Prvé tetovanie u dieťatka. Kedy je to možné?

maryjanna
7. sep 2009

caute baby, co myslite, kedy je mozne zacat s prvym tetovanim u dietatka? nejde o nic velke, je to skor taka rodinna tradicia. dakujem za nazory a skusenosti!

krpito
7. sep 2009

bambusko, predbehli ma jasminet a termixicek, plne súhlasím s ich názorom 🙂

myslím že maryjanna sa nudí a tetovanie nemyslí vážne 😀

bambusko
7. sep 2009

aj mna by to zaujimalo 🙂 a este kde zije? 😨

adka12
7. sep 2009

Čistá psychoška čo chce dať tetovať bábätko! Tebe dieťa ani nebolo treba, takto ho chceš trápiť. Ešte nech dostane nejakú žltačku a potom si budeš biť hlavu o stenu aká si riadne sprostá a nezodpovedná matka.
Horšie ako cigáni, ani tí nemajú takéto primitívne nápady!
A ja byť tetovač, tak ťa pošlem kade ľakšie a zavolám hádam aj policajtov.
No chúďa dieťatko, do akej rodiny si sa to narodilo 😖

termixicek
7. sep 2009

a co sa tyka tych usi, mam na to taky isty nazor ako ty. ak i chce dat dievca nausnice, nech si da ska prepichnut z vlastnej vole. tiz by sa mi nepacilo, keby som mala dierky proti svojej voly. a to iste je aj z chlapcami. ked chce, nech ma. ale nie po narodeni...

schwarzovka
7. sep 2009

všechny následky a důsledky si nese matka...tady nejde o bolest, ale o to, že se to dítě samo nerozhodlo...jak vysvětlíte svým holčičkám, že mají děravé uši...nehledě na to, že i s tím bývají často velké problémy se záněty, apod. ...když to ani nechtěli...nemáte určitě rádi, že za vás někdo rozhoduje...tak to nedělejte ani svým dětem...jsou to taky jenom lidi

angelik
7. sep 2009

nedala by som dieta tetovat, ale ani nausnice moja dcerka nema, ak raz bude chciet, nebudem proti
a dierka po nausniciach mi ostala, aj ked nenosim
a mozu aj hnisat, aj zarastat nausnice do dierky, aj sa objavit alergicke reakcie, s tym maju moji znami skusenosti

pokial su niekde silne tradicie, deti absolvuju vselico, ale ak nemusim, tak mu proste nechcem ublizit

a babatko citi bolest, to sa zistilo

bambusko
7. sep 2009

a kolkokrat su tie dierky nakrivo, ved ako to dieta krici a brani sa...

jasminet
7. sep 2009

ja som svojej nechala prepichnut. nausnice mali moje babky, mama, ja, svokra - tak myslii´m, ze mala sa nebude pytat preco ich ma aj ona. skor by sa pytala keby sme ich nemali aj my a len ona ano. ja som raz ako dieta stratila jednu nausku a do tyzdna mi dierka zacala zarastat. az sa rozhodne si ich dat dole, tak prosim...

womenne
7. sep 2009

Bože to čo je za matku čo chce nechat tetovat svoje dieta?????hmm ste jutu sprdli už sa neukaže...

termixicek
7. sep 2009

zamyslam sa nad tym realne...
keby som chcela dat dieta tetovat, urcite by som isla do profesionalneho tetovacieho studia, kde to robia na to skoleni a vyuceni normalni ludia. Podla mna, ani jeden z nich by to malemu dietatu neurobil. Jednak preto, lebo vie, ze nasledky mozu byt akekolvek a jednak preto, lebo by to nebola kvalitna praca, lebo ja mam problem maleho niekedy obliect co sa zlosti, nie ho este udrzat pri takej bolesti v klude...no predstavte si, ako pichate svoje dieta a ono sa na vas bude usmievat...vsak ma pichajte dalej, je to super :D
Takze taka matka nema ine vychodisko, len ho dat tetovat nejakemu frajirkovi, ktory za to zoberie mozno 5 eur a tie nastroje ktorymi to bude robit radsej nechcem vidiet. Podla je to proti zdravemu rozumu, hnevajte sa na mna kto chcete. Nech je tam tradicia ake chce, aj keby som mu tam mala nieco zlatom vytetovat, nespravila by som to. No ja to vidim takto.

pointka
7. sep 2009

ja chcem len jednu vec dodat, bez ohladu na to, ze sa riesi tetovanie babatka, s cim zasadne nesuhlasim je, ze dieta rastie a tym padom aj koza, ta sa aj roztahuje, cize mily obrazok moze za par rokov vyzerat ako nechutna machula alebo nieco ine.

ja tetovanie mam (mladicka /ne/rozvaznost), dost to bolelo, sice ho mam na snad najmenej bolestivom mieste a to ramene, ale vyslovene ma tetovac upozornoval, ze ak priberiem, tetovanie sa roztiahne a moze byt skarede.

okrem toho, ak uz chces trapit dieta, nebojis sa infekcie? dalsieho dotetovavania? lebo to nemusi byt len jednorazova zalezitost, kedze po odpadavani chrasticiek moze vypadnut aj kus obrazka.

a inak neviem si predstavit, kedze babatkovska pokozka je uplne ina svojim charakterom ako dospela, ako reaguje vlastne na taketo nieco....

maatkka
7. sep 2009

no nma prave trapi ta bolest a z tohto pohladu (bolesti) nech sa snazim ako chcem nedokazem porovnat prepichnutie usi s tetovanim
veeelmi dlho som sa odhodlavala nechat prepichnut dcerke uska aj to som s tym nakoniec suhlasila len preto ze sme nasli sposob ako to urobit aby ju to nebolelo - uska sme striekali lydocainom a mala proste ani nevedela ze sa nieco deje. dierky sa vobec nezapalili ani nehnisali - to by som urcite mala vycitky.
inak ja som jej ich dala hlavne preto ze ja som nemala prepichnute usi a pamatam si ako sa ma deti v skolke pytali preco ci som chlapec. dali mi ich prepichnut na moje naliehanie - ale v tej chvili (aj do tej chvile) som zavidela detom ktore ich uz mali aj ked ma nastrelenie skoro vobec nebolelo. viem ze je to pripad od pripadu a mozno niektore deti v skolke budu zavidiet tomu dietatku jeho kerku - ze to uz ma zasebou ale ja by som svojmu dietatu nikdy dobrovolne nenechala sposobit taku bolest

pointka
7. sep 2009

ale uprimne povedane, teraz ako som si docitala tuto nezmyselnu temu si myslim, ze to je skor nejaky zart, alebo si na tejto teme nejaky vysokoskolak robi nejaku semestralnu pracu, ako reaguju mamicky na taketo "tyranie" babatka 🙂

maatkka
7. sep 2009

Staaale mi to tak pripada a pravdu povediac dufam a verim v to 😀

monkula
7. sep 2009

Ako, čumím ako puk....
Aj aj mám tetovanie a tá boelsť, tá bolesť.... nechať takto trpieť malé dieťa?
a osobne si myslím, že si maryjanka robí srandu..... nie se zo žiadneho kmeňa hululu, aby sme dávali tetovať deti....
A ešte súhlasím s termixíčkom, žiadny profi by jej to neurobil.... keĎ som ja čakala na MM, v salóne, kým si ma príde vyzdvihnúť, tak na recepcii poslali preč troch pod 15 rokov, nech prídu s podpísaným papierom, pretože oni nebudú znášať následky....

barchee
7. sep 2009

baby...tetovanie vôbec nebolí tak, ako si predstavujete...ja mám dve a obe boli v pohode...jedno mám na ramene a jedno v hornej časti chrbta...ide o to, že dieťa by som ani ja určite nedala tetovať, avšak neprináleží nám kvôli tomu súdiť maryjannu...ak je to ich rodinná tradícia, nech... aj keď ja by som s tým počkala minimálne do 16 rokov...dievčatá už v tom veku príliš nerastú, takže tetovanie by pekne ostalo také, ako má byť 😉 Žltačka nehrozí ak nájde tatéra v štúdiu, ktorý sa tomu rozumie a nie bársjakého dilina...Podľa jej posledného príspevku si myslím, že ani ona s tým nie je celkom stotožnená...určite nezaložila tému na to, aby vás čítala ako ju sprdávate 😉

bambusko
7. sep 2009

barchee 🙂

monkula
7. sep 2009

berchee, ja mám kerku na boku a keĎ am tetoval cez rebrá, tak som sa ho opýtaal, či má v ruke pílku.... Bolí to.... nie tak, že som odpadávala, ale ani to nebolo také, že pohodaaa....

monkula
7. sep 2009

hmma ešte ejdna vec.... rozhodnúť za dieťa, čo má mať vytetované... čo keĎ sa mu to nebude páčiť? a bude svojich rodičov celý život neznášať, bude mať nízke sebavedomie....

maatkka
7. sep 2009

barchee mne skor pride ze ano preto to niekto pisal - ved musela skor cakat reakcie ze "to snad nieeeee" ako "no my sme s tym zacali ked mal maly rok a pol..."

termixicek
7. sep 2009

maatkka :
s cim ste zacali ked mal maly rok a pol? s tetovanim???

termixicek
7. sep 2009

uz som pochopila...prepac :D

mousunek
7. sep 2009

barchee - souhlasim s monkula, ja mam tetovani nad kotnikem a kdyz jela s tim strojkem pres kost bolelo to pomerne dost

megi93
7. sep 2009

načo tetovať? Ve´d kým bude mať rok, tak to tetovanie nebude vidieť. A tradícia???? Ty si z afriky alebo čo? Kriste, pchať do dieťaťa ešte aj nejakú hnusnú farbu. Keď vyrastie, sa ti poďakuje, že vyzerá ako basista..... oooch, to fakt zastáva rozum. A keď bude mať rok, tak mu dáš urobiť zo tri piercingy a prípadne obruče na krk, aby ho malo ako žirafa nie?

monkula
7. sep 2009

megi, teraz si sa ma trochu dotkla... aj aj mám tetovanie a nie som ani basista, ani grázel....
ale s ostatným súhlasím...

monkula
7. sep 2009

mousunek, a mne tak jel cez tri rebrá
😝

smailinka
7. sep 2009

tak velmi dufam, ze toto bol len zart....hlavne pre dobro jej dietatka...

mousunek
7. sep 2009

monkula - ja nez jsem na nej sla tak jsem chtela pak protahnout pod kotnik ac mi bolest zas tolik nevadi rozmyslela jsem si to

melany_s
7. sep 2009

bambusko, ja s tebou súhlasím. tetovanie, obriezka, náušničky len z dôvodu, že je to tradícia, tak to je poriadne svinstvo. tie malé deti sa ešte nevedia brániť, inak by vás poslali do čerta aj s vašimi tradíciami 🙄
a ešte niečo: prepichovanie uší faaaakt bolí, aj keď som počula názor, že malé deti to necítia 😒

nobody
7. sep 2009

jestli jste farmáři, tak telátka se tetujou brzo 😀 😉
nee, netuším