskaciu, pripadne ine piskacie hracky, do ktorych by sa mohla dostat voda? Minule som niekde videla obrazok, ako rozrezali tieto hracky a vo vnutri bolo tolko bordelu, pliesni a inych svinstiev, ze ma striaslo :( Vsade, kde sa moze zadrzat voda vnutri hracky prezri a vyhod. Ak to hryzie a olizuje, moze to byt aj z toho. Skus rozrezat nejaku a uvidis 🙂

laura_222
autor
30. dec 2018

@kabba ano ma take kacicky 😰to ma vobec nenapadlo. Super dakujem! Zajtra letia vsetky do kosa

kabba
30. dec 2018

@laura_222 mna to napadlo, ako si pisala, ze to ma po kupeli. Tu je clanok aj s videom 🙂
https://www.noviny.sk/slovensko/325291-vazna-hr...

lindusss2016
30. dec 2018

@kabba pravda.... mna to ani nenapadlo, kedze tie striekacie hracky nepouzivame. Zopar sme dostali, decka sa pohrali, ale max po mesiaci vyhadzujem. Nasi sa hraju s poharikmi a miskami, iba si prelievaju vodu. Ale veru ak cuca tie gumene potvory, moze to byt z toho.

slavkastruk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivca88
31. dec 2018

@laura_222 tak teda ak mas intol.laktozy tak to ide ruka v ruke s vajciami.

ivca88
31. dec 2018

.

ivca88
31. dec 2018

A tí co neznesu vajce, maju problem aj so samotnou kuracinou. Tak aj tu skus nedavat..

deti95060810
31. dec 2018

syn mal neskutočné hnačky zo zubov...Hnačky trvali veľmi dlho... po vyjdení zubov aj hnačky prestali...u mladších detí sme takéto problémy nemali..

juliet86
31. dec 2018

skus ju v ramci pokusu okupat rano alebo poobede nie vecer a uvidis co sa stane

laura_222
autor
31. dec 2018

@kabba idem schvalne nednu rozrezat, tak ci tak idu do kosa. Dakujem

laura_222
autor
31. dec 2018

@ivca88 aha dobre skusim aj kuracinu vylucit dakujem

laura_222
autor
31. dec 2018

@juliet86 dobre skusim aj to

laura_222
autor
31. dec 2018

Dakujem pekne vsetkym pomohli ste mi idem postupne skusat Vase rady🙏🏼 Vsetky prajem pekny Silvester a potom vsetko najlepsie v novom roku😘😘