Prvé tetovanie u dieťatka. Kedy je to možné?

maryjanna
7. sep 2009

caute baby, co myslite, kedy je mozne zacat s prvym tetovanim u dietatka? nejde o nic velke, je to skor taka rodinna tradicia. dakujem za nazory a skusenosti!

rimmel
9. sep 2009

baby nerobte z toho vedu, v niektorych krajinach je napr. uplne normalne tetovat miminko...

je to podobne ako prepichnut usi, tiez ich to boli, no robime to.

a ak to autorka chce, jej vec, ona je za dieta zodpovedna a myslim si ze ako kazka mamicka chce pre svoje babo to najlepsie a ak si ona mysli ze tetovanie je OK co nas do toho 😉

soanpe
9. sep 2009

rimmel,
tvoje přirovnání tetování miminka k propichování uší je dost mimo 😝
propíchnutí je otázka několika sekund.

u tetování vpravuješ pod kůži barvu,která může vyvolat různé reakce a možná i septický šok
náušnice vyndáš z ucha a případná alergie, zánět... se zaléčí

rimmel
9. sep 2009

soanpe nechcem sa hadat, vyjadrila som svoj nazor, necakala som ze ma tu dakto este bude podpichovat..
zmysel mojho prispevku mal byt ze nikoho do toho nic 😉

nikollette
9. sep 2009

Tiež by som neporovnávala prepichovanie uší s tetovaním 😝

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rimmel
9. sep 2009

ahoj tvoja.mamina pekne motto mimochodom 🙂 a mas pravdu nechapem co sa do nej tak navazaju.....ved nejde tetovat ich deti 😀

soanpe
9. sep 2009

rimmell
popichování??? já se taky hádat nebudu a ani nechci 😉
sorry, ale jak můžeš říct, že do toho nikomu nic není? nevím, jestli jsi zaregistrovala v Čechách Kuřimskou kauzu. Tam maminka taky jednala v dobré víře a jak to dopadlo? naštěstí se lidi zajímali, co se děje.
takže tvoje "nikoho do toho nic" neberu
to je můj postoj k neobvyklým praktikám týkajících se dětí,které se ještě nedokáží vyjádřit. 😎

soanpe
9. sep 2009

já se nepustila do maryjany, ale vyjadřuju, co si o tom myslím. a i ty dvě tečky velikosti špendlíkové hlavičky můžou mít fatální následky ☹

bihan
9. sep 2009

ani som už nechcela písať, ale tu je tradíciou prepichovať dievčatám v určitom (dosť nízkom) veku nos... som zvedavá, ako by ste na to reagovali.
Tak isto je úplne bežná obriezka v niektorých kultúrach... to už nie je barbarský čin hodný volať sociálku?

Tradícia ako tradícia, porovnanie s prepichovaním uší mi práve príde dosť trefná.. je to len (hlúpa?) tradícia.

Ale ešte ma bavia reakcie mamičiek chlapcov (iba chlapcov 😉), ktoré by nikdy nedali prepichnúť uši, keby mali dievčatko.. tak sa o tom porozprávame, keď ho mať budú 🙂

rimmel
9. sep 2009

nie neregistrovala som...tu kauzu...

ale hovorim znova, je to o ulhe pohladu..v inych krajinach je to bezne a nikto sa nad tym nepozastavuje.....

beruska2x
9. sep 2009

soanpe.. no to bych netvrdila ze v Kurimi jednala matka v dobre vire, to je pekna pitomost 🙄

soanpe
9. sep 2009

já mám holku a náušnice bude mít, až si o ně řekne.jestli je bude chít už ve školce, ok.vysvětlím jí, co to obnáší
ale ted fakt ne.
to samé, jako když rodiče nechají propíchnout klukovi ucho, aby byl frajer.
obřízky atd.taky nerespektuju
je to vše o víře a tradici, ale nikdo mi to nemůže přikázat 😎

beruska2x
9. sep 2009

ad k propichovanim usi, myslim ze je dobre to udelat ve veku kdy si to dite nepamatuje, sice to obreci ale to je cele ale nechavat to treba na 6 let nebo tak.. to uz si pamatuje celkem dobre a je to podle me zbytecne...
jinak ja az budu mit holcicku 😀 tak ji nausnicky urco dam a uz vidim jaky budumit problem je vybrat 😉

soanpe
9. sep 2009

beruško, věřila tomu, že to dělá pro ně.jinak proč by to dělala.byla ovlivněná sektou, vírou v něco, co jí našeptávalo, že to má dělat.takže tak od věci to zase není

jinak my se beruško fakt nikde neshodnem 😎

beruska2x
9. sep 2009

tak tomu neverim a ani soud a psych. ne... je to obycejna zla zenska, jako treba ta co nutila kluka stat ve varici vode az se mu spekly prstiky.. to je stejne..

proc by to delala?? protoze ne vsichni na svete maji sve deti radi a jsou hodni ☹

soanpe
9. sep 2009

no moje ségry si náušnice přály až kolem 5-6let a necaly si je nastřeli a žádný trauma z toho nemaj.naopak byly pyšné,že maj nastřelovačky. tehdy to teprv začínalo v ČR frčet
já mám taky několik direk nastřelených a za sebe říkám ,že to nebolí.
ale odbočujem od tématu. nezdá se ti?

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maatkka
9. sep 2009

maryjanna - nepochopila som tu tvoju poznamku preco prave j a a spol. ??? 🙂 myslim ze tu boli ooovela horsie vyjadrenia ako tie moje...
a k si to co si pisala myslela vazne tak sorry ze som to spochybnovala ale zdalo sa mi az neuveritelne ze by to mohla byt realita... navyse mam jednu skusenost na inom fore kde vypisovala jedna "mamina s detickami bez strechy nad hlavou" a vsetci ju lutovali a az ked jej chceli cudzi ludia posielat oblecenie a hracky pre jej "deti" prislo jej to blbe a priznala sa ze si to cele vymyslela takze by ma uz fakt nic neprekvapilo. v kazdom pripade si vo svojom prvom prispevku chcela nase nazory a ja som napisala len svoj nazor (ze ja by som dietatu tu zbytocnu bolest nesposobovala) - nakoniec sama si uznala ze je to nezmyselna bolest a ze s tym koncite - co ma celkom potesilo.
inak pripojenie zamestnavatela nezneuzivam kedze som na md a internet mame doma. dokonca mam aj upratane a navarene MM je v praci a moje dieta spi 😉

nikollette
9. sep 2009

Matka??? čoooo 😕 😕 😲 😲 😲
to s tou maminou bez strechy... neuveriteľné, čo si ľudia nevymyslia 🙄 😒

soanpe
9. sep 2009

tvoja.mama
jesně, vždy má vše rizika a je to vždy 50/50. náhoda je blbec.

sue
9. sep 2009

Matka, to je ešte fajn, že sa vtedy priznala... poznám jednu takú, čo sa nepriznala a ešte zarobila na tých veciach, ktoré neskôr predávala na mimibazári.

nikollette
9. sep 2009

Sue, ten prípad poznám aj ja, som to čítala na nete..otras 😖

dara9402
10. sep 2009

kocky nic proti, ale som prekvapena 😨 to si hovorite inteligentne a rozumne zeny?????? ved sa len opytala na nazor, osobne by som tiez nedala dieta tetovat, ale to neznamena ze okamzite budem na maryjanu volat socialku kvoli tomu ze nad tym uvazovala.

ps: maryjana : ak chces silou mocou mat ozdobene dieta daj mu to tak v roku namalovat henou to je prirodne, pokozke to neublizi a kazde dva tyzdne to moze mat na inom mieste 😉 a ked bude mat aspon 16 tak sa bude moct samo rozhodnut ci to chce alebo nechce mat natrvalo.

ps: prevencia dalsieho zjazdenia : myslim ze tie "tetovacky" co su v zuvackach a v casopisoch su urcite skodlivesie ako hena lebo obsahuju lepidlo a proti tomu fuuuura mamiciek nic nema. ( nevravim ze ziadna z vas, ale je ich vela)

schwarzovka
10. sep 2009

bihan...určitě kdybych měla holčičku, tak bych jí naušnicela nechala dát, až si o ně sama řekne 😉 já s tím prostě nesouhlasím a je to jedno jestli mám teď kluka nebo holku...je to moje přesvědčení...ještě než jsem vůbec plánovala se rozmnožit, tak jsem to věděla...mě samotnou mrzí, že má děravé uši...tak proč to budu dělat svým dětem
jinak s tebou souhlasím

wiwienne
10. sep 2009

Boze, uz teraz je mi luto toho dietatka a to nenarazam na tetovanie...vrrrrrrr 😠

wiwienne
10. sep 2009

Maryjanna, uz to zabolelo, ze si sa vobec na to opytala, ze si nad tym uvazovala...ale kazda sme ina, prajem ti vsetko dobre...a tvojmu dietku hlavne..
Tradicia, netradicia, keby chcela moja rodina, aby som si dala obrezat dieta, ktore porodim, to sa radsej na taku rodinu vykaslem...a na nausnice by som sa vykaslala a vykaslem sa taktiez...ked budu nase deti velke, samy sa rozhodnu, co chcu alebo nie...

soanpe
10. sep 2009

bohužel henna je v zemích EU uznaná jako zdraví škodlivá látka, která obsahuje karcinogeny 😝
paní Leona Machálková (zpěvačka) nechala pomalovat svému synovi záda a dost ošklivě mu to poškodilo kůži na zádech. Měl chudák smůlu a měl silnou reakci 😔

jasminet
11. sep 2009

soanpe - ide o to, kde ho tou hennou nechala potetovat. v egypte a spol pridavaju nejake latky do henny na tetovanie. tu u nas su prave tie latky zakazane. henna nie. ja si nou napr. farbim vlasy...

lienka79
11. sep 2009

😖 🙄 No sorry...ale vacsiu hovadinu som este avzne nepocula....dat dieta tetovat od utleho veku ebz toho,aby malo na vyber...POckala by som do 18 a nech sa rozhodne samo,ci to chce pre rodinu urobit,alebo nie...
Je uplne jedno , o aky obrazok ide...
Urcite by som v rodinnej tradicii nepokracovala....a zaviedla asi novu..povedzme neskodne dedenie nejakej brosne, ci sperku
a to sa nejdem rozpisovat..co vsetko moze nachytat pri tom..nejakym herpesom pocnuc a bohviecim konciac...

macka23
11. sep 2009

Ja som sem len kuk...ze ci som spravne pochopila nazov temy..urcite by som nedala potetovat babatko,
a este je podla mna aj dobra otazka je KDE vam potetuju take babatko? Ci myslite ze v tetovacom studiu to budu brat ako beznu zalezitost?