Prvá prechádzka s bábätkom

mimuska123_
28. apr 2012

nase babo ma dva tyzdne, a je krasne vonku, kedy je optimalne ist s nim na kratku polhodinovu prechadzku von?

micuchova
28. apr 2012

my sme s nasou isli po 10 dnoch a to bol januar, tak myslim ze kludne chodte aj hned 🙂

mobilo
28. apr 2012

ja som prvého mala narodeného v júny a išli sme von hneď v ten deň ako sme z nemocnice prišli🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 bola som v nemocnici vyše týždňa ..
a druhý je oktobrovi a chcela som ísť až po dvoch týždňoch ale bola pekná jeseň a doktorka sa smiala, že možem hneď veď kedysi boli deti vonku od narodenia...iné je keby mrzlo alebo tak ale podľa mňa taká krátka prechádzka v chládku padne dobre obom 😉

pepsyna
28. apr 2012

@mimuska123_ a to si s nim este nebola? 😕 kludne chod vonku je nadherne teplucko, ziadny strach 😉 my sme chodili s nasou malou von od prveho dna co nas pustili z nemocnice 🙂

mimuska123_
autor
28. apr 2012

davam ho von tk na 10 minut, ale uz by som s nim rada sa isla aj pokocikovat...

pepsyna
28. apr 2012

@mimuska123_ kludne chod, mozes aj na dlhsie-podla toho ako casto papa, v takomto pocasi sa to priam ziada 🙂

lucia.kl
28. apr 2012

ja som chodila von od prvého dňa ako sme prišli z pôrodnice - to mali baby 5 dní... takže kludne môžeš ísť von a aj na dlhšie ako na pol hodnku...

tea333
28. apr 2012

@mimuska123_ chodte, vonku je prijemne

amouramour
28. apr 2012

ja som isla na 9ty den a to bol marec...tak len bezte, dietatko potrebuje cerstvy vzduch🙂

katmi
28. apr 2012

@mimuska123_ nechapem, preco len na pol hodinu.. vonku je uplne krasne, ostante s nim vonku kludne dlhsie.. moja dcerka je majova a vonku bola rovnako ako @lucia.kl od 5teho dna a nebola vonku veru pol hodinu..

stardust
28. apr 2012

ma tvoje dieta nejaku vaznu poruchu imunity, ze si s nim este nebola vonku? Ak nie, zbytocne sa obmedzujes.

anaxamon
28. apr 2012

@mimuska123_ jasne ze bez vonku, a este dnes🙂) ani priliz neobliekaj aby sa moc nespotilo...vonku je dnes letne🙂

k_a_j_k_a
28. apr 2012

@mimuska123_ ahoj. Starsia dcerka je decembrova a vonku na cca hodinku sme boli ked mala 5dni. A to mrzlo. Pravdaze bola poriadne pozakryvana. Mladsia bola vonku odo dna, co sme prisli z nemocnice, cize tak na 3.den. Je julova a na zahrade bolo omnoho lepsie ako zavriet ju doma v dusne. Cize si myslim, ze uz ste mali byt davno vonku a robit aj dvojhodinove vychadzky, proste kludne aj cela medzera medzi kojenim.

gaby21
28. apr 2012

@mimuska123_ Dvoj tyzdnove dieta uz Musi mat pravidelny pobyt na cerstvom vzduchu, akoze som prekvapena, ze na desat minut, toto som fakt este nepocula 😕 A este v tomto pocasi

xenicka13
28. apr 2012

dcera je januarova a po 8 dnoch sme zacali chodit von

koniarova
28. apr 2012

@gaby21 A to máš z kadiaľ, že "musí". 😀 😀 😀 😀

nibiru
28. apr 2012

dcerka je julova a pediatrička v nemocnici nam povedla pri prepustani ked sme sa pytali aj hned ked chcete 😀 a nakolko tak ako vyhovuje vam kludne aj hodiny pokial je najedene,prebalene naco sediet doma?jedine čo sa neodporuca ist ked mrznealebo su tropicke tepla ale inak nevidim dovod bit zavreta doma moja dcerka milovala a miluje cerstvy vzduch keby som mala rodiny dom sme vonku asi stale.

katren
28. apr 2012

@mimuska123_ nasa je decembrova a boli sme 5 dni od porodu 😉
bolo -5C

baklik
28. apr 2012

tak sa teraz trochu cudujem, nas maly je narodeny na konci novembra a nasa pediatricka nam na prvej poradni nakazala, ze deti narodene v zime maju ist von az mesiac od narodenia... 😖
@katren
@xenicka13
@k_a_j_k_a

k_a_j_k_a
28. apr 2012

@baklik a mne zase nas dr. na navsteve u nas v den prichodu z porodnice hovoril, ze mozem ist s malou von aj hned. 😀 Takze si vyberte. Inak, ten mesiac sa mi zda byt trochu prehnany. Ja pravda, ze by sa nemalo ist s tak malym babatkom medzi veeela ludi - do obchodu a pod., ale myslim, ze prechadzka po okoli neuskodi.

woman04
29. apr 2012

..
@baklik mesiac od narodenia????..však už po týždni sme mali prvú poradňu u doktorky...malý sa narodil koncom novembra a v pohode sme kočíkovali až do ďaľšieho papania..a celú zimu,pokiaľ strašne nepršalo,sme chodili von..

gaby21
29. apr 2012

@koniarova A to akoze musim mat odniekial 😕 ? Akoze z prirucky alebo tak? Sak hadam to vyplyva z prirodzenych potrieb dietata, ako, dat mu najest, alebo ho okupat, ci aj to by som mala odniekial mat?

romea
29. apr 2012

@mimuska123_ kludne mozte vybehnut aj dnrs my sme isli hned na druhy den akosme prisli z porodnice bolo leto a to pocasie je aj dnes take 🙂 to len babetka narodene v zime sa maju davat postupne k oknu a predlzovat cas letne a ked je teplo bez obmedzrnis. Samoztee nie na priame slnko a ked je najvacsi hic ist doobeda alebo poobefe ked menej prazim a treba kremik. kvoli ochrane aj v tieni uziye si juna opalovanie 🙂

kilian
29. apr 2012

Ja som isla von s malou den po porode a to sme mali vtedy -5 stupnou vtedy.

katkas1
29. apr 2012

kludne chod von a nesedte zbytocne doma, je krasne a urcite sa aj malemu bude pacit 🙂

anjelik0907
29. apr 2012

@mimuska123_ môj sa narodil v júni, takže teploty boli také ako sú dnes a mi sme išli von ten deň keď sme prišli z nemocnice 😉 a nie na pol hodinku ale na 2 hodiny a na druhý deň bol vonku už skoro cely deň 😀 krásne mi vonku spinkal ,tak nemalo význam ho nechávať dnuká 😉 tak šup s malinkým vonku, ale ho ani zbytočne veľa neobliekaj 😉 dnes bude krááááásne teplúčko 🙂 príjemnú prvú prechádzku s miminkom 🙂

rebeka25
29. apr 2012

po dvoch tyzdnoch???????? My sme sli na druhy den vonka....(August)

gubcikova
29. apr 2012

ak nie sú komplikácie na 10deň od pôrodu,ak boli komplikácie na 14deň

koniarova
29. apr 2012

@gaby21 Nie nemusíš. 😉 😉 😉 Len si to tam napísala tak, ako keby sa svet zrútil, ak by s dieťaťom nešla von napr. 2 týždne. 🙂 A absolútne si ma nepochopila, takže ukončime túto debatu. 😉 😉 😉

stvura
29. apr 2012

@mimuska123_ urcite ano, so syncekom som sla na prvu prechadzku po tyzdni, s dcerkou skor (starsie dieta mi uz bolo doma znudene)...mam obe letne deti 😉

apoloma
29. apr 2012

my sme boli prvykrat vonku po 4tyznoch na prechadzku na pol hodku ale maly sa narodil 2januara a potom boli tie silne mrazy tak sme museli pockat ale o nic sme neprisli teras sa uz prechadzame kolko len chceme ja myslim ze teras sa uz kludne mozte ist prejst aj na hodinku dve....