Prvé tetovanie u dieťatka. Kedy je to možné?

maryjanna
7. sep 2009

caute baby, co myslite, kedy je mozne zacat s prvym tetovanim u dietatka? nejde o nic velke, je to skor taka rodinna tradicia. dakujem za nazory a skusenosti!

zuzka1.
7. sep 2009

cooooooooooooooo? to akoze myslis normlanu klasicku kerku????

ked je to rodinna tradicia, mohla by si sa spytat v rodine, kedy sa dali tetovat, nie????

a inak nechapem na co dieta vystavovat bolesti,
koza rastie, takze sa to potrha, ak nie je elasticka dostatocne,
aj ked je to tradicia, pocka kym dieta vyrastie,
a vobec,myslim, ze by sa mohlo rozhodnut smao, ci chce, alebo nechce pokracovat v tradicii

maatkka
7. sep 2009

dufam ze si robis srandu

jasminet
7. sep 2009

to je snad nejaky akoze "test" - ako reaguje narod na otazky podobneho charakteru... 😝

zuzitka
7. sep 2009

no snád až v 18tke 😉

nikollette
7. sep 2009

čoooo??? 😲 😲 😲
pekne v 18tke 😉

maatkka
7. sep 2009

jasminet aj ja mam z toho ten pocit

nikollette
7. sep 2009

Matkka, ja mám bohužial skôr pocit že to dotyčná myslela vážne 😔

mayerka
7. sep 2009

no tak ty jsi vostrá!!! To by mě v životě nenapadlo... Zajímavá tradice 😠

schwarzovka
7. sep 2009

nejlepší to je hned v porodnici, co nejdřív...ať to má opravdu na celý život, ne? Co se ho ptát, šup tam s tím a nejlíp nějaký velký, snad se mu to bude líbit a nebude mu to překážet v budoucím životě... 😠

jasminet
7. sep 2009

😀 😀 😀 schwarzovka

nikollette
7. sep 2009

Nejak sa zakladateľka témy odmlčala 😕
to si vážne myslela, že s týmto bude niekto suhlásiť, alebo mať nebodaj nejakú osobnú skúsenosť 😲 🙄

Aj keby to bola hocijaká tradícia, tak NIKDY!!!

miskachrumka
7. sep 2009

preboha 😕

maryjanna
autor
7. sep 2009

no nerozrusujte sa, je to tradicia. mamy sa opytat nemozem, ale babka tvrdi, ze mne to dali do roka. aj mne je to luto, bojim sa, ze ju to bude boliet na chrbatiku. asi sa na to vykaslem, ale bude to boj :(

termixicek
7. sep 2009

poslala by som na teba socialku. ty nemozes byt rozumovo v poriadku.

mousunek
7. sep 2009

maryjanna - ses normalni? skoda ze nevim kde bydlůis poslala bych na Tebe socialku sama. tetovat male dite. Nech se tetovat misto male, pres kotnik at si to trochu uzijes a vis jake to je a hodne rychle si rozmyslis ublizovat malemu diteti, pokud se pak samo rozhodne dejme tomu v 15 tak jeste, ale takhle.
Ty snad nemuzes byt ani mama ktera to dite miluje kdyz mu chces vedomne pusobit bolest...

Fakt normalni hodne zenske kolikrat deti mit nemuzou a tyhle co detem vedomne ublizuji je maj lituju to dite

bambusko
7. sep 2009

no jak sa pohorsujete, podla mna prepichovanie usi kvoli nausniciam je na rovnakej urovni kalicenia dokonaleho tela, a zrejme ich vecsina z vas dala 😒 vsetko je otazkou zvyklosti a kultury ako sa ponimaju taketo veci

jasminet
7. sep 2009

ano bambusko, mas pravdu s nausnicami a bolestou, ale nausnicu vyberies a dierka zarastie. tetovanie nie a po laserovom odstraneni jazvy ostanu na cely zivot...

termixicek
7. sep 2009

ty mas asi tiez pomyleny nazor na vyhovu deti. prepichnutie usi je otazkou 10 sekund. Tetovanie moze trvat aj hodinu a neviem si predstavit, ako pri tej bolesti moze rocne dieta plakat. Chod skusit tu kulturu tetovania a uvi´dis, ci das radsej prepichnut usi, alebo tetovat.
Preboha kam to speju dnesne zeny???!!!

bambusko
7. sep 2009

jasminet, nezarastie, zial, mam derave usi, ale moje deti nie 🙂 az budu chciet samy, nech si daju 😉

a vecsina tu plasi kvoli bolesti ap. nie kvoli dosledkom, asi tak 😒

bambusko
7. sep 2009

termix, jasne, ani to potom vobec neboli a nehnisa... nesuhlasim ani s jednym, ale nikomu nenadavam ani sa nenavazam. to ze vecsina povazuje za normalne prepichovat usi je ok, ale nieco ine, tak to treba zavolat socialku...

chelsee
7. sep 2009

prve? a dalsie pak kedy? 😕 zvlastna zena ked nad tym len rozmyslas, by som sa mohla vy... na rodinnu tradiciu keby som s tym ja nesuhlasila rodina ma smolu

maatkka
7. sep 2009

bambusko beriem ze neuznavas prepichovanie usiek ale o to viac ma zaujima - pre teba je to tetovanie babatka o.k???

sayast
7. sep 2009

tetovani nejdriv v 16 🙂

v zadnym pripade bych nenechala tetovat tak male miminko!!!

ouska myslim ze je neco jinyho, my je nechavali pichnout v 5-ti tydnech, julca ani jednou nezaplakala a vubec o nicem nevedela. tak si myslim ze to z nasi strany zadne tyrani nebylo.

tetovani vim jak bolelo me, takze bych ji to nikdy neudelala, jedine az k tomu dospeje sama.

jasminet
7. sep 2009

maatka - bambuska pisala, ze nesuhlasi - ani s nausnicami, ani tetovanim. ale islo jej o tie vyjadrenia o socialke...

bambusko
7. sep 2009

uz som napisala 😉 pre mna je akykolvek trvaly zasah do tela dietata, o ktorom rozhoduje niekto, iny kalicenie dokonaleho tvora. casto pocuvam kdejake poznamky na to, ze preco nemaju dievcata prepichnute usi a ked som zo zartu povedala, ze synovi dame, tak zas pripomienky 😀 nieco podobne je aj s obriezkou... iny kraj, iny mrav. kto stanovuje kriteria co je normalne a co nie?

termixicek
7. sep 2009

bambusko si matkou troch deti. neverim, ze by si dopustila, aby niektoremu z nich niekto sposobil bolest ako pri tetovani.
a ked uz ide o tie dosledky, nejde tu o to, ze je to na cely zivot, lebo nie je. ak mas peniaze, das si to odstranit. tu ide o to, ze ak chyti to dieta infekciu, aku chytila moja spoluziacka po tetovani, rocne dieta moze aj zomriet. moja spoluziacka skoncila po tetovani na polroka v nemocnici s infekciou, krora jej zasiahla nervovy system. nechapem matku, ktora by tomuto vystavila svoje dieta. a neverim, ze je to rodinna tradicia, ja i myslim, ze je to len rozmar nejakej nedozretej matky, ktora mozno na svojom sietati ide skusat to, na co sama nema gule!

schwarzovka
7. sep 2009

zastanu se bambuska...je to věc národů a jejich zvyklostí...v mnohých kulturách je běžné tetovat mimino, v některých zase kroutí hlavou nad propichováním uší...je to jen o pochopení a toleranci...každý jsme jiný, každý vyznáváme jinou cestu...
osobně jsem proti tetování dítěte, ale i proti náušnicím...to mimčo si to nevybralo a opravdu ty dírky v uších jen tak nezarostou...mám je taky děravé a naušnice nenosím

maatkka
7. sep 2009

jasminet pisali sme to zarovno tak teraz uz viem

zuzitka
7. sep 2009

inak fakt divná tradícia .... a aký obrázok na chrbátiku sa u vás traduje?

ja mám sama 2 kerky, ale miminkovi by som to nerobila ..... ked vyrastie, samo sa rozhodne, či to chce

jasminet
7. sep 2009

ale inac by ma vcelku zaujimalo, ake "tradicne" tetovanie to v tej rodine maryjanna ma... 😅