Prvé kroky v 18. mesiaci

veronikakm
2. mar 2019

Ahojte.chcem sa opytat ci su tu mamicky ktorym deticky zacali chodit neskor.Nas maly ma 15,5mesiaca sadka si sam,plazi sa,štvornoskuje postavi sa pri nabytku ale nie a nie sa pustit bezkat.ked sa narodil mal hypertonus.stuhnutie a napätie svalov.ale po pislednej kontrole u neurologa uz ma vsetko v piriadku.vsetko co mal.dobehol.ale aj tak chcem vediet ci je to normalne.alebo ja uz tak strasne sa neviem dockat.

mircalla
2. mar 2019

@veronikakm Ked v 18 mesiacoch nechodi ani s podporou, riesila by som s periatrickou. Najneskor do 18 mesiacov by mal chodit sam.

diewcatqoo
2. mar 2019

@veronikakm Ahoj, ak na neurologii zhodnotili, ze je vsetko ok, tak neboj sa, ono to pride. Mozno sa len nevie odvazit pustit sa a ist sam. Poznam par deticiek, ktore zacali s chodenim neskor a zacali same chodit az vtedy, ked si boli uplne iste. Nemali ziadne pady, chodili pekne isto. Mozno je to niekedy lepsie, akoby sa ti mal vrhat vsade a vzdy potom padat na hlavu 🙂
Pockaj, este budes s nostalgiou spominat, ako bolo dobre, ked to bolo este take nepohyblive babatko 🙂

sash37
2. mar 2019

Moj zacal chodit az v 15 mesiacoch, ked.siI.bol sam isty sebou..je taky.opatrny vo vsetkom...ale aspon bol uz aj pevnejsi a nepadal vela...riesila by som to az po 18 mesiacoch

pribinak
2. mar 2019

Ale ved ste sledovaní, pokial neurologicka povedala, ze je to OK, tak je to super
Mozes mu pomoct tak, ze budete chofit na nejake baby fit

vektricka16
2. mar 2019

@veronikakm nasa zacala chodit sama v 17ich mesiacoch a to je zdrava a nemala ziadny hypertonus.. Ked uz stoji pri nabytku to je otazka casu kedy sa spusti sam behat🙂

s1m.one
2. mar 2019

ahoj, moj otec zacal tak neskoro a je to vysokoskolsky studovany sikovny chlap, sestrin maly detto

s1m.one
2. mar 2019

obaja az v 1,5 roku zacali

mogaa
2. mar 2019

neboj, keď bude teplúčko treba ju brať na ihrisko kde uvidí detičky a nevedomky sa ti sama pustí...je len viac opatrná, bojí sa vedome pustiť sama....prvé krôčiky môžete doma skúšať že si ju budete medzi sebou posielať a robiť jej oporu keby náhodou padala - zachytiť ju.....ak sa ale púšťa popri nábytku tak je to otázka času kedy sa osmelí do priestoru

saskia_98
2. mar 2019

@veronikakm pozri tak ako som ja začala chodiť už vo svojich 9tich mesiacoch - zo sedu som šla rovno na nohy lebo som nevedela isť štvornožky, tak môj brat začal chodiť až keď mal 19 mesiacov lebo až vtedy si bol sam sebou istý. Keď dr. Povedala že je všetko ok, tak musiš len počkať kym si bude maly sam sebou isty a pustí sa. Ty to nijako neurýchliš. ☺

ivik111
2. mar 2019

@veronikakm ono to pride,nebojte sa🙂nas ma skoro 16 mesiacov a pred par dnami sa z nicoho nic pustil a utekal cez celu obyvacku....😁😁

chichua
2. mar 2019

Moja začala v 17m

misiatkooo
2. mar 2019

@veronikakm ahoj my sme natom podobne. Moj bude mat o 2 tyzdne 17 mesiacov a tiez nechodi. V roku mu zistili slaplbsi svalovy tonus. V 12 mesiacoch si sam sadol.V 14 zacal stvornozkovat a hned sa aj postavil a v 15 obchadzal nabytok. Nechcel sam stat v priestore ale dnes konecne stal aj bez pridrzania co beriem ako velky uspech. Sam sa chodit nepusti. Ked mu dam rucicku tak cupka ale ak ho pustim radsej capne na zadok.

tova
2. mar 2019

ma nejaku hracku penvu, tazku co sa neprevrati co by tlacil vopred? Ked vie stat tak jednoducho, na koberci postav ho daloko od nabyku a vsetkeho, chod park krokov od neho a v jeho vyske mu podavaj hracku alebo nejaku chrumku. Ked spadne, postav na rovnake miesto a odznova. Neutekaj zakazdym ked spadne k nemu ked sa vie sam postavit. Ked sa zacne plazit postav ho.

boba245
3. mar 2019

@veronikakm Nemaj obavy a z tabuliek si nič nerob. Zvlášť ak aj neurologicka povedala že je to ok. Môj mal od narodenia hypotonus a pohybovo pozadu 2-3 mesiace. Chodiť začal pred Vianocami , to už mal 18 mesiacov a cca 2 týždne. A ako začal chodiť veľmi rýchlo sa rozchodil. Pediatricka povedala že deti ktoré začnú chodiť skôr napr v 9 mesiacoch že oni ešte necítia strach tak ako staršie deti a tak si myslí že náš tým, že je už starší je rozumnejsi a viac sa boji pustiť sa. Resp. ze je len opatrny. To mal vtedy nejakých 15mesiacov. A neurologicka zase poznamenala že čím dlhšie stvornozkuje že to zase je lepšie z toho hľadiska že sa mu lepšie spevní chrbtica ako keby začal chodiť veľmi skoro. Takže neboj, nič nezmeška 😉.

veronikakm
autor
3. mar 2019

Dakujem za kazdu odpoved.uvidime sama som velmi zvedava kedy to pride.

veronikakm
autor
4. mar 2019

@misiatkooo uplne rovnako ako mi.

misiatkooo
6. mar 2019

@veronikakm musime byt len trpezlive a cakat. Ja som dala trosku dalej stolik v obyvacke od gaucu aby sa nemohol prechytit a podarilo sa mu spravit par krokou. Oni musia nabrat trosku odvahu 😊

lubicapnackova
6. mar 2019

@veronikakm Ahoj veronika vobec sa nemusis bat ak ti ortoped povedal ze ma nozicky poriadku tak to neries moj synovec mal skoro 2 roky ked zacal chodit

veronikakm
autor
2. apr 2019

@misiatkooo chcem sa opýtať ako ste na tom? Už bežkate?

misiatkooo
2. apr 2019

@veronikakm ano uz bezkame ale este to je taka mackova chodza ale kazdym dnom prejde viac a viac bez padu 😊 vam sa ako dari ?

veronikakm
autor
2. apr 2019

@misiatkooo nás bude mať 16steho 17.mesiacov ale iba okolo nábytku a všade sa postaví. Ale sám bez opori ešte nestojí. Musí sa držať. Ja sa toho asi nedockam😃

misiatkooo
3. apr 2019

@veronikakm neboj to uz nebude dlho trvat.Nas ties dlho chodil okolo nabytku a nevedel sam stat a behom tyzdna sam stal a zacal robit par krokou. Ono to pride ja viem ze to cakanie je niekedy na nervy😕

veronikakm
autor
3. apr 2019